Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
852270 czytelników
5465 dyskusji
100796 wypowiedziPokaż ostatnią
Wytypuj zwycięzców i wygraj książki
13-02-2018
Autor: LubimyCzytać

Zabawy w typowanie ciąg dalszy. Dzisiaj dwie kategorie leżące na przeciwległych końcach: powieść obyczajowa/ romans oraz... horror! Kto poprawnie wytypuje zwycięzcę w chociaż jednej kategorii ma szansę wygrać zestaw trzech książek! 

liczba postów na stronie: 
książek: 139
Tomek
14-02-2018 04:45
W kategorii horror wygra książka :Śpiące Królewny. Może być walka że Strażakiem ale moje uzasadnienie jest proste:dwóch z rodziny na jednego,Owen i Steven chodzą w wyższej wadze niż Joe więc sprawa zwycięstwa jest z góry przesądzona..;)
A tak poważnie to na prawdę bardzo dobra książka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2297
Renax
14-02-2018 06:21
To ja typuję Jojo Moyes, bo coś tak tej autorki czytałam i mi się spodobało. W internecie jest popularna, a ja uważam, że wygrają ksiązki najpopularniejsze.
Horroru nie typuję, bo nie czytam. Życie jest jak horror.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3164
Beata-Chiara
14-02-2018 06:27
W kategorii horror obstawiam że wygrają Śpiące królewny autorstwa panów King. Książka jest połączeniem doświadczenia i świetnego warsztatu jakim operuje Stephen King, porusza też problemy interesujące młodsze pokolenie- jak np. bunt przeciwko tradycyjnej roli kobiety, a także niesztampowe postaci, co do powstania których, jak mniemam, przyczynił się syn Stephena- Owen.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 361
Mystery
14-02-2018 11:39
Horror - Śpiące królewny Śpiące królewny
Bez wątpienia pan King nadal przoduje w horrorach, chociaż ja nie do końca rozumiem jego twórczość. Nie przemawia do mnie. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie go kochają i z pewnością na niego zagłosują.
Literatura obyczajowa i romans-Confess Confess.
Pani Hoover potrafi zaciekawić czytelnika i sprawić, że odczuwa on wiele różnych emocji. Dlatego jej książki przodują na listach bestsellerów, ja także ją uwielbiam! Ma talent i ogromne pokłady wrażliwości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 262
debora
14-02-2018 15:21
Kategoria horror: Myślę, że powinien wygrać Stefan Darda. Jego książki to mrożące krew w żyłach opowieści. Poza tym autor znany lokalnie (Lubelszczyzna)umiejscowił akcję na terenie, który doskonale znam. Tym bardziej przerażające są dla mnie jego książki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 815
Anksunamun
14-02-2018 20:49
W kategorii „Literatura obyczajowa, romans” typuję powieść Nicholasa Sparksa. Do dziś bowiem pamiętam, jak wielkim zainteresowaniem cieszyły się jego książki, gdy pracowałam jako praktykantka w bibliotece. Wypożyczały je zarówno nastolatki, jak i dojrzałe panie. Myślę, że Sparks cieszy się dużym gronem fanek w naszym kraju, stąd jego szanse na wygraną są w moim odczuciu bardzo wysokie.
W kategorii „Horror” natomiast typuję powieść Jacka Ketchuma. Pisarz miał doskonały zmysł i wspaniale oddawał nastrój grozy i beznadziei w swoich utworach. Dodatkowo jego niedawna śmierć, jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku znanych osób, z pewnością przysporzyła mu nowych „fanów”, którzy zagłosują na jego książkę czy to z litości, czy z żalu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 229
Tulipce
14-02-2018 22:07
Jeśli chodzi o horror to Król jest tylko jeden- KING. Nazwisko zobowiązuje więc wygra Stephen i jego Śpiące królewny Śpiące królewny. Każda jego książka jest magiczna i straszna. I za to King jest uwielbiany na CAŁYM świecie. Za te sprzeczności. Z jednej strony przeraża, że lepiej byłoby odłożyć książkę na bok, z drugiej czaruje, że chce się czytać. Zatracić bez pamięci.
Niech tworzy jak najdłużej. Niech pozwala nam cieszyć się Jego geniuszem. Z każdą kolejną książką Kinga chce więcej i więcej.
Tu w dodatku mamy jeszcze Jego syna. Czy może być coś lepszego od Kinga?? Tak! Dwóch King-ów!. Rewelacja!

Nie czytam książek z kategorii Literatura obyczajowa, romans ale widzę co na portalach i wśród znajomych cieszy się zainteresowaniem dlatego obstawiam Nicholasa Sparksa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Krzysztof
14-02-2018 22:32
Horror : Śpiące królewny - Zdecydowanie nowy Stephen. U nas bardzo popularny i mimo tego, że w moim odczuciu jego książki są bardzo nierówne fabularnie to i tak przykuwa uwagę sprawiając, że sięgam po następną. I nie żałuję

Literatura obyczajowa, romans: Światło, które utraciliśmy - nie mam pewności czy wygra, ale historia w tej książce jest niezwykle poruszająca, pozostawiająca ślad w pamięci. Jedna z lepszych książek obyczajowych ostatniego roku, stąd trzymam kciuki za wygraną. Zwłaszcza, że wprowadza powiew świeżości i nie jest taka oczywista.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 130
Nika_94
14-02-2018 23:11
W kategorii horror sądzę, że wygra Remigiusz Mróz. Bardzo aspirujący, młody pisarz. Jego powieści pisane lekkim piórem i choć nie bez niedociągnięć, na pewno przykuwają uwagę. Dał się przyzwyczaić jako twórca polityczno-prawniczych powieści, tu zaskoczył. Zręcznie operuje faktami i przyprawia o dreszcze.
W literaturze obyczajowej, romansie natomiast postawiłabym na "Confess". Powieść, przy której można się odprężyć. Momentami smutna, ale z potężną dawką nadziei i wiary w lepsze jutro. Nie jest mdląco słodka i do przesady przesycona erotyzmem, typowym dla niektórych książek nurtu new adult.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 28
Karolina
15-02-2018 11:12
W kategorii romans według mojej opinii numer 1 jest Colleen HooverConfess Confess Ta książka przyprawia o dreszcze,jednocześnie wywołując uśmiech na twarzy. Styl pisania autorki jest niezwykle lekki, ale trafiający w czułe punkty czytelnika. Gdy czytam jej książki to w jednym momencie chce mi się krzyczeć, wyć i śmiać się. Postaci są zarysowane w taki sposób, że im wierzymy, ufamy, czujemy, że gdzieś tam oni wiodą swoje życie i mimo, że są fikcją to ich problemy są takie jak nasze: czasem błache, czasem poważne. Czytając "Confess" czułam jakbym podglądała czyjeś życie, ale czułam się jednocześnie zaproszona do tego podglądania. Jedyne co przychodzi mi do głowy myśląc o Owenie i Auburn to fakt, że słowa mogą płynąć rzeką i ranić, ale w ostateczności i tak zawsze liczą się czyny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd