Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
909809 czytelników
2107 dyskusji
128821 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Swatać lub zostać wyswatanym – wygraj książkę „Swatanie dla początkujących”.

Swatać lub zostać wyswatanym – wygraj książkę „Swatanie dla początkujących”.

Marnie MacGraw pragnie prostego życia – męża, dzieci, kombi i domku na przedmieściach. Wychodzi za mężczyznę swoich marzeń, jest więc pewna, że wkrótce to wszystko dostanie. I wtedy spotyka Blix Holliday, krewką ciotkę swojego męża, która jest swatką i na dodatek umiera. Wkrótce całe życie Marnie się zmieni, dokładnie tak, jak zapowiedziała Blix.

Chyba każdy, jeśli nie zabawił się w swatkę, to chociaż został jej ofiarą. Taki historie mogą skończyć się na wiele sposobów: happy endem, kompletną katastrofą lub poważnym zastanowieniem się nad przyjaźnią z pechową swatką. Opiszcie historię, ja próbowaliście wyswatać swojego znajomego, albo to wam próbowano wybrać drugą połówkę. I jak ostatecznie się to skończyło.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Swatanie dla początkujących - Jacek Skowroński

Swatanie dla początkujących

Autor: Maddie Dawson

Bestseller „Washington Post” i list Amazona. Marnie MacGraw pragnie prostego życia – męża, dzieci, kombi i domku na przedmieściach. Wychodzi za mężczyznę swoich marzeń, jest więc pewna, że wkrótce to wszystko dostanie. I wtedy spotyka Blix Holliday, krewką ciotkę swojego męża, która jest swatką i na dodatek umiera. Wkrótce całe życie Marnie się zmieni, dokładnie tak, jak zapowiedziała Blix. Gdy po dwóch koszmarnych tygodniach małżeństwo dobiega końca, świat Marnie przewraca się do góry nogami. Szok pogłębia nowina, że odziedziczyła należący do Blix dom w Brooklynie wraz ze wszystkimi jej niedokończonymi „projektami”, czyli skrzywdzonymi przez miłość, czmychającymi przed szczęściem, trochę dziwacznymi przyjaciółmi i sąsiadami. Marnie nie wierzy w swoją wyjątkowość, ale jednak Blix skądś wiedziała, że to właśnie ona jest idealną kandydatką, aby kontynuować jej dzieło. Blix wiedziała też, że Marnie musi odebrać od życia kilka trudnych lekcji: że miłość trudno dostrzec, a czasami to właśnie ci, którzy ją odrzucają, potrzebują jej najbardziej.

Regulamin
  • Konkurs trwa 28 - 3 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu NieZwykłe. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 102
Iwa_90
03-06-2019 23:30
Czasami padałam ofiarą swatania. Zwykle nic z tego nie wychodziło. Jednak jeden raz był inny.
Byłam na imprezie. Spotkałam tam swojego kuzyna z kolegą. Przedstawił nas, powiedzieliśmy sobie "cześć", zatańczyliśmy przy jednaj piosence i na tym koniec.
Jednak następnego dnia zadzwonił do mnie kuzyn czy może mnie odwiedzić z kolegą. Gdy przyjechali kuzyn po chwili się zmył. Na początku moja nowa znajomość nie zapowiadała się obiecująco.
Za kilka dni miałam iść na wesele z zaproszonym wcześniej innym kolegą. W przeddzień wesela wystawił mnie do wiatru i nie mając za bardzo innej możliwości zaprosiłam kolegę kuzyna.
Przy bliższym poznaniu udało nam się dogadać i dzisiaj jesteśmy już kilka lat po ślubie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 267
Aguuu
03-06-2019 23:51
Oj bawiłam się kiedyś w swatkę i było to szalone i... głupie?

W liceum byłyśmy w czwórkę: Ja, Kaśka, Jula i Wiki. Mieszkałyśmy w jednym pokoju w internacie i dzieliłyśmy swoje smutki i radości. Wszystko o sobie wiedziałyśmy i pomagałyśmy nawzajem w trudnych chwilach. Sielanka trwała, ale nagle pojawił się ON. Wiki była urzeczona, że ktoś tak o nią zabiega, daje kwiaty, które ona kocha, kupuje czekolady o ulubionym smaku, zaprasza na film, który akurat chciała zobaczyć. Po jakimś czasie mimo swoich wcześniejszych obiekcji Wiki zgodziła się zostać jego dziewczyną. Niedługo po tym powiedziałyśmy jej, że to my podpowiadałyśmy MU w wielu kwestiach. Nie przejęła się tym, bo ON okazał się naprawdę cudowny. Wiki kwitł, jej oczy błyszczały, widziałyśmy, że jest szczęśliwa.
Ale im lepiej jej było z NIM tym dalsze stawałyśmy się my. Już nie chciała z nami rozmawiać, skoro on zabierał ją na spacer, nie śmiała się z naszych wewnętrznych żartów, bo nie rozumiała ich, oddala się.
I oddaliła się na dobre... Na ostatnim roku już mieszkałyśmy bez niej.

Byłyśmy wtedy złe, że straciłyśmy ją przez własną głupotę, przez głupie swatanie. Ale patrząc z perspektywy czasu widzę szczęśliwą parę i mimo, że nasz kontakt jest znikomy to przecież każdy decyduje o swoim życiu i jeśli ona jest szczęśliwa to dobrze. Zasługuje na to. A to, że nie jest już naszą Wiki to jej wybór i ma do niego pełne prawo.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
03-06-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2292
LubimyCzytać
04-06-2019 11:50
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Charlie1608
Konik
Mystery
carolanne
Pragmatyczna

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1627
Konik
25-06-2019 20:36
Kiedy można się spodziewać przesyłki?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd