Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889214 czytelników
2038 dyskusji
125629 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Czy to koniec świata jaki znamy?! - wygraj książkę „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy".

Czy to koniec świata jaki znamy?! - wygraj książkę „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy".

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i... nauki.

Bohaterowie serii Rafała Kosika w najnowszej części próbują uratować nas przed cywilizacyjną zapaścią! Czy to koniec świata jaki znamy?! Bez jakiego osiągnięcia technologicznego i cywilizacyjnego trudno byłoby się Wam obejść?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy - Jacek Skowroński

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Autor: Rafał Kosik

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i... nauki. Tom można czytać niezależnie od innych książek serii.

Regulamin
  • Konkurs trwa 7 lutego do 14 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Powergraph. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 194
Cień_człowieka
12-02-2019 18:44
Zacznę od tego, że mieszkam w wieżowcu. Nie jeden raz wracając zmęczona z pracy czy co gorsza z zakupów i obładowana nimi jakbym szykowała się na wojnę, modliłam się tylko żeby winda działała... Zdarzało się, że nie działała i wtedy przeklinałam pod nosem, sapiąc coraz głośniej z każdym zaliczonym schodkiem, byle tylko doczłapać do mojego piętra.
A jak żyć bez windy, gdy mieszkaniec dziesiątego piętra zapragnie zmienić meble albo sofę?
Jak żyć bez windy, gdy niepełnosprawny już staruszek mieszkający na ósmym piętrze zechce wybrać się po bochenek chleba do sklepu, ale wchodzenie po tylu schodach jest dla niego nie lada wysiłkiem?
Jak żyć bez windy, gdy młoda kobieta chce wyjść ze swoim małym dzieckiem do lekarza, ale ma problem żeby znieść z tych schodów wózek z maluchem w środku?

Nawet w mojej miejskiej bibliotece niedawno zamontowali z zewnątrz windę, żeby każdy mógł łatwiej dostać się do środka. Wcześniej trzeba było pokonać kilkanaście schodków... ale przecież dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim było to zupełnie niemożliwe i mogła poczuć się nawet dyskryminowana.

W imieniu społeczeństwa korzystającego ze wszystkich wind na świecie chciałam podziękować twórcy tego dźwigu osobowego, Panu Elishie Otis... za litość dla wszystkich zmordowanych i umęczonych nóg. Chwała Panu za windę!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Cassi
13-02-2019 00:45
Gdyby nagle zabrano nam udogodnienia, do których ludzkość przyzwyczaiła się już jak do powietrza, najbardziej brakowałoby mi pralki automatycznej.Przy tak ogromnej ilości brudnych ubrań,jakie generuje moja rodzina,bez tego urządzenia spędzałabym pewnie całe dnie,a niewykluczone,że noce także,na doprowadzaniu ich do stanu używalności.Biorąc pod uwagę,że jest to czynność,której szczerze nienawidzę,byłaby to dla mnie gehenna równoznaczna z końcem świata.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Mateusz
14-02-2019 11:02
Żyjemy w papierowym świecie. Bez papieru nasze życie byłoby niewyobrażalne. Lub prawie niewyobrażalne. Możemy oczywiście to sobie wyobrazić, ponieważ wielcy pisarze, artyści i muzycy nauczyli nas wyobrażać sobie, w swoich książkach, obrazach, a także w muzyce. Zostaliśmy przez nich przeszkoleni, wykształceni przez nich na papierze, przez papier. Łatwo więc wyobrazić sobie świat bez papieru. Jak bycie martwym lub nigdy nie narodzonym.
Wstajemy rano, myjemy się i idziemy do toalety - oczywiście bez papieru toaletowego. Bardzo lubimy miskę płatków zbożowych, oczywiście bez opakowania. Herbata: bez torebek. Kawa: bez filtra. Nie kupujemy gazety w drodze do pracy: nie ma żadnych gazet do kupienia. Poza tym nie mamy pieniędzy. Bez gumy do żucia: bez opakowania. Brak biletu na pociąg - który zresztą nie ma rozkładu jazdy. Z pewnością nie będziemy patrzeć na reklamy w pociągu, na tablice reklamowe lub billboardy. Nie kupimy też kawy na wynos w kubku. Nie wyślemy też naszej poczty. Nie spędzamy też dni na drukowaniu, wypełnianiu dokumentów, formularzy, otoczeniu zdjęć rodzinnych. W czasie śniadania nie czytamy gazet ani książki, jedząc kanapkę, która nie jest zapakowana w papier, a nasze tłuste ręce nie wycieramy w papierową serwetkę.
Brak wizytówek. Brak rachunków. Nie pakujemy prezentów, nie czytamy menu, nie wysyłamy kartek świątecznych…
Okładka książki – Papier - wyobraź sobie przez chwilę, że papier zniknął? Czy coś by zginęło? Wszystko byłoby stracone.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 72
Zgredula
14-02-2019 20:51
Nie wyobrażam sobie życia bez pasty do zębów. Tak, właśnie - pasty. Myję zęby codziennie; po śniadaniu, po obiedzie, po kolacji i przed jakimikolwiek wyjściami. Dziwną dla mnie rzeczą byłoby ich nie myć. Bolące zęby, wypadające zęby, zęby brudne i zęby żółte - ohyda. W zimie wszyscy stoją zmarznięci na przystanku i chuchają - gdyby 20 osób naraz zaczęłoby chuchać sobie nawzajem w twarz, trzeba byłoby zakładać maseczki gazowe, i nawet krakowski smog byłby lepszy w zapachu niż oddech nieumytych od wieków zębów. Nie można by było szepnąć komuś na ucho żadnej tajemnicy, bo nasz nieświeży, ba, morderczy, oddech normalnie w świecie zaczadziłby przyjaciółkę. A pocałunek z chłopakiem, który zresztą tak, jak ty nie mył zębów?! Oh, tego to ja już sobie w ogóle nie wyobrażam.
No cóż, jednak gdyby nie było pasty do zębów, to mało osób miałoby jakiś większy problem z krzywymi zębami czy ortodontą - najzwyczajniej w świecie nie miałby już czego naprawiać ani prostować! :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2105
LubimyCzytać
14-02-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2105
LubimyCzytać
16-02-2019 17:37
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

cauchy
groszek112
Cień_człowieka
Mateusz W
Zgredula

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd