Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879724 czytelników
2008 dyskusji
124287 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 545
Charlie1608
08-12-2018 18:49
[pakiet Wydawnictwa Burda [6]]
[pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]]
[pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]]

Witaj Shakespearze!
Autorze Drogi!
Na mą Wigilię, zapraszam bez trwogi.
Z błogim uśmiechem i radością wielką!
Ugoszczę pieczenią, pyszną i lekką.
Jadłem posilę, a trunkiem napoję.
Wieczór umilę, radio nastroję!
Pokażę filmy i historie opowiem,
a może też czegoś o Tobie się dowiem?

Wierzę, że wieczór ten będzie uroczy.
Na pewno Ciebie i elfy zaskoczy!
Dużo uśmiechów, radości - smutku nie poczujesz
Jeśli przybędziesz, to gwarantuję - nie pożałujesz.

Zatem zapraszam we me skromne progi,
Autorze wszechczasów, Zabawiaczu Drogi!

Szczerze oddana, fanka skryta
Agnieszka, Szczecińska nie-celebrytka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 9
olga_legere
08-12-2018 20:18
Genialne.... Myślę, że z takim zaproszeniem już szykuje się do drogi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 60
Ten_Tomasz
08-12-2018 18:58
[Pakiet wydawnictwa W.A.B (8)]
[Pakiet wydawnictwa Burda (6)]
{Pakiet wydawnictwa Rebis (11)]
Mistrzu Sun Zi
Sytuacyja na europejskich ziemiach jest napięta. Kraj rozkwita, jednak Wielki Brat ze wschodu robi się głodny. Na zachodzie za to, ludy bogate, jednak strategowie robią się ociężali i ślepi. Ich wojska już też nie tak liczne i potężne jak dawniej. Wrogowie robią się nazbyt śmiali i przebiegli. Rzeczpospolita, wraz ze swoimi strategami dostrzega zagrożenia. Wewnętrzne napięcia, jednakże utrudniają trzeźwe osądy i spójną strategię.
Mistrzu, Twoja mądrość i talenty bitewne dotarły nawet tutaj. Wraz z wigilią i spokojniejszym czasem w Europie zapraszam na naradę. Pokój trwa, ale wykorzystajmy go na planowanie. Czasy niepewne. To i strategie konieczne. Sojuszników mało i ci którzy pomoc deklarują, nie napawają wiarą we wspólne działania.
Zapraszam na ucztę i naradę ja
Tomasz, strateg i myśliciel ze wschodnich połaci Rzeczypospolitej
Z poważaniem i szacunkiem Mistrzowi Wielkiemu i jego Narodowi
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 88
Marika
10-01-2019 18:34
Gratuluję wygranej oraz świetnego tekstu :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 369
ewa28
08-12-2018 19:09
(5,8,13) ,, To właśnie tego wieczoru gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych ,bo nikt być samotny nie może(…) E. Waśniowska Szanowny Panie Nicholasie Sparksie z ogromną radością ,pragniemy Pana zaprosić do naszego domu rodzinnego na kolacje wigilijną ,którą my zazwyczaj rozpoczynamy o 17.00,ale proszę się nie martwić jeśli zjawi się Pan później my poczekamy a wszystko będzie cieplutkie. Mamy nadzieję , że zaszczyci nas Pan swą obecnością w tym szczególnym dniu. Czyta Pan teraz zaproszenie i zastanawia się dlaczego ja?, otóż to właśnie od Pana powieści ,,Wybór" zaczęłam przygodę z literaturą, to jest taka książka, którą czytasz raz i pamiętasz bardzo długo nawet czas jest tu bezsilny i nie jest w stanie zatrzeć tego obrazu ,przeczytałam Pana wszystkie dotychczasowe opowieści i bardzo chętnie zatracę się w nowości a przy kolacji będę mieć jedno pytanie (mam ich sporo, ale obawiam się że czasu nam nie starczy i potrawy wystygną).Jak to możliwe żeby mężczyzna(!)pisał tak świetne powieści kobiece? . Mam nadzieje ,że skorzysta Pan z naszego zaproszenia ,będę zaszczycona i szczęśliwa. Serdecznie pozdrawiam i liczę na pańską obecność.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 283
Dejziaczek
08-12-2018 20:45
[pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]
[pakiet Wydawnictwa Albatros [5]
pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

Szanowna Pani Katarzyno Bereniko-Miszczuk,
bardzo serdecznie zapraszam Panią na kolację wigilijną w moim domu. Zarówno ja, jak i moja mama jesteśmy oczarowane Pani twórczością, szczególnie przypadła nam do gustu seria "Kwiat paproci", w której w bardzo ciekawy sposób przedstawia Pani ukochaną przeze mnie mitologię słowiańską. Pani styl pisania jest lekki i przyjemny, a lektura wielokrotnie wywołała uśmiech na mojej twarzy. Bardzo Pani dziękuję, że mogłam przeżywać te przygody razem z bohaterami oraz się z nimi utożsamiać.
Marzę, by kiedyś dorównać Pani poziomem oraz spotkać Panią w rzeczywistości. Kocham mitologie, motywy aniołów, diabłów, demonów i innych stworzeń nadnaturalnych, które są obecne w Pani dziełach.
Dlatego ogromnym zaszczytem byłaby dla mnie możliwość spędzenia z Panią kolacji wigilijnej w moim domu w Krakowie na ulicy Mickiewicza 16. Uroczystość będzie w stylu starosłowiańskim, w tym roku wrócimy do źródeł, wieszając choinkę (pająka) na suficie. Proszę o odpowiedź, myślę że ten wieczór byłby bardzo ciekawym doświadczeniem dla mnie i dla mamy jako Pani fanek, a Pani mogłaby dowiedzieć się czegoś o swoich czytelnikach, których jest przecież tak wielu.
Z podziwem,
Dejziaczek

P.S. Oczywiście, jeśli się Pani zdecyduje, przygotujemy dla Pani prezent świąteczny, proszę tylko o w miarę szybką odpowiedź, żebym miała czas go zrobić
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 307
Paola30
08-12-2018 21:23
[Wydawnictwo Albatros]
[Wydawnictwo Kobiece]
[Wydawnictwo Burda]


Z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Pana Stephena Kinga na uroczystą kolację wigilijną, na której pozna Pan nasze polskie świąteczne zwyczaje. Miłym zaszczytem będzie dla mnie rozmowa z Panem na temat pana wybitnej twórczości i możliwość zadania mojego wymarzonego do Pana pytania - jak Pan to robi że każda książka jest lepsza od poprzedniej?
Będzie dla mnie wielkim zaszczytem spędzenie tego jednego najpiękniejszego dnia w roku w Pana towarzystwie.
Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
Oddana czytelniczka Pańskich dzieł Paulina:-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 229
Łosia
08-12-2018 21:33
[14, 6, 11]

Szanowny Panie Wiesławie Myśliwski,

jakże chciałabym spędzić z Panem kilka chwil! Ot, pogawędzić o tym i owym, bez zbędnych zachwytów, zderzyć swój wszechświat z Pańskim, może nawet poczytać razem wiersze? Pobyć tak po ludzku, serdecznie, niezbyt długo. Przełamać się ciastkiem do herbaty. Pokontemplować czas.
Połuskać fasolę.

Serdeczne pozdrowienia,
Łosia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 527
megami
08-12-2018 21:40
[5]
[4]
[9]

Szanowny Panie Aleksandrze Rogoziński,

niezmiernie miło mi zaprosić Pana na wigilijną kolację w moim rodzinnym domu. Choć osób wokół stołu będzie mnóstwo, szczególnie przyjemnie będzie mi Pana gościć i zasiąść ramię w ramię. Wiem, iż ceni Pan sobie dobre jedzenie (oraz trunki), toteż niezmiernie cieszyłby mnie kompan, z którym bez skrępowania będę mogła pałaszować ile wlezie!
Jako Książę Kryminału, będzie Pan też pełnił szczególną funkcję tego wieczoru. Ufam, że w razie rodzinnych waśni i zagadek typu "kto zjadł ostatni kawałek ciasta?!" bez problemu rozwikła Pan nawet najbardziej skomplikowaną intrygę!
W repertuarze będzie też degustacja (grzanych) win, śpiewanie kolęd (zobaczymy, czy na trzeźwo) oraz udanie się na pasterkę.
Jeśli zaszczyci mnie Pan swą obecnością, będę mogła wykreślić jedno ze świątecznych życzeń na mojej liście do św. Mikołaja. (Miło też będzie się chwalić, iż miało się u siebie tak znamienitego gościa!).

Niżej załączam adres.

Z gorącymi pozdrowieniami
megami

PS. Po skosztowaniu niezliczonej ilości potraw, oboje będziemy mogli narzekać, że nie mieścimy się już w swoje ubrania. W dwupaku zawsze raźniej, prawda?
PS 2. Pepe jest również mile widziany!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 745
Zaczytana_Panna
08-12-2018 22:25
[5] [6] [12]

Szanowny Panie Aleksandrze Rogoziński!
Czy wie Pan, że zbliżają się Święta? Że to mój ulubiony okres w roku? Że uwielbiam ubierać choinkę i wspólnie śpiewać kolędy? Nie wie Pan, no bo skąd, skoro to pierwszy raz, kiedy w ogóle coś do Pana piszę. Uwielbiam pańską literaturę, stanowi ona idealny sposób, bym się odstresowała i zapomniała chociaż na chwilę o problemach dnia codziennego. Kiedy czytam książkę w komunikacji miejskiej spotyka mnie za każdym razem niekontrolowane parskanie śmiechem, co ostatecznie może doprowadzić do zirytowania kierowcy i wyrzucenia mnie na najbliższym przystanku. Chciałabym, aby i Wigilia obfitowała w radość, uśmiechy od ucha do ucha, a bez Pana nie jest to możliwe! Więc serdecznie zapraszam Pana do mojego skromnego mieszkanka, ciasnego, ale własnego, na warszawskiej Białołęce. Może Pan zabrać ze sobą jakiegoś towarzysza, bo im nas więcej tym weselej! Będzie choinka i moc prezentów, będą pyszne potrawy, a co najważniejsze to wspólne śpiewanie kolęd, które w Pana wykonaniu na pewno wypadnie świetnie! Cały blok będzie słyszeć, jak u nas jest wesoło. Pod iglakiem z pewnością Pan nie znajdzie węgiełka bądź też rózgi, bowiem jestem pewna, że przez cały rok starał się Pan być grzecznym mężczyzną. Po spożyciu wigilijnej strawy może zgodzi się Pan odczytać na głos fragment swej dowolnej powieści? Bo skrycie marzę usłyszeć w końcu na żywo pański głos. A Święta to okres cudów i sprawiania innym radości, więc liczę na to, że z Panem będą one w tym roku niezapomniane!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 30
jaglajadla
08-12-2018 23:17
[3, 14, 11]

Droga Lucy Maud Montgomery,

właśnie wróciłam po latach do Twoich książek. Czy wiesz, że pod wpływem Ani z Zielonego Wzgórza pierwszy raz pofarbowałam sobie włosy na rudo? Czy wiesz, jak bardzo ułatwiłaś mi dzieciństwo, ile słów i emocji nauczyłaś? Chciałabym Cię zaprosić na Wigilę, choćby po to, by opowiedzieć, jak kiedyś zakochałam się w chłopaku tylko dlatego, że miał na imię Gilbert!
Myślę, że łączy nas pokrewieństwo dusz, bo choć nigdy się nie poznałyśmy, zawsze byłaś moją przyjaciółką i dzięki Tobie uczyłam się o sobie. Dziś jestem pewna, że tak było, bo czytając kolejny raz Twoje książki, mogę udać się w podróż w czasie i poznać siebie na nowo.

Dziękuję
Twoja Dominika
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 50
KenG
08-12-2018 23:42
[14, 3, 5]

Drogi Aleksandrze Isajewiczu,

pragnęłabym zaprosić Pana na wigilijną kolację do naszego domu. Proszę wybaczyć mi tę śmiałość, ale nie mogłam nie skorzystać z tak niesamowitej okazji. Na szczęście u Państwa święta są później, więc nie obawiam się, że zabrałabym komuś szansę spędzenia ich z Panem.

Aleksandrze Isajewiczu, nie musicie nic mówić. Nie będę prosić o wspominki o przeszłości i przywoływanie zmarłych. Chętnie z Panem pomilczę, a oni niech śpią spokojnie. Dosyć się nacierpieli, tak jak i Pan.

Wiem, że po tym wszystkim, co Pan przeżył, inaczej patrzy Pan na świat. Oni tego nie doceniali, wyśmiewali, nie chcieli Pana słuchać, bo prawda kłuła ich w uszy. Rozczarowali Pana. To nic, kiedyś zrozumieją. Pana dzieła są cierpliwe, chociaż spisano je ludzką krwią i łzami. Dziękuję za każde z nich, choć wszystkie bolały – od opowiadania, które zatrzęsło światem, po trzytomową encyklopedię ludzkiego cierpienia. Dziękuję za każdą duszę, która zaznała spokoju, kiedy przeczytano jej historię.

Aleksandrze Isajewiczu, zapraszam do nas. Czeka na Pana wygodny fotel, pyszne, choć proste jedzenie i kubek grzanego wina. Może Pan przysiąść, popatrzeć na ogień trzaskający w kominku i wsłuchać się w jego muzykę. Albo zamknąć oczy i odpocząć. Wszystko, co złe, już minęło.

Aleksandrze Isajewiczu, będziemy czekać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd