Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879706 czytelników
2008 dyskusji
124281 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 763
Joanna
18-12-2018 10:51
[13, 7, 11]

Droga Jane,

Z wielką radością pragnę zaprosić Cię na skromną wieczerzę Wigilijną, 24 grudnia o godzinie 17.
Wśród zaproszonych gości będą jedynie najbliższe mi osoby, jakieś 30 osób z najbliższego sąsiedztwa i rodziny, toteż nie troszcz się zbytnio o toaletę. Dawno nie miałyśmy okazji się zobaczyć a nazbyt sobie cenię twoje poczucie humoru i wnikliwość obserwacji towarzystwa. Jak Ci wiadomo, moja siostra wróciła z podróży z wielce czarującym młodzieńcem z Włoch i jestem niezmiernie ciekawa Twojej opinii. Czy nie uważasz, że nowe osobistości dodają powiewu świeżości naszemu skromnemu społeczeństwu? Już nie pamiętam, kiedy w naszej okolicy działo się coś wartego odnotowania. Tuszę, że życie w mieście Ci służy, lecz z pewnością nasze wiejskie powietrze poprawi Twoje zdrowie. Także przybywaj do mnie, Moja Droga jak najprędzej!


Twoja oddana przyjaciółka,
Joanna
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 178
KsiążkoholiczkaKasia
18-12-2018 10:58
Wydawnictwo Kobiece [4]
Wydawnictwo HarperCollins [9]
Wydawnictwo Burda [6]

Pierwsza myśl, kogo mogłabym zaprosić nasuwa się Remigiusz Mróz. Uwielbiam jego serię z Forstem i Chyłką, i czyż nie byłoby to wspaniałe móc gościć taką osobę w swoich rodzinnych, skromnych progach ? ;) Możliwość przedyskutowania, z autorem ulubionych serii to byłoby coś wspaniałego, tym bardziej podczas magii świąt. A być może sam Pan Mróz umiałby swoim wrażeniem przekonac moich rodziców do czytania, bo mnie to się nigdy chyba nie uda. A możliwość poznania autora sprawia, że chęć przeczytania twórczości jest większa. Zresztą jak to się mówi, Mroza się kocha albo nienawidzi, ja nie kocham i ja nie nienawidze bo ja po prostu uwielbiam Chyłkę i Forsta ! Dla nich zrobiłabym wszystko- m.in już to, że piszę treść na ten konkurs ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 195
nika00
18-12-2018 12:47
(5),(10),(12)

Szanowna Pani Małgorzato Musierowicz,

Wigilia to szczególny i piękny czas. Wypełniony radością, wszechogarniającą miłością oraz pokojem. Czas zatrzymania się a także refleksji i zadumy. W tym roku do wigilijnego stołu, przy którym zasiada moja liczna rodzina chciałabym zaprosić właśnie Panią by móc podzielić się opłatkiem i wspólnie kolędować. Jest Pani dla mnie ważną osobą w życiu. Często powracam do Pani książek (Jeżycjady)nawet po kilka razy. Towarzyszyły mi one często w trudnych i smutnych chwilach mojego życia, niosąc radość i nadzieję na lepsze jutro. Potrafi Pani od wielu lat niezmiennie bawić i wzruszać, co jest zapewne niełatwą sztuką. Mam nadzieję, że przyjmie Pani moje zaproszenie i zdradzi jakieś szczegóły związane z Pani nową książką.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedz,
nika00
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 66
Klops
18-12-2018 17:10
[14, 11, 13]
Szanowny Panie Aleksandrze Gławacki!
Chciałabym zaprosić Pana na wieczerzę wigilijną w moje skromne progi. Skosztujemy dwanaście tradycyjnych polskich dań, zaśpiewamy najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a o północy wybierzemy się na pasterkę do pobliskiego starego kościółka. Gdy tradycji stanie się zadość, usiądziemy z kubkiem gorącego mleka z miodem i cytryną w ręku, przy wesoło trzaskającym ogniu w kominku i powspominamy XIX-wieczne obyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne. Jeżeli spodnie śnieg, to zrobimy sobie minizaprzęg ciągniony przez moje dwa owczarki niemieckie i porzucamy się śnieżkami jak za czasów dzieciństwa. A tymczasem mam nieprzepartą ochotę na spacer z jegomościem w cylindrze i w surducie, który wyróżnia się nienagannymi manierami wobec kobiet.
Wielbicielka "Lalki" i zauroczona Pana osobą,
Klops
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
isia
18-12-2018 17:26
Witaj Marcinie,
Boże Narodzenie to szczególny czas dla mnie i mojej najbliżej rodziny w którym spotykamy się razem przy wspólnym stolę, kolędujemy,słuchamy opowieści mojej babci i cieszymy się swoją obecnością. W ten magiczny czas chciałabym zaprosić ciebie na godzinę 17 do mojego domu. Dzięki twoim audycją polubiłam Twój głos, a dzięki książce Lizbona Muzyka moich ulic zapragnęłam przejść uliczki, które odwiedziłeś ,napawać się promieniami słońca. I co najważniejsze w pewnym stopniu osiągnęłam swój cel. Pragnęłam odkrywać nowe kontynenty, Biel po stronie Afryki czytając i oglądając ilustracje zapragnęłam zobaczyć to na swoje oczy. Na pewno Twoje opowieści pokochała by cała moja rodzina.
Pozdrawiam
Twoja oddana fanka Ewelina
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
pyzata
18-12-2018 20:19
[14,13,11]

Jako propagatorka klasycznej polskiej literatury dziecięcej serdecznie zapraszam na moją Wilię MARIĘ TERLIKOWSKĄ :)


Adresat: MARIA TERLIKOWSKA
DEPESZA
Kochana Pani Mario STOP Zapraszamy na Wilię w nasze skromne progi STOP Już 3 pokolenie w naszej familii zaczytuje się przygodami "Tego z piegami i tamtego z nosem" STOP Nie obędzie się bez autografów STOP Skorzystamy z Pani "Kuchni pełnej cudów" STOP Czekamy z naszą gąską Balbinką STOP
rodzice Agatki
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Agata1234
18-12-2018 21:16
Przy takiej mocy literatury wybrać jednego?! Toż to niemożliwe! Choć.. jeśli już, mówić, wybór podjąć trzeba, niechże Wam nazwisko się uświetni - Fiodor Dostojewski. Tak, on to mistrzem słowa i psychologiem głębi. Czy ktoś nie zna Karmazynowa? Raskolnikowa i Soni? Kto tak pięknie Rosję opisać potrafi, że serce drga i zamiast liter przed oczami pojawiają się obrazy. On to zaklął głoski w pisane stwory, byśmy później i 50 i 100 i 200 lat zachwycali się, złościli i śmiali nad jego wypocinami. Przecież któż nie chciał zabić Anny Kareniny, gdy ta zwodząc przez blisko 1000 stronic podjąć decyzji nie umiała, czy zostać z mężem, czy kochanka wybrać. Aż w końcu pod pociąg się rzuciła! Ale co tam Karenina.. Bracia Karmazow to dopiero ekipka, która nie oszczędziła.. ach może zdradzać nie będę. Wszak to nieładnie, nieprzyzwoicie. Jedno tylko powiem Wam skrycie - Dostojewski to mistrz nad mistrze! A więc Panie Dostojewski na kolację Wigilijną serdecznie zapraszam!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 43
Monika
19-12-2018 00:34
3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]
3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]
1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


Drogi Janie Chrystanie Andersenie w oczekiwaniu na magię świąt przy zapachu piekącego się makowca i w zadumie towarzyszącej obserwacji palących się lampek na choince, wiem że nie może zabraknąć tu ciebie. Bo przecież kto jak nie ty ma przypomnieć nam w tym wyjątkowym czasie co tak naprawdę się liczy. Prezenty, potrawy wigilijne, choinka? Wiem mój drogi co powiesz - Pamiętaj o miejscu dla Dziewczynki z zapałkami. Pamiętam, o tych nieszczęśliwych, samotnych i zagubionych. Powiem Ci mój drogi pisarzu, że postacie z twoich baśni są wśród nas, chociaż w pośpiechu czasami trudno je dostrzec. Tymczasem twoja obecność sprawi, że się zatrzymamy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 20
Niedźwiadek
19-12-2018 09:07
[11]

Drogi panie Tolkien!
Zapraszam pana na wigilię w moje skromne progi!
Trafi pan do mnie bez trudu - drzwi oznaczone są runami lśniącymi w blasku księżyca.
W ciepłym wnętrzu mojej chatki zapewniam stół zastawiony wybornym jadłem i napitkiem: wyśmienity barszcz z uszkami nadzianymi grzybkami z mazurskich lasów, pierogi z kapustą, ciężkie od bakalii makowce, serniki, pierniki i inne specjały.
Będzie tego tyle, że najadłaby się cała Drużyna Pierścienia.
A po wieczerzy mam dla pana mnóstwo niespodzianek. Otóż musi pan wiedzieć, że odkąd odszedł pan do Odległej Krainy, wiele się wydarzyło na świecie. W Europie środkowo-wschodniej upadł komunizm, runął mur berliński, powszechne stały się komputery, roboty kuchenne, komórki, sieć opanowała cały świat... a w USA i Nowej Zelandii zebrało się ponad 23.000 osób, by zekranizować pana powieść! A potem kolejną i kolejną! Musi pan to zobaczyć! Po kolacji zapraszam na wielki maraton filmowy z „Władcą Pierścieni” i „Hobbitem”. Ciekaw jestem, czy właśnie tak wyobrażał pan sobie hobbitów, Arwenę, Gandalfa, Legolasa… Czy powie pan “No cóż, mogło być gorzej, ale też mogło być dużo lepiej.” ;)
Po filmowym maratonie następna niespodzianka - genealodzy ustalili, iż pana ród pochodzi z mazurskiej wsi Tołkiny. Zapraszam na spacer po tej właśnie okolicy, chętnie będę dla pana przewodnikiem.
Książki łączą ludzi, a podróże kształcą. Mam nadzieję, że te święta będą dla pana wyjątkowym podziękowaniem za pana twórczość.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1386
BlueSugar
19-12-2018 10:11
[14] [11] [8]

Do Neila Gaimana:

Początki są zawsze trudne, więc nie mam pojęcia, jak się do Pana zwrócić. Dla mnie Pan jest czarodziejem, bajarzem, który snuje klimatyczne i pełne magii historie, tak samo jak Październik i inne miesiące roku w jednym z Pana opowiadań. Wigilijny wieczór to czas, w którym baśnie stają się rzeczywistością, więc to najlepszy czas na opowieści. Bardzo mi zależy, aby w tym roku przyszedł Pan do nas na Wigilię i uraczył niezwykłymi historiami o zapomnianych bogach i alternatywnych światach. Po wieczerzy, kiedy nasyci się Pan polskim karpiem i pierogami, przy blasku świateł choinki, zbierzemy się wszyscy razem i posłuchamy z największą przyjemnością Pana opowieści.

Pana oddana fanka
BlueSugar

P.S. Proszę szepnąć na ucho Azirafalowi i Crowleyowi, by sprowadzili z Zaświatów także Terry'ego Pratchetta razem z Wiedźmikołajem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd