Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
871653 czytelników
5791 dyskusji
108280 wypowiedziPokaż ostatnią
Trendy listopada lubimyczytać.pl
03-12-2018
Autor: LubimyCzytać

Za nami obfity w premiery listopad. Czas więc na zestawienie najpopularniejszych książek miesiąca. Nowości czy starsze tytuły – które z nich zyskały najwięcej uwagi czytelników? Zobaczcie!

liczba postów na stronie: 
książek: 2044
LubimyCzytać
30-11-2018 16:00
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6700
allison
03-12-2018 11:09
Oj, widzę, że w ogóle nie jestem trendy:)
Jakoś to jednak przeżyję przy tradycyjnie zaparzonej kawie, podanej w bardzo staroświeckiej filiżance:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 321
Fallenangelv
03-12-2018 11:10
Coraz częściej doświadczam w księgarniach uczucia pustki , kiedy patrzę na te literackie nowości. Książki coraz droższe, a treść w nich zawarta coraz gorsza. Nie chcę nikogo urazić w tym momencie, ale klasyki praktycznie w księgarniach nie ma. Jeżeli już to na zamówienie. Zostaje sprzedaż internetowa. Tam znajdę co chcę i za ile chcę. W księgarniach od ręki w zawrotnych często cenach pozostaje dla czytelnika zwykła makulatura. Co tam znajdziemy? Kolejne romansidła, jakby pisane na zamówienie , trzymające się wytartych żelaznych schematów , jest on i ona, on ją zdradza, albo ona jego , albo się oboje męczą i dręczą okropnie. Mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością. Że żona go nie rozumie, albo jej mąż nie rozumie, że ze sobą już nie śpią, ja to już na pamięć umiem.
Kryminał. Nic odkrywczego. Zbrodnie stare jak świat, ale zawsze można to wszystko spiąć w całość, zgrabną nietuzinkowa historię. Opisać inaczej jak zwykle.
Obyczajówka. Autobiografie i biografie. Tego tutaj mamy wysyp jak prawdziwków po lepszym większym ciepłym deszczu. Czasem sie zastanawiam kto tutaj powinien zjeść snickersa. Czy ja mam to zrobić, żeby sobie osłodzić tą gorzką prawdę czy zjeść tego batonika mają te wszystkie gwiazdeczki, żeby przestały choć na moment gwiazdorzyć. Bo na pewno są sobą i się nie zmienią w gruncie rzeczy. Docenieni prze zemnie pisarze również piszą jakieś dziwne historie. Posiłkują się odgrzewanymi kotletami, które już ktoś wcześniej usmażył, a oni idą w marketing. Sygnują to swoim nazwiskiem, znanym i wybaczcie, ale muszę to napisać wierni, naiwni czy wręcz głupi, ślepo wierzący fani kupią to wszystko, te gnioty literackie za ciężkie pieniądze.
Chodzę kupuję te wasze wypociny na wyprzedażach z ciekawości czasem, 9,90 więcej nie dam. Czasem okazuje się, że i tej prawie dyszki szkoda. Zbrodnią jest brać 40- 50 zł za to ,, coś '' co wy nazywacie i ośmielacie się nazywać literaturą.
Być czy mieć odwieczne dwa pytania. Bliżej ku celom posiadania. Książki czasem aż płaczą .... mówią do mnie : zobacz co oni zrobili z literaturą, proszą wsyp mnie do ziemi stąd przyjechałem. Czasem nie pozostaje nic innego jak na kompost to wyrzucić i przywrócić Matce Ziemi jej zniekształcane dzieci.
Brzdęk pękła czara goryczy.....rozlanych kropel już nikt nie policzy. Gdy wszystko skończy się jak myślałem, wsyp mnie do morza, skąd przyjechałem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 406
LetMeRead
03-12-2018 12:15
Bez przesady. Nie jest aż tak źle.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 82
Xinjin
03-12-2018 13:07
Byłem ostatnio w paru Empikach (miasto powyżej 500 tys mieszkańców) i się odbiłem...nie ma co kupić na prezent mikołajkowy :(....zostaje jedynie internetowa sprzedaż...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 40
Katarzyna
03-12-2018 13:28
Dokładnie. Byłam wczoraj i nic nie znalazłam. Po raz pierwszy wyszłam z niczym.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 645
Johnson
03-12-2018 14:47
"365 dni" hitem. No #matkoboska. Co się dzieje z tym światem.
Żulczyk ok (jedną jego książkę przeczytałem "Zrób mi jakąś krzywdę", "Ślepnąc..." w trakcie, serial wyszedł to i książka wraca do łask. Ok.

Ja to raczej jestem z tych co książkę odkrywają 5 lat po wydaniu, albo nadrabiam starsze, być może lepsze tytuły niż się to dzisiaj wydaje. Choć i dobre można trafić. Ale żeby gonić za trendami czytelniczymi? Novum to dla mnie. Chyba, że ludzie polecają sobie książki. I marketing jakby inny, bardziej agresywny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 495
Jolka
03-12-2018 17:59
Również nie rozumiem zachwytu nad "365dni"- to najgorsza książka jaką czytałam
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 297
Jagrys
03-12-2018 16:42
Według mnie najczęściej odwiedzane nie równa się najczęściej czytane, a - moim zdaniem - właśnie to jest wynacznikiem popularności danej książki. Wejście na podstronę nie oznacza, że ktoś książkę przeczyta lub przeczytał; że w ogóle po nią sięgnie. Lwia część "wejść" ma charakter wyłącznie informacyjny: Co to w ogóle za książka i - opcjonalnie - zapoznanie się z opiniami internautów. Fakt, L. pod tym względem może święcić tryumfy, ale zawstydzająco niskie noty też o czymś świadczą.
Ranking popularności dobra rzecz, ale nie potrafię traktować go jako miarodajny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2455
jatymyoni
03-12-2018 16:48
Nigdy nie jestem trendy i się z tego cieszę, widząc tytuły trendy. Ja jak @Johnson odkrywam książki dopiero po paru latach. Z dziesiątki zainteresowały mnie książka Twardocha i Szczygła. Może się skuszę na Żulczyka, bo prawdopodobnie pojawi się przy wyborze książki roku. Resztę pominę milczeniem. W kategorii romanse i tak nigdy nie głosuję.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2455
jatymyoni
03-12-2018 18:34
Ja mam propozycję: "Lista książek najczęściej czytanych w danym miesiącu przez użytkowników LC".
Chociaż wiem, że to nie przejdzie. Mogło by się okazać, że te wszystkie nowości, które należy promować zostałyby daleko w tyle.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 983
betsy
03-12-2018 18:55
Taka sama dyskusja była już w zeszłym miesiącu. I znów te "365 dni", które się nikomu nie podoba a na stronę którego wszyscy wchodzą. Uważajcie ludzie, jakie książki oglądacie na LC, żeby je sobie zohydzić, bo gnioty zostaną okrzyknięte hitem miesiąca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2600
Matylda
04-12-2018 20:39
A tu Cię zdziwię. Dzisiaj byłam w księgarni odebrać zamówione książki, których oczywiście nie ma w rankingu, a pani około 50 prosiła o polecenie czegoś podobnego do "365 dni", bo obie z koleżanką są książką zachwycone. Też wcześniej nie wierzyłam, że ktoś może to czytać;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 570
Edyta
03-12-2018 19:15
Taki ranking jest bez sensu.
Miesiąc temu odbyła się ciekawa dyskusja na ten temat, ale chyba nic mądrego z tego nie wynikło.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 297
Jagrys
03-12-2018 20:37
Bo temat powraca regularnie jak cykl, nieprzymierzając, miesięczny. ;q
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd