Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
909814 czytelników
2107 dyskusji
128822 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Show must go on – wygraj książkę „Freddie Mercury. Biografia”.

Show must go on – wygraj książkę „Freddie Mercury. Biografia”.

Ilustrowana biografia lidera zespołu Queen, jednej z największych ikon popkultury. Za tymi piosenkami, które stały się częścią historii muzyki i wielu historii osobistych, stoi jeden człowiek: Freddie Mercury. Ze swymi wąsami, żółtą marynarką i charakterystycznym głosem, lider Queenu jest ikoną dla pokolenia, które tańczyło przy jego wpadających w ucho melodiach, a potem opłakiwało jego śmierć w 1991 roku.

Któż z nas nie śpiewał na cały głos „I Want To Break Free”? Albo nie odgrywał z całym zaangażowaniem „Bohemian Rapsody”? A który utwór zespołu Queen należy do waszych ulubionych i dlaczego? Może z piosenką wiąże się jakieś ważne wydarzenie w waszym życiu?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Freddie Mercury. Biografia - Jacek Skowroński

Freddie Mercury. Biografia

Autor: Alfonso Casas

Ilustrowana biografia lidera zespołu Queen, jednej z największych ikon popkultury. Któż z nas nie śpiewał na cały głos I Want To Break Free? Albo nie odgrywał z całym zaangażowaniem Bohemian Rapsody? Za tymi piosenkami, które stały się częścią historii muzyki i wielu historii osobistych, stoi jeden człowiek: Freddie Mercury. Ze swymi wąsami, żółtą marynarką i charakterystycznym głosem, lider Queenu jest ikoną dla pokolenia, które tańczyło przy jego wpadających w ucho melodiach, a potem opłakiwało jego śmierć w 1991 roku. Ale kim był Freddie? Jaka jest jego historia? W tej ilustrowanej biografii Alfonso Casas podąża śladami Freddiego od Tanzanii, w której się urodził, po Wielką Brytanię, gdzie zmarł i stał się nieśmiertelny. To przecież on śpiewał Show Must Go On. „Żył pełnią życia, chłonął je i świętował każdą jego minutę. I, jak wspaniała kometa, zostawił lśniący ślad, który będzie świecił dla wielu przyszłych pokoleń” – Brian May, 2011

Regulamin
  • Konkurs trwa 11 - 17 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Młody Book. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 496
Anna
12-06-2019 08:36
Pierwszym utworem, jaki przychodzi mi do głowy, jest "Don't stop me now". Towarzyszy mi od lat i często słucham go w tle, gdy mam do zrobienia coś, co wymaga więcej wysiłku. Podśpiewuję sobie, albo chociaż myślę o nim w czasie egzaminów, albo innych wyzwań, kiedy potrzebuję wsparcia i więcej wiary w siebie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Mateusz
12-06-2019 09:51
Bohemian Rhapsody. Ta jedna piosenka zawiera wszystko. Talent i dążenie do przekraczania granic i tworzenia czegoś, co nas łączy, nawet 40 lat później. W czasach, gdy popowe piosenki po prostu ogólnie brzmią tak samo, może dlatego wciąż nie mogę przestać jej słuchać. W tym jednym utworze Freddie Mercury i Queen stali się czymś, co udało się niewielu artystom: legendą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 708
Yevoni
12-06-2019 11:26
Większość piosenek zespołu Queen znam na pamięć. idealnie słucha się ich w podróży, w pracy, podczas relaksu. Jednak zawsze wolałam słuchać piosenek niż zagłębiać się w biografię ich autorów, cóż... do czasu.
Moja koleżanka jest wielką pasjonatką zespołu Queen i Freddiego Mercurego. Opowiada z taką pasją, ze aż chce się jej słuchać. Musicie mi uwierzyć co działo się po wyjściu filmu.
Teraz właśnie nie wiem... czy jednak chciała bym zrobić jej prezent tą książką, czy sama zagłębić się w historię.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 40
SylwiaAnna
12-06-2019 14:29
W pierwszym odruchu chciałam napisać "We are the champions"- wszak tyle razy ją słyszymy. Jest jednak jeszcze jedna piosenka, która dla mnie jest znacznie ważniejsza- jest niczym drogowskaz i motto wtedy, gdy coś się nie udaje. Domyślacie się już? Tak, to utwór "The show must go on". Wszak cokolwiek w życiu by się nie działo, czy będą to porażki czy sukcesy, czy też katastrofalne upadki, czy chwalebne wzloty, to na scenie życia, scenie świata i ludzkości "the show" życia nie ustanie, trwać będzie dalej. Tak i w życiu każdego z nas the show must go on...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 12
Lotta
12-06-2019 14:30
Naprawdę okrutne jest Państwa zadanie,
Jedna piosenka - jak odpowiedzieć na nie?!
Kiedy Queen rozbrzmiewa w moich głośnikach,
Wciąż myślę sobie - co za muzyka!

Historia mojej miłości do nich jest taka:
Ukradłam mamie płytę za małolata.
(Tak szczerze - do tej pory jej nie oddałam
Za co nie raz już rugę dostałam!)

Siostra się darła - co to za starocie?!
A sama teraz "don't stop me now" nuci.
I faktycznie nie można jej zatrzymać,
Jak mnie gdy "Bohemian rhapsody" się tylko zaczyna.

Koncert wtedy urządzam ogromny i pełen patosu,
Brakuje tylko Wembley i dobrego głosu ;)

Od dzieciaka tupię i klaszczę w ręce,
Gdy tylko "We will rock you" płynie w swej piosence.
Gibiemy się na wszystkie boki z siorką natomiast,
kiedy słyszymy w radio "Another one bites the dust."

Skradziona mamie stara płyta,
Lubi dźwięczeć w moim nowym gramofonie,
I chociaż tak dawno odkryta,
Wciąż jest niezapomniana w swoim fenomenie.

Prawda jest prosta i każdemu znana
Nie można zmusić do wyboru jednej piosenki
Takiego jak ja - niepoprawnego fana.

Ponieważ naprawdę i wciąż
they are the champions!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 64
dusia89
12-06-2019 19:16
Powiedziałabym, że akurat "I want to break free". Wcale nie muszę myśleć o tej piosence, a zawsze gdy najdzie mnie ochota na śpiewanie czegoś wesołego, to akurat ta przychodzi mi do głowy. Automatycznie. Mam wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa z tą piosenką. Lata mojego dorastania. Dlatego moi współpracownicy często wysłuchują moich zawodzeń na hali;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4
bajer82
12-06-2019 19:16
Jest początek 1992 Roku. Piątek. Dziś mogę później iść spać. Jutro po pięciu ciężkich dniach nauki nie trzeba w końcu iść do szkoły. Czekam więc wytrwale na godz. 22. Jak na razie wszystko idzie dobrze. Odliczam. 10, 9, 8… Jeszcze tylko kilka miejsc do pierwszego miejsca. I w końcu jest 2 miejsce i już wiem na pewno. Kolejny raz na pierwszym miejscu będzie „Thes Are the Days of Our Lives”, które to chwilę wcześniej zepchnęło z 1 miejsca inny utwór Queen-ów „Ride the Wild Wind” i przez kilka następnych tygodni to on będzie królował na szczycie Listy Programu 3. Dlaczego ten utwór? Bo dla mnie był tym ostatnim, zamykającym pewną ważną epokę w światowej muzyce, oraz moją krótką jak na razie przygodę z zespołem Queen.
A wszystko zaczęło się i skończyło tak zatrważająco szybko. Ledwo co w stosie ojca kaset (z tak zwanego pierwszego przegrania), wśród Stonsów, Floydów i Doorsów, razem z moimi siostrami wyszukaliśmy kilka szczególnie interesujących nas taśm magnetofonowych, umieszczonych alfabetycznie pod literą Q, a już musieliśmy żegnać się z Freddiem słowami zawartymi w ostatnim wersie w/w utworu „I still love you”. I tak zostało do dnia dzisiejszego - I still love you Freddie...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 27
Mateusz1992
14-06-2019 04:54
Oczywiście, że "We are the Champions"! Żadna inna odpowiedź z moich ust paść nie może.

Dlaczego?

Wykonanie tej piosenki na koncercie Live Aid było ostatecznym przypieczętowaniem przez Freddi'ego pierwszego miejsca na podium wokalistów wszechczasów. Nikt nigdy tego nie przebije. Mój tato, który podziela moją miłość do muzyki opowiadał mi, jak za czasów komuny oglądał ten koncert w telewizji i jak marzył o tym, aby tam być. Gdyby ktoś mnie kiedyś spytał, do jakich czasów cofnąłbym się w czasie gdybym miał taka możliwość, odpowiedziałbym, że chciałabym tam być i słyszeć na własne uszy, jak Queen wykonuje "We are the Champions".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1821
Renax
14-06-2019 05:51
Piosenki Queen znałam, ale nie były one moimi ulubionymi, chociaż muzyka z tego okresu jest moją ulubioną, bo cechowały ją rytm i melodia. Tak głębiej wniknęłam jednak w te piosenki i w głębię słów, w ich poezję po obejrzeniu filmu. Teraz moją ukochaną piosenką jest 'Bohemian rapsody', bo traktuje o straconym życiu, o zaprzepaszczonych szansach, a to jest to, co zaczynam rozumieć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 847
Darsky
14-06-2019 10:52
Od razu pomyślałam o utworze "The show must go on", ponieważ jest to nie tylko moja ulubiona piosenka zespołu Queen, ale ukochana piosenka w ogóle. Jest to głęboko zapadająca w serce melodia, pełna bólu i tak przejmująca, że zawsze, gdy jej słucham to mam łzy w oczach. Tekst to piękna, przemyślana poezja, którą można interpretować na własny sposób i odnieść do swojego życia. Bo przecież każdy z nas od czasu do czasu zmuszony jest udawać, nieprawdaż? Nie wszyscy jednak musieli zmierzyć się z takim kryzysem jak Freddie Mercury, nieprawdopodobny artysta, który zakorzenił się w sercach ludzi swojego czasu oraz będzie żył w sercach wielu pokoleń, które przyjdą po nas. Piosenka "The show must go on" to wołanie o pomoc, próba wykrzyczenia cierpienia, prośba o zrozumienie – podana w pięknej formie, niczym malowana, uśmiechnięta wenecka maska, pod którą łatwo ukryć łzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd