Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
879633 czytelników
5843 dyskusji
110713 wypowiedziPokaż ostatnią
Dzień Przewodników i Ratowników Górskich
10-08-2018
Autor: LubimyCzytać

Są wśród Was miłośnicy gór? A może na przekór wszystkim letnie dni wolicie spędzać nie nad morzem, ale właśnie na szlakach. Dziś z okazji Dnia Przewodników i Ratowników Górskich prezentujemy Wam 10 książek, w których szczyty odgrywają główną rolę.

liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
09-08-2018 15:23
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1152
JoieDeVivre
10-08-2018 14:23
Dodałabym jeszcze:

Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu Góry na opak 2, czyli rozmowy z tymi, co zostają Dotknięcie pustki Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt Kurtyka. Sztuka wolności Atak rozpaczy Ja, pustelnik. Autobiografia Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami Przesunąć horyzont Everest. Na pewną śmierć Everest. Góra górWybraniec. Życie po śmierci na Evereście. Wspinaczka Okrutny szczyt. Kobiety na K2 K2 pierwsza zimowa wyprawa Mordercza góra. Relacja najtragiczniejszej katastrofy wspinaczkowej na K2 Annapurna. Góra kobiet Annapurna: pięćdziesiąt lat wypraw w strefę śmierci Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką Gdy krzepnie rtęć Annapurna Od początku do końca Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia Na drodze bez powrotu. Pierwsze przejście grani Mazeno na Nanga Parbat GórFanka. Moje ABC w skale i na lodzie GórFanka. Na szczytach Himalajów GórFanka. W Karakorum 1979 - 1986 GórFanka powraca w Karakorum GórFanka na himalajskiej ścieżce Nanga Dream - opowieść o Tomku Mackiewiczu Korona Ziemi. Nie-poradnik zdobywcy Artur Hajzer. Droga słonia Alpejscy wojownicy Zostają góry. Opowiadania. Felietony. Wspomnienia ... i tak dalej, i tak dalej. Chętnym górskiej przygody literatury nie zabraknie ;-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 208
Magda
10-08-2018 18:41
Też jestem miłośniczką gór.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2480
jatymyoni
10-08-2018 20:01
Kocham góry i poleciłabym to ksiązki o naszych górach, O TOPR I GOPR
Gawędy o przewodnikach tatrzańskich Gawędy o przewodnikach tatrzańskichLudzie spod niebieskiego znaku Ludzie spod niebieskiego znaku i inne jego książki
Ludzie i Tatry Ludzie i Tatry i całą serię z parzenicą. Ksiązki Jalu Kurka i Włodzimierza Wnuka.Komin Pokutników Komin PokutnikówSygnały ze skalnych ścian. Tragedie tatrzańskie. Wędrówki alpejskie. Skalne lato Sygnały ze skalnych ścian. Tragedie tatrzańskie. Wędrówki alpejskie. Skalne lato i Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach
Życzę wszystkim ratownikom górskim, żeby nie musieli wyruszać w góry na akcje. Żeby tyle samo wracało, co wyruszyło na akcje plus żywi uratowani. Nam wszystkim chodzącym po górach, abyśmy nigdy nie musieli sprawiać kłopotu ratownikom.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 234
Maciek
11-08-2018 22:09
Jatymyoni jesteś skarbnicą wiedzy, dzięki za fajne polecajki i dołączam się do życzeń dla ratowników - chłopaki naprawdę mają jaja i najlepiej, tak jak piszesz, okazać szacunek ich pracy przez rozsądne zachowanie na szlakach :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1777
sulibrat
11-08-2018 08:03
Pamiętam Kukuczkę... ze znaczków pocztowych :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 234
Maciek
11-08-2018 22:03
Ciekawe zetwainie dzięki, któremu mam kilka nowych książek na liście "chcę przeczytać". Ogólnie literatura górska jest bardzo bogata, szczególnie ostatnio co większą wyprawa to książka z relacją. Jeśli ktos się zastanawia, od której pozycji zacząć to polecam wymienianą w tekście pozycje o Kukuczce, bo opisuje przekrojowo wysztkich naszych najważniejszych wspinaczy i wyprawy z okresu PRL, a do tego jest przystępnie napisana :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
zgłoś błąd zgłoś błąd