Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879713 czytelników
2008 dyskusji
124283 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 44
malmika
20-12-2018 11:47
[5][4][6]
Szanowna J.K.Rowling, 
nie wierzę, że mam możliwość napisania do Pani. Ręce drżą, serce z ekscytacji wywija fikołki. Chciałabym z ogromną radością ugościć Panią na wigilijnej kolacji. Uff, wydusiłam to z siebie. 
Zapewne zastanawia się Pani, co mnie skłoniło do tego wyboru. Otóż jest Pani autorką mojej totalnie ulubionej serii książek. Tak, mowa o Harrym Potterze. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszyscy ją uwielbiają. Ale nie tak jak JA. Nie skłamałabym mówiąc, że znam ją właściwie na pamięć. Gdy byłam dzieckiem, czytałam Pani książki na okrągło. Odkąd wyszła ostatnia część w każde wakacje czytałam wszystkie części po kolei. Za każdym razem czuję to samo. Nie umiem dokładnie wytłumaczyć tych emocji, chyba najlepiej oddadzą to słowa: magia w sercu. Czuję radość, smutek, złość, ciekawość (tak, ciekawość, nawet jak czytam to po raz setny!). Gdy je czytam czuję się jak dziecko - w świecie fantazji, z najlepszymi Przyjaciółmi pod słońcem, których tak dobrze już znam. Przypominają mi się młode lata, jak Rodzice stawali na głowie, by jak tylko pojawi się kolejna część jak najszybciej mi ją sprezentować. Dziś wspominam to z rozrzewnieniem. Pani książki to ważny element w moim życiu. Rozbudziły wyobraźnię małego dziecka, które uwierzyło, że warto być dobrym, uwierzyło w siłę prawdziwej miłości i przyjaźni. Uwierzyło, że inny nie znaczy gorszy, tylko wyjątkowy. Uwierzyło w siebie. 
To byłby dla mnie zaszczyt móc Panią poznać osobiście i opowiedzieć o tym wszystkim na żywo. Z niecierpliwością oczekuję sowy z listem od Pani. 
Pozdrawiam magicznie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 265
ada_aga
20-12-2018 11:50
[2], [5], [13]

Drogi Władysławie Reymont,

Zaszczytem dla mojej rodziny byłaby Twoja obecność w naszym domy podczas Wigilii. Moja rodzina od pokoleń związana jest z pracą na roli, a gospodarstwo rolne przechodzi z pokolenia na pokolenie. Jednocześnie przekazywane są tradycje wiejskie, a od kilkudziesięciu lat również książka Pana autorstwa pt. „Chłopi” wydanie z 1952 r.
Książkę tę uwielbia mój tata, jest chyba Twoim największym fanem. Tradycje opisywane w twojej książce kultywowane były przez jego rodzinę przez wiele pokoleń. Czytając książkę przypomina sobie swoje dzieciństwo i dziadków, których już nie ma wśród nas. To dzięki niemu i właśnie Twojej książce do dziś kultywowane są w naszym domu stare tradycje Wigilijne, które przez wielu zostało zaniechanych. Bez prawdziwego siana (zebranego latem) nie ma stołu wigilijnego. Do dziś opłatkiem i potrawami dzielimy się ze zwierzętami gospodarskimi.
Chcielibyśmy, aby te tradycje pozostały w naszej rodzinie, choć świadomi jesteśmy zmian w życiu codziennym to te wyjątkowe chwile jak święta, pragniemy, aby pozostały jak dawniej. Dlatego pragniemy ugościć właśnie Ciebie w tym wyjątkowym dniu.
Z pozdrowieniami
A.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 183
Violetka
20-12-2018 12:36
[5,3,14]


Dom pełen magii i czarów
prowadzony przez Violę B.

ma zaszczyt zaprosić
Sz. P. J. K. Rowling
na Wigilię

Szanowna Pani Rowling!
Jako że zawdzięczam Pani cudowne dzieciństwo oraz lata po owym dzieciństwie następujące, wypełnione magią, czarami i wiarą w siłę dobra oraz prawdziwej przyjaźni, chciałabym serdecznie zaprosić Panią na wigilijną wieczerzę, która odbędzie się w moim domu (adres na odwrocie listu). Będą czekoladowe żaby i dyniowe paszteciki, nie zabraknie także lewitujących świec i czarnego kota.
Chciałabym z tego miejsca serdecznie Pani podziękować za wprowadzenie magii do mojego mugolskiego życia i pokolorowania go swoimi magicznymi pomysłami. Dzięki Pani moje zycie odmieniło się 16 lat temu, właśnie w święta gdy do moich dziesięcioletnich dłoni trafił pierwszy tom przygód Harry'ego Potter'a. Był to jeden z najlepszych momentów mojego życia, który spowodował, że mój romans z czytaniem rozwinął się do zatrważających rozmiarów.
Wracam do kociołka i lepienia magicznych pierogów! Z niecierpliwością oczekuję Pani przybycia. Kominek został wyczyszczony tak, by swobodnie mogła Pani przylecieć siecią Fiuu.

Z poważaniem, oddaniem i wielkim uwielbieniem

Viola B.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 14
Szarlotka
20-12-2018 12:42
[11,14,18]
Wieszczu Adamie!
Niech jasnym się stanie,
że w wigilię potrzebuję jeno ciebie,
bym czuła się jak w niebie.
Strofy twych sonetów w myślach zapisane
ciągle w mojej głowie odtwarzane
wywarły na mej duszy pewne piętno
-tak reaguję na prawdziwe piękno.
Stąd moja prośba wielka jak i zaproszenie
Zjaw się, Mickiewiczu, na moje życzenie
w Dzień wigilijny, pięć minut po zmroku
Niech duch świąteczny dotrzyma ci kroku.
Barszcz już będzie czekał przy na kryciu twoim,
Na tę chwilę dom mój uczynię i twoim,
Byś poczuł ze mną magię świąt prawdziwą,
a twe słowa niech wtedy ożywią
Wspomnień całą gamę, którą w sobie skrywasz,
a którą, być może, ze mną poodkrywasz.
Rada wielce bym była móc tak spędzić święta
- byłabym wtedy cała wniebowzięta!
Toć zaszczyt byłby wielki dla takiej dziewczyny,
Na żywo posłuchać Mickiewicza rymy.
Tedy, jeśli nie masz, Panie, lepszego zajęcia,
Przyjedź na wigilię do tego dziewczęcia.
Czekać będę w oknie z białą świecą,
której to promienie drogę ci rozświetlą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 176
Zabawka
20-12-2018 13:22
[6][5][3]
Drogi Panie Wojciechu Cejrowski, Jest Pan moim wyborem pisarza, z którym chciałabym spędzić ten cudowny czas. Okres ten jest szczególny dla Nas wszystkich. Symbolizuje odrodzenie, oczekiwanie na nowy początek. Myślę, że w swoich „bosych” podróżach celebrował Pan ten czas na różne nietypowe sposoby. Niedawno skończyłam czytać Pańską książkę o poszukiwaniu dzikiego plamienia Carapana. Pisał Pan, że w pewnych miejscach odczuwa upływ czasu inaczej. Mając świadomości jego upływu nie zawsze jesteśmy gotowi zaakceptować zmiany, które przynosi. Jest to dla mnie bardzo trafne spostrzeżenie. Obecnie brakuje nam czas na refleksję, dla bliskich a nawet dla nas samych. Pochłania nas nowoczesność, nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu, Internetu i tym podobnych wynalazków. Dlatego w ten szczególny czas, chciałabym na nowo odkryć czas – dla mnie i moich bliskich. Chciałabym również spędzić wigilijny Wieczór z Panem, ponieważ to dzięki Panu zaczęłam zastanawiać się nad sobą. Czas płynie, jest jak rzeka, nie odwrócisz biegu rzeki, ale możesz popłynąć z jej nurtem–czyli przewartościować własne priorytety i stać się lepszym człowiekiem. Z pańskich książek wynika, że musi Pan być wspaniałym gawędziarzem z olbrzymim poczuciu humoru. Bardzo bym chciała mieć okazję porozmawiać z Panem osobiście a kolacja wigilijna to doskonała do tego okazja. Czytając pańskie książki czuje, że jest Pan trochę jak ja–ekscentryk z fantazją. Dlatego mam nadzieje, że przyjmie Pan moje zaproszenie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 957
theana150
20-12-2018 14:28
[14][5][3]

Szanowna Agatho Christie,
jak pewnie zdajesz sobie sprawę zbliżają się święta, dlatego pragnę Cię z tej okazji zaprosić na uroczystą kolację, która odbędzie w Dworku mojego ojca Sir Thomasa Meyera. Nie wyobrażam sobie nie mieć Ciebie przy swoim boku w tym wyjątkowym dniu. Oczywiście, zaproszenie to obejmuje również Twoją osobę towarzyszącą. Z niecierpliwością wyczekuję spotkania z wyjątkowym Herkulesem Poirot. Tyle o nim i jego niezwykłych dokonaniach czytałam! Nie musicie się o nic martwić, niedługo po tym jak odczytasz mój list zajedzie po was wysłany przeze mnie wóz. Mam szczerą nadzieję, że nie wymówisz mi tego zaproszenia. Specjalnie z myślą o Tobie poprosiłam kucharkę o przyrządzenie Twojego ulubionego Gwiazdkowego Puddingu, jednak ani Ty ani szanowny Poirot nie musicie się niczego obawiać, tym razem będzie to deser bez niespodzianek i zaginionych rubinów.
Jednak muszę się przyznać, że zaproszenie to ma charakter nie tylko towarzyski i nie kryję, że potrzebny mi jest wasz zmysł detektywistyczny. Martwię się o swojego ojca, od pewnego czasu zaczął dostawać tajemniczą korespondencję, za którą roznosi się po całym dworku zapach bzu. Oczywiście próbuje utrzymać to w tajemnicy przede mną. Niepokoi mnie jego skrytość i nagłe zmiany nastroju, wydaje się nieobecny, roztargniony, całymi dniami chodzi z głową w chmurach. Czasami przyłapuję go, gdy uśmiecha się sam do siebie. Ach! Gdyby mama wciąż z nami była, na pewno wiedziałaby co robić.
Liczę na Twoje wsparcie,
Twoja oddana Anna
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 69
Paulina
20-12-2018 15:07
pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]
pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]
pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]

Droga J.K. Rowling
Święta to czas pełen radości i świątecznej magii. A nikt inny nie zna się na magii tak, jak Pani. Mam zatem ogromny zaszczyt zaprosić Panią na moją Wigilię… Kilkanaście lat temu, wniosła Pani do mojego życia wiele magii, kiedy w wieku 7 może 8 lat znalazłam pod choinką książkę „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Już jako dziecko byłam zafascynowana lekturą o młodym czarodzieju. Lata mijały, a moja fascynacja z czytania dalszych przygód nie ustępowała. Odkrywanie czarodziejskiego świata było czymś wspaniałym. To nie było zwykłe czytanie, a wkraczanie w świat magii. Zresztą nadal jako dorosła osoba przeżywam tę historię tak samo… Zatem ogromnym prezentem w te święta byłaby Pani obecność w moim domu. Wiem, że w jednym momencie, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniłaby Pani te święta. W ten radosny czas chciałabym po prostu porozmawiać… o rzeczach zwykłych i niezwykłych. Zapytać co nieco o książkę i nie tylko… A przede wszystkim podziękować za to, że Harry zmienił życie małej mnie na zawsze i że już zawsze ze mną będzie. Może też wypijemy razem trochę piwa kremowego lub zjemy kilka żab z czekolady, kto wie… :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 58
mako
20-12-2018 17:33
[6] [3] [12]
Chciałbym żeby Pan Żulczyk wypełnił puste miejsce podczas wigilijnej kolacji,
właśnie go chciałbym zaprosić - mój i mojej żony literacki obiekt fascynacji,
chodzi wszak o naszego rówieśnika,
pisarza którego odkryliśmy niedawno-Jakuba Żulczyka,
chętnie podyskutowalibyśmy sobie o jego książkach także tych mrocznych,
opowiedziałby nam także o swoich planach (książkach) przyszłorocznych,
nakarmilibyśmy go karpiem, barszczem, kapustą z grzybami,
pochmurny Pan Autor zacząłby się radować wraz z nami,
i jego pesymizm nagle znikłby na zawsze,
i od tej pory Jakub pisałby książki weselsze, a jakże!!!
I zamiast prezentów i Gwiazdora,
przybyłby Pan Żulczyk, a moja żona byłaby zachwycona,
Zaoszczędziłbym na prezentach a żona i tak zadowolona bo spełniłoby się jej marzenie,
upiekłbym tym samym na jednym ogniu dwie gorące pieczenie :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 47
nitka91
20-12-2018 18:05
(12), (2), (6)
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia dla wielu ludzi są niecodzienną okazją, aby powrócić do swojego dzieciństwa. Kiedy przyjeżdżam do domu rodzinnego, zapominam, że jestem już dorosła, ale znów jestem małą dziewczynką.
Kogo chciałabym spotkać podczas takiego powrotu do dzieciństwa? Jest to J.K.Rowling, autorka książek, które wniosły magię do mojego świata. Nie jestem w stanie policzyć ile razy czytałam każdą z książek o Harry'm Potterze, a sam świat stał się źródłem niezliczonych zabaw z siostrą i kuzynkami. Walczyłyśmy w pojedynkach magicznych, hodowałyśmy mandragory pod łóżkiem, grałyśmy w quidditcha na podwórku u babci i kolekcjonowałyśmy karty czarodziei z czekoladowych żab. Wymyślałyśmy własne historie, pisałyśmy fanficki, stworzyłyśmy własną grę planszową. Dzięki światowi stworzonemu przez panią Rowling miałam piękne, kreatywne i magiczne dzieciństwo i chciałabym jej za to podziękować.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 366
Jędrek
20-12-2018 18:09
Nie wiem czy warunki konkursu dopuszczają zaproszenie niejednego pisarza, ale ja bym zaprosił moich ulubionych pisarzy science-fiction w osobach: Juliusza Verne, Isaaca Asimova, Philipa K.Dicka, Stanisława Lema i Charlesa Strossa.
- Pozwoliłem sobie zaprosić tu panów, żeby przy tej świątecznej okazji pogadać o podróżach kosmicznych. Wszak każdy z was o tym pisał – zagaiłem zaraz po wieczerzy.
- Może zacznę jako najstarszy w tym gronie, że zaledwie dwie, no może trzy, moje książki dotykają tych problemów i czuję się przy was kompletnym analfabetą w tym temacie – zaczął Verne.
- Ależ Juliuszu!- wykrzyknął Asimov - Nadmierna skromność przemawia przez ciebie. Przecież twoja „Wokół księżyca” dokładnie oddaje lot Apollo 13 z 1970 roku.
- Niestety, Juliusz nie jest nadmiernie skromny, bo jego pojazd wystrzeliwany z działa to czysta utopia, a przecież rakiety zostały wynalezione prze Chińczyków już wieki temu – wtrącił Dick.
- Zauważmy jednak, że Juliusz znacznie wszystkich nas wyprzedził, bo prawdziwie kosmiczne science-fiction zaczęło się dopiero wiele lat po jego śmierci – dodał Lem.
- I ja mam szacunek dla Juliusza, chociaż jako najmłodszy z was miałem okazję dowiedzieć się najwięcej i najdalej technologicznie posunąć swoje podróże kosmiczne – powiedział Stross.
Od tego momentu dyskusja stała się bardziej zacięta. Spierano się o różne detale swojej twórczości, zwłaszcza, że starsi jej uczestnicy też znali twórczość następców. Wieczór był naprawdę interesujący i niezwykły.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd