Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
880059 czytelników
5846 dyskusji
110828 wypowiedziPokaż ostatnią
Komiksy nowej generacji
05-01-2019
Autor: Tomasz Pindel

Wszyscy wiemy, że zbiorową wyobraźnią rządzą dziś seriale nowej generacji i to one stanowią trzon kultury masowej. Nowe formy dystrybucji, hollywoodzkie budżety i realizacyjny rozmach idą w parze z większą śmiałością w tworzeniu scenariuszy, łamiących dotychczasowe telewizyjne tabu, oraz formalną odwagą dotąd zarezerwowaną dla filmów kinowych. Warto jednak wiedzieć, że podobną przemianę, tyle że nieco wcześniej, przeszły także komiksy. Komiksy, które czasami zapierają dech w piersiach.

liczba postów na stronie: 
książek: 355
luqdrony
06-01-2019 23:27
Niestety vertigo słabo się sprzedaje ponieważ to same gnioty a artykuł jest chyba sponsorowany.Historie są miałkie, naciągane i ochydne uwłaczające ludziom inteligentnym. Amerykanie nie znają słowa STOP np w Skalpie autorzy znęcają się nad indianami nacją od wieków prześladowaną gnębioną i prawie wybitą do nogi ale nie trzeba znich zrobić najgorsze szumowiny. Jeszcze te ochydne kreski i sztuczne kolory nakładane komputerowo, ochydztwo. Pisze to maniak komiksowy i kolekcjoner ale to moje subiektywne stwierdzenie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 744
Kubencjusz_Ziegler
07-01-2019 04:46
Osobiście nie spotkałem żadnego gniota od Vertigo. Nie wiem też, w jaki sposób ich komiksy miałyby być uwłaczające ludziom inteligentnym? Np. Fables są pełne wiedzy ludowej z całego świata. Ogrom kultury jaką wchłonął autor i przekazał czytelnikom jest niepoliczalny. Samo słowo STOP do czego ma się niby odnosić?
Znaczenie i przesłanie zawarte w Skalpie kompletnie wyminąłeś i zrozumiałeś coś...
Osobiście nie spotkałem żadnego gniota od Vertigo. Nie wiem też, w jaki sposób ich komiksy miałyby być uwłaczające ludziom inteligentnym? Np. Fables są pełne wiedzy ludowej z całego świata. Ogrom kultury jaką wchłonął autor i przekazał czytelnikom jest niepoliczalny. Samo słowo STOP do czego ma się niby odnosić?
Znaczenie i przesłanie zawarte w Skalpie kompletnie wyminąłeś i zrozumiałeś coś innego.
Komiks nie przedstawia Indian w złym świetle, on ich przedstawia w ludzkim świetle, a co najważniejsze ukazuje w jak ciężkich warunkach przychodzi im żyć w tych rezerwatach. Wysokie stopy procentowe bezrobocia, plaga alkoholizmu i zanik więzi plemiennych i rodzinnych. To duży problem, który jest ignorowany przez większość społeczeństwa, a ten komiks właśnie uczy ludzi nie zaznajomionych z tematem, że taki problem istnieje i setki tysięcy ludzi cierpi. Nikt nie robi z Indian żadnych szumowin. Wiadomo, że wśród nich zdarzają się czarne charaktery, jak we wszystkich społecznościach tak jak np w czasie wojny istniała specjalna policja żydowska, która pomagała Nazistom w wyłapywaniu i pilnowaniu innych żydów.
Indianie zaznali niewyobrażalnych okrucieństw od angielskich, francuskich i hiszpańskich kolonizatorów, ale za nim oni się pojawili ci sami Indianie prowadzili między sobą setki wojen, popełniali na sobie okrutne zbrodnie i ludobójstwa. A zamknięci sami w rezerwatach chcąc nie chcąc wracają do tego, bo nie mają innego wyjścia. Dlatego trzeba sprawę nagłaśniać i znaleźć rozwiązanie problemu.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2718
isobel
07-01-2019 16:46
nawet nie pamiętam od czego zaczęła się moja obsesja na punkcie komiksów, ale wśród swoich ulubionych gatunków książek zawsze wymieniam graphic novels. dużo osób poleca zacząć do "Sandmana", ale mnie akurat ta seria w ogóle nie porwała. w każdym razie na pewno moja miłość do komiksów nie zaczęła się od Marvela. w sumie czytam głównie komiksy Vertigo/DC. nie twierdzę, że Marvel jest beznadziejny, ale Vertigo/DC ma lepszych pisarzy.

moje ulubione:
Strażnicy Strażnicy

Saga. Tom Pierwszy Saga. Tom Pierwszy

Batman: Hush Batman: Hush

Batman: Mroczne zwycięstwo Batman: Mroczne zwycięstwoGotham Central: Na służbie Gotham Central: Na służbie


moim ulubionym autorem jest zdecydowanie Brian K. Vaughan. absolutnie uwielbiam Sagę współtworzoną razem z Fioną Staples. chce przeczytać wszystko co stworzył. stosunkowo niedawno kupiłam sobie Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Pierwszy Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Pierwszy. od dłuższego czasu noszę się z zamiarem nie tyle co przeczytania a zakupu Ex Machina - tom 1 (wyd. zbiorcze) Ex Machina - tom 1 (wyd. zbiorcze)


z kolei obecnie czytam:

Ludzie Północy. Tom 1. Saga anglosaska Ludzie Północy. Tom 1. Saga anglosaska
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd