Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889214 czytelników
2038 dyskusji
125629 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Droga Malwino! - wygraj książkę „Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny".

Droga Malwino! - wygraj książkę „Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny".

Malwina jest bystra, dowcipna, wrażliwa i czujna. Ma 8 lat, fajnych rodziców, troskliwą babcię, szaloną ciotkę i... brata. Niespełna dwuletni Michał (pogardliwie zwany przez nią Drugim) nieustannie doprowadza ją do szału, zaskakując jednocześnie coraz częstszymi dowodami przywiązania i miłości. Malwina prowadzi pamiętnik, w którym dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi rodziny i przyjaciół, a także próbuje rozstrzygnąć – oddać brata w dobre ręce, czy może jednak zatrzymać i spróbować go choćby polubić?

Malwina, rezolutna ośmiolatka, próbuje odnaleźć się w roli starszej siostry. Napiszcie do niej krótki list, w którym udzielicie kilku wskazówek, jak powinna postępować w nowej sytuacji.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny - Jacek Skowroński

Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny

Autor: Olga Płocińska

Malwina jest bystra, dowcipna, wrażliwa i czujna. Ma 8 lat, fajnych rodziców, troskliwą babcię, szaloną ciotkę i... brata. Niespełna dwuletni Michał (pogardliwie zwany przez nią Drugim) nieustannie doprowadza ją do szału, zaskakując jednocześnie coraz częstszymi dowodami przywiązania i miłości. Malwina prowadzi pamiętnik, w którym dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi rodziny i przyjaciół, a także próbuje rozstrzygnąć – oddać brata w dobre ręce, czy może jednak zatrzymać i spróbować go choćby polubić? Olga Płocińska – mama, psycholożka, terapeutka. Pisze, bo lubi. „Mama jest zabawna i bardzo lubię, jak się śmieje, ale jak jestem zły i chcę się złościć, to się wkurzam jak mnie rozśmiesza” – Michał. „Kocham mamę za to, że mnie wspiera, nawet jak mi się coś nie udaje. A denerwuję się, gdy mnie wygania, jak pokazuję swoją energię późnym wieczorem” – Malwina.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 5 lutego do 12 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Burda. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 56
Wamp_irka
12-02-2019 11:07
Malwinko,
z pewnością nie wiesz, ale od zawsze jestem tą młodszą siostrą swoich starszych sióstr. Cieszyłam się, że nigdy nie jestem sama, a siostry - chyba też się cieszyły że mnie miały. Z perspektywy młodszego rodzeństwa wiem że bycie starszą siostrą to nie kara, to też nie nagroda, to nie obowiązek. Bycie starszą siostrą to po prostu przywilej! I to najlepszy na świecie. Jesteś już dużą dziewczynką, ba, najlepszą odkrywczynią, znawczynią liter, zasad panujących na podwórku... Wiesz gdzie znaleźć uśmiech, co robią zwierzęta, jak nazywa się każdy kwiatek i dlaczego tęcza to tęcza. Otoczenie nie ma przed Tobą tajemnic a w Twojej głowie nie ma miejsca na nudę! I kto zna lepiej ten świat niż Ty? Kto wytłumaczy bratu to wszystko? Kto pokaże mu jak działa rower? On ma tyle szczęścia, że ma Ciebie! Wybierz się z bratem w kaloszach gdy deszcz zrobił kałuże, pokaż mu jak narysować kota, naucz piosenki o wspaniałej starszej siostrze, przebierz nawet w swoją sukienkę. Ciesz się że jesteś jego przewodniczką, bo to Wasz wspaniały czas. Spójrz na zegarek, na kalendarz i zobacz jak ten czas szybko mija. Michał tego nie rozumie, ale Ty wiesz jak cenne są chwile spędzone razem. Potem będą wspomnienia i dla niech chociażby warto być tą starszą siostrą młodszego brata :)

Życzę dużo radości i zabawy.
Najmłodsza z trzech sióstr.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 966
Lilianna
12-02-2019 23:14
Droga Malwino,
Co prawda nigdy nie byłam starszą siostrą, bo mi w przydziale przypadło być tą najmłodszą, ale muszę Ci powiedzieć, że dzięki temu miałam najlepszych opiekunów na świecie. Bycie starszą siostrą wiążę się na pewno z dużą dawką odpowiedzialności, cierpliwości i niekiedy sporych wyrzeczeń, ale warto się starać. W pewnym momencie zostaniesz doceniona przez młodszego brata i podziękuję Ci on za każdą wspólnie spędzoną chwilę. Wiem to, bo ja sama dziękuję mojemu rodzeństwu za cały poświęcony mi czas i podziwiam za dobry przykład jaki mi dali. To moi najlepsi przyjaciele i Tobie też tego życzę.
Serdecznie pozdrawiam,
Lila.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2105
LubimyCzytać
12-02-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2105
LubimyCzytać
13-02-2019 15:18
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

monik
miłośniczkaksiążek
Monika
Cassi
Wamp_irka

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 62
Cassi
13-02-2019 18:57
Dziękuję 😁😁😁 gratulacje dla wszystkich.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 56
Wamp_irka
13-02-2019 20:13
Cóż za niespodzianka :) dziękuję :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd