Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
870673 czytelników
5775 dyskusji
107919 wypowiedziPokaż ostatnią
Literatura ambientowa, czyli prawdziwa rewolucja w czytaniu cyfrowym
07-11-2018
Autor: LubimyCzytać

Słyszeliście już o nowym formacie książek elektronicznych? Literatura ambientowa to innowacyjna koncepcja, która dzięki spersonalizowanej narracji przeniesie akcję powieści do miejsca, w którym czytelnik obecnie się znajduje. Z racji tego, że kochamy książki i nowinki technologiczne, nie mogliśmy się powstrzymać, by nie sprawdzić, jak to działa!

liczba postów na stronie: 
książek: 486
esa
09-11-2018 12:52
Brzmi co najmniej interesująco. Jeżeli wejdzie na rynek to na pewno dla sprawdzenia użyję-najlepiej czytając kryminał.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 352
Brodzio
09-11-2018 20:58
Bardzo chciałbym powiedzieć, że to super pomysł i nie mogę się doczekać kolejnej historyjki, jednak... nie.
Wykorzystanie kamery - niby spoko pomysł, ale już gra pokemon go udowodniła, że to się nie sprawdza, a tutaj dodatkowym gwoździem do trumny jest to, że aplikacja robi jedno zdjęcie, które wykorzystuje w kółko. Nadajnik gps? To akurat dość zbawna rzecz - w angielskim tekście polskie nazwy się kłócą, ale gdyby to była komedia, a nie słaby horror - no, może coś by się wycisnęło.
Generalnie miło zobaczyć coś takiego - jak ludzie bawią się w dodawanie bajerów do prostej historyjki, jednak nie nazywajmy tego rewolucją, bez przesady.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 237
Ewagriusz
10-11-2018 08:55
Chciałbym zauważyć, że nowinka o której dyskutujemy, to zapewne tylko kroczek w drodze do coraz bardziej wyrafinowanych form mediów, ehem, interaktywnych. Oceniać trzeba moim zdaniem z tej perspektywy.

Sądzę też, że nasza dyskusja, ponieważ wszyscy piszą dokładnie na temat (sic), powinna jednak znaleźć szerszy kontekst, którym jest coraz większa rela techniki (technosfery) w kulturze. Sarkanie, niechby i w 110 procentach słuszne, ani nie opisuje - lub czyni to w bardzo ograniczonym stopniu, ani nie proponuje remediów. Żeby więc spełnić swój własny postulat, zachęcam do lektury "Technopolu" N. Postmana, a od siebie chciałbym podkreślić rolę milczenia i ciszy. Technika sprzyja życiu "na zewnątrz" siebie. Medytacja, bliżej nieokreślona, jako środek na uspokojenie, to za mało. Ograniczona jest, a tam - leży i kwiczy analiza wewnętrznych stanów psychiki/duszy, ksztaltowanie siebie zapomina o kształceniu charakteru i sublimacji/wychowywaniu uczuć na rzecz rozdymania (fałszywego) ego. I tak dalej. Oczywiście, to nie cały obraz,ale podsumowując, jeżeli komputer i internet nie mają zdominować, uzależnić, ogłupić, musi on mieć JAKIŚ charakter... I tu mamy zadanie dla kultury. Człowiek odczytany, i jakoś uformowany może się w miarę bezpiecznie korzystać z tego, co oferuje technika. Piszę to na smartfonie, nie bojąc się, że zaraz porzucę swoją stale rosnącą bibliotekę i wyrzeknę sie zapachu i dotyku papierowej książki.
PS Drodzy konserwatyści: a co z tabliczkai, pergaminem, deseczkami, skorupami glinianymi itd.?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 252
Anna
10-11-2018 21:40
Lubię czytać za pomocą tradycyjnej literatury zawartej w książce.
Posiadam książki w pdf, ale one czekają na swoją kolej,abym do nich zaglądnęła.
Czy ten pomysł się sprawdzi do końca nie mam 100% przekonania, gdyż tekst zamieszczony w książce to jest to i pozostaje pamiątka na półkach u wielu z nas. Jestem dumna z mojej książkowej biblioteczki,w której każda książka ma swoją tajemnicę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 520
FOCZKA
13-11-2018 18:45
Świetny pomysł ! Jestem ciekawa kiedy pojawi się książka w języku polskim ?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 148
Domi
13-11-2018 22:25
Sprawdzę to "Breathe" z ciekawości. To fajna koncepcja, ale nie jako alternatywa dla "normalnej" książki. Między innymi dlatego, że tak naprawdę po którejś z kolei takiej powieści ambientowej można się znudzić tym, że wszystko dzieje się tam, gdzie aktualnie przebywamy. No chyba, że ktoś dużo podróżuje.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd