poezja
estr

Wybór z: "Poems 1923-1954" 1954; "95 poems" 1958; "73 poems" 1962.-Tekst wersja polska i angielska równolegle

źródło opisu: własne

źródło okładki: http://allegro.pl/150-wierszy-e-e-cummings-dwujezy...»

m_ght97 | 2014-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2014, Poezja
Przeczytana: 16 maja 2014

Nie wiem, co można napisać na temat poezji. Może nie zawsze jest to osiągalne. Arcydzieła powinno się pozostawić bez czczej gadaniny, którą na prawdę można sobie podarować. Na wiersze Cummingsa trzeba zwrócić uwagę. Jeśli ktoś nie kocha tego rodzaju literatury, może sobie to podarować, ale jestem ciągle zdania, że można spróbować tego, czego się może nie lubi, co nie pała do nas namiętnością. Za Cummingsa warto się wziąć. Polecam i to mimo wszystko.

Cinnamon | 2013-10-31

pomy

y.

Poranek | 2016-01-03
Przeczytana: 13 marca 2015

Jest taka książka, którą zawsze chciałam mieć...
Szukałam tej książki przez kilka lat, we wszystkich księgarniach i antykwariatach. W końcu jest. Na allegro ;-) Zamawiam i trzy dni później mam ją w ręku i czuję wielką radość! Tak, właśnie spełniło się jedno z moich książkowych marzeń ;-)

Książka została wydana w 1983 roku, czyli ma więcej lat niż ja. Ostrożnie kartkuję jej pożółkłe strony i cieszę się jak dziecko z każdego przeczytanego słowa.

Ta książka to zbiór 150 wierszy mojego ulubionego poety E.E. Cummingsa w przekładzie Stanisława Barańczaka.

Jednostka-Urojona | 2012-02-27

Magnetyzujące wiersze.

Wisinia | 2012-12-22

Niestety raczej mało znany (często jego wiersze przypisuje się Grzegorzowi Turnauowi, jeśli ktoś nie zechce sprawdzić), a bardzo interesujący autor:

jeśli szukasz prawd

nie wkraczaj na trkat
trakty wiodą ku

a prawda jest tu

Marzulena | 2013-10-11
Przeczytana: 2010 rok

Smutno-wesoło-zmysłowe. Czasem bałaganiarskie. Czasem ascetyczne.
Pięknie napisane, świetnie przetłumaczone.

lukis421 | 2016-01-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Cummings ma dla mnie dwa oblicza - figlarny awangardzista, komentujący panujące konwenanse i sytuację społeczną, oraz czuły romantyk, fascynujący się motywem wiosny i erotyką. Jeden z lepszych poetów, których miałem okazję czytać i to w świetnym przekładzie Stanisława Barańczaka.

Karo Mitsuke | 2016-07-23
whereveriam | 2016-02-03