Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
878854 czytelników
3401 dyskusji
83958 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 66
Wiktoria
14-09-2018 19:39
Hejka,
Szukam książki z gatunku młodzieżowe, wydanej zapewne w ciągu ostatnich kilku lat. Pamiętam, że tytuł brzmiał mniej więcej tak: (imię chłopaka) nie jest frajerem/loserem (lub inne podobne określenie).
Wydaje mi się, że książka jest dość znana, więc mam nadzieję, że ktoś rozpozna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 693
mynameism
21-09-2018 11:45
Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1 Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1348
PannaJoanna
14-09-2018 20:49
Chwilę po publikacji poprzedniego postu sama sobie przypomniałam, o jaki tytuł mi chodziło, więc jest nadzieja, że w tym przypadku będzie tak samo ;) Książkę czytałam we wczesnych latach 90., ale nie opowiadała historii współczesnej, oryginał był anglojęzyczny. Opowieść dla dziewcząt o perypetiach sióstr (nie wiem, czy nie myli mi się z Małymi Kobietkami, ale chyba było ich cztery), na zakończenie jedna z nich (chłopczyca o imieniu Jo? Może znowu coś mieszam) próbując uratować najmłodszą siostrę przed ściętym drzewem/spadającym konarem zostaje nim przygnieciona, kilka dni gorączkuje i w końcu umiera. Puenta była taka, że pozostałe bohaterki koniec końców wracają do normalnego życia, ale już nigdy nie będą takie radosne, jak przed tragedią. Liczę na Was ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 110
malcallm
15-09-2018 22:15
W młodości, czyli wczesnych latach '90, czytałem książkę, której akcja działa się na warszawskim osiedlu. Osiedle było nowe, trwały budowy itp. Jedną z charakterystycznych rzeczy był betonowy obiekt pozostawiony przez robotników, który dzieciaki nazywały zdaje się 'sarkofagiem' lub 'grobowcem'; miejsce ich spotkań i zabaw. Drugą rzeczą, którą pamiętam, był dziadek głównego bohatera, który mieszkał z nimi, i dorabiał sobie do emerytury statystując w filmach. Robił to w tajemnicy przed rodziną, więc myśleli, że mu odbija, gdy przynosił do domu różne kostiumy. Pomóżcie, bo od paru lat mnie to męczy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 293
Oh_No
16-09-2018 13:18
Chyba chodzi o ten cykl
"Rafał"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 254
NortonxE
16-09-2018 07:50
Szukam książki, czytałam ją parę lat temu i ostatnio sobie o niej przypomniałam. Tzn., pamiętam jedynie tyle, że była o lekarzu (albo policjancie), który wykonywał sekcje (albo szukał przestępcy), niby taka sztampowa historia, ale na samym końcu okazało się, że to właśnie on był przestępcą, a raczej jego druga jaźń, o której nie miał pojęcia. Więc, kryminał z wątkiem rozdwojenia jaźni, nie pamiętam ani tytułu ani autora, liczę na was!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Corika
18-09-2018 23:19
Trochę inna historia, ale było i rozwojenie jaźni i psycholog... Erica Spindler - Dotyk strachu?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Corika
18-09-2018 23:22
Ostatnio przypomniała mi się książka z gatunku Young Adult, którą bardzo dawno (koło 10 lat) temu czytałam. Może ktoś pamięta tytuł?

Bohaterką była dziewczyna, siódma córka siódmej córki. Wszyscy oczekiwali od niej, że będzie bardzo potężną czarodziejką, ale ona nie przejawiała żadnych mocy. W końcu ktoś (ciotka? babcia?) wysłał ją do jakiegoś plemienia a'la indianie. Tam poznała inny rodzaj magii i nauczyła się tkać kolory z powietrza.
(Wydaje mi się, że tytuł miał coś wspólnego z księżycem albo żniwami, ale google nie jest w stanie mi pomóc)
Ktoś, coś? Z góry dzięki!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 254
NortonxE
18-09-2018 23:51
Wiem, że to nie do tematu, ale muszę Pani podziękować za znalezienie książki! Najśmieszniejsze jest to, że przekopałam całą historię wypożyczeń i mimo, że było tam parę pozycji pani Spindler (co jeszcze ciekawsze, jednej z moich ulubionych pisarek), to tej akurat nie - a to dlatego, że czasem wypożyczałam książki na konto znajomej. Dziękuję raz jeszcze, zwłaszcza że opis był niezbyt pomocny. I... Wiem, że to nie do tematu, ale muszę Pani podziękować za znalezienie książki! Najśmieszniejsze jest to, że przekopałam całą historię wypożyczeń i mimo, że było tam parę pozycji pani Spindler (co jeszcze ciekawsze, jednej z moich ulubionych pisarek), to tej akurat nie - a to dlatego, że czasem wypożyczałam książki na konto znajomej. Dziękuję raz jeszcze, zwłaszcza że opis był niezbyt pomocny. I mam nadzieję, że znajdzie Pani poszukiwaną przez siebie książkę :)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
22-09-2018 21:00
Może ktoś kojarzy tą książkę? Była o dziewczynie, która miała młodszą siostrę (niemowlę). Była zazdrosna o to, że rodzice więcej czasu poświęcają jej. Miała się chyba nią opiekować pod nieobecność rodziców. Kojarzę, że ona chyba otwierała okno, żeby mała się zaziębiła. Nic więcej nie pamiętam i nie wiem czy czegoś czasem nie „przekręciłam”. Książkę czytałam, gdy miałam około ośmiu lat, a od tego czasu dość sporo minęło.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1125
malena
22-09-2018 21:50
Oto jest Kasia Oto jest Kasia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Ren
24-09-2018 13:31
Witam wszystkich,
Poszukuję książki:)Romans z kryminałem.Akcja dzieje się chyba w 18w,prawdopodobnie w Anglii. On bogaty, przystojny mężczyzna, stracił żonę i dziecko podczas porodu, Stał się od tego czasu zgorzkniały.Ona młoda 18 letnia dziewczyna,ma młodszego brata, straciła rodziców, wzięło ich na wychowanie wujostwo. Ten bogacz gdzieś ja wypatrzył, zaproponował wujostwu w zamian za małżeństwo pieniądze. Dziewczyna się zgodziła, choć go nie kochała. (w ten sposób miała pomóc bratu). Po ślubie wyjechali do jego posiadłości na wieś. Ten bogacz miał brata (z cyklu brzydszy, ma grubą starszą żonę, która jest bodajże zielarką.). I ta kobieta specjalnie podtruwała nową żonę, a udawała jej sprzymierzeńca. Przewijała się tam sprawa mokradeł, ciała na bagnie (zamieszani byli w to ten brat z żoną). Czytałam książkę z 15 lat temu. Może ktoś będzie znał tytuł/autora?bardzo mi zależy:) dziękuję za wszelką pomoc:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
purchawka
26-09-2018 11:23
Kiedyś Mateusz Matuszewski w porannej audycji W. Manna przedstawił pewną książkę, której za nic nie potrafię znaleźć.
Przedstawiony został pewien jej fragment, w którym to człowiek przebrany za rycerza (i chyba myślący, że nim jest) w czasach zupełnie współczesnych dokonywał bohaterskiej szarży w kierunku, zdaje się (choć nie jestem pewien), policjanta. Cała książka miała być właśnie zbiorem opowiadań o takim zderzeniu szaleńca z dalekiej przeszłości z współczesnością.
Będę wdzięczny za pomoc.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 22
magdalen_a
28-09-2018 12:40
Witam, poszukuje książki raczej kryminał, zaczyna się w lesie od biegnącej kobiety, zostaje porwana, mąż i policja jej poszukują, na koniec książki okazuje sie że porywacz przetrzymywal ja w domu w lesie pod schodami i pamiętam że był tam motyw z suknia ślubna nie wiem czy ten porywacz ją przygotował dla tej porwanej kobiety ale raczej rąk. Czy ktoś kojarzy co to za książka?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 48
Kaeru-chan
28-09-2018 22:27
Nie chodzi ci przypadkiem o "Chemię śmierci"?

Chemia śmierci
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 22
magdalen_a
28-09-2018 12:44
I jeszcze jedna książka której poszukuję, książka o przygodach dzieci mieszkających na wsi prawdopodobnie w Ameryce, opowiada o ich życiu i przygodach, m. In. zimowa jazda na sankach, jakiś festyn w mieście. Dodam że nie są to Dzieci z Bullerbyn, pomóżcie :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd