Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
857805 czytelników
3321 dyskusji
82192 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 67
Wiktoria
14-09-2018 19:39
Hejka,
Szukam książki z gatunku młodzieżowe, wydanej zapewne w ciągu ostatnich kilku lat. Pamiętam, że tytuł brzmiał mniej więcej tak: (imię chłopaka) nie jest frajerem/loserem (lub inne podobne określenie).
Wydaje mi się, że książka jest dość znana, więc mam nadzieję, że ktoś rozpozna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 844
mynameism
21-09-2018 11:45
Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1 Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1272
PannaJoanna
14-09-2018 20:49
Chwilę po publikacji poprzedniego postu sama sobie przypomniałam, o jaki tytuł mi chodziło, więc jest nadzieja, że w tym przypadku będzie tak samo ;) Książkę czytałam we wczesnych latach 90., ale nie opowiadała historii współczesnej, oryginał był anglojęzyczny. Opowieść dla dziewcząt o perypetiach sióstr (nie wiem, czy nie myli mi się z Małymi Kobietkami, ale chyba było ich cztery), na zakończenie jedna z nich (chłopczyca o imieniu Jo? Może znowu coś mieszam) próbując uratować najmłodszą siostrę przed ściętym drzewem/spadającym konarem zostaje nim przygnieciona, kilka dni gorączkuje i w końcu umiera. Puenta była taka, że pozostałe bohaterki koniec końców wracają do normalnego życia, ale już nigdy nie będą takie radosne, jak przed tragedią. Liczę na Was ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 108
malcallm
15-09-2018 22:15
W młodości, czyli wczesnych latach '90, czytałem książkę, której akcja działa się na warszawskim osiedlu. Osiedle było nowe, trwały budowy itp. Jedną z charakterystycznych rzeczy był betonowy obiekt pozostawiony przez robotników, który dzieciaki nazywały zdaje się 'sarkofagiem' lub 'grobowcem'; miejsce ich spotkań i zabaw. Drugą rzeczą, którą pamiętam, był dziadek głównego bohatera, który mieszkał z nimi, i dorabiał sobie do emerytury statystując w filmach. Robił to w tajemnicy przed rodziną, więc myśleli, że mu odbija, gdy przynosił do domu różne kostiumy. Pomóżcie, bo od paru lat mnie to męczy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 292
Oh_No
16-09-2018 13:18
Chyba chodzi o ten cykl
"Rafał"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 252
NortonxE
16-09-2018 07:50
Szukam książki, czytałam ją parę lat temu i ostatnio sobie o niej przypomniałam. Tzn., pamiętam jedynie tyle, że była o lekarzu (albo policjancie), który wykonywał sekcje (albo szukał przestępcy), niby taka sztampowa historia, ale na samym końcu okazało się, że to właśnie on był przestępcą, a raczej jego druga jaźń, o której nie miał pojęcia. Więc, kryminał z wątkiem rozdwojenia jaźni, nie pamiętam ani tytułu ani autora, liczę na was!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Corika
18-09-2018 23:19
Trochę inna historia, ale było i rozwojenie jaźni i psycholog... Erica Spindler - Dotyk strachu?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Corika
18-09-2018 23:22
Ostatnio przypomniała mi się książka z gatunku Young Adult, którą bardzo dawno (koło 10 lat) temu czytałam. Może ktoś pamięta tytuł?

Bohaterką była dziewczyna, siódma córka siódmej córki. Wszyscy oczekiwali od niej, że będzie bardzo potężną czarodziejką, ale ona nie przejawiała żadnych mocy. W końcu ktoś (ciotka? babcia?) wysłał ją do jakiegoś plemienia a'la indianie. Tam poznała inny rodzaj magii i nauczyła się tkać kolory z powietrza.
(Wydaje mi się, że tytuł miał coś wspólnego z księżycem albo żniwami, ale google nie jest w stanie mi pomóc)
Ktoś, coś? Z góry dzięki!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 252
NortonxE
18-09-2018 23:51
Wiem, że to nie do tematu, ale muszę Pani podziękować za znalezienie książki! Najśmieszniejsze jest to, że przekopałam całą historię wypożyczeń i mimo, że było tam parę pozycji pani Spindler (co jeszcze ciekawsze, jednej z moich ulubionych pisarek), to tej akurat nie - a to dlatego, że czasem wypożyczałam książki na konto znajomej. Dziękuję raz jeszcze, zwłaszcza że opis był niezbyt pomocny. I... Wiem, że to nie do tematu, ale muszę Pani podziękować za znalezienie książki! Najśmieszniejsze jest to, że przekopałam całą historię wypożyczeń i mimo, że było tam parę pozycji pani Spindler (co jeszcze ciekawsze, jednej z moich ulubionych pisarek), to tej akurat nie - a to dlatego, że czasem wypożyczałam książki na konto znajomej. Dziękuję raz jeszcze, zwłaszcza że opis był niezbyt pomocny. I mam nadzieję, że znajdzie Pani poszukiwaną przez siebie książkę :)
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Ola
22-09-2018 21:00
Może ktoś kojarzy tą książkę? Była o dziewczynie, która miała młodszą siostrę (niemowlę). Była zazdrosna o to, że rodzice więcej czasu poświęcają jej. Miała się chyba nią opiekować pod nieobecność rodziców. Kojarzę, że ona chyba otwierała okno, żeby mała się zaziębiła. Nic więcej nie pamiętam i nie wiem czy czegoś czasem nie „przekręciłam”. Książkę czytałam, gdy miałam około ośmiu lat, a od tego czasu dość sporo minęło.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1087
malena
22-09-2018 21:50
Oto jest Kasia Oto jest Kasia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd