Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
852181 czytelników
5465 dyskusji
100778 wypowiedziPokaż ostatnią
Olga Tokarczuk na krótkiej liście Man Booker International Prize!
13-04-2018
Autor: LubimyCzytać

Właśnie ogłoszono krótką listę Międzynarodowego Bookera. „Bieguni” Olgi Tokarczuk w tłumaczeniu Jennifer Croft są wśród sześciu książek, które przeszły do finału!

liczba postów na stronie: 
książek: 330
kocham_czekoladę
15-04-2018 21:42
Cenię sobie twórczość Tokarczuk i częściowo zgadzam się z wypowiadającą się tu KrystynaL. Najlepsze książki Tokarczuk pisała w czasach, kiedy była wierna realizmowi magicznemu i są to „Prawiek…” i „Dom dzienny…”. Poza tym na uwagę zasługują jeszcze świetne opowiadania z tomu „Gra na wielu…” oraz „Księgi…” (jako odważna, poprzedzona dokładnym researchem, próba zmierzenia się z powieścią historyczną z „prawdziwego zdarzenia”) i może jeszcze, ze względu nie na formę (dosyć przeciętny kryminał), ale na ważne przesłanie - „Prowadź swój pług…”. „Bieguni”, pierwsza realistyczna „powieść” Tokarczuk, są jednak książką słabą – nieudaną, źle złożoną pseudopowieścią, która rozsypuje się na kilka nieciekawych, nijakich wręcz i bardzo przewidywalnych, a do tego napisanych wyjątkowo, jak na Tokarczuk, bezpłciowym, przeźroczystym językiem, opowiadań. Czy ta książka jest „trudna”? Nie powiedziałabym, moim zdaniem, zwłaszcza na tle innych, „udziwnionych” książek Tokarczuk, jest raczej bardzo przystępna w odbiorze, a jedyny problem może stanowić to, że jest po prostu koszmarnie nudna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
16-04-2018 14:05
treść usunięta
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1611
Marcin
17-04-2018 12:16
Czytana przeze mnie ładnych parę lat temu. Czytadła zapomniałem, "Biegunów" pamiętam do dziś. Podkreślałem ołówkiem co ciekawsze fragmenty (a rzadko to robię). Książka bardzo... osobliwa. Tak, to chyba dobre słowo - osobliwa... nie tylko w treści ale i w formie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd