Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879724 czytelników
2008 dyskusji
124287 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 221
kaś
09-12-2018 13:16
(6,9,14)

Droga Agatho Christie,

Nasza Wielka Czwórka, czyli ja, mój mąż i nasze dwa psy, pragniemy zaprosić Panią na wyjątkową kolację Wigilijną, podczas której będziemy odkrywać Tajemnice Gwiazdkowego Puddingu. Wczorajsze Morderstwo w Zaułku uświadomiło mi, że nie ma na co czekać, pora spelniać marzenia, a wspólna kolacja jest właśnie jednym z nich. Wiem, że będzie to dla Pani Podróż w Nieznane, ale zapewniam, że na miejscu poczuje się Pani jak w domu. Godzinę Zero zwiastuje pierwsza gwiazdka i Noc i Ciemność, które spowiją niebo. Tajemnica Błękitnego Expressu tkwi w tym, że dowiezie Panią pod mój dom, a ja do zaproszenia dołączam bilety. Przyjdź i Zgiń w moim świecie; w barszczu i w pierogach z grzybami, w unoszącym się dźwięku kolęd, w ciepłej, wigilijnej atmosferze. Wczoraj, czekając w kolejce po karpia, Tajemniczy Pan Quin powiedział, że jedzenie tych ryb to Morderstwo w Boże Narodzenie. Jak widać Zło Czai się Wszędzie, nawet w takie dni jak Święta, ale przecież Pani doskonale o tym wie. Pamiętam jak dawno temu chwyciłam Pani książkę, przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów i przepadłam w świecie pełnym zagadek, mylnych tropów i niesamowitych rozwiązań. Do dzisiaj te książki są dla mnie niedoścignioną klasyką gatunku i świetną rozrywką po ciężkim dniu. Dlatego to Panią zapraszam do mojego domu!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 212
Bury
09-12-2018 13:55
[4]
[3]
[6]

Drogi Terry,

Czy mógłbyś pomówić z Mortem (wiem, że masz u śmierci chody), żeby choć na jeden magiczny dzień (czyż wigilia nie jest pod tym względem dniem najlepszym), wrócił tu do nas i uraczył nas jedną ze swoich opowieści.

Z poważaniem
Wierny fan
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 19
Katka90
09-12-2018 14:42
[2,7,12]
Szanowna Pani Krystyno Siesicka,

Chciałabym serdecznie zaprosić Panią, na kolację wigilijną 24 grudnia o godzinie 17.00

Święta Bożego Narodzenia kojarzą mi się z ciepłem i radością. Ciepłem bijącym od świec na wigilijnym stole czy od rozpalonego wieczorem kominka, ale też, a może przede wszystkim, z ciepłem w sercu. Podobne ciepło odczuwam podczas każdego powrotu do jednej z moich ukochanych książek: "Zapałki na zakręcie" Krystyny Siesickiej. I chociaż od momentu gdy przeczytałam ją po raz pierwszy, minęło sporo czasu (zdążyłam wyrosnąć z książek dla nastolatek) i wiele książek po drodze mnie urzekło, to właśnie do tej jednej wracam najczęściej. Dlatego chciałabym się spotkać z Panią Krystyną, może dzięki rozmowie z nią zrozumiałabym dlaczego z taką radością wracam do historii Mady i Marcina, choć znam ją praktycznie na pamięć. A może, podobnie jak magii świąt, nie da się tego wyjaśnić do końca...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1107
Le_petit_hibou
09-12-2018 16:14
[14], [3], [11]

ZAPROSZENIE

Z nieukrywaną radością mam zaszczyt zaprosić W.P. Gajusza Petroniusza, najznamienniejszego przedstawiciela szlachetnego rodu Petroniuszów na kolację wigilijną, która rozpocznie się dnia 24 grudnia 2018 o godz. 16 w pewnym prostym domu autora niniejszego zaproszenia.
Śmiem szczerze twierdzić, iż kolacja wigilijna, którą zaszczyci Pan swoją obecnością zmieni się w prawdziwą Ucztę, przepełnioną filozoficznymi przemyśleniami oraz dysputami z dziedzin literatury i sztuki.
Niestety nie istnieje możliwość określenia końca kolacji, gdyż autor niniejszego zaproszenia z powodu ogromnego uwielbienia pańskiej osoby nie będzie w stanie zbyt szybko zezwolić Panu opuścić progów swojego domostwa, stąd też kolacja może trwać wiele dni, podczas których nie zabraknie Panu niczego.
Podczas uczty zostaną zapewnione wszelkie rozkosze podniebienia oraz duszy.

Żyję nadzieją, iż uszlachetni Pan naszą wieczerzę swoją obecnością.
Z wyrazami najszczerszego szacunku
Le_petit_hibou
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1549
Aleksandra
09-12-2018 16:57
[3,4,6]

Chciałaby bardzo serdecznie zaprosić cała gromadę Zagubionych Chłopców, ich Mamę oraz Pana Propera, Wendy i Kacpra Drelicha, Rycha z kumplami i oczywiście Lokiego.
Panie Jakubie moglibyśmy razem coś zgotować, jest Pan świetnym szefem kuchni. Na choince zaświeciły by świetliki.
A gdyby poszło coś nie tak, z taką ekipą to rzecz oczywista, Milczek magiczny proszek by nam dał, a dworzec w Katowicach gorąco nas powitał.

Panie Jakubie zapraszam na wigilię jedyną w swoim rodzaju i WESOŁEGO BANGARANG!!!!!

Dlaczego Jakub Ćwiek?
Fenomenalny pisarz fantasta, publicysta, osoba o tak bogatej wyobraźni warta jest dodatkowego dnia świątecznego (wigilia jest już zarezerwowana).
Bardzo bym chciała poznać tak znakomitego, młodego pisarza i dowiedzieć się ile w nim Samym jest z Zagubionego Chłopca.
A dla wszystkich WESOŁEGO BAGRARANG!!!!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2474
wiewiora098
09-12-2018 17:26
[7.8.14]

Sluchaj Adrian Kenzie - z góry przepraszam, za bezposredni zwrot.
Ludzie mają marzenia,czasem się one spełniają więc ja mam takie jedno "Wpadnij do nas na Wigilie". To już nie chodzi, że lubie Twoje książki ale o to, by pokazać, że pisarze wspierają polonie czytając w Uk i też mają otwarte serca dla nas. To jak wpadniesz. Przygotowalam już talerz- nie może Cie zabraknąć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 49
danka12
09-12-2018 17:30
[13,11,9]
*Zaproszenie*
Danka12 ma zaszczyt zaprosić Wielce Szanownych Panów H. CH. Andersena, Wilhelma i Jacoba Grimmów oraz Charlesa Perraulta na uroczysty Wigilijny Wieczór.
Zapewne zastanawiacie się Panowie, dlaczego pragnę spędzić Wigilię w takim towarzystwie. Po prostu chciałabym Panom pogratulować talentu i podziękować za piękne chwile. To od Waszych niezapomnianych, pouczających i pięknych bajek zaczyna się przygoda dzieci z książkami. To dzięki Wam wielu ludzi zakochało się w książkach, polubiło niezwykłe historie, które bawią i uczą kolejne pokolenia. Bez Waszych dzieł nie powstałoby tyle pięknych filmów i animacji.
Mam nadzieję, że przyjmą Panowie zaproszenie od skromnej czytelniczki.Obiecuję,że wieczór będzie niezapomniany. Nie ukrywam też, że bardzo chciałabym usłyszeć Wasze trzy ulubione baśnie, które będą zaczynać się od słów Dawno, dawno temu…
Danka12
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 466
dami251
09-12-2018 17:30
[3],[11],[13]

Pani Sylwio Kubryńska,

będzie mi miło, świątecznie gościć Panią w moim domu.
Jest Pani jedyną kobietą, której mam odwagę przyznać się, iż nie cierpię świąt. Odkąd pewnego roku obudziłam się w Wigilię, dotarło do mnie, że nie jestem już dzieckiem i muszę szybko wstać i zasuwać, to magia świąt gdzieś uleciała. Uwielbiałam będąc dzieckiem przyglądać się Mamie zgrabnie lepiącej uszka, tacie gdy oprawiał karpia ( zawsze była w nim taka bańka z powietrzem), zapach plastikowej choinki ( śpiewałam do bombkowych sopli imitujących mikrofon). No i pomarańcze "rzucali" do sklepów. W paczce pod choinką wśród kilku drobiazgów, zawsze czerwone, pachnące jabłko. To było piękne. Teraz przeraża mnie przedświąteczna gorączka w marketach, od poszukiwania miejsca do zaparkowania po lawirowanie z wyładowanym koszykiem. Zapasy jedzenia jakby miał nadejść koniec świata. Wszechobecny kicz i fotomontaż. Roszczeniowe dzieci czekające na ajfony, a choinki nie ma komu potem rozebrać. Pani Sylwio, robię dobry barszcz, na zakwasie, uszka zamawiam, śledzie w śmietanie pychotka, na słodko kutia i śliżyki , nie wiem czy Pani zna, to z Wileńszczyzny, ze stron mojego taty. To zapraszam, może razem odnajdziemy tak zwaną magię Świąt.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3304
Beata
09-12-2018 17:46
pakiet Wydawnictwa Burda [6]
pakiet Wydawnictwa Marginesy [3]
pakiet Wydawnictwa HarperCollins [9]

Do Pani Joanny Łańcuckiej

Droga Pani Joanno,
pragnę gorąco zaprosić Panią do Słupska i mieć zaszczyt gościć Ją na wigilijnej kolacji w moim domu. Jestem szczerze zauroczona Pani zbiorem opowiadań o Starej Słaboniowej i Spiekładuchach. Gdy przeczytałam go po raz pierwszy, kilka lat temu, nie chciałam skończyć czytać, nie mogłam się oderwać od książki.
Niesamowite, barwne i magiczne opowieści, okraszone fascynującymi ilustracjami, przypomniały mi moje dzieciństwo na wsi i opowieści kochanej Prababci… Były utrzymane w tym samym klimacie… barwny, wiejski język, mityczne, słowiańskie istoty i sposoby, jak radzić sobie ze złem, które mogą sprowadzić… czerwone wstążeczki na końskich grzywach i dziecięcych wózkach i łóżeczkach, opłatek dla koni i krów w Wigilię Bożego Narodzenia, chleb zostawiany na grobach w Dzień Zaduszny, szereg zakazów dla ciężarnych kobiet, by dziecko urodziło się zdrowe, itp. wiejskie wierzenia ludowe. Opowieści były czasami zabawne, czasami straszne i przerażające. Jako dziecko chłonęłam je z otwartą buzią, tylko czasami mój Tatko się złościł na swoją Babcię, gdy bałam się w nocy. Minęło moje dzieciństwo, a dzięki Pani opowiadaniom powraca do mnie czasami i wywołuje wzruszenie i żal za minionym…
Pani obecność na wigilijnej kolacji uświetniłaby tę rodzinną uroczystość, a możliwość osobistej rozmowy z Panią, snucia wspomnień, wspólnego kolędowania, byłaby najlepszym, wymarzonym prezentem gwiazdkowym dla całej naszej trzypokoleniowej rodziny.
Pozdrawiam,
Beata
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1417
Celina
09-12-2018 18:07
[5], [13], [11]
Panie Zygmuncie Miłoszewski,
zapraszam serdecznie na kolację wigilijną do mojego domu! Zawsze zostawiamy wolne miejsce dla zagubionego wędrowca, byłoby miło, gdyby ktoś je w tym roku zajął. I proszę koniecznie wziąć ze sobą prokuratora Szackiego. Z tego co wiem ma on ze sobą szczoteczkę do zębów więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zostali nawet i na całe święta. A no i oczywiście proszę pamiętać o Ludwiku i Grażynce, im raczej podróże (nie tylko te w czasie) nie są obce i na pewno chętnie się przyłączą!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd