Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
905202 czytelników
2087 dyskusji
127974 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Świat, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje – wygraj książkę „Serce”.

Świat, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje – wygraj książkę „Serce”.

Były komisarz policji, Gabriel Byś, pracuje na czarno. Ledwo wiąże koniec z końcem i próbuje żyć normalnie, nie rzucając się nikomu w oczy. Jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć i dopada go w chwili, gdy sądzi, że jest już bezpieczny. Pewnego dnia znajduje ludzkie szczątki w centrum handlowym, a jego kruchy świat rozpada się na kawałki. Zwłoki giną w niewyjaśnionych okolicznościach jeszcze przed identyfikacją. Gabriel staje przed dylematem – ukrywać się dalej czy podjąć niebezpieczną walkę z ludźmi, którzy pozbawili go wszystkiego.

Książce „Serce” przyświeca motto: „Witaj w świecie, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje”. Stwórzcie własną historię z wątkiem kryminalnym w tle, której zakończenie zwiedzie wszystkich na manowce i finalnie okaże się być inne niż się spodziewaliśmy. Dodatkowo w opowieść wplećcie tytuł książki, wyróżniając go wielkimi literami.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Serce - Jacek Skowroński

Serce

Autor: Bartosz Szczygielski

Tylko ci, którzy nie mają nic do stracenia, nie boją się śmierci. Były komisarz policji, Gabriel Byś, pracuje na czarno. Ledwo wiąże koniec z końcem i próbuje żyć normalnie, nie rzucając się nikomu w oczy. Jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć i dopada go w chwili, gdy sądzi, że jest już bezpieczny. Pewnego dnia znajduje ludzkie szczątki w centrum handlowym, a jego kruchy świat rozpada się na kawałki. Zwłoki giną w niewyjaśnionych okolicznościach jeszcze przed identyfikacją. Gabriel staje przed dylematem – ukrywać się dalej czy podjąć niebezpieczną walkę z ludźmi, którzy pozbawili go wszystkiego. Jaką rolę w tej ryzykownej grze odegra była prostytutka, Kaśka, kobieta, która straciła wszystko, a jedyne, co trzyma ją przy życiu, to żądza zemsty? Witaj w świecie, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Regulamin
  • Konkurs trwa 7 maja - 13 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - W.A.B.. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 3
Mateusz
12-05-2019 12:44
- Szybko! – biegliśmy przez pola jak spłoszone guźce. Ja i chłopaki uwielbialiśmy ten zastrzyk adrenaliny! Co chwila przewracaliśmy się brudząc ubrania i twarz. Nikt się tym nie przejmował, dziecięca radość nie dopuszczała do świadomości negatywnych myśli. Krzyczała, że wezwie policję, ale kogo to obchodziło?
- Idzie! Idzie! Stara biegnie za nami! – krzyknął Jacek i nasze serca biły jeszcze szybciej! Nasza sąsiadka przedzierała się przez krzaki z zatrważającą szybkością. Skąd u tej starszej kobiety tyle energii? Nieważne! Pościg trwał. Długa trawa przecinała skórę i pozwalała poczuć się niczym komandosi w Wietnamie czy w jakimś innym miejscu.
- Tutaj! Chodźcie! – skręciliśmy do małego lasku, przykucnęliśmy i gorączkowo patrzyliśmy w stronę pościgu. Była tam, na pewno tam była! Szeptaliśmy do siebie w gorączkowym oczekiwaniu.
- Masz to? – spytał Arek kiwając nerwowo głową.
- Mam! – wyciągnąłem zakrwawioną szmatę. Powoli wydobyłem skradziony skarb. Ludzkie SERCE owinięte szmatą do czyszczenia podłogi. Stara baba kochała swojego męża i miała go za wspaniałego człowieka. Wszyscy sąsiedzi uważali podobnie. Jedynie chłopcy z sąsiedztwa wiedzieli, że ten człowiek dawno nie miał serca. Nie jeden z nas doświadczył jego ,,bliskości’’. Zimnej, krzywdzącej i demonicznej obecności jego pragnień. Pragnień na które dziecięca niewinność nie była gotowa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 579
Magdalena
12-05-2019 14:40
Dzisiaj o godzinie 15 rozpocznie się rozprawa oskarżonego o zamordowanie zimną krwią młodej dziewczyny. Oskarżony wyciął SERCE ofiary, po czym je zjadł. Oskarżony nie przyznaje się do zabicia ofiary i do zjedzenia jej serca. Cały czas twierdzi, że serce owszem zjadł, ale nie kobiety tylko konia. Podobno chciał w ten sposób zyskać pradawną siłę.
Prokuratura ma mocne dowody przeciwko oskarżonemu. Jednak pomimo tego oskarżony twierdzi, że nie on zabił.
Ofiarę poznał dzięki bratu zamordowanej. Brat ich zapoznał. Stwierdził, że będą do siebie pasować. Zamordowana na początku opierała się uczuciu, jednak po niedługim czasie zaczęła chodzić z oskarżonym. Wzięli ślub. Zrobili ucztę.
Niedługo po ślubie dziewczyna ginie. Wszystkie ślady prowadzą do oskarżonego. Jednak brat zniknął.


Tydzień po skazaniu oskarżonego ginie następna dziewczyna. Ten sam model postępowania. SERCE znów zostało wycięte i przepadło. Jednak winny siedzi w więzieniu i nie mógł się z niego wydostać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 24
Barbara
12-05-2019 16:59
Piękny, letni dzień. Dzwoni telefon. On odbiera.
- Przyjedź po mnie i podrzuć mnie do pracy. - słyszy w słuchawce głos kumpla.
Wsiada na motocykl, jedzie po kumpla, odwozi go do pracy, wyrusza w drogę powrotną.
W domu znowu dzwoni telefon. Odbiera Matka.
- Dzień dobry. Z tej strony sierżant Lew. Komenda w Ciszy. Czy Pani jest Matką Irka Maja?
- Tak. - odpowiada Matka, a SERCE jej zamiera.
- Proszę przyjechać do Szpitala w Ciszy. Pani Syn miał wypadek.
Matka woła starszego syna, krzyczy, że natychmiast ma ją zawieźć do Szpitala.
Na miejscu dowiaduje się, że Irek został potrącony przez samochód, który wyjechał z podporządkowanej drogi. Irka z drogi głównej zmiotło w rabatę z kwiatami. Spadł mu kask, spadły buty. Miał niesamowite szczęście, bo wyładował w rabacie, a nie na asfalcie ani na chodniku; bo akurat chodnikiem wracała z pracy pielęgniarka i udzieliła mu pierwszej pomocy; bo za chwilę nadjechał lekarz, który jechał na dyżur i zrobił tracheotomię; bo przeżył.
Teraz Irek jest w śpiączce. Kilka następnych godzin będzie decydujących.
Mijają godziny, dni. Irka przewożą do Szpitala Wojewódzkiego.
Irek cały czas walczy.
Po kilku tygodniach zostaje wybudzony ze śpiączki.
Matka słyszy, że Irek prawdopodobnie będzie roślinką. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, ale woleli nic nie mówić. No a teraz Irek żyje.
Mijają dni, tygodnie, miesiące.
Kolejne operacje, żmudna rehabilitacja, codzienna walka...
Irek żyje. Nie jest roślinką.
Na rozprawie oskarżony mówi, że potrącił patyk. Irka nie widział.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 94
magda332241
12-05-2019 22:39
Napis na ekranie raził bezpośrednioscią. M: „Spotkajmy się. ”.
Tak od razu?
Nie pamiętam od jak dawna portale randkowe są obecne w moim życiu. Długo. Po każdym nieudanym związku wracam do nich jak bumerang. Nie lubię być sama, a przewijanie kolejnych profili pomaga. Należę do tej randkowej społeczności. To miejsce, w którym podleczyć można poranione SERCE.
K: „Ale nie jesteś psychopatą?”
M: „A czy gdybym był to bym się przyznał?”
K: „Staram się wierzyć w ludzką uczciwość.”
M: „Ok, to nie jestem.”
Podstawowe minimum bezpieczeństwa zapewnione. Decyduję się. Kawa w sobotę. Idealnie.
*
Przychodzi o czasie. Brunet, wysoki – to lubię. Rozmowa toczy się jakbyśmy znali się od lat. Gdyby tylko mogło tak być zawsze. Przez chwile wyobrażam sobie wspólną przyszłość. Gdyby wszyscy mężczyźni nie byli bezdusznymi draniami…
Mimochodem wspominam o kolekcji rzadkich pamiątek z Egiptu. Udał zainteresowanie i postanowiliśmy pójść do mnie. Lekko poddenerwowani, podnieceni. Chwilami sprawia wrażenie jakby wiedział w którą stronę idziemy, ale to głupie. Nie wygląda na groźnego, a ja dawno z nikim nie byłam. Kołysząc biodrami podchodzę do drzwi i próbuję przekręcić klucz. Są otwarte.
Ogarnia mnie panika. Z niepokojem zerkam na mojego towarzysza i spojrzeniem natrafiam na lufę pistoletu wycelowaną prosto w moją głowę. Naciska dzwonek i z mojego mieszkania wypada jeszcze dwóch mężczyzn. Zginę?
- Anno K**. Jesteś aresztowana pod zarzutem popełnienia morderstwa.
Kajdanki, radiowóz… Game over. Przegrałam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 102
Iwa_90
12-05-2019 22:48
Komisarz Sowa właśnie dotarł na miejsce zbrodni.
- Witam. Co tu mamy?
- Witaj Sowa. Morderstwo. Młoda kobieta, została uduszona.
- Tak samo jak wcześniejsze trzy?
- Wszystko wygląda tak samo. Taki sam sposób morderstwa, wokół te same ślady butów.
- To nie może być przypadek. Mamy do czynienia z jakimś seryjnym psychopatą. Tylko jak on wybiera ofiary. Tamte trzy nic nie łączyło.
- Chyba raczej z psychopatką
- Co takiego?
- Popatrz tutaj. Wokół ciała jest pełno śladów dużych męskich butów, ale tu jest jeden damski ślad. Wydaje mi się, że mordercą jest kobieta. Ubiera męskie buty i dlatego nas zmyliła, ale tu się przewróciła i spadł jej but. O, a tu jest ślad kobiecych rąk, pewnie się podparła jak wstawała.
- Ale jaki ma motyw, że morduje inne kobiety?
- zranione SERCE. Kobieta jest wtedy zdolna do wszystkiego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 70
Kika
13-05-2019 08:16
Tymek, to miejscowy " czarny charakter", który od zawsze miał problemy z prawem. Poza nielegalnym handlem alkoholem, papierosami, podejrzewano go również o wywożenie dziewczyn do domów towarzyskich. Mimo " profesji" jaką się zajmował, był przystojny, szarmancki i faktycznie przyciągał do siebie płeć piękną niczym magnez. Stąd przekonanie, że wykorzystuje swój urok do handlu żywym towarem.
Emilka była sprzedawczynią w sklepiku wiejskim, znana i lubiana przez wszystkich. Z Tymkiem znali się od dawna i sporo czasu przebywali w swoim towarzystwie. Mówiono nawet, że łączy ich romans.
Pewnego dnia Emilka nie pojawiła się w pracy. Nigdzie jej nie można było znaleźć, nie odbierała telefonu. We wsi zrobiło się poruszenie i wszystkie oskarżenia skierowano w kierunku Tymka.
- Co jej zrobiłeś łajdaku, gdzie jest Emilka?! - krzyczał sołtys po wparowaniu z grupą 5 innych chłopów do jego mieszkania, kiedy jeszcze spał.
-Co, o co chodzi? Co się stało? Nie wiem gdzie jest Emilka? Czy coś jej się stało? - dopytywał zdezorientowany sytuacją ...
- Nie udawaj niewiniątka, wiemy, że to ty ją pewnie wywiozłeś gdzieś do burdelu, policja już tu jedzie, nie wywiniesz się, mów gdzie ona jest !!!
- Porąbało was, nic jej nie zrobiłem, po pierwsze nie robię syfu we własnym ogrodzie, a poza tym Emilka jest dla mnie jak siostra i dobrze o tym wiecie !!! - krzyczał w odpowiedzi.
- Siostra... a może kochanka, którą się znudziłeś i postanowiłeś sprzedać ?!?
Tymek zrozumiał, że już go osądzono. Instynktownie postanowił uciec i sam się dowiedzieć co się stało Emilce. Drzwi w jego domu były zatarasowane przybyszami. To było dosyć gorące lato więc spał przy otwartym oknie. Wyskoczył więc i uciekł z mieszkania. Pobiegł do domu Emilki. Tam również przez okno włamał się i szukał... sam nie wiedział czego, jakiegoś tropu, śladu, coś co pomoże mu ją odnaleźć.
Pod poduszką znalazł pamiętnik. Przeczytał ostatni wpis i z przerażeniem wybiegł od niej z domu w kierunku kościoła. Główne wejście było zamknięte, ale przy kapliczce z boku zobaczył leżącą Emilkę. Podbiegł do niej - niestety puls był już nie wyczuwalny, a całe jej ręce opływały krwią. Nadeszli inni mieszkańcy, którzy widząc biegnącego w samych bokserkach przez wieś Tymka podążyli za nim. Przerazili się tym widokiem. Tymek oddał pamiętnik kapłanowi, który wyszedł z plebani usłyszawszy gwar na zewnątrz:
- Przeczytaj, to zrozumiesz
- " Boże, pokochałam choć nie powinnam, zakazany owoc. Co czynić jak SERCE nie sługa i rozumu nie słucha. Wiem, że Tobie życie swoje oddał, lecz bez niego moje nic nie warte. Składam ci w ofierze na ołtarzu swoje marne żywota, moją grzeszność i ułomność, moją miłość do sługi Twego."

Odczytany wpis spowodował poruszenie i oczyścił z zarzutów Tymka, który po tym wydarzeniu wyprowadził się z wioski.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Gosia
13-05-2019 14:22
Nie spodziewając się, że okaże mi SERCE postanowiłam grać na czas. Wiedziałam przecież, że nie zostawią mnie na pastwę losu i ktoś mnie szuka.
-Co chcesz tym osiągnąć. Wiesz, że tylko narobisz sobie kłopotów!
-Nie mogłem pozwolić, abyś wyszła za mąż za tego drania. Dlatego się go pozbyłem.
-O czym Ty mówisz.
-Normalnie. Nie ma go już, dlatego teraz już należysz tylko do mnie. Nikt nam nie będzie przeszkadzał.
- To niemożliwe! Co zrobiłeś Kamilowi???
-Nie martw się o niego.
W tym samym czasie otworzyły się drzwi, a w nich ujrzałam Kamila.
-Kochanie żyjesz. Przyszedłeś.
-Przyszedłem, ale niestety moja droga muszę Cię zabić, to za niego otrzymam okup, Ty mi jesteś zbędna, zbyt wiele z Tobą problemów.- powiedziawszy strzelił do "ukochanej"....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2254
LubimyCzytać
13-05-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2254
LubimyCzytać
14-05-2019 12:27
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

ogarbejbe
Elaine
Olena
Makiwarrior
Gosia

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd