Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879717 czytelników
2008 dyskusji
124286 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 950
motyl43
15-12-2018 22:41
[Ucieszy mnie każdy z pakietów, choć nie ma w nich „Kubusia Puchatka”]

Akuku, Panie Alanie Milne.
(Opuściłam Aleksander , bo drugie imię jest na wypadek, gdyby pierwsze się zgubiło).
Akuku. Zapraszam Pana bardzo serdecznie na małe Conieco , czyli Wigilijną kolację. Zapewniam, że oprócz tradycyjnych potraw na stole znajdą się małe słodkie przedmiociki z różowym lukrem na wierzchu. Po kolacji będziemy śpiewać i recytować pioseneczki- mruczaneczki. Obdarujemy się upominkami. Ja dla Pana mam bilet do kina na film „Krzysiu, gdzie jesteś ?,”a sama chciałabym dostać praktyczną baryłeczkę do przechowywania czerwonego balonika i autograf na bardzo, bardzo zaczytanym egzemplarzu Pańskiej książki. Potem , żeby nas nie wzdęło pójdziemy na spacer i będziemy tropić…sąsiadów. A jak ich wytropimy to im pożyczymy w Nowym Roku fajnych przypraw i żeby udało im się odkryć Biegun Wschodni i Zachodni.
Zapraszam - wierna czytelniczka
Ps. Może Pan przyprowadzić ze sobą Jana Woreczko, Tomasza Nieboraczka, Wstępa Bronisława, Stefana Krzysztofa i pozostałych przyjaciół ze Stumilowego Lasu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 27
Monte-Cristo
15-12-2018 23:57
3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]
3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]
3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

Drogi Paulu Ardenie,
Serdecznie zapraszam Cię na Wigilię Bożego Narodzenia do mojego domu rodzinnego!
Mistrzu pióra...spojrzyj łaskawie na Twojego lojalnego ucznia i uracz go swoją obecnością w ten wyjątkowy wieczór!

Paul, powinieneś wiedzieć, że wybrałem Cię spośród takich autorytetów jak Napoleon Hill, Brian Tracy czy Neil Strauss, bo zmieniłeś moje życie,
Paul...Kiedy konstatowałeś, że nasz poziom ambicji powinien sięgać gwiazd- ja Ci uwierzyłem i wiesz co?...już nie chce być najlepszym menedżerem w firmie, teraz chce być najlepszym menedżerem w branży!
To wszystko dzięki Tobie, Paul...Dzięki Tobie nie boję się mierzyć wysoko i brać od życia więcej!

Paul...mistrzu...jesteś dla mnie tym, kim dla Ciebie jest Woody Allen, nie mogę doczekać się, kiedy spotkamy się przy wigilijnym stole! I zdradzę Ci, że wierzę, że kiedyś sam dostanę podobne zaproszenie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
AniaA
16-12-2018 00:18
[5] [4] [9]

Dear Mr Stephen King,

I would like to invite you to take part in Christmas Dinner that will take place on December 24. Time: when the first star shines in the sky.
I will be honored to meet you, spend this special evening with you and talk about your books. I've been reading your books for many years. Initially mainly due to the fact that your books aroused in me a lot of emotions like fear, curiosity, created a mood of horror and uniqueness. Today, after many years and many 'common' books, I find in them a lot of wise insights and themes for reflection. Stories from your books matured with me and I interpret them in a completely different way today than years ago. I would like to ask you how do you evaluate your books in retrospect. Do you like any of your book characters especially?
You wrote in one of you books that weird love's better than no love at all and I think it is true. In addition, every love is a bit weird. I hope that we will have the opportunity to talk about it.
I would like to wish you and all people a lot of love and happiness on the occasion of the upcoming Christmas.

I would be grateful if you could confirm your attendance.

Yours sincerely,
Anna
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
emimonika
16-12-2018 10:48
[13]
[12]
[2]

Drogi Panie Andersenie!
Długo walczyło moje serce z rozumem, czy wysłać ten list, czy też nie. Rozum podpowiadał, że to nie wypada i że nawet nie przeczyta Pan mojego zaproszenia. Serce jednak tak bardzo prosiło, bym chociaż spróbowała… że nie mogłam mu odmówić. Dlatego piszę i mam nadzieję, że tak jak ja nie mogłam odmówić sercu, tak Pan nie będzie mógł odmówić mnie i odwiedzi mój dom w Wigilię.
Niniejszym serdecznie zapraszam na kolację w tym najbardziej magicznym dniu w roku. To będzie magiczny wieczór i niezwykła noc. Będę szczęśliwa jeśli zaszczyci mnie Pan swoją obecnością. Nie jestem (na szczęście) dziewczynką z zapałkami, do księżniczki na ziarnku grochu też mi daleko, nie mówiąc już o Calineczce, mam jednak nadzieję, że wskoczy Pan do mojej bajki wigilijnej. A może razem napiszemy kolejną baśń? Bardzo bym tego chciała.
Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na odpowiedź, Monika.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Dorota
16-12-2018 14:24
Szanowny Panie Aleksandrze Dumas,
Pragnęłabym spędzić z Panem najbardziej magiczny dzień w roku czyli Wigilię, ponieważ będzie to dla mnie spełnienie marzeń - poznać kreatora książki, która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie pt: Hrabia Monte Christo. Pańska powieść została zekranizowana i powraca bardzo często w formie filmu w święta, jednakże powieść była dla mnie pierwowzorem, otwierającym horyzonty wyobraźni. Czytałam książkę bez wytchnienia, była tak wciągająca, że nie spałam i prawie nie jadłam. Chciałabym Pana poznać, bo czuję, że jest Pan osobą bardzo wysoce wrażliwą, podobnie jak ja. Moim marzeniem jest także napisanie książki, ale raczej takiej przypowieści coachingowej, może udzieliłby mi Pani kilku cennych rad? Pana fabuły są ponadczasowe i to jest po prostu niesamowite i bardzo intrygujące. Zapraszam i do zobaczenia niebawem!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 473
Karolina
16-12-2018 21:43
[3][6][2]

Noblistko, mistrzyni Szymborska,
odeszłaś pozostawiając ludzkości spuściznę w postaci swojej twórczości. Choć nie było nam dane poznać się fizycznie, to od wielu lat noszę w sobie przeświadczenie, że nasza relacja rozwijała się w innym wymiarze. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że nigdy nie czułam się tak dobrze z żadnym poetą? Ty, niepowtarzalna i unikatowa obudziłaś we mnie zamiłowanie do poezji. Otworzyłaś me serce na piękno, na widok którego wcześniej odwracałam wzrok. Nie dziw się więc, że niezmiennie szczere zaproszenie na wigilijne spotkanie kieruję właśnie do Ciebie. Spraw kochana Wisławo, abym tegoroczne święta zapamiętała na długo. Przyjdź kiedy zechcesz. Wejdź drzwiami, przyleć na anielskich skrzydłach. Rozmawiaj, albo milcz. Wystarczy obecność
i świadomość, że Ty również mnie wybrałaś.

Wdzięczna za pasję,
K.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 290
Paulina
16-12-2018 22:12
[10,14,4]
Drogi Willu,
A może jednak panie Williamie czy wręcz Sz.P. Wharton? Nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić, bo Ty do tej pory nawet nie wiedziałeś o moim istnieniu, podczas gdy dla mnie jesteś już od kilkunastu lat jak serdeczny dziadek, którego nie zdążyłam poznać. Jest późny wieczór, do Świąt został tydzień, mój mąż jeszcze nie wrócił z pracy, a ja, poturbowana psychicznie i zmęczona jak po maratonie, wreszcie położyłam dziecko spać i mogę napisać do Ciebie ten list-zaproszenie. Czy zaszczycisz nas swoją obecnością i zajmiesz przy naszym wigilijnym stole dodatkowe miejsce dla wędrowca? Będzie ciepło i rodzinnie, po prostu normalnie - jak w Twoich książkach. Moja mama lepi boskie pierogi, mąż pewnie zawstydzony ucieknie zmywać do kuchni, roczny synek wpycha wszystkim palce do oczu i powtarza w kółko “gejgejgej”, tata pewnie pozwoli uszczknąć coś z jego imponującej kolekcji alkoholi, brat zna masę zbereźnych kawałów a bratowa bardzo ładnie śpiewa kolędy i nawet nikomu nie przeszkadza, że koszmarnie myli ich słowa. A ja? Muszę przyznać, że piekę pierniczki, o które co roku biją się wszyscy goście.
Zastanawiasz się, dlaczego wybrałam Ciebie? Bo Twoja twórczość, dla jednych nudna jak obrady Sejmu, dla mnie jest kojąca jak dmuchanie na stłuczone kolanko. To taka literacka przystań, gdzie taki narwaniec jak ja, może odetchnąć przy spokojnej obyczajowej fabule, trochę zwolnić i pomyśleć o tym, co w życiu ważne. Bardzo Ci za to dziękuję i jeszcze raz skromnie - zapraszam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
jk86
17-12-2018 01:26
Sir Arthur Conan Doyle,
zaszczytem dla mnie byłoby goszczenia Pana w mych skromnych progach, podczas tegorocznej wigilii. Jestem głęboko przekonana, że zachwycą Pana tutejsze świąteczne obyczaje, które wraz z moją rodziną nadal kultywujemy. Nie omieszkam jednak przy okazji Pańskiej wizyty poprosić Pana o pomoc. Otóż ktoś zaczął tworzyć nową tradycję łasuchowania przed innymi. I tak oto od kilku lat ginie zawsze wisienka z toru, rodzynki z sernika i mak z kutii. Czy twórca postaci najwybitniejszego detektywa w historii literatury udzieli mi.wsparcia i pomoże rozwiązać tę świąteczną zagadkę?
[5][8][9]
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 362
yanko
17-12-2018 02:56
[9][5][10]

Do Sz.P. Chalsesa Dickensa

Szanowny Panie Dickens - mógłbym rzec iż narzucę się pytaniem, ale w Pana obecnym stanie przywołanie może być… - a niech to - urozmaiceniem wiekuistej nudy. Toteż wychodzę naprzeciw Pana oczekiwań i zapraszam na coś, o czym był skłonny Pan wspomnieć w swej twórczości i zdaje się, że coś więcej był Pan skłonny o tym wiedzieć.
- Zapraszam na Wigilijną kolację, rzeknijmy że skromną - dwie butelczyny irlandzkiego koniaku - rzecz jasna pił będę ja - mam nadzieję, ale nie będzie mi przeszkadzać, jeśli jednak Pan się przyłączy, o ile zna Pan sposób konsumpcji między wymiarowej - zaświatowej - nie wiem czy względnie energia może żywić się materią, zasadniczo jest chyba na odwrót, ale być może tylko z mojej perspektywy.
Zna pan sposób bez wątpienia jak mniemam, bym dowiedział się czegoś więcej o sobie, od tych co mnie znali, ale tutaj - niestety już ich nie ma - co jednak pozwala im na bardziej obiektywne spojrzenie na moje działania - może zostanę naprawiony?
Jestem pewien, że coś, co dla Pana będzie ponowne, a dla mnie pierwsze, tak samo nas intryguje.
Bariery językowe o ile wiem na pewnym poziomie już nie występują - co najwyżej telepatia lub inne cuda z patentem z „tamtej strony”, więc na pewno się dogadamy, a w razie czego alkohol to zawsze dobry tłumacz.
Z góry zastrzegam iż nie przyjmuję odmowy, ale też nie zakładam by Pan właśnie taką opcję wybrał.

Czekam więc.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 83
senoreugenio
17-12-2018 09:04
[7][14][3]
Nieboszczku Bunschu Karolu.
Obyczaj praszczurów jeszcze, czy siwy czy młody, bogacz li smerd, wszystek w Wilię stoła siadając, siodełko puste inszem ostawią. Mówią – obcemu, któren zawżdy najść niespodzianie może. Dziad proszalny, zagubion w śnieży. Pachoł, w chliwie ziębnący, a zwierzu gadać po ludzkiemu nie dający. Bo zwierz, dziki, czy pospołu ludzi żyjący, umny je, po ludzkiemu ni muknie, chrumknie - by naród nie rozumiał, nie żałował. A wszak powiedziano: „Idy i zjadajcie się”. Tedy niczem apostoły naszli Piasta i go za gościnę tak urządzili, iże synoczka na najwyższen stolec wyprawili, tako i my jeden więcej sposobim, inszych, lepszych dni zaocząc. A choćby Ślęzaki, gęby umorusane, co ich pono i w Wilię nie ochlapią, że to dla duszki zgubionej, swego doma nie nalzłszy, gdziesik wieczerzać chcąc, niczem białka chłopu pod pierzynę, takoż ona bez próg się wciśnie. Przeto ze starą uradzili, duszkę postanowilim prosić. Dumała duszkę gościa znacznego prosić, wtenczas jej gadam: „Cichaj babo, bacz com rzekę”. Takom rzekł, takiego wstyd praszać, kędy opłotka w obejściu jeszczem nie zrobił. Parcha pośledniego brać nie lza, bo przednia gościna. Literata weźmiem! Cienkie to zawżdy mało je, markotne – gadać nie musim. A domu chwała, jako wieki wieków, amen. Uradzone. Umnie ja mówił, bom którego prosić raniej dumał. Was nieboszczku, bo i kniga u nas. Student kwaterując ostawił. Tedy niecham powtórzyć – zajrzyjcie! Jeno na opłotek zważcie, kulas ostać w żerdki może, bom nie skończył.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd