Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
906022 czytelników
6244 dyskusji
120666 wypowiedziPokaż ostatnią
Wielcy pisarze i odrzucone książki
17-02-2014
Autor: Paulina Surniak

Czasami (rzadko) o debiutującego autora biją się wydawnictwa, oferując mu kwoty z kilkoma zerami. Jednak często bywa tak, że książka jest odrzucana przez wiele wydawnictw. Cieszmy się, że autorzy nie poddają się i wbrew wszelkim przeciwnościom próbują swoje dzieło wydać.  

liczba postów na stronie: 
książek: 241
Dawodi
17-02-2014 22:26
Nie wiem jak wy, ale ja lubię debiuty autorów, o których nie usłyszałem ani słowa zanim ich książka nie pojawiła się na rynku lub w bibliotece publicznej lub mojej "rozwijającej się". Gdyby na przykład odrzucono książkę Honor Złodzieja, którą napisał Douglas Hulick, którą przeczytałem z tak wielką fascynacją nie wiem co bym zrobił.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
17-02-2014 23:17

Marcin: Michał: Benzyna: Rita: Dzięki za ten artykuł! Pędzę odgrzebać powieść spisaną na straty i jeszcze raz rozesłać ją gdzie popadnie.
PS Kto zna wydawnictwa w ogóle przyjmujące twory debiutantów? (poza Novae Res czy Radwanem, które wydadzą wszystko) ;)Jeszcze lubelska Fabryka Słów: http://fabrykaslow.com.pl/o-nas/debiuty#naglowek
Kiedyś był w tym linku dość obszerny "regulamin"; teraz gdzieś nie widzę, ale debiuty nadal przyjmują. :)
Powodzenia! :)
Najgorzej mają debiutanci nietendencyjnych książek :/. Już dobrze, że dramatu nie piszę, bo w tym chyba już tylko jakieś lokalne wydawnictwa w nakładzie >100
Co do tego tematu to jeszcze Stachury nikt nie chciał wydawać.Stachura podobno rzucił swoje teksty na stół wydawcy wiedząc, że takie zachowanie i tak mu nie zaszkodzi, bo nie miał już nadziei na wydanie! ;)

W Fabula Rasie bodajże pisał o tych swoich nieudanych podbojach świata literatury, bardzo mocno zaznaczając, że wszystkie wydawnictwa mówiły, że "nie mieści się w ich dziedzinie wydawniczej" czy coś takiego. Na mojej półce leży powieść, która w zasadzie równie mocno nie może zostać wydana w praktycznie żadnym wydawnictwie - sztywne te wydawnictwa, ogólnie dzisiaj jest w cenie pisanina-rzemiosło i maksymalna tendencja. No, ale skoro na rynku tak ciężko, a pisarczyków coraz więcej, to nie ma co się dziwić, że tak nie chcą te wydawnictwa niczego nietypowego wydawać, bo to ryzyko zawsze.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
18-02-2014 10:35
O jakiej powieści mówisz?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1038
krztonia
18-02-2014 10:40
W większości przypadków można odnieść wrażenie, że nikt się nie kwapił żeby te rękopisy czytać...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
18-02-2014 11:48
Tak w ogóle, to artykuł jak zwykle na poziomie LC - odrzucaną powieścią Kinga wcale nie było "Carrie".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 667
gangleona
18-02-2014 14:31
Właśnie przeczytałam Władcę much, rzeczywiście z początku książka nie wciągała, ale całościowo jest ok :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 858
Ambrose
19-02-2014 16:35
Jack Kerouac Jack Kerouac

"Król bitników" jak popularnie określany Jack Kerouac miał całkiem spore problemy z wydawaniem swoich książek. Co prawda w 1950 roku udało mu się zadebiutować powieścią "Miasteczko i Miasto", ale aż do 1957, kiedy to Viking Press zdecydowało się wreszcie na publikację W drodze, u Kerouaca panowała wydawnicza posucha - ciągle tworzył, ale jego dzieła nie mogły znaleźć uznania w oczach wydawców. Tuż po ukazaniu się W drodze, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się na rynku kolejne utwory, których rękopisy Kerouac stale woził ze sobą.

Jedyną książką z tego okresu przetłumaczoną na język polski jest Maggie Cassidy Maggie Cassidy (tak mi się przynajmniej wydaje).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1024
Mateusz
19-02-2014 19:00
Są jeszcze
Mój brat ocean Mój brat ocean
Podziemni; Pic Podziemni; Pic
Wizje Gerarda Wizje Gerarda
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd