Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879724 czytelników
2008 dyskusji
124287 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 236
night_moves
07-12-2018 12:11
[10][14][8]
Droga Emily Dickinson,

Ośmielam się pisać do Ciebie z zaproszeniem na wigilijny wieczór.

Twoja niechęć do wychodzenia z domu, czy nawet swojego pokoju, jest mi znana. Dlatego perfidnie wykorzystuję fakt, że Twoim sposobem komunikacji ze światem jest korespondencja, i ufam, że przeczytawszy ten list, poddasz pod rozwagę moje zaproszenie, odsuwając tę niechęć w cień.

Jak to jest, być wielką poetką, wyprzedzającą swe czasy? Jak to jest, trzymać to w tajemnicy przed światem? Co takiego jest w śmierci i nieśmiertelności, że można pisać o tym tak dużo i tak pięknie? Z drugiej strony, jak to jest żyć w XXI wieku? Mieć nieograniczony dostęp do literatury? Móc publikować niemal od ręki, elektronicznie? Mogłybyśmy wymienić się odpowiedziami na te wszystkie pytania. Opowieściami o dwóch innych światach.

Zapewniam Cię również, że nigdy nie widziałaś tak suto zastawionego stołu, jaki przygotowuje się w moim domu na Wigilię. Zapomnisz o śmierci, kiedy spróbujesz barszczu z uszkami mojej mamy.

Będziesz również miała okazję obserwować typowe, polskie, rodzinne święta. Najpierw podzielimy się opłatkiem, pełni ciepła i uśmiechów złożymy sobie życzenia. Potem zjemy więcej niż fizjologia na to pozwala i będziemy się kłócić o religię, politykę, pieniądze. Niepowtarzalna okazja.

Z niecierpliwością oczekuję Twojej odpowiedzi.
Oddana czytelniczka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 345
Anne_Joy
07-12-2018 12:37
[5, 12, 13]

Hey Nick!
Może ruszyłbyś się z tego JuEsEj i wpadł do mnie na polską wigilię? Zapraszam! Będzie Polish karp, Polish barszcz, Polish pierogi i Polish kompot. A do tego opłatek, prezenty i kolędy - wszystko Polish! Na pewno nie pożałujesz! Sam mówiłeś, że już dość masz tych indyków! Co takiego? Ile? Masz 20 innych zaproszeń na Christmas i czym wyróżnia się moje? No więc zapraszam też wszystkich Twoich bohaterów - koniecznie weź ich ze sobą! Po wigilii wszyscy zasiądziemy przy kominku. Razem z Allie i Noahem zajrzymy do PAMIĘTNIKA, z Adrienne powspominamy NOCE W RODANTHE, a z Ronnie zaśpiewamy OSTATNIĄ PIOSENKĘ. Potem zapalimy zimne ognie i będziemy patrzeć na SPARKS! Gwarantuję Ci, że w polskich świętach zakochasz się OD PIERWSZEGO WEJRZENIA!
To jak, będziesz?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 141
nebula
07-12-2018 12:46
[6,9,4]

Chciałabym zaprosić Ciebie, Krzysztofie Kamilu Baczyński w Wigilię, ofiarując Ci tych kilka godzin więcej istnienia. Wybrałam Ciebie spośród innych polskich pisarzy i poetów nie tylko z powodu Twojego młodego wieku, w którym zginałeś i nie tylko z powodu dojrzałości Twojej poezji (tak, wiem, że pisałeś także opowiadania oraz ponoć rysowałeś), ale przede wszystkim ze względu na czas, w którym przyszło Ci żyć. Tyle razy zastanawiałam się, co by było, gdyby Ci się udało przeżyć wojnę i dożyć późnych lat. Zastanawiałam się, co byś powiedział na dzisiejsze czasy. Możesz być pewnym, że nie omieszkam Ciebie zapytać, jak oceniasz te czasy z perspektywy pokolenia Kolumbów. A także, jeśli nie uznasz tego pytania za zbytnią impertynencję, chciałabym się dowiedzieć, jak oceniasz powstanie warszawskie z perspektywy, gdy już wiesz, jak się ono zakończy, ile osób zginie i wiedząc, co nastąpi w Polsce dalej. Z pewnością sam masz też wiele pytań. Chętnie na nie odpowiem. Miejmy nadzieję, że wystarczy nam czasu. To tylko jeden wieczór. Cieszę się niezmiernie, Kamilu, że będę mogła Ciebie u siebie gościć. Twoja żona Barbara jest, rzecz jasna, też mile widziana. To może być naprawdę cudowny wieczór!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 64
agnieszka2907
07-12-2018 14:32
[3, 9, 7]

Serdecznie zapraszam na Wigilijną Kolację
pisarkę wyjątkową - każdy przyzna mi rację.
Autorkę książek z dreszczykiem
poczęstuję czerwonym barszczykiem.
Zaproszenie kieruję również do Kreski,
u mnie zawsze mile widziane są pieski.
Będzie to miło spędzony czas.
Zmartwienia i troski pójdą w las,
bo Pani Puzyńska Katarzyna
to wyjątkowo sympatyczna dziewczyna.
Przyrządzę dla niej pierogi z grzybami.
Może podzieli się ze mną pisarskimi radami?
Wydanie własnej książki mi się marzy.
Może ten cud kiedyś się wydarzy?
Bardzo proszę o przyjęcie zaproszenia.
Obiecuję dobrą zabawę i chwile wzruszenia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 304
Meekhanka
07-12-2018 14:34
[6]
[5]
[9]
Hmm… Kogo by tu zaprosić na Wigilię. Tolkien’a? King’a? Canavan? A może jednak nie utrudniać życia rodzinie i pozwolić wszystkim na spokojnie używać języka ojczystego. Wiem! To w takim razie wysyłam zaproszenie.
„Witam,
Chciałabym Panią zaprosić na kolację wigilijną, która odbędzie się w XYZ o godzinie 18. Będziemy zachwyceni, jeżeli zgodzi się Pani dołączyć do nas. Postaramy się, by w okolicy nie pojawił się żaden nieboszczyk.
Pozdrawiam
Diana
P.S. Będzie jakiś tajemniczy blondyn.”
Och, co ta będzie za radość jeżeli pani Joanna Chmielewska się zgodzi. Już sobie wyobrażam jak rzuci przy stole jakimś piekielnym tekstem w stylu:
- Kurza ich parszywa, nie dojona, w galaktykę kopana, z wiaderkiem węgla kolczastym drutem przez most Poniatowskiego w te i nazad ganiana, zardzewiała morda!
Lub
- Jak wiadomo, angielski dżentelmen nie używa alkoholu przed piątą po południu. Nie będąc nikim takim, mogłam mieć odmienne obyczaje.
Nie mam pojęcia jak reszta rodzinki, ale ja to umrę z próby nieśmiania się w głos (już nie raz w autobusach brano mnie za wariatkę a tylko czytałam) – bo przecież nie wypada przy takiej personie rżeć ze śmiechu, a może się mylę? Może Pani Joannie będzie miło?
I wiem, że pani Joanna będzie w spódnicy! Na bank! A na stole będą same rodzinne, tradycyjne dania, którym pisarka nie odmówi i na pewno będzie jakaś rozmowa o odchudzaniu. I mam mały prezent, ale szczegółów nie podam, ma być niespodzianka. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 43
Lancasterka
07-12-2018 15:26
[11],[6],[14]

Szanowny Panie Bułhakow,
serdecznie zapraszam Pana na wigilijną kolację. Oczami wyobraźni widzę pańskie zdziwienie, ale jako fanka "Mistrza i Małgorzaty" marzę o tym, żeby w ten szczególny wieczór zechciał Pan opowiedzieć... Oczywiście o Bożym Narodzeniu widzianym oczami Wolanda! Uwielbiam Pańskie historie, więc może przypomniałby Pan sobie jeszcze kilka dowcipów Behemota? Bo wie pan - nie jestem jak Małgorzata - czy przy wódce, czy przy spirytusie - ja chętnie posłucham.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 14
demonique
07-12-2018 15:33
[14] [2] [3]
- Chinaski, słucham?
- Dzień dobry, panie Charles…
- Kto mówi?
- Nie zna mnie pan, jestem pana fanką i wiem, że to zabrzmi bardzo dziwnie, ale chciałabym Pana zaprosić do siebie na wigilię.
- A co, laluniu, masz mnie za bezdomnego, myślisz, że nie mam gdzie się podziać w pieprzone święta?
- Nie, skąd, po prostu ja, moja rodzina i znajomi cenimy pana twórczość i bylibyśmy szczęśliwi, gdyby zechciał nam pan towarzyszyć. Przeczytałam wiele pańskich książek, uważam, że są błyskotliwe, śmieszne i gorzkie na przemian, boleśnie szczere…
- Okej, skończ z tym pieprzeniem, pochlebstwami nic nie wskórasz.
- Będzie dużo dobrego jedzenia, moja babcia świetnie gotuje.
- Tak, a ile ma lat? Jest gorąca; ma zgrabne nogi?
- Ma 80 lat i trzyma się całkiem nieźle. Mówi o panu, że: „Nikt tak jak Charles Bukowski nie pisze o swoich problemach z kobietami, pracą i życiem. Zabawnie i jednocześnie rozdzierająco prawdziwie”. Zaskakuje mnie to, bo sposób, w jaki pan pisze, pana słownictwo bywają… no co tu dużo mówić, wulgarne po prostu.
- Widocznie twoja babcia nie jest taka głupia, za jaką ją uważasz, dziecino. Coś jeszcze?
- Będzie darmowy alkohol. Dużo wina, whisky, wódka, piwo… I może pan nawet zostać u nas dłużej, do nowego roku.
- Do diaska, namówiłaś mnie, dziecino, przyjdę. Nic mnie tak nie przekonuje jak tygodniowe chlanie za darmo. Trzeba było od razu tak mówić.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 12
ak47
07-12-2018 15:52
[3]
[8]
[14]

Od: ak47
Do: Łukasz Henel
Tytuł: Zaproszenie na rodzinną Wigilię

Cześć Łukasz, piszę do Ciebie jak do kumpla, jak do sąsiada gdzieś z końca mojej wioski, przyjaciela z którym mógłbym stanąć, podać rękę i poklepać się po ramieniu życząc "Wesołych Świąt!". A to dlatego, że tak się właśnie czułem czytając Twoją książkę "Szkarłatny blask". Opisujesz w niej miejsca, które znam od dzieciństwa, Międzyrzecz, Kursko - wioskę w której mieszkam po dziś dzień. Zastanawiam się skąd w zwykłym krajobrazie, który widzę na co dzień, odnalazłeś tak wiele inspiracji do stworzenia swojej książki. Wykreowałeś niesamowite historie w miejscach, które doskonale znam i potrafię je sobie wyobrazić nawet z zamkniętymi oczami. Chciałbym zjeść z Tobą kolację Wigilijną, a wieczorem odwiedzić miejsca, które umieściłeś w swojej książce, słuchając Twoich opowiadań o tym, jak to jest patrzeć oczami autora. Będzie mi bardzo miło, jeśli wpadniesz. Czuj się jak u siebie, w końcu to Twoje okolice, zapewne bliskie Twojemu sercu, dzięki książce.

Z pozdrowieniami
przyjaciel z Kurska

> Wyślij wiadomość <
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 43
Diabeł
07-12-2018 16:20
[9]
[4]
[3]

Szanowny Fiodorze Michajłowiczu,

pragnę najserdeczniej zaprosić Pana na organizowaną w mym domu uroczystą wigilię.

Oprócz smacznych dań polecam wspólną lekturę i rozmowę. Może o tragedii braci Karamazow? Lub o nieszczęsnym ,kochanym Lwie Nikołajewiczu Myszkinie?

Liczę na pańską obecność. Jest Pan dla mnie wzorem już od szeregu lat. Konsekwencja , pasja i mądrość, to główne cechy za które cenię szanownego pana.

Bardzo zachęcam do przyjęcia mojego zaproszenia. Gwarantuję iż nie będzie to wieczór nudny.Miłość do literatury, żywa dyskusja i piękna filozofia- to wszystko sprawi, że spędzimy razem cudowny wieczór.

Zapraszam gorąco

Wierna czytelniczka

Renata
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Ruda
07-12-2018 16:22
[5][12][13]
Ten wyjątkowy dzień i Katarzyna Michalak.
Tak właśnie panią chciałbym ujrzeć przy moim stole.Jestem zafascynowana pani twórczością, lekkim piórem.Czytajac pani książki robie to jednym tchem.Nie mogę się oderwać. W mojej głowie układają się obrazy,domy ,bohaterowie cala przyroda.
Ostatnio czytałam ,,Gwiazdkę z nieba i kolejne tomy.Czuje nie dosyt. Widziałam ten stary dom,kominek .Ryczałam z bohaterami i śmiałam się z nimi.Bardzo bym chciała poznać panią. Dowiedzieć się z kąt takie pomysły?Jak można stworzyć coś tak świetnego?Może moje święta przez takie spotkanie będą bardziej magiczne?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd