Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
895296 czytelników
6017 dyskusji
115701 wypowiedziPokaż ostatnią
Zamiast do ołtarza... do biblioteki!
27-06-2018
Autor: LubimyCzytać

Czy może być coś lepszego niż spędzenie najważniejszego dnia w swoim życiu w bibliotece? A może w księgarni? A skoro zaczął się sezon ślubny, to zerknijcie poniżej i zobaczcie, jak kochają książkoholicy!

liczba postów na stronie: 
książek: 2156
LubimyCzytać
27-06-2018 11:55
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1324
Shirohane
27-06-2018 15:09
Musze przyznać, że opcja doskonała. Pokusiłabym się na taki ślub!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 450
LetMeRead
27-06-2018 17:02
Aż zaczęłam żałować, że już jestem po ślubie. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 303
Sylwia
27-06-2018 19:53
Ciekawa jestem ile by to kosztowało ;) Taki ślub to zapewne tylko dla bogatych książkoholików
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 514
Miyako
27-06-2018 20:46
Mam przeczucie, że wiele par nie decyduje się na te śluby dlatego, ze są ksiażkoholikami, ale dlatego że to po prostu bardzo niecodzienna opcja i sceneria powodująca, ze goście zapamiętają ten ślub na długo.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 370
Fallenangelv
27-06-2018 22:16
Jesteś dla mnie jak najlepsza książka. Codziennie uczę się Ciebie na nowo, codziennie coś nowego w tobie odkrywam, choć znam cię prawie na pamięć.Chcę czytać Ciebie dzień po dniu. Siedzę w kuchni, piję kawę ubrany tylko w Twoje słowa . Rano jesteś pytaniem w nocy jesteś na nie odpowiedzią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 162
Marcin
29-06-2018 08:53
Pojechałeś po bandzie :) Przysięga bardzo oryginalna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1251
monika5555
29-06-2018 12:45
Kocham książki ale nigdy nie wzięłabym ślubu w bibliotece. Autor zakłada że ludzie biorą ślub w kościele ze względu na wystrój i inne mało istotne rzeczy i właśnie to boli mnie najbardziej że często sprawy tak się właśnie mają. I komentarze niżej a przecież w kościele najważniejsze jest to że tam jest Bóg, z całym swym jestestwem pod postacią chleba i wina, ten który nas stworzył, autor największej z ksiąg a pośrednio wszystkich innych. W czytaniu zawsze najbardziej fascynuje mnie nie to co jest napisane ale sam pisarz. Jego wyobraźnia, dlaczego używa takich a nie innych słów itd. I mogę spotkać tego który jest autorem wszystkich pisarzy świata i nie piszących także ;). Nigdy nie wzięłabym ślubu w bibliotece, zdecydowanie większe mam wymagania i to w taki dzień, ale myślę że jeśli dla kogoś to sprawa tylko zwyczaju to może wziąć ślub w bibliotece, skoro kocha książki lub w innym urokliwym miejscu :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 514
Miyako
01-07-2018 21:05
Mnie uczono, ze Bóg jest wszędzie, a ogromne msze plenerowe (chociażby na krakowskich Błoniach, czy podkrakowskich Brzegach podczas ostatniej wizyty papieża) tylko to potwierdzają. I chociaż miałam ślub w jednym z najpiękniejszych i majestatycznych kościołów w Polsce, to gdyby biskup udzielił mi dyspensy (a ma taką możliwość, prawo kanonicze zostawia taką furtkę), wybrałabym bez wahania ślub w... Mnie uczono, ze Bóg jest wszędzie, a ogromne msze plenerowe (chociażby na krakowskich Błoniach, czy podkrakowskich Brzegach podczas ostatniej wizyty papieża) tylko to potwierdzają. I chociaż miałam ślub w jednym z najpiękniejszych i majestatycznych kościołów w Polsce, to gdyby biskup udzielił mi dyspensy (a ma taką możliwość, prawo kanonicze zostawia taką furtkę), wybrałabym bez wahania ślub w plenerze lub bibliotece.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3209
Vemona
29-06-2018 13:54
Fantastyczny pomysł, aż szkoda, że mój ślub już dawno był....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 241
Anna
02-07-2018 13:17
"Razem z początkiem lata zdecydowana większość par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu", czyżby? skąd takie wnioski? Czasami dobrze jest kilka razy przeczytać coś co się napisało, przed publikacją.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1351
Monika
23-07-2018 16:52
Wakacyjną zapchajdziurę też można by pisać z głową, a przed publikacją przeczytać ze zrozumieniem.

Razem z początkiem lata zdecydowana większość par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu.


Naprawdę??? A może powinno być tak:
Większość par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu z początkiem lata.
Te same słowa? I owszem. Język polski pozwala na w miarę dowolne przestawianie kolejności w zdaniu? Prawie. Ale o ile zmiana kolejności nie niszczy poprawności gramatycznej zdania, to może dość mocno zmienić sens. W Waszej wersji nastaje lato i w wyniku tego większość par postanawia się hajtać - co jest oczywistą bzdurą, bo większość par ma na to i na każde inne lato całkiem inne plany, w każdym roku to mniejszość legalizuje związki, pozostali albo zostawiają to na później, albo mają już za sobą, gdyby większość par hajtnęła się teraz, to skąd wzięlibyśmy większość na rok przyszły?
W mojej wersji większość par organizuje ślub latem, ale nie ma informacji, że to będzie lato obecne - to już jest możliwe i może nawet prawdopodobne, a czy prawdziwe, to już trzeba by sprawdzić w danych statystycznych - ile par robi to w jakiej porze roku i ile nie robi tego wcale.
Cieszę się, że przez niemal miesiąc od publikacji tekstu choć jedna osoba zwróciła na to uwagę. Brawo!

(...) biblioteki mają dla was wspaniałą ofertę. W większości miejsc można zorganizować nie tylko uroczystość ślubną, ale również weselną.


Naprawdę?! Już lecę do mojej biblioteki gminnej i pytam, czy mogę u nich organizować ślub. Już nawet nie myślę o weselu, bo niby gdzie? Ale ślub powinni wpuścić. Nie? To może biblioteka powiatowa?

A nie, jednak nie:

Nam nie pozostaje nic innego jak trzymanie kciuków, aby polskie biblioteki szybko przejęły ten pomysł.


Nie widzicie, że sami sobie zaprzeczacie?

________
Tak, moja czepialskość wróciła z urlopu razem ze mną, też jak ja pełna energii :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd