Świat książek
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. Ogólne dyskusje o książce: nowości wydawnicze, książki wartościowe i godne polecenia, nagrody literackie, spotkania z autorami oraz różnego rodzaju informacje ze świata książki.
880398 czytelników
3403 dyskusji
84109 wypowiedziPokaż ostatnią
Pamiętam, że....ale nie pamietam tytułu książki
liczba postów na stronie: 
książek: 0
ewelina25086
06-07-2018 18:41
Kilka lat temu czytałam pewną książkę, chcę do niej wrócić ale nie mogę jej odnaleźć i nie pamietam tytulu. Była o miłości, pożądaniu, przemocy w rodzinie i problemach młodej dziewczyny. Nie pamiętam imienia głównej bohaterki, ale pamiętam że na początku książki pracowała jako sekretarka, umawiala się z dużo starszymi mężczyznami aż do momentu kiedy spotkała chlopaka który się wprowadził mieszkanie wyżej i sie w sobie zakochali. Jej mama byla alkoholiczką, wychowywała więc młodszego brata, i prześladował ją ojciec. Uwielbiała kleić tapety i na koncu ksiazki założyła własny interes z wujkiem ;)kojarzy ktoś z was taką książkę?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1018
Stokrotka
06-07-2018 18:46
Być może to: Wszystkie odcienie pożądania Wszystkie odcienie pożądania
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 8
Cristaly
08-07-2018 11:29
Hej! Ja również bardzo proszę o pomoc!

Jako nastolatka czytałam świetną książkę, którą dostałam na zakończenie szkoły podstawowej i marzę, żeby teraz do niej wrócić!
Książka była o młodej dziewczynie, która wyjechała na przymusowe wakacje do swojej babci (lub do jakiejś ciotki, w każdym razie nie bardzo się znały), poznała tam kilka dziewczyn i przeżywała przygodny. Jedna z nich (może główna bohaterka?) miała na imię Rachel. Któraś z nastolatek złamała nogę i obawiała się, że dostanie gangreny (ta gangrena mi się tak zapamiętała, szkoda że nie mam takiej pamięci do tytułów).
Wiem, że mało informacji, ale może komuś się coś skojarzy?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
Cactus-Jack
08-07-2018 21:01
Witam serdecznie!
Poszukuję tytuły książki której fabuła była mniej więcej taka:
Mężczyzna przetrzymuje kobietę, podróżuje z nią(przewozi w bagażniku?), wieczorem wstrzykuje jej lek. Była tam akcja w jakimś kurorcie, hotelu. Ten mężczyzna się jej oświadczył a ona ze strachu się zgodziła, potem doszło do kłótni i ona go chyba zraniła, wydaje mi się, że ten chłop mógł mieć pistolet. Finał jest mniej więcej taki, że są na plaży w chatce, na odludziu, w okolicy przebywa kobieta która pobiera bodajże opłatę za przepłynięcie łodzią. Nie pamiętam natomiast czy na końcu któryś z bohaterów ginie, coś mi się kojarzy że kobieta została oślepiona.Za oboma podąża detektyw?, policjant? Za każdą pomoc będę wdzięczny, gdyż nie da mi to spokoju.
Pozdrawiam :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 888
beata
28-07-2018 18:51
chyba to:

Dziewczyna w walizce Dziewczyna w walizce
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 112
Tysia19
09-07-2018 21:34
Cześć jeśli ktoś kojarzy tą książkę po moim bardzo krótkim opisie to proszę o pomoc. Lekturę czytałam dawno, dlatego pamiętam mało informacji.
.
.
Pamiętam, że był to romans z trupem w tle ale co to za trup był to nie pamiętam. Wiem że akcja działa się w zimę, być może główna bohaterka miała wypadek samochodowy (?) i było strasznie zimno że dotarła do domu jakiegoś faceta, na początku bała się go (?) a potem się w nim zakochała, on był z początku dla niej oziębły.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 983
Mollinka_90
20-07-2018 16:11
Opis troszeczkę przypomina: Portret anioła Portret anioła
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 30
jordannh
09-07-2018 22:31
hej potrzebuję pomocy w znalezieniu książki którą czytałem kilka lat temu...

książka w stylu kodu leonarda da vinci
była tam opowieść o drzewie życia
zbliżał się chyba koniec świata i tylko wybrańcy mogli się dostać do czegoś w stylu arki pod warunkiem że mieli ze sobą kartę tarota z człowiekiem spadającym z wieży dużą rolę grał tam też symbol nieskończoności UROBOROS czyli wąż jedzący swój ogon autorką była kobieta
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1386
BlueSugar
18-07-2018 11:53
Kojarzy mi się Zakon Krańca Świata: Tom 1 Zakon Krańca Świata: Tom 1Zakon Krańca Świata: Tom 2 Zakon Krańca Świata: Tom 2 albo coś innego od Mai Lidii Kossakowskiej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 22
Ania5874
10-07-2018 17:16
Witam.Poszukuję książki, którą niedawno czytała. Jest pewna rodzina(matka i córka) córka zaczyna spotykać się z jakimś chłopakiem. Pewnego razu wyruszą na rejs i zostaje ona porwana .Okazuje się, że jej chłopak jest muzułmaninem i ona jest kilkakrotnie gwałcona i to jest nagrywane i wysyłane matce. W końcu ratują tą dziewczynę i wracają do Ameryki, ale oni ją znajdują i odcinają jej głowe. Wiem, że oni byli bogaci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 310
Sheri
14-07-2018 13:12
Piekło na morzu Piekło na morzu
Może to?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Aga
13-07-2018 18:23
Witam. Szukam romansu. Kobieta była mężatką, na kolacji zorganizowanej przez nią został zaproszony biznesmen i kilku gości. Jej mąż chciał zrobić wrażenie na biznesmenie z nadzieją, że będzie on chciał zainwestować pieniądze w jego przedsięwzięcie. W drodze rewanżu za kolację biznesmen zaprosił wszystkich gości na przyjęcie na jachcie. W trakcie przyjęcia mąż kobiety zostaje potrącony w wodzie przez skuter lub motorówkę.
Na okładce książki była rudowłosa kobieta ubrana cała na biało a za nią stał mężczyzna w garniturze.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
hotpotatoe
14-07-2018 04:59
Witam. Od dłuższego czasu poszukuję książki, którą czytałam wiele lat temu. Byłam wtedy nastolatką i mam wrażenie, że była to książka typowo dla młodzieży, ale nie jestem pewna. Pamiętam tylko kilka szczegółów. Wydaje mi się, że w tytule mogło być słowo "pustkowie". Był chłopak, chyba nowy w szkole, zakolegował sie z jakimś chłopakiem (chyba trochę szkolny zabijaka) i ten wciągnął go do grupy dzieciaków, które bawiły się w śmierć(robiły to właśnie na jakimś pustkowiu albo w starej kopalni) Wprowadzały się w pewnego rodzaju trans i doznawały wizji. Później chyba okazało się że większość udawała tą "śmierć" oprócz tych dwóch. Jeden z tych chłopców miał dziadka, który opowiadal mu o duchu w kopalni, którego nazywali Silky. Drugi miał chyba małą siostrę, przy której pomagał. Jeden z nich umiał też dobrze rysować.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Haczmat
14-07-2018 23:51
Siemanko : ) Czytałem kiedyś książkę fantasy (najprawdopodobniej składająca się z 3-części), jedynie co z niej pamiętam bo było to dawno to że:
-chłopiec musiał uciekać ze swojego świata, miasta, ziemi- coś w tym deseń
-były tam latające statki(takie statki jakie naturalnie płyną)- one tam latały po niebiosach
- te statki były najprawdopodobniej piratów
- były tam potężne burze,różne światy itd itp
- na okładce najprawdopodobniej był chłopiec o makaronowych włosach
- możliwe że istniały tam różne wymyślone postacie (ludzie, mówiące zwierzęta i inne dziwactwa)- ale nie jestem pewien
Myślę nad tą książką już sporo czasu i nie potrafię sobie za nic przypomnieć tytułu, jakby ktoś pomógł byłbym super wdzięczny. Dzięki i Pozdrawiam : )
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1386
BlueSugar
18-07-2018 11:51
Informacje bardzo ogólnikowe, ale z opisem mi się kojarzy Kosmiczny dom Larklight Kosmiczny dom Larklight
Są latające statki, piraci i motyw ucieczki z miejsca zamieszkania.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Marcus
17-07-2018 22:30
Witam, w latach 70-tych przeczytałem książkę dla młodzieży. Chyba były 2 części . Chyba to był polski autor. Pamiętam , że była w zielonej okładce. Chodziło o podróże , w czasie i o ważne fakty w historii. Szczególnie pamiętam wątek , z Archimedesem , jak wybiega , z wanny, krzycząc Eureka. Podróżował chłopiec, ale chyba nie sam. Jak ktoś kojarzy , to proszę, o przypomnienie, co to za książka, chętnie bym ją jeszcze raz przeczytał. Dzięki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1066
Saszen
23-07-2018 13:03
Mister Hopkins wnuk Sherlocka Mister Hopkins wnuk Sherlocka?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd