Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
909814 czytelników
2107 dyskusji
128822 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Gdy książę z bajki się spóźnia – wygraj książkę „Dziewczyna z wieży”.

Gdy książę z bajki się spóźnia – wygraj książkę „Dziewczyna z wieży”.

Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają dziewczynki. Wielki Książę i jego wierny druh, brat Aleksander, wyruszają, by pokonać rozbójników. Po drodze spotykają młodzieńca na wspaniałym koniu. Jedynie Sasza, mnich wojownik, rozpoznaje w tym znakomitym jeźdźcu swoją młodszą siostrę, Wasię, w rodzinnej wiosce uznaną za zmarłą oraz za czarownicę.

Która dziewczynka w dzieciństwie nie marzyła o zostaniu księżniczką? Wcielcie się w postać kobiety (niekoniecznie księżniczki), która już od kilku lat żyje zamknięta w wieży. Jak wygląda wasza codzienność? Czekacie na księcia z bajki, czy sami planujecie ucieczkę?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dziewczyna z wieży - Jacek Skowroński

Dziewczyna z wieży

Autor: Katherine Arden

W średniowiecznej Rusi młoda kobieta ma niewielki wybór: małżeństwo albo życie w klasztorze. Wasia wybierze trzecią drogę: magię. Na dworze Wielkiego Księcia Moskiewskiego trwają walki o władzę i narastają niepokoje. Tymczasem na okoliczne wsie napadają bandyci, którzy podpalają domy i porywają dziewczynki. Wielki Książę i jego wierny druh, brat Aleksander, wyruszają, by pokonać rozbójników. Po drodze spotykają młodzieńca na wspaniałym koniu. Jedynie Sasza, mnich wojownik, rozpoznaje w tym znakomitym jeźdźcu swoją młodszą siostrę, Wasię, w rodzinnej wiosce uznaną za zmarłą oraz za czarownicę. Kiedy jednak dziewczyna sprawdza się w walce, Sasza dochodzi do wniosku, że musi zachować w tajemnicy jej tożsamość – być może jedynie Wasia zdoła ocalić Moskwę przed zagrożeniami zarówno ze strony ludzi, jak i tajemnych mocy… Piękna zimowa opowieść, pełna magii, potworów i problemów związanych z dorastaniem.

Regulamin
  • Konkurs trwa 3 - 9 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Muza. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 189
Violetka
09-06-2019 23:03
Wiadro przywiązane do sznura głośno zastukało o kamienne mury wieży - mojego domu i więzienia. Był to znak, że przybył kurier z nową dostawą słodyczy i książek. Nie wiem, ale jak ten książę w końcu po mnie przybędzie, to możliwe, że nie przecisnę się przez okno. Chyba pora zamówić płyty z Chodakowską.

#ksiazeczekam wpisuję hasztag pod kolejnym selfie na instagramie i puszczam go w eter. Może to pomoże? Mam wrażenie że mieszkam tu od tysięcy lat, chociaż w rzeczywistości minęło zaledwie trzy. Tata obiecywał, że po dwóch na pewno ktoś się zjawi. Jakoś ten książę się spóźnia...
Po otworzeniu dziesiątej w tym tygodniu paczki z przesyłką od stroskanej mamy ("Rysiek, ty masz nierówno pod sufitem, że tak chcesz córce męża znaleźć") odpalam lampę i zaczynam robić sobie nowe paznokcie. Nie mam wielkiego wyboru jeśli chodzi o rozrywki. Powoli jestem znudzona. Dobrze, że mam książki. I dostęp do internetu. Ale coraz mniej znajomych... Aczkolwiek propozycji na insta przybywa, bo ludzi coraz bardziej interesuje los @dziewczyna_w_wiezy. Kto wie, może to właśnie ty przybędziesz, by mnie uwolnić?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 102
Iwa_90
09-06-2019 23:38
Wstało słońce, zaczął się kolejny dzień, już nawet nie pamiętam który, odkąd zostałam zamknięta w tej wierzy.
Dzień rozpoczynam od ćwiczeń: najpierw rozgrzewka, rozciąganie później zbieganie po schodach i wbieganie na górę. Codziennie rano dwa razy zbiegam po schodach i dwa razy wbiegam na górę, razem pokonuję 1000 schodów. To świetne ćwiczenia poprawiające sprawność, siłę, kondycję i wytrzymałość. Po ćwiczeniach czas na szybki prycznic i śniadanie. Po śniadaniu przeznaczam godzinkę lub dwie na czytanie książek. To dzięki nim ułożyłam swój plan ucieczki i stale go udoskonalam. Niby ma mnie uratować książę, ale mam wrażenie że wszyscy już dawno wyginęli i pozostało mi liczyć tylko na siebie. Później pora na obiad i areobik lub jogę. Po tak intensywnym dniu wieczorem biorę długą ciepłą kąpiel, kładę się spać i z niecierpliwością czekam na kolejny dzień. A już niedługo gdy dopracuję już swój plan ucieczki w najdrobniejszych szegółach wcielę go w życie i w końcu ucieknę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 203
Nettledai
09-06-2019 23:58
Rozległ się metaliczny szczęk. Zgrzytnęłam zębami wyciągając spomiędzy kamieni złamaną łyżkę.
- Ostatni szpadel stracił moc przerobową – mruknęłam, przyglądając się jej w zadumie. Wyglądało na to, że jeśli nie ucieknę dziś w nocy to będę zmuszona jeść palcami. Byłam zdeterminowana by wydostać się z tej przeklętej wieży jak najszybciej. Dlatego ostatnich kilka lat – straciłam już rachubę ile - spędziłam na przygotowaniu swojej Wielkiej Ucieczki. Prowizorka w wyrobie lin i wydrapywanie zaprawy spomiędzy kamieni otworu strzelniczego, żeby się przez niego przecisnąć. Zaplanowałam każdy dzień. Śniadanie, ćwiczenia, liny, powiększanie okienka. Nie będę czekać na jakiegoś księcia, uwolnię się tu i teraz, plan jest bez zarzutu. Tak naprawdę jestem na etapie kiedy nie dostrzegam w nim istotnych luk, ale to bez znaczenia.
Kiedy księżyc schował się za chmurami, przywiązałam jeden koniec liny do belki stropowej, dwa razy sprawdziłam węzeł i przerzuciłam resztę przez parapet. No dobrze, teraz albo nigdy…
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 736
Roksana
09-06-2019 23:58
Kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką marzyłam o tym, że kiedyś przybędzie przystojny książę i mnie uwolni z tego więzienia. Marzenia dziecka, teraz to wiem. Jednak dzisiaj nastał ten dzień. Mam 18 lat i skoro nikt nie chce mnie uwolnić sama to zrobię. Mam dosyć czekania. Jestem księżniczką, a nie więźniem! Rozumiem, że po śmierci mamy tata stał się bardziej podatny na wpływy mojej macochy, ale mam dosyć, nie będę wiecznie siedziała w tej durnej wieży... Nie tym razem.
Już raz uciekłam. Tym razem nie dam się złapać. Jednak z drugiej strony moja macocha nigdy nie pozwoli mi odejść chyba, że... Ale czy mogę zrobić to mojemu ojcu? Westchnęłam. Zamknął mnie w wieży. Nie mam wyboru. Jedyne czego od zawsze pragnęłam to wolność i nic mnie nie powstrzyma przed jej osiągnięciem. Wybacz mi tato, ale
będziesz musiał się jakoś pozbierać po mojej udawanej śmierci, w którą niestety uwierzysz...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
09-06-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
11-06-2019 12:34
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

evelin
cauchy
Andzelika
TylkoSkończęRozdział
Violetka

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd