Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
867891 czytelników
3363 dyskusji
82901 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 0
Ankha
21-11-2018 18:48
Witam. Szukam dwoch ksiazek z typu new/young adult.
1. Byl motyw 4 "jezdzcow" w maskach, chlopakow, ktorzy chcieli sie zemscic na glownej bohaterce za wsadzenie 3 z nich do wiezienia. Glowny bohater to Michael, nie pamietam jak nazywala sie glowna bohaterka.byla chyba cala seriao powiadajace historie poszczegolnych jezdzcow.

2. Ksiazka o dziewczynie, ktora musiala wybrac miedzy dwoma chlopakami (przyjaciolmi) z collegu. Jeden byl dilerem a drugi mu pomagal. Na koniec faceci zabijaja kolesia, ktory im dostarcza narkotyki or sth a dziewczyna spotyka glownego bossa w momencie kiedy miala przekazac decyzje, z ktoym z chlopakow chce byc. Tytul chyba mial cos wspolnego z różą albo kwiatem. Jak czytalam to nie bylo chyba jeszczw deugiego tomu wydanego. Jestem ciekawa czy sie pojawil. Czytalam to z 1,5-2 lata temu.
Prosze o podpowiedzi
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1611
Ilona
22-11-2018 12:16
Pierwsza książka to może Corrupt Corrupt? Na pewno imię bohatera się zgadza i to, że był w więzieniu. Ale czytałam ją po angielsku, więc nie jestem pewna czy o tę książkę ci chodzi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 258
Roza_V_Barlow
21-11-2018 21:38
Witam. Ostatnio przypomniało mi się, że czytałam w szkole podstawowej książkę o jakichś dzieciakach, które spotykały się nad Tamizą, czy coś w tym rodzaju... Niestety nic więcej nie mogę sobie przypomnieć... Czy ktoś coś kojarzy? Byłabym wdzięczna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1341
Monika
21-11-2018 23:51
Taki opis to już naprawdę "trochę" mało. Jak naprawdę nic więcej nie pamiętasz, to może chociaż coś o tych dzieciakach, może ich liczba, przybliżony wiek, płeć, może jakieś zainteresowania, po co się nad tą Tamizą spotykały, co tam robiły. COKOLWIEK. Albo coś o samej książce, kiedy w przybliżeniu wydana, jak wyglądała, format, grubość, okładka. Bo dzieciaki, które spotykają się nad Tamizą, to... Taki opis to już naprawdę "trochę" mało. Jak naprawdę nic więcej nie pamiętasz, to może chociaż coś o tych dzieciakach, może ich liczba, przybliżony wiek, płeć, może jakieś zainteresowania, po co się nad tą Tamizą spotykały, co tam robiły. COKOLWIEK. Albo coś o samej książce, kiedy w przybliżeniu wydana, jak wyglądała, format, grubość, okładka. Bo dzieciaki, które spotykają się nad Tamizą, to mogą być chyba w niemal każdej książce, której akcja dzieje się w odpowiednim miejscu.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 173
NocnyStolik
22-11-2018 10:40
Czy ktoś z Was kojarzy taka ogromną cegłę, gdzie w roli głównej była kobieta, która potrafiła żyć przez setki lat, służyła za doradcę (z resztą opisywała losy ludzi, komentowała poszczególnych władców na przestrzeni wieków itd.), wydaje mi się, że albo sama potrafiła zmienić się w w wilka, albo była córką takowego. Po wielu latach stwierdziła, że proste życie jest najpiękniejsze, więc związała się z drwalem? Wydaje mi się, że jej imię zaczynało się od litery "P" :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd