Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
905202 czytelników
2087 dyskusji
127974 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Para, która najbardziej zapadła wam w pamięć – wygraj książkę „Kazanie ognia”.

Para, która najbardziej zapadła wam w pamięć – wygraj książkę „Kazanie ognia”.

Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych w wyobraźni romansów Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Jak obcowanie z niedoskonałością przed objawieniem ideału. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość, zerwać kontakt i powrócić na łono rodziny. Być znów „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Dlatego Maggie zaczyna się modlić, aby Bóg wydarł ją z romansu, jak się wydziera węgiel z paleniska. Lecz co, jeśli to nieodpowiednia modlitwa? Co, jeśli właściwą jest: „Pozwól mi spłonąć, ale krocz przy mnie w płomieniach”?

Miłość to coś, co w książkach pojawia się niemal zawsze. Od cichego uczucia między nastolatkami, do namiętności, która niszczy wszystko na swojej drodze. A jakie pary wy spotkaliście w swoim życiu. Opiszcie nam jeden związek, który szczególnie zapadł wam w pamięć, czy to ze względu na walkę z przeciwnościami, czy niezwykłe dobranie się pod względem cech charakteru.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

.
Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Kazanie ognia - Jacek Skowroński

Kazanie ognia

Autor: Jamie Quatro

Oto jak bezpiecznie zakochać się w kimś, kto nie jest twoim mężem: wyobraź sobie życie, jakie moglibyście wieść razem po śmierci waszych małżonków. Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych w wyobraźni romansów Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Jak obcowanie z niedoskonałością przed objawieniem ideału. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość, zerwać kontakt i powrócić na łono rodziny. Być znów „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Dlatego Maggie zaczyna się modlić, aby Bóg wydarł ją z romansu, jak się wydziera węgiel z paleniska. Lecz co, jeśli to nieodpowiednia modlitwa? Co, jeśli właściwą jest: „Pozwól mi spłonąć, ale krocz przy mnie w płomieniach”? Kazanie ognia to debiutancka powieść uznanej autorki opowiadań i poetki. W równym stopniu liryczna, co intensywna historia o pożądaniu i jego naturze. A także o kobiecości spętanej zasadami wiary i przełamywaniu religijnego tabu. „Pochłonęłam tę powieść. Jamie Quatro jest nieustraszonym fenomenem. To kunsztowna historia o kobiecym pożądaniu, wierze i oddaniu, a także jeden z najbardziej przejmujących portretów małżeństwa, jakie kiedykolwiek widziałam” – Lilly King, autorka Euforii.

Regulamin
  • Konkurs trwa 14 - 18 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Agora. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 79
Gosia
15-05-2019 12:38
To zdecydowanie para naszych znajomych Ola i Tomek, którzy dobrali się idealnie. Ona piękna, on przystojny! Zakochani i wpatrzeni w siebie. Poza sobą świata nie widzą. Przyjemność sprawia im robienie wszystkiego wspólnie, a dogadują się jakby potrafili czytać sobie w myślach.
To zdecydowanie najcudowniejsza para, na którą wystarczy tylko popatrzeć, aby na twarzy wymalował się uśmiech! Ja ich uwielbiam i mam nadzieję, że i mnie z moim mężem ktoś odbiera w ten sposób!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 138
KailaaMoor
16-05-2019 08:23
Para, która najbardziej zapadła mi w pamieć to dwoje ludzi o najsilniejszych charakterach jakie znałam. Byłam świadkiem i obserwatorem relacji Pana A i Pani D od kiedy się poznali, a to już 10 lat, ponieważ oboje byli moimi sąsiadami, a ich ogrody oddzielał mój. Ich pierwsze spotkanie było niewypałem, bo Pani D, w sytuacji, gdy inna kobieta byłaby wdzięczna za pomoc (wnoszenie ciężkich mebli, skręcanie ich i tak dalej) denerwuje się i robi wszystko sama. Nie pozwalała wykazać się Panu A. Oboje byli tak silni, by z większością problemów móc poradzić sobie samemu. Byli chętni do pomocy innym, ale zwykle nie potrzebowali jej od innych.
Jednak Pani D miała wypadek i na kilka miesięcy wylądowała na wózku. To właśnie wtedy, pomimo jej uporu, potrzebowała pomocy i Pan A zgłosił się na ochotnika (a raczej wywalczył to robiąc ogromną awanturę i mimo zakazu wstępu do domu sąsiadki przychodził i pomagał) . Pięknie było z boku obserwować, jak dwie silne osoby walczą by w końcu dojść do porozumienia.
To wtedy zrozumiałam, że kobieta, by zostać pokochana wcale nie musi udawać czy robić z siebie bezradnej, by nie straszyć facetów. Silna kobieta - taka jak Pani D - potrzebuje jeszcze silniejszego faceta, by był w stanie stać przy niej.
To jednak nie wszystko - Pani D i Pan A są teraz dla siebie podporą w każdej sytuacji. Doszli do wielu porozumień. Oboje dominujący musieli stać się partnerami i podzielić obowiązkami i odpowiedzialnością.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Wamp_irka
16-05-2019 09:37
Tacy (nie)zwykli. Już podstarzali. Ona zabawna, on szarmancki. Wynajmowałam kiedyś u niej pokój. Mieszkali oddzielnie, jednak często się widywali. Oboje po przejściach - ona się rozwiodła dawno temu z mężem, jemu zmarła żona. Oboje mieli już dorosłe dzieci a nawet wnuki. Pamiętam sobotę, kiedy ona przymierzała sukienki (chociaż miała 75 lat była filigranowa i taka kobieca), włożyła beżową, dopasowaną. Dobrała kolczyki i uczesała włosy, nałożyła makijaż. A ja ukradkiem przyglądałam się tej scenie. Była piękna ta pani Irenka. Wówczas nie wiedziałam, kim będzie ten który przyjdzie, dopiero miałam go poznać, tak dużo mi o nim opowiadała. Dzwonek do drzwi wybudził ją nagle, pospiesznie wyciągała kurczaka z piekarnika a ja poszłam otworzyć. I wtedy zobaczyłam starszego pana w koszuli, wyperfumowanego i całkiem sympatycznego. Przytulił mnie na powitanie i gdy oczom wyszła pani Irenka... Wszystko pojęłam. Oni byli zakochani! Celebrowali te spotkania jak randki, raz ona przygotowywała kolację, raz gdzieś wychodzili. Zawsze wystrojeni, on całował jej dłoń na powitanie, ona uśmiechała się czule. Była przy nim taka krucha, a on - obroniłby ją przed całym światem. Nigdy nie myślałam że takie pary istnieją naprawdę. A tu proszę. Wzdychałam gdy wychodzili rozpromienieni jak para nastolatków i rozpływałam się w ich szczęściu. Wspominając ich, chciałabym stworzyć z kimś taką właśnie parę. Tylko nie wiem czy zniosłabym takie chrapanie nad uchem jak znosiła dzielnie i ze śmiechem pani Irenka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
anin
16-05-2019 10:26
Ona - piękna, odważna, przebojowa. On - przystojny, bardzo męski i jeszcze bardziej nieśmiały. Moi znajomi z czasów studiów. Nikt nie włóżył im świetlanej przyszłości, zwłaszcza, że to Marlena ciągnęła ten związek na swoim grzbiecie - ona była tym pierwiastkiem, dzięki któremu byli zauważeni. Kamil wolał być na uboczu, najlepiej czuł się w małym gronie ludzi. A ona... ona była gwiazdą każdego towarzystwa.
Miało się wrażenie, że bez siebie nie istnieją. To nieśmiały Kamil dodawał Marzenie odwagi by lśnić. To przebojowa Marlena była tym światełkim, za którym podążał cichy Kamil. Oddzielnie byli zwykłymi studentami, razem tworzyli coś, co emanowało z daleka. Napięcie seksualne, miłość, wręcz uzależnienie było wyczuwalne w każdej chwili, którą spędzali razem.
Dziś są fajnym małżeństwem, które każde z nich na swój sposób ciągnie ku górze. Dzielą pasję, dzielą trudy dnia codziennego, po prostu dzielą życie.
Zapadli mi w pamięć, bo bez siebie nic nie znaczyli. Razem mogli wszystko.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1389
Andzelika
16-05-2019 10:55
Tej pary nie da się zapomnieć.
On wysoki -prawie dwumetrowy chłopak, przepraszam teraz już mężczyzna.
Ona niska- młodsza od niego dziewczyna.
Dwie różne osoby, które były swoimi przeciwieństwami.
Jej ciągle było zimno, mu za gorąco. Jak wychodzili na miasto to wyglądali jak osoby z dwóch różnych światów, ona cieplutko opatulona, a on jak zawsze bez kurtki. Ale coś ich musiało połączyć, że postanowili być razem. Uwielbiali razem gotować, chociaż różnie im to wychodziło. Pamiętam, jak kiedyś zabrali się za robienie popcornu, on twierdził, że wie jak to zrobić... skończyło się tak , że o mały włos kuchnia nie poszła z dymem. Ona oczywiście śmiała się z tego. On uwielbiał, kiedy ona się uśmiechała. Kochał ją, za co? Nie mam pojęcia. Jedno z nich było skryte, drugie by powiedziało wszystko, jakby od tego zależało tej osoby życie.
Znam tą parę, ale czy będą nadal razem ? Nie mam pojęcia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 280
Agnieszka
16-05-2019 11:11
Taką parą byli moi dziadkowie. Poznali się kiedy moja babcia miala 17 lat a dziadek 21. Po 3 miesiącach znajomości wzięli ślub i byli razem przez 50 lat. Mimo tego, że oboje mieli różne charaktery przetrwali przeciwności losu i żyli zgodnie. Babcia była osobą bardzo charyzmatyczną, pełną energii i nie bała się niczego. Była zadbana i zawsze próbowała być elegancka mimo, iż żyli bardzo skromnie. Dziadek był bardziej wycofany i uparty, ale bardzo często żartował. Babcia starała się by nie dochodziło do sprzeczek między nimi i często ustępowała. Uchodzili za zgodne małżeństwo i wszędzie bywali razem. Pamiętam kiedy byli już po 60- tce to włączali telewizor, kładli się pod kocem i oglądając programy telewizyjne podjadali ptasie mleczko.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 70
Kika
16-05-2019 13:45
Przyjaciółka, najlepsza studentka na roku. On pracownik fizyczny z podstawowym wykształceniem. Ona pełna życia, energiczna, aktywna fizycznie, dusza towarzystwa. On typowy domator w kapciach z pilotem w ręku. Cały świt przeciwko nim. Rodzina, przyjaciele, wszyscy w koło odradzali im ten związek.
Z logicznego punktu widzenia " co oni w sobie widzą, dwa różne światy?!" . A ich cięgło do siebie jak magnes.
Obecnie małżeństwo z 15-letnim stażem. Wszyscy chcieliby mieć taki udany, przepełniony radości i miłością związek.
Nawet w ich sprzeczkach czuć miłość.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Isabell94
16-05-2019 15:07
Para, która zapadła mi najbardziej w pamięć? To mój związek z moim mężem. Niby jesteśmy zwyczajnym małżeństwem, ale dla mnie jest to coś nadzwyczajnego, niesamowitego. Jesteśmy razem od 8 lat, 2 lata po ślubie, pół roku jako rodzice. Z każdym dniem kocham go coraz bardziej, chociaż czasem jest nam bardzo ciężko. Mąż pracuje za granicą i widujemy się kilka dni w miesiącu. On nie ma tam łatwo, ja sama wychowująca córeczkę również. Robimy to jednak, by kiedyś żyć łatwiej i już wreszcie razem. W naszym wymarzonym domu, w naszym miejscu na ziemi, w naszym azylu, w naszym sacrum. Dla prawdziwej miłości przetrwa się wszystko.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 72
Claf
16-05-2019 22:45
Dziadek i babcia. Władek i Zosia. Wszędzie razem, ona i on.

Moi dziadkowie są ludźmi, których relacja jest naprawdę najpiękniejszą jaką w życiu widziałam.
Jeżeli miałabym być kiedykolwiek w związku to ich małżeństwo niewątpliwie byłoby dla mnie wzorem. Pomimo swojego wieku, problemów ze zdrowiem ciągle się wspierają. Sposób w jaki trzymają się za ręce, patrzą sobie w oczy, uśmiechają się do siebie jest wręcz nieziemski. Patrząc na nich mam wrażenie, że chcą wykorzystywać każdy wspólnie spędzony dzień.

Czy są parą idealną? Oczywiście, że nie.
On - choleryk, denerwujący się polityką i meczami piłkarskimi. Godziny potrafi spędzać siedząc, narzekając tylko jacy kiepscy uczestnicy są dzisiaj w Jednen z dziesięciu.
Ona - wieczna optymistka, zawsze z uśmiechnięta, uwielbiająca gotować rosołek dla wnuczków i sadzić nowe kwiatki.

Nie są dobrani idealnie. Nie da się tak. Można nawet powiedzieć, że są zupełnie inni. A jednak! Po prostu przez tyle lat nauczyli się ze sobą żyć, wspólnie iść przez życie, ignorując czasem humorki tej drugiej połówki. To jest MIŁOŚĆ! Mówię Wam. Każdemu życzę przeżycia czegoś tak pięknego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 218
mangusta
17-05-2019 06:35
Najbardziej zapadająca w pamięć jest to historia moich dziadków. Małżeństwo z rozsądku zaaranżowane przez pradziadków (aby to gospodarkę na wsi powiększyć i więcej ziemi było.
Dwoje kompletnie obcych ludzi, którzy nagle są razem i mają spędzić wspólne życie.
Trudny życia na wsi, ciężka praca, pojawienie się dzieci w tym mojego wujka z niepełnosprawnością i codzienne życie.
Żyli tak 30 lat.
Gdy zadałam babci pytanie czemu po śmierci dziadka została sama, nikogo nie chciała. Usłyszałam, męża miałam jednego przysięgałam mu przed Bogiem, a teraz to on czeka na mnie, aż do niego dołączę. Babcia do niego dołączyła po 35 latach. I dzień przed śmiercią uśmiechała się i jak nastolatka żartowała jutro mam randkę z Józkiem muszę ładnie wyglądać. Tylko ja wiedziałam o co jej chodzi :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd