Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879706 czytelników
2008 dyskusji
124281 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 33
Adiker
06-12-2018 21:32
[3] [6] [9]
~ZAPROSZENIE~
Mam zaszczyt zaprosić Pana Charlesa Dickensa na wieczerzę wigilijną, która odbędzię się 24.12.2018r. w moim rodzinnym domu.
~Adiker
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mimo, iż nie ma z nami już tego wspaniałego powieścioposarza od ponad 150 lat, byłby mile widzianym Gościem przy moim wigilijnym stole. Obecność takiej osoby z pewnością, by mnie nie zaskoczyła gdyż tradycją jest w naszym domu nakrywanie dodatkowego miejsca dla niespodziewanego gościa. Jego książki nie tracą na swoim przekazie do dnia dzisiejszego. Lektury jego książek są wspaniałą lekcją miłości i dobra jakie trzeba okazać drugiemu człowiekowi.
Wspaniałą książką, którą z pewnością zna każdy z was jest "Opowieść wigilijna". Lektura tej książki sprawiła mi ogromną satysfakcję. W wspaniały sposób oddaje ona znaczenie i magię świąt. Jest przykładem na to, że w każdym z nas drzemie duch świąt. Zmiękcza on najtwardsze serca, właśnie takie, jakie posiadał Scrooge. Nie ważne jak byśmy starali się to ukryć, to święta Bożego Narodzenia są wspaniałym okresem i okazją na to by się zjednoczyć i wybaczyć wszelkie winy swym wrogom.
Zapach pomarańczy, biel za oknem, lampki choinkowe, dzielenie się opłatkiem i dźwięk kolęd właśnie kojarzą mi się ze świętami. Spędzone razem i wspólnie w rodzinnym gronie. Takie powinny być święta. Obecność na nich tak znanego autora byłaby wymarzonym prezentem pod choinkę. Życzę wszystkim miłych i spokojnych świąt spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze rodem z książki Charlesa Dickensa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 88
Marika
06-12-2018 23:38
[5], [12], [1]

Droga Pani Rice,

Życie nie zawsze usłane jest różami. Nie każdy ma szansę dokonać czegoś spektakularnego. Czasami są to przełomowy odkrycia w medycynie, jeszcze indziej w fizyce czy chemii. Powstają samochody, których nie trzeba prowadzić, bo jadą same oraz setki sprzętów sterowanych głosem. Cóż mi po nich wszystkich, skoro prawdziwe szczęście to kubek herbaty i książka, rozświetlająca szare życie bardzo przeciętnej kobiety.
Gdybym mogła spędzić wieczór wigilijny w towarzystwie wybranego przez siebie pisarza, bez wątpienia wybrałabym Panią. Wszystkie Pani dzieła zapadają głęboko w pamięć. Są odważne, dające do myślenia, czasami wprost szokują.
To dzięki Pani razem z Lestatem włóczyłam się ciemnymi uliczkami starego Paryża, poznawałam Nowy Orlean, w którym nigdy nie byłam, aż wreszcie dotarłam do Wenecji. To Pani zabrała mnie na pustynię, gdzie szatan kusił Jezusa. Czytając „Krzyk w niebiosa” – jedną z najwspanialszych książek, na jaką kiedykolwiek trafiłam, słyszałam muzykę.
Żaden inny autor nie wciągnął mnie tak głęboko do swojego świata i chyba żaden inny tego nie zrobi. Każdą przeczytaną historię porównuję z Pani książkami, bo to wspaniały punkt odniesienia. W sekrecie zdradzę, że część z nich zostawiłam sobie „na później”, by cieszyć się odkrywaniem Pani twórczości jeszcze długie lata.
Rzadko spotykamy kogoś, kto może się poszczycić wyobraźnią wykraczającą ponad normy przeciętności. Jeśli więc miałabym wysyłać wigilijne zaproszenie, z pewnością byłoby ono skierowane wyłącznie do Pani. Dziękuję.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Lola1626
06-12-2018 23:49
[5] [9] [4]
Szanowana Pani Lucindo Riley,
Pragnę wyrazić podziw co do Pani twórczości. Już "Sekret listu" mnie zachwycił, a pański cykl "Siedem sióstr" jeszcze bardziej wzmógł mój podziw do pani.
Dziś jednak mam przyjemność zaprosić Panią na kolecję wigilijną do mojego domu rodzinnego, która rozpocznie się o godzinie 17.00 dnia 24 grudnia 2018 roku.
Zachwyciła mnie zawiła tajemnica w "Sekret listu" — te zwroty akcji, interesujące rozwiązanie zagadki oraz ciekawe zakończenie wątku głównych bohaterów (choć uważam, że mały Jaime został tutaj poszkodowany). Książka potrafi jednak uświadomić czytelnika z tym, że żyje w klamstwie — czasami ukrywane są przed nami tak drobne sekrety jak nowy związek ulubionego aktora, ale w niektórych momentach jedna wiadomość potrafi zmienić bieg historii całego świata. Dzięki pańskiej powieści zrozumiałam również, jak wielki wpływ mają na nas, zwykłych ludzi czyny jednej osoby. Mam nadzieję, iż odwiedzi mnie Pani w te święta.
Z wyrazami szacunku, Aleksandra.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1436
Zaczytana_Aga
07-12-2018 07:07
[11], [8], [1]

Najdroższa Pani J.K.Rowling!

Przed nami Boże Narodzenie. Okres miłości, radości, spełniających się marzeń i magii, która przez resztę roku jakby mniej objawia się w życiu. Mnie sporo szcześcia sprawiłoby, móc gościć Panią na tegorocznej kolacji wigilijnej.
Kilkanaście lat temu sprowadziła Pani bowiem do mojego życia tyle magii i czarów, że do tej pory każdy z nich działa i oddziałuje na to, jak jest i bywa. Czarodziejska różdżka Pani humoru, pomysłu i znajomości ludzkich serc sprawia, że za każdym razem, gdy zaczyna robić się źle, wystarczy mi sięgnąć po którąkolwiek z książek z serii o Harrym, by powróciła radość i spokój w moim życiu. Nie wiem, jak bez użycia czarów można tak robić wciąż i wciąż!
Mam szczerą nadzieję, że uda mi się choć trochę podziękować Pani za to, co Pani dla mnie robi podczas Wigilii - obiecuję upiec ciasto, którym nie pogardziłby nawet wymagający Albus Dumbledore!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 673
Yevoni
07-12-2018 09:22
[2][5][9]

Drogi Brandonie Sandersonie!

Nie muszę chyba wspominać, że jestem Pana fanką a książki jakie Pan tworzy tchnęły magię w każdy aspekt mojego życia. Wręcz kocham przemierzać obce, fantastyczne światy i poznawać bohaterów, którzy nie raz muszą stawać czoła problemom. Cosmere i odkrywane w nim smaczki jakie Pan umieszcza w każdej książce, umiejętnie łącząc światy, stały się moim małym hobby.

Za właśnie te wszystkie fantastyczne światy pełne magii, Burzowego Świata, Kolorów, tajemniczych wzorów i przede wszystkim nieoczekiwanego, chciała bym podziękować tak jak Polacy potrafią najlepiej – Gościną. I to nie byle jaką! Była bym zaszczycona gdyby Pan zechciał pojawić się na naszej rodzinnej Wigilii.

Jak wiadomo w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia obdarowujemy się prezentami. Wiadomo również, że jestem małym chciwcem i być może, gdyby oczywiście Pan zechciał, dostała bym w prezencie jakiś fragment najnowszego dzieła trochę wcześniej niż inni?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 81
Szyszka
07-12-2018 09:50
3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]
3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]
3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

Drogi Billu Brysonie,

Wiele krajów odwiedziłeś, mnóstwo przygód w nich przeżyłeś. Nadeszła pora na kolejne doznanie, tak po polsku, wigilijne świętowanie. Z ogromną przyjemnością pragnę Cię zaprosić do stołu wspólnego, byś z bliska poznał nasze smaki i poczuł magię tego wieczoru wesołego. Według polskiej tradycji przy stole zostawiamy puste nakrycie dla gościa niezapowiedzianego, mam nadzieję, że w tym roku ugościmy naszego pisarza ulubionego.
Drogi Billu zapraszamy Ciebie z żoną i dzieciakami, będzie nas więcej do świątecznej bitwy śnieżkami :) Gdy wigilijna noc nastąpi, niech nasz dzwonek do drzwi Twoje przybycie ogłosi.

Ze śnieżnymi pozdrowieniami,
Szyszka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1645
Deutschland91
07-12-2018 10:15
[5] [6] [11]

Kochana Nele Neuhaus,
Nie będę ukrywała, że jestem wielbicielką Pani kryminałów i zawsze kiedy czytam mam wrażenie, że te wszystkie historie mają miejsce w rzeczywistości a nie powstały jedynie w Pani wyobraźni. To jest niesamowity dar, kiedy pisarz potrafi tak sprawić, że nie ma się wrażenia, że to tylko fikcja literacka.

W te wyjątkowe, magiczne dni, kiedy gasną wszelkie spory mam ogromny zaszczyt zaprosić Panią na Wigilię. Będzie Pani naprawdę wyjątkowym gościem. Chętnie spędziłabym czas z ulubioną autorką zajadając się piernikami i popijając aromatyczną herbatę lub smakowitą gorącą czekoladę. Z ogromną chęcią poznałabym wiele kolęd po niemiecku, a na pewno Pani też chciałaby poznać kolędy w języku polskim. To będzie ciekawe doświadczenie.Czekam na Panią w ten wigilijny i świąteczny czas.

Życzę także spokojnych i rodzinnych Świąt a Nowy Rok niech będzie dla Pani pozytywny i dostarczy wielu inspiracji.
Wierna czytelniczka Deutschland.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 233
Gońka
07-12-2018 10:23
[5] [14] [8]

Drogi Stephenie Kingu,

Pragnę zaprosić Pana o CZWARTEJ PO PÓŁNOCY na kolację wigilijną do mojego CZARNEGO DOMU w MIASTECZKU SALEM przy ulicy DALLAS ‘63. Pana obecność byłaby jak LŚNIENIE radości w tę CZARNA BEZGWIEZDNĄ NOC. Mój mąż to OUTSIDER, który pracuje na NOCNEJ ZMIANIE na CMĘTARZU ZWIEŻĄT, dlatego tak późno obchodzimy wigilię. Liczę jednak, że nie odwiedzi Pana tego dnia zbyt szybko DOKTOR SEN ani ŁOWCA SNÓW i zechce Pańska RĘKA MISTRZA (oczywiście, jak również Pańskie CIAŁO) nawiedzić nasz rodzinny BASTION w trakcie wigilii. Na noc zapowiadana jest MGŁA w MARTWEJ STREFIE, w której mieszkam. Jednak końcówka drogi odbywa się POD KOPUŁĄ z drzew (to taka moja ZIELONA MILA w drodze ze SKLEPIKU Z MARZENIAMI, w którym pracuję), więc bez problemu PANA MERCEDES poradzi sobie na trasie. TO byłby ogromny zaszczyt dla mnie, dla tej, która POKOCHAŁA TOMA GORDONA, dla naszych dzieci CARRIE i CHRISTINE i dla psa CUJO, gdyby nas Pan odwiedził. Jak mawiała moja ciocia ROSE MADDER – „ta wizyta poruszyłaby SERCA ATLANTYDÓW”. Zawsze uważała, że WSZYSTKO JEST WZGLĘDNE i mój wciąż z każdym dniem CHUDSZY mąż powinien z większą DESPERACJĄ zadbać o nasze kontakty towarzyskie przez wszystkie CZTERY PORY ROKU. Rzeczywiście Tom wygląda jak WOREK KOŚCI albo jakiś UCIEKINIER z WIELKIEGO MARSZU głodowego. Co nie zmienia faktu, że bardzo szanujemy Pańską twórczość i ta obecność na wigilii będzie dla nas jak TALIZMAN ku lepszej przyszłości.

Serdecznie zapraszam,
DOLORES CLAIBORNE
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 35
Anula
07-12-2018 20:02
Życzę powodzenia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 855
doughnut
07-12-2018 10:27
[14][1][5]

Droga Holly Ringland,
Co zrobić byś spędziła ze mną jeden dzień? Jeden jedyny magiczny wieczór Wigilijny? Wiem, że słowo "zapraszam" tutaj nie wystarczy, bo może go użyć każdy i za każdym razem ma taki sam wydźwięk, wagę i wartość. Co jeśli obiecam Ci, że potrawy mojej babci będą najpyszniejsze na całym świecie, a mama opowie historię swojego ogrodu i kwiatów, a ja oblekę Ci najpiękniejsza kwiatową pościel, byś mogła odpocząć po tak długiej podróży i powitam w drzwiach z uśmiechem i bukietem żółtych dzwonków, tak jak w Twojej książce? Jesteś dla mnie inspiracją, pragnę by magia opisanych przez Ciebie roślin i kwiatów splotła się z magią rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Przyjmij proszę więc tę propozycję, z pakietem przyjaźni, rodzinnego ciepła i radości. Serdecznie zapraszam Cię - Holly, na kolację w domu kochających się wariatów, którzy tak jak i Ty, mają swoje kwiaty.

Marta - taki sam kolorowy ptak, jak Ty!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 309
ŁUKASZ
07-12-2018 10:48
[6][11][14]
Drogi Haruki Murakami,
Zapraszam Cię na Wigilię. Zapewniam dobre jedzenie i miłe towarzystwo (nie tylko ludzkie), a w zamian przetłumaczysz mi kocią mowę, bo któż inny zna ją tak dobrze ja Ty?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd