Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
909802 czytelników
2107 dyskusji
128818 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] W podróży przez Galaktykę – wygraj książkę „Upadające imperium”.

W podróży przez Galaktykę – wygraj książkę „Upadające imperium”.

Pierwsza powieść nowej serii w konwencji space opera, osadzonych w całkowicie nowym uniwersum, napisana przez laureata nagrody Hugo, autora bestsellerów z listy New York Timesa: „Wojna starego człowieka” oraz „Czerwone koszule”. Naszym Wszechświatem rządzi fizyka, więc podróżowanie szybciej niż prędkość światła nie jest możliwe. Tak było, dopóki nie odkryto Nurtu – pozawymiarowego pola, do którego możemy uzyskać dostęp w określonych punktach Czasoprzestrzeni, a ono niesie nas do innych światów, krążących wokół innych gwiazd.

Nurt – pozawymiarowe pole, do którego możemy uzyskać dostęp w określonych punktach Czasoprzestrzeni, a ono niesie nas do innych światów, krążących wokół innych gwiazd. Wyobraźcie sobie, że jesteście właśnie na statku kosmicznym i możecie polecieć gdziekolwiek chcecie. Jak będzie wyglądał świat, który odwiedzicie i co tam znajdziecie?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Upadające Imperium - Jacek Skowroński

Upadające Imperium

Autor: John Scalzi

Pierwsza powieść nowej serii w konwencji space opera, osadzonych w całkowicie nowym uniwersum, napisana przez laureata nagrody Hugo, autora bestsellerów z listy New York Timesa: Wojna starego człowieka oraz Czerwone koszule. Naszym Wszechświatem rządzi fizyka, więc podróżowanie szybciej niż prędkość światła nie jest możliwe. Tak było, dopóki nie odkryto Nurtu – pozawymiarowego pola, do którego możemy uzyskać dostęp w określonych punktach Czasoprzestrzeni, a ono niesie nas do innych światów, krążących wokół innych gwiazd. Ludzkość wyruszyła z Ziemi w kosmos i z czasem zapomniała o swoim rodzimym świecie, tworząc nowe imperium, Wspólnotę, której etos mówi, że żadna z placówek zamieszkanych przez człowieka nie jest w stanie przetrwać bez pozostałych. To stanowi barierę dla międzygwiezdnych wojen, ale też system kontroli władców nad imperium. Nurt jest wieczny, ale nie statyczny – tak jak rzeka zmienia swój bieg, odcinając różne światy od reszty ludzkości. Kiedy przemieszczanie się Nurtu zostaje odkryte – co może się zakończyć odizolowaniem wszystkich miejsc zamieszkanych przez człowieka poprzez uniemożliwienie podróży szybszych niż prędkość światła – troje ludzi: naukowiec, kapitan statku kosmicznego oraz cesarzowa Wspólnoty, prowadzą wyścig z czasem, żeby zbadać co, jeśli w ogóle cokolwiek, da się uratować z międzygwiezdnego imperium, znajdującego się na krawędzi rozpadu.

Regulamin
  • Konkurs trwa 4 - 10 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu NieZwykłe. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 138
_Magnolia_
10-06-2019 19:35
Eh tam Galaktyka, u siebie, w Układzie Słonecznym można by dużo rzeczy znaleźć i pofantazjować :) Wenus mógłby był piekarnikiem dla obcych, którzy codziennie rano przylatują po świeże bułki zbierając je wprost z ziemi. Jowisz mógłby być żywą planetą na miarę Solaris, na której Czerwona Plama to niczym innym jak wielkie oko spoglądające na inne planety. Pod powierzchnią Enceladusa, jeden z licznych księżyców Saturna, może pływają stwory podobne do wielorybów niemające trudności z pływaniem w lodzie i może te wytryski, uważane za gejzery, to są one, które niczym ziemskie kuzynki na Ziemi, wyłaniają się na powierzchnię by zaczerpnąć tchu. W takiej alternatywnej wersji kosmosu byłoby co oglądać i odkrywać :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1256
byłem_fprefectem
10-06-2019 22:53
To był świat w zupełnie starym stylu. Bardzo starym, ostygł przed chwilą, a diwodorek mono tlenku przeszedł dopiero co w stan ciekły. Jeszcze nie było na nim tlenu cząsteczkowego, za to mnóstwo dwutlenku węgla. Ale ja to zmienię, po to tu przybyłem. Ja i piekielna machina do terraformacji. Ożywimy planetę. Będzie cudem. Rajem z wierzeń. Nazwę ją "Beleco", bo taka właśnie będzie. Ludzie rozpełzli się po galaktyce, ale nigdzie nie mogą żyć poza niewielkimi habitatami. Wszystkie skolonizowane dotąd planety nie nadawały się do terraformacji. Ta jest pierwsza i jest moja, a ja nie pozwolę jej zniszczyć. Do hamaku pod palmami jeszcze daleka droga, czas wziąć się do roboty. Życzcie mi szczęścia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 204
Cień_człowieka
10-06-2019 23:29
- Dokąd Pani zamierza wyruszyć?
- Poproszę bilet do Krainy zmarłych...
- Rozumiem, to będzie bardzo długa podróż i możliwe są ewentualne
turbulencje emocjonalne... ale według życzenia zatrzymam się na
odpowiednim przystanku. Proszę tylko zapiąć pasy...

Rzeczywiście podróż zdawała się trwać bez końca... Upewniłam się jednak, że jestem już na miejscu zupełnie straciwszy rachubę czasu. Moim oczom ukazał się przystanek "WIECZNOŚĆ"
Wszystko wydawało się błogie, spokojne i pełne światłości. Czułam jak w Krainie zmarłych mój smutek zaczyna ustępować... Usiadłam pokornie na ławeczce czekając, aż ktoś za kim bardzo tęsknie od paru dni, wyjdzie do mnie ze swojego nowego mieszkania i oprowadzi mnie po swoim nowym świecie...
Czekałam z myślą, że jestem gotowa wybrać się ponownie w długą podróż powrotną byleby tylko na chwilę zdołać mocno się z tym kimś uściskać i zapewnić, że za niedługo moje odwiedziny nie będą trwały chwilkę tylko podobnie jak nazwa przystanku... wiecznie...

Stoję więc w kolejce jeszcze raz po ten sam bilet...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
10-06-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
13-06-2019 14:28
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Bul
Anksunamun
MonimePL
ifoiry
Cień_człowieka

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 275
ifoiry
15-06-2019 15:47
Super 😊 dziękuję
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd