Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
904995 czytelników
6223 dyskusji
120320 wypowiedziPokaż ostatnią
„Fynf und cfancyś” nie będzie
21-04-2015
Autor: LubimyCzytać

Jak podaje onet.pl Wydawnictwo Znak zawiesiło współpracę z Michałem Witkowskim i odwołało wydanie jego książki „Fynf und cfancyś”. Najprawdopodobniej ma to związek z niedawną stylizacją pisarza, w której pojawił się podczas Fashion Week w Łodzi.

liczba postów na stronie: 
książek: 1544
Asiek
01-05-2015 19:34
Zgadzam się z Tobą, że biografia twórcy jest nierozerwalna z jego literaturą, ale sięgając na półkę po książkę nie zawsze wybieramy "ulubionych pisarzy", sięgamy po coś nowego, po coś z konkretnego gatunku lub konkretnego autora, czy po prostu po cokolwiek (bardzo lubię wybierać książki "w ciemno" często bywam wtedy pozytywnie zaskoczona:-). Czytając dużo nie da się zawsze znać biografie autora książki, szczególnie jeśli to literatura współczesna.
A to czy ktoś jest twoim ulubionym pisarzem wynika z tego, że napisał coś co ci się podoba, czy dlatego, że jego profil na facebook jest ciekawy?
Ja wybieram konkretne książki z różnych powodów, a książki tego konkretnego autora nie chcę wybrać, bo nie podoba mi się co on sobą reprezentuje jako człowiek, i sposób jego autoreklamy. Ale nie mówię, że nigdy, może kiedyś coś mi się odmieni, może ktoś mnie przekona, że są w jego powieściach treści które warto poznać.
Ja wybieram literaturę dla siebie i ewentualnie dla moich dzieci, a reszta świata niech sobie czyta co chce :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2582
jatymyoni
01-05-2015 20:20
Nie ważne czy piszą dobrze, czy żle byle nazwiska nie przekręcili. Witkowski to osiągnął, wszyscy go zauważyli i dyskutują o nim. Może jeszcze sięgną po książkę, aby dokładniej sprawdzić, kim jest. Myślę, że tym razem się przeliczył, bo Znak pewnych rzeczy nie toleruje. Znajdzie wydawnictwo, które rozbłyśnie przy autorze skandaliście. Jeżeli nie swoimi ksiązkami wzbudza zainteresowanie, to przynajmnie swoim strojem, zawsze to coś.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1146
Allie
01-05-2015 22:03
Czytam tę dyskusję i przychodzi mi do głowy jeden komentarz:
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1795
Magdalena
03-05-2015 23:26
Fakt. Są w Polsce pewne świętości. Tworzą naszą tożsamość - Polski i narodu. Jest tyle innych symboli, które można sobie nosić. I naprawdę nie widzę powodu dla którego miałoby się tę opaskę czy krzyż szargać. A jeśli ktoś to robi to mam wrażenie, że tylko z chęci głupiego lansu. Koleś jeden z drugim myśli, że założy opaskę , napluje na krzyż, włoży flagę w psią kupę to o nim w mendiach powiedzą, napiszą. Żal, że nie mogą czym innym się pochwalić. Gwiazda Dawida i symbole Mahometa czekają. A nie! zaraz, zaraz tych nie można obrażać bezkarnie bo można zarobić ostrzegawczy strzał w tył głowy. ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 687
Sławomir
21-07-2015 11:52
No tak, papuzio kolorowy esesman. Wyjątkowe propagowanie faszyzmu muszę przyznać:) Cała trójka muszę również przyznać wygląda na wyborową drużynę SS do zadań specjalnych NA TYŁACH wroga, błe:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd