Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879713 czytelników
2008 dyskusji
124283 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 73
Beata
21-12-2018 19:42
[7],[5], [13]
Szanowna Pani Elżbieto Cherezińska,
Serdecznie zapraszam panią na kolację Wigilijną, która odbędzie się w moim domu. Zdaje sobie sprawę, że takich zaproszeń dostała Pani wiele, ale mimo wszystko mam nadzieję, że właśnie mnie zaszczyci Pani swoim towarzystwem. Od razu ostrzegam, ze pomiędzy poszczególnymi potrawami, tradycyjnymi dla polskiej wigilii zadam Pani mnóstwo pytań i poruszę wiele nurtujących mnie problemów historycznych. Podziwiam Pani wiedzę na temat życia naszych przodków w początkach naszej państwowości. Bardzo cenne są dla mnie postacie kobiece szczególnie Świętosława Harda – ukazana prze Panią jako osoba niezwykła. Historia i opowieści historyczne pisane były do tej pory głównie przez mężczyzn i siłą rzeczy musiałam czytać o bohaterach wojownikach i cenić ich za spryt w walce. Pani przywraca kobietom ich miejsce w historii i daje mi Pani argumenty na potwierdzenie, że nie tylko mężczyźni pisali historię. Mam nadzieję, że nie wystraszyłam Pani swoimi planami dyskusyjnymi. Oprócz nich zaplanowane jest wspólne kolędowanie i wizyta świętego Mikołaja, który mam nadzieję będzie wyposażony w ogromny worek z prezentami (ponieważ wszyscy byliśmy grzeczni). Beata
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 552
basiekch
21-12-2018 19:59
[14,11,6]
Zaproszenie dla Janusza Korczaka...

Panie Doktorze drogi,
wiem co prawda, iz Pana religia różni się od mojej, jednak chcialabym, aby Szanowny Pan Doktor spędził z nami te święta. Tyle pytań chciałabym zadać... Wiem, że może nie powinnam, ale czytałam Pański dziennik i fascynuje mnie podejście do dzieci i młodzieży Szanownego Doktora. Ciekawa jestem, jakie rozwiązania by Pan znalazł na dzisiejsze problemy wychowawcze.
Proszę zabrać ze sobą Panią Stefę!
Puste talerze będą na Was czekać...
Basia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 598
Rosalie
21-12-2018 21:40
[1] [4] [6]

Kochana Agnieszko Lingas-Łoniewska,
Z wielką przyjemnością zapraszam Panią na kolację wigilijną do mojego rodzinnego domu. Miałam to szczęście, że poznałam panią osobiście podczas spotkania autorskiego zorganizowanego przez naszą bibliotekę. Jest Pani przecudowną osobą, pełną ciepła i radości. Czytając Pani książki wiem, że czeka mnie niesamowita lektura, od której nie mogę się oderwać. To dzięki Pani zaczęłam czytać polskich autorów. A kto wie, może wieś w której mieszkam, podsunęła by pani pomysł na nową książkę.
Bardzo chciała bym, aby gościła Pani przy naszym wigilijnym stole. Aby moja rodzina mogła poznać moją dilerkę emocji :). Sekta Agnes rządzi :).
PS. Obie kochamy zwierzęta więc myślę, że z przyjemnością poznała by Pani moje dwa kochane koty i jeszcze bardziej kochaną suczkę, która pomimo swojego wieku jest wciąż bardzo towarzyska i lubi kontakt z ludźmi.
Dorota
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Agniesia13
21-12-2018 23:41
[4] [6] [14]

Szanowny Panie Robercie Graves,
byłby to dla mnie wielki zaszczyt gościć Pana u siebie na Wigilii. Od Pana książki "Ja, Klaudiusz" rozpoczęła się moja czytelnicza przygoda. Zapewne zdziwiłby się Pan, gdyby wiedział, że po raz pierwszy przeczytałam Pana książkę, mając osiem lat. Następnie sięgnęłam po "Klaudiusza i Messalinę". Jakże zdziwione były moje ciocie, gdy spytały mnie, co czytam. Nie mogły uwierzyć! Ja jednak przeżywałam fascynację cesarstwem rzymskim i intrygami osób, które pragnęły pieniędzy i zaszczytów. Przedstawił Pan postaci cesarzy, nie tylko zgodnie z historycznym rysem, ale także w sposób niezwykle interesujący. Byli wśród nich władcy wielcy, ale też szaleni. Pozostali bohaterowie dzielą się na osoby godne i odważne, żyjące zgodnie z tradycją i na osoby chciwe i rozwiązłe. Niektórzy władcy posuwali się do zabójstw, aby zdobyć lub utrzymać władzę. Poznajemy też starożytny Rzym, jego zwyczaje i stosunki w nim panujące. Dużo miejsca poświęcił Pan niezwykłym kobietom. Były piękne, władcze i pewnie dążyły do celu. Cesarza Klaudiusza opisał Pan jako człowieka fizycznie ułomnego, ale bardzo inteligentnego i wykształconego. Jako jedyny nie marzył o władzy, ale niesamowity zbieg okoliczności uczynił z niego cesarza. Od Pana książek rozpoczęła się również moja miłość do historii, szczególnie starożytnej. Tę miłość kultywuję do dzisiaj. Czekam na tę Wigilię z niecierpliwości i liczę na wspaniałą dyskusję o dawnych, fascynujących dziejach.
Agnieszka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1491
BlackLady
22-12-2018 01:09
[14],[13],[5]
Szanowny Panie,
nie jestem jak pan mistrzem słowa pisanego i nie próbuję się nawet łudzić, że kiedykolwiek Panu dorównam. Jednak jeszcze bardziej od pańskiego kunsztu cenię sobie pańską wizje Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie z tego powodu chciałabym Pana bardzo serdecznie zaprosić do swojego wigilijnego stołu. Niech Pan zajmie miejsce na jego szczycie i pomoże mnie i mojej rodzinie dostrzec to co jeszcze nam w świętach umyka. Niech sprowadzi Pan niczym w swojej „Opowieści wigilijnej” do naszego stołu jakąś zbłąkaną duszę, z którą podzielimy się ciepłem i radością świąt.
Szanowny Panie Charlesie Dickens jest Pan moim idolem jeśli chodzi o święta. W dzisiejszym świecie jest coraz więcej Scrooge’ów, a Pan wie najlepiej jak na nowo obudzić w ich sercach magię świąt. Tak więc proszę Pana, aby obudził ją Pan we wszystkich sercach, zaczynając tę misję przy moim wigilijnym stole.
Z poważaniem,
BlackLady
PS. Niczym trzy uparte Duchy Przeszłych, Obecnych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia nie przyjmę odmowy! Czekam na Pana przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki w Wigilię. Wesołych i magicznych świąt!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 126
Magnolia
22-12-2018 09:41
[ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]


....'' Żeby zrealizować swoje zamiary potrzebna jest przede wszystkim ambicja, a później talent, wiedza i w końcu szczęście.''....____Mam zaszczyt serdecznie zaprosić Pana Carlosa Ruiza Zafóna_____

__________________na uroczystą kolację Wigilijną___________________

_________w poniedziałek, 24 grudnia 2018, o godzinie 17:00_________

____która odbędzie się w Warszawie przy ulicy Barcelońskiej 567____....Miło mi będzie gościć Pana w ten wyjątkowy wieczór. Trochę się zmartwiłam jak Pan przetrwa naszą zimową mroźną aurę, ale według ostatniej prognozy na święta przewidziane jest aż +10 stopni Celsjusza:) Chciałabym Pana ugościć jak tylko potrafię robiąc tradycyjne polskie potrawy jak i przysmaki kuchni barcelońskiej, mam nadzieję że odwzoruję je niemal idealnie. Panie Carlosie jest Pan wspaniałym pisarzem o jakim mogłam tylko marzyć, książki oczarowują i zadziwiają, prostotą ale i bogactwem przedstawianych historii. Mam już to szczęście że mogłam je przeczytać. Kocham Hiszpanię a do Barcelony każda podróż w Pana strony to jak Labirynt Duchów, gdzie się nie, raz zgubiłam na pięknych i barwnych uliczkach. Mieszkańcy miasta jak nigdzie indziej na Ziemi, są tak przeuroczy że zawsze pomogą, wskażą drogę a nawet zaprowadzą. By jak Cień Wiatru mknąć dalej po barcelońskich uliczkach. Gdy Gra Anioła wreszcie się skończy, by stać się Więźniem Nieba w snach o mojej Barcelonie....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 71
Karolina
22-12-2018 10:36
[1,4,6]

Szanowny Panie Milanie Kundero,
Byłabym niezmiernie szczęśliwa, gdyby zgodził się Pan wziąć udział w wigilijnej kolacji, którą przygotowuję. Spotkanie z Panem byłoby dla mnie przeżyciem niezwykłym, gdyż Pana książki całkowicie wypełniły moje życie, pochłonęły mnie bez reszty. Dzięki "Nieznośnej lekkości bytu" zrozumiałam jak lekkie jest moje życie: wszystko przeżywa się po raz pierwszy, bez przygotowywania, bez możliwości weryfikacji z życiem poprzednim lub następnym. Moje życie jest tylko szkicem czegoś, czego nie będzie.
Kolejną książką, która bardzo mnie poruszyła jest "Nieśmiertelność". W inteligentny i ciekawy sposób opowiada Pan o ludzkim istnieniu. Nieśmiertelni jesteśmy póki ktoś o nas pamięta, póki jesteśmy w umysłach innych ludzi. W dużym stopniu od nas zależy, czy dążymy do tego by nas pamiętali, czy pragniemy zostać zapomniani.
"Niewiedza" zaś uświadomiła mi, że nie znając przyszłości, nie jestem w stanie pojąć sensu chwili obecnej. Nie warto patrzeć w przeszłość, bo powrót do tego co było, jest niemożliwy. Zaglądając w przyszłość, mogę bardziej wpływać na swój los.
Prawdziwym talentem jest zawrzeć w tak krótkich książkach tyle filozoficznych mądrości. Mój światopogląd w dużym stopniu ukształtował się dzięki Pańskiej literaturze. Serdecznie Panu za to dziękuję i bardzo liczę na to, że pojawi się Pan u mnie na kolacji.
Wierna czytelniczka,
Karolina

PS jest Pan geniuszem!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 589
Oczytany
22-12-2018 11:27
[6] [9] [1]
Kochany Stephenie Kingu,
,,Cztery pory roku" „Roku wilkołaka” już za nami, dlatego z ogromną przyjemnością zapraszam Cię na wigilijną kolację, która odbędzie się w „Czarną bezgwiezdną noc”, tuż ,,Po zachodzie słońca".
Marzę o tym, żeby uścisnąć ,,Rękę mistrza" i o zrobieniu sobie ,,Komórką" wspólnego selfie. Jestem bardzo ciekawy, co ma „Pod kopułą” człowiek, który stworzył tak wiele moich ulubionych książek. Mam też nadzieję, że uda mi się odkryć Twoją „Mroczną połowę”. A jak będziemy się dobrze bawić, „To” czeka nas „Wielki marsza” do „Sklepiku z Marzeniami”, który znajduje się tuż obok „Czarnego domu”. Oby tylko następnego dnia nie czekało nas „Przebudzenie” z bólem głowy.
Mam nadzieję, że nie odmówisz mi przyjemności spotkania z Tobą.
P.S. Myślisz, że jest szansa, że po świątecznym obżarstwie nie przytyję i będę „Chudszy”?
Pozdrawiam,
Oczytany
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 306
neskolena
22-12-2018 13:37
[14, 7, 11]
Panie Witoldzie Gombrowiczu,
byłabym niezmiernie szczęśliwa, gdyby zjawił się pan ze swoją PUPĄ na Wigilii u mnie w domu. Nie chciałabym Pana UPUPIĆ tym zaproszeniem, bo na wstępie ostatecznie będziemy stroić do siebie najróżniejsze GĘBY. W końcu nastrój świąteczny zobowiązuje. Jednak opierając się na stwierdzeniu, że „normalność jest linoskoczkiem nad otchłanią anormalności”, gwarantuję Panu, że w pewnym momencie ogarnie nas niewyobrażalny ŚMIECH, który oczyści atmosferę na tyle, że będziemy w stanie porozmawiać o wszystkim i o niczym. Wspólnie moglibyśmy dyskutować nie tylko o Pana twórczości, lecz również dziełach Brunona Schulza (jeśli ma Pan z nim obecnie kontakt, niech Pan zabierze go ze sobą!). I z pewnością stwierdzi Pan, że to siedzenie i siedzenie u mnie przy stole, choć z początku było pomysłem skończenie głupim, okaże się jednak przemożne i warte zachodu.
Czekam
MG
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 516
L_zielska
22-12-2018 15:23
[3][5][6]

Mroźna ta zima w tym roku.

Panie Remigiuszu Mrozie,
książek żadnego autora nie przeczytałam aż tylu (może dlatego, że mało kto wydał ich aż tyle :)). Mroźny klimat Pana powieści jest balsamem na mą duszę i miodem na serce. Mimo przeczytanych, czy wysłuchanych licznych wywiadów z Pana osobą nadal zadziwia mnie fenomen Pana twórczości. Żeby nie było, że same ochy i achy! Nie nadążam z czytaniem takiej ilości książek, ale dla fana kryminałów, poproszę jeszcze więcej!
Tym samym chciałabym zaprosić Pana na kolację wigilijną, a co mi tam. Kto nie ryzykuje, ten nie je kolacji z Mrozem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd