Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
909814 czytelników
2107 dyskusji
128822 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Reporter na tropie – wygraj książkę „W grobie ci do twarzy”.

Reporter na tropie – wygraj książkę „W grobie ci do twarzy”.

Sensacja! Groteska! Absurd! A w tym wszystkim Marlena z nożem w głowie, wodzisławska mafia, zakochany Czech oraz pewna dziwaczna służąca… Drogi wszystkich złączą się w gonitwie do grobu. Nie tylko do jednego! W szpitalu, do którego trafia Marlena, dosyć często umierają ludzie, a ona sama niespodziewanie musi uciekać, grozi jej bowiem niebezpieczeństwo. Kto i dlaczego czyha na życie Marleny? Kim jest jej mąż, którego widzi w telewizji? I czy naprawdę ostatni raz, zanim straciła pamięć, widziano ją na cmentarzu?

Marlena została znaleziona z nożem w głowie, a wiadomo, że takie przypadki zawsze interesują opiunię publiczną. Wcielcie się w rolę dziennikarza, który musi napisać artykuł właśnie o Marlenie. Sami wymyślcie, co właściwie jej się przydarzyło i jaki koniec miała ta historia. Historia może być zupełnie inna niż fabuła książki. Tytuł artykułu musi brzmieć „Z nożem jej do twarzy”.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

W grobie ci do twarzy - Jacek Skowroński

W grobie ci do twarzy

Autor: Andrzej F. Paczkowski

Sensacja! Groteska! Absurd! A w tym wszystkim Marlena z nożem w głowie, wodzisławska mafia, zakochany Czech oraz pewna dziwaczna służąca… Drogi wszystkich złączą się w gonitwie do grobu. Nie tylko do jednego! W szpitalu, do którego trafia Marlena, dosyć często umierają ludzie, a ona sama niespodziewanie musi uciekać, grozi jej bowiem niebezpieczeństwo. Kto i dlaczego czyha na życie Marleny? Kim jest jej mąż, którego widzi w telewizji? I czy naprawdę ostatni raz, zanim straciła pamięć, widziano ją na cmentarzu? Aby rozwiązać zagadkę, bohaterka musi przypomnieć sobie, kim jest. Niestety nie będzie to łatwe, a czas szybko ucieka… Równie szybko, jak lektura tej niesamowitej czarnej komedii!

Regulamin
  • Konkurs trwa 3 - 9 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 25
Barbara
08-06-2019 11:58
Z NOŻEM JEJ DO TWARZY

Niebywała sensacja! Znaleziono kobietę z nożem w głowie.

Od kilku dni w Nowym Sączu, małym miasteczku na południu Małopolski, wrze. Opinię publiczną zszokowała wiadomość, że w poniedziałek, 3 czerwca br., około godziny szesnastej pracownik firmy pogrzebowej "Kalia" znalazł na cmentarzu komunalnym, przy świeżo wykopanym grobie kobietę z nożem w głowie. Cudem przeżyła i znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej miejscowego szpitala.

Marlena N. straciła pamięć, więc nie tylko nie poznaje swoich najbliższych, ale też nie pamięta wydarzeń z poniedziałkowego popołudnia.

Marek N., mąż Marleny N., twierdzi, że kiedy wychodził do pracy na popołudniową zmianę, żona zapowiadała, iż po południu uda się na cmentarz, żeby posprzątać grób swoich rodziców.

Policja podała, że Marlena N. nie dotarła do grobu rodziców. Została znaleziona po przeciwnej stronie cmentarza. W rejonie, w którym nie spoczywa nikt z jej bliskich ani znajomych.

Jak udało się ustalić naszej redakcji kobieta miała przy sobie jedynie torebkę z dokumentami i znaczną sumą pieniędzy.

Śledczy nie potwierdzają ani nie zaprzeczają wersji, wedle której Marlena N. była szantażowana przez kochanka i postanowiła zapłacić na jego milczenie.

Sprawa w toku. Będziemy Państwa informować na bieżąco o kolejnych ustaleniach.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 156
Ewa
08-06-2019 21:19
Z nożem jej do twarzy
Przybyłem na miejsce ataku na trzydziestoletnią kobietę. Przekroczyłem próg domu i napotkałem innych dziennikarzy. Podszedłem do jednego z nich.
-Co jest grane?
- Kobieta z nożem w głowie.
-Kto jej to zrobił?
-Nie wiadomo. Coś majaczy, ale…
-Czekaj? Jak to majaczy?
- No mówię przecież. Ciężko, coś zrozumieć, ale…
- Majaczy? To znaczy, że co? Że żyje?!
- No tak.
- Pierdolisz.
- Też niedowierzałem, ale zobaczyłem na własne oczy i… Tak, kobieta niewątpliwie jest żywa.
Lekko zmieszany opuściłem pomieszczenie i skierowałem się w stronę sypialni w której doszło do zbrodni. Przekroczyłem próg. Moim oczom ukazała kobieta. Z nożem w głowie. I tak, niewątpliwie żywa. Stałem jak zamurowany przez dobre piętnaście minut. Po czym powoli ruszyłem w jej kierunku.
- Skąd ten nóż w twojej głowie? – Co dziwne, myślałem, że mój głos będzie o wiele bardziej niepewny.
Kobieta westchnęła (tak, westchnęła – to niewątpliwie jest oznaką życia) po czym rzekła:
-Pomyślałam, że to będzie dobry sposób na pozbycie się męczących mnie myśli.
-Udało się?
-Nie.
Czekałem aż coś doda, ale najwyraźniej nie miała takiego zamiaru, więc postąpiłem krok w stronę drzwi.
- To chyba moje piekło – powiedziała.
Nie wiem czy wzięło ją na filozofowanie, czy też może po prostu jej odbiło. A może przez ten nóż coś sobie w mózgu uszkodziła? Nie wiem też, jak to możliwe, że przeżyła coś takiego. Co więcej, nic nie wskazywało na to, że umrze w najbliższym czasie. Przynajmniej wiem jedno. Z nożem jej naprawdę do twarzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 9
Drzuzsh
08-06-2019 21:55
''Z nożem ci do twarzy''
Znana i powszechnie lubiana aktorka Marlena Teatrzyk została rzucona na deski teatru. Dosłownie! Z nożem w głowie! Wielu zastanawia się, co się stało. Czy aktorka miała wrogów? Może ktoś zazdrościł jej sławy i wyglądu. Znalazła ją przyjaciółka, która doznała szoku. Jeszcze większy odczuła, gdy kobieta złapała ją za rękę i coś powiedziała. Jednak zaraz po tym, odwróciła głowę i nic więcej nie rzekła. Do czasu przyjazdu policji i pogotowia! Gdy tylko pochylił się nad nią lekarz, ta wstała i przecierając oczy zapytała ''Co się stało? Chyba zemdlałam. . . ' '. Nikt nie potafi tego wyjaśnić. Marlena wytłumaczyła, że ćwiczyła rolę, w której był potrzebny nóż. Gdy szła, poślizgnęła się i wbiła go w głowę. Noża nie udało się wyciągnąć, jednak to wcale nie przeszkadza aktorce. Wręcz przeciwnie! Używa go do tworzenia niesamowitych fryzur. Na ostatniej gali rozdania nagród mogliśmy zobaczyć jedną z nich. Wygląda fantastycznie. Trzeba przyznać, że z nożem jej do twarzy!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 13
Zoma
09-06-2019 10:00
Z nożem Ci do twarzy
Od tysiącleci ludzie mają obsesję na punkcie swojego wyglądu. Upiększają się wszelkimi możliwymi sposobami. Czasami kosztem naszego zdrowia. 24 Maja odbył się konkurs piękności „Nic co ludzkie nie jest mi brzydkie”, na którym jedna z kandydatek przekroczyła granicę stawiając wygraną ponad życie. Motywem przewodnim w jednej konkurencji był „Piątek 13”. Marlena G. nie mogąca znieść przegranej i po słowach sędziów o jej mało realistycznym makijażu, wbiła sobie przy wszystkich widzach nóż trzymany w dłoniach jako część stroju. Ostrze przebiło głowę Marleny G. Zszokowani widzowie nie mogli uwierzyć, że to się stało naprawdę. Gdy Marlena G. upadła z pomocą przyszli jej ratownicy, znajdujący się już na miejscu zdarzenia. Stwierdzili śmierć na miejscu. Jej ostatnimi słowami było pytanie „wygrałam?”. Jak daleko jeszcze posuną się ludzie by stać się piękniejszymi?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 737
Olena
09-06-2019 21:27
„Z nożem jej do twarzy”
Ten nie zna życia, kto nie robił w gastronomii. Przekonała się o tym ostatnio pani Marlena, kelnerka z giżyckiego baru „Rybka”. W wyniku brutalnego ataku nożownika kobieta straciła oko i w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Szczegóły makabrycznego zdarzenia tylko u nas w Super Fakcie! Sobota 8 czerwca, godziny popołudniowe. Popularny wśród turystów bar pękał w szwach. Sielankową atmosferę przerwał przeraźliwy wrzask dochodzący z zaplecza. Jedna z kelnerek z zakrwawioną głową wbiegła na salę pełną gości, po czym omdlała runęła na podłogę. Kto dopuścił się tego straszliwego ataku? Z nieoficjalnych źródeł udało się nam dowiedzieć, że sprawa może mieć podłoże telewizyjne. Otóż w niedługim czasie po całym zajściu z baru zniknął turecki kucharz. Anonimowi świadkowie wyjawili nam w tajemnicy, że sympatyczny Ali po godzinach pisywał scenariusze do tureckich telenoweli. Ponoć pani Marlena znana psychofanka oper mydlanych chciała wymusić na koledze z pracy zmiany w zawiłych perypetiach miłosnych jej ulubionej bohaterki. Wzburzony autor serialowego tasiemca nie tylko w ostrych słowach, ale i przy użyciu ostrego narzędzia zamierzał wybić jej z głowy zwariowane pomysły. Policja nie potwierdziła takiej wersji zdarzeń, zasłaniając się dobrem śledztwa. Mieszkańcy spokojnego Giżycka są zszokowani zaistniałą sytuacją. „Biedna dziewczyna, choć trzeba przyznać, że z nożem jej do twarzy” – wyznał nam jeden z sąsiadów pokrzywdzonej. Więcej szczegółów w kolejnym numerze.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 102
Iwa_90
09-06-2019 23:18
Z nożem jej do twarzy
W minioną sobotę tj. 08.06.2019r w Rzeszowie odbywał się festiwal kulinarny. Każdy mógł spróbować charakterystycznych dań wszystkich kuchni świata od tradycyjnych polskich schabowych po orientalne tajskie zupy. To była prawdziwa uczta dla duszy i ciała.
Główną atrakcją festiwalu były zawody o Złoty Nóż. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach m.in. w krojeniu na czas, krojeniu symetrycznym, krojeniu artystycznym. Do walki stanęli znamienici szefowie kuchni jednak bezkonkurencyjna okazała się pani Marlena - pani domu i mama czwórki dzieci. Wygrywala każdą z konkurencji zostawiając pozostałych zawodników daleko w tyle. Tej kobiecie na prawdę z nożem jest do twarzy, szczególnie ze Złotym Nożem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
09-06-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
11-06-2019 12:09
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Magda
Viola
Anne_Joy
Zoma
Iwa_90

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 345
Anne_Joy
11-06-2019 13:01
Ale fajnie:) Serdecznie dziękuję za wyróżnienie:) Bardzo mi miło:) Gratuluję pozostałym szczęśliwcom! Pozdrawiam!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd