Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
879848 czytelników
5843 dyskusji
110768 wypowiedziPokaż ostatnią
Bestsellery Empiku: nominacje
11-01-2019
Autor: LubimyCzytać

Katarzyna Nosowska, Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Vincent V. Severski czy Blanka Lipińska – kto z nich otrzyma statuetkę Bestsellera Empiku w kategorii literatura polska? Poznajcie wszystkie nominowane tytuły.

liczba postów na stronie: 
książek: 10076
tsantsara
13-01-2019 20:42
Księgarnie internetowe powinny - choćby stricte w celu marketingowym - połączyć siły i zrobić własny ranking. A może jeszcze lepiej niech własny ranking zrobi tych kilka(naście?) księgarni z prawdziwego zdarzenia, które w Polsce pozostały? Nie wątpię, że wynik różniłby się znacznie od rankingu Empiku, ale z drugiej strony, od kiedy to ILOŚĆ sprzedawanego tytułu ma być wyznacznikiem WARTOŚCI literatury?! Przecież nie od dziś wiadomo, że najlepiej sprzedają się pornografia i sensacja (dziś do tych kategorii dołączyły jeszcze wynurzenia tzw. celebrytów, co właściwie kreatywnie łączy jedno z drugim). Zawsze najlepiej idzie tani chłam. I co? Do tego mamy równać? To mają być bohaterowie czytelnictwa i przemysłu księgarskiego?? Że niby co, "miliony much nie mogą się mylić"?

A gdzie jest jakaś konstruktywna krytyka? Nie domagam się autorytetów - tych już dawno nie ma. Domagam się odrobiny smaku. Od księgarzy. No, ale prawdziwi księgarze to mają (i raczej nie sprzedają, a zwłaszcza nie reklamują tytułów, odwołując się do Greya). Domagam się więc odrobiny smaku od handlarzy...
Jeśli już muszą tworzyć jakieś "rankingi".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1471
Babi
13-01-2019 23:40
tfu gardzę
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 140
Agnesto
14-01-2019 14:01
NOSOWSKA??????????
WOJEWÓDZKI?????????
to są autorzy wielkiego formatu?????????

trzymajcie mnie, bo spadnę z krzesła i nakryję się nogami...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 216
PedroP
16-01-2019 21:41
Właśnie dziś byłem w tym molochu i po raz już n-ty przekonałem się, że tam handluje się tylko szrotem. Chciałem kupić "Zbrodnię i Karę" w wydaniu W.A.B. (niestety dostępne tylko w Empiku), ale jak zobaczyłem stan tych egzemplarzy dostępnych w księgarni to mnie zamurowało - oczywiście cena okładkowa 50 zł. Poobcierane rogi okładki, rysy na samej okładce, powgniatane strony, ubrudzone boki - ogólnie syf. Zresztą czasem zamawiam u nich przez internet z racji posiadania punktów do wykorzystania i pakowanie towaru jest dramatycznie słabe - książki dosłownie wrzucone na łapu capu do kartonu, który obwiązują taśmą, i często egzemplarze nawet w nieskazitelnym stanie pierwotnym nie są w stanie przeżyć takiej podróży bez uszczerbku. Może się czepiam, ale jak już kupuję książkę, to wymagam co najmniej bardzo dobrej jakości. Kupuję w Arosie od ponad 5 lat i ani razu nie zdarzyło mi się otrzymać źle zapakowanej książki. Nie dość, że drożyzna, to jeszcze jakość nowych egzemplarzy książek nie do zaakceptowania, szczególnie tych bardziej niszowych.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1347
Monika
16-01-2019 22:15
"Zbrodnia i kara" niszowa???
No, niby tak, topowy jest przecież Mróz i Bonda :(
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 490
Alroska
17-01-2019 18:07
Wydaje mi się raczej nieuczciwym oceniać gust książkowy całego narodu na podstawie tych jednych nominacji. Po pierwsze mowa o książkach najlepiej się sprzedających, nie najlepszych. Po drugie empik jedyną księgarnią w kraju nie jest. Po trzecie sam pomysł jest raczej śmieszny - czemu nominacje?
Ponadto pragnę bronić prawa ludzi do kupowania złych książek. Nie zapominajmy, że literatura służy nie tylko rozwojowi ale też rozrywce. W czytaniu Mroza zamiast Orwella naprawdę nie ma nic zdrożnego - bo każdy z nas ma inny gust, zresztą zmieniający się przez całe życie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd