Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879706 czytelników
2008 dyskusji
124281 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 0
Agaszja
14-12-2018 16:32
[4] [6] [10]
Wybranie pakietów było trudne. Tak wiele ciekawych książek zestawiliście w tym konkursie. Z pewnością bedzie co czytać!

Na kolacje wigilijną zaprosiłabym Panią Katarzyne Bonda. Prezentuje Ona Naszą polską siłe obraną w słowach za co jej dziękuję.

Droga Pani Kasiu,
Mam nadzieje, że mogę tak zdrobniale do Pani sie zwracać, pomimo tego, że sie nie miałyśmy okazji poznać. Pisze to zaproszenie w celu poznania Pani na mojej kolacji wigilijnej. Spędzenie czasu z Panią byłoby dla mnie wyróżnieniem i możliwością rozmowy z pisarką, która potrafi oczarować czytelników słowami i wprowadzić w inny świat. Świat nierealny, tajemniczy, wymyślony, a tak bardzo Nam znany, bo książkowy. Książki dla czytelników stanowią bariere ochroną przed złem tego świata. Wiem, brzmi to głupio ale prosze mi uwierzyć, że nie raz będąc w życiowej rozsypce (a może po prostu mając doła, ludzkiego zwyczajnego doła) sięgałam po książke i przenosząc sie w inny wymiar choćby na chwile zapominałam o moim strapieniu. Książki mają siłe! Jest Pani świetną pisarką na miare naszych czasów. Zaglądam od czasu do czasu na Pani konto instagramowe, by być na bieżąco z Pani optymizmem i oczywiście możliwymi premierami nowych powieści. Na koniec mojego zaproszenia dodam, że święta to magiczny czas i każdy ładuje wtedy akumulatory na wskok do nowego roku. Dobrze by było je ładować razem z kimś kto jest przez nas podziwiany za swoją prace i serce na dłoni (a może i w książce?).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 8
Luiza
14-12-2018 18:26
[13] [7] [3]

Chciałabym zaprosić panią Joannę Chmielewską, żeby podziękować za historie, które nieraz były jak słońce przebijające zza deszczowych chmur.

Szanowna Pani Joanno,

Mam wielki zaszczyt zaprosić Panią na kolację Wigilijną do mojego domu.
Wymyślne koafiury i kreacje nie są wymagane, za to oczekujemy doskonałego humoru oraz pustego żołądka, który zapełnimy doskonałymi potrawami.
Zapewniam także odpowiednią dawkę raphacholinu na dolegliwości wątrobowe.
Na kolacji będzie obecny także mój samotny sąsiad, niepoprawny hazardzista i miłośnik koni. Jak wieść niesie, swego czasu jego ojciec przegrał gospodarstwo w karty z miejscowym proboszczem. Mężczyzna ów w mocno już wtórnej młodości, z niecierpliwością czeka na rozmowę z Panią i najnowsze wieści z torów wyścigowych.
Po kolacji przewidujemy rozrywkę w postaci gry w ruletkę w towarzystwie Mikołaja. Bocznymi drogami ma przybyć niezauważony przez sąsiadów już po pracy. Uprzedzam - Mikołaj zna sztuczki.
Byłabym zachwycona, gdyby Pani Alicja zechciała Pani towarzyszyć. Z góry uprzedzam, że byczków w pomidorach serwować nie będę.
Zabójstw i trupów nie przewiduje się, ale nigdy nic nie wiadomo, bowiem wszyscy możemy być podejrzani.

Pani wierna czytelniczka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 198
Abrielle
14-12-2018 20:21
[6],[5],[4]

- ZAPROSZENIE -

Pragnę uroczyście zaprosić czcigodnego Pana Stanisława Lema na wieczerzę wigilijną, do mojego rodzinnego domu.

Oświadczam, iż przyjmę Pana z należnymi honorami, gdyż od wielu lat jest Pan moim autorytetem. Podziwiam otwarty umysł, trafne wizje nieodgadnionej przyszłości oraz fakt, iż był Pan wizjonerem i prekursorem swej epoki. Współcześni pisarze literatury fantastyczno-naukowej, mogą się tylko od Pana uczyć!

Przyznam otwarcie, iż płakałam rzewnymi łzami podczas czytania książki „Solaris”, czułam całą sobą wyobcowanie bohatera książki „Powrót z gwiazd”, a także zachwycałam się krótkimi formami Pańskiej twórczości. Nie sposób wymienić na tym małym arkuszu papieru mój zachwyt nad pańskim geniuszem. Dziękuję, iż mogłam przeżyć te wszystkie emocje i przygody. Jest Pan naszym dobrem narodowym.

I choć mamy 2018 rok, podróże do gwiazd nadal nie są dostępne dla przeciętnego człowieka, nad czym ubolewam. Ale wspólnie wyruszymy tuż po wieczerzy w podróż promem kosmicznym, a naszym paliwem będzie nieskończona wyobraźnia, którą Pan wręcz epatuje. Snucie kolejnych historii będzie dla mnie najpiękniejszym prezentem.

Będę zaszczycona, kiedy zawita Pan w moje skromne progi i razem porozmyślamy o przyszłości...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 181
savine
14-12-2018 21:51
[1][5][10]

Droga Lee,
Nie wiem czy mnie pamiętasz, ale spotkałyśmy się kiedyś podczas podpisywania twojej książki. To ja tak krzyczałam, gdy cię zobaczyłam. Mhm.. to byłam ja, ta wariatka, która nie mogła się powstrzymać. Mało brakowało, a zaczęłabym ci śpiewać 'hej, właśnie cię poznałam, ale czy dasz mi swój numer?'. Pewnie teraz sobie przypominasz. To nie jest pierwszy razy, kiedy ciebie piszę. Swojego czasu ze sobą rozmawiałyśmy i wyszło, że mamy ze sobą wiele wspólnego, nawet lubimy te same seriale, a szczególnie książki. Tym razem piszę w innej sprawie. Chciałabym cię zaprosić na tegoroczne święta do swojego szalonego domu. Mogę zapewnić, że potrawy będą jadalne, a już na pewno nie zabraknie wrażeń. Pochodzisz z Irlandii, więc chętnie zapoznam cię z polskimi, świątecznymi zwyczajami, ale równie chętnie poznam te wasze. Podczas Wigilijnej kolacji nie będzie nas zbyt wiele, bo tylko ja i moja mama, ale gwarantujemy sporo zabawy a przede wszystkim wyjątkową atmosferę. Oczywiście twoja córka jest równie mile widziana, a jeśli zechcesz zaprosić swoją siostrą, to będę prze szczęśliwa. Wiem ile ona dla ciebie znaczy.
A tymczasem życzę wam Wesołych Świąt albo jakby to powiedzieli Irlandczycy Nollaig Shona!
Pozdrawiam,
S.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 416
Anna
14-12-2018 22:02
pakiety Wydawnictwa Burda [6]
pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]
pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]

Kogo zrosić? Wahałam się między: James Rollins a Clive Cussler.
No i w końcu piszę tak...

Jak co roku od samego rana wszyscy sobie ślą życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności no i oczywiście przy świątecznym stole dużo gości.
Ja zaniecham tej tradycji, smsa Ci nie wyśle, ty mi również nie wysyłaj.
Weź rodzinkę wsiądź w samolot i samochód i przybywaj.By spełniły się życzenia w dzień Bożego Narodzenia!
Kiedy na niebie już pierwsza gwiazdka zaświeci rozpoczniemy wigilijną wieczerzę. Nie może Cię mój drogi zabraknąć w naszym gronie dlatego liczę na Twe przybycie.
Nie przywoź prezentów bo kiedy już wszyscy dobrze pojemy siądziemy z lampką wina przy kominku i uraczysz nas pięknie kolejną historią z
Kurtem Austiniem, Rudim Gunnem no i oczywiście z Dirkiem Pittem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 3
emilkae
15-12-2018 13:19
[2],[11],[13]
Do Cypriana Kamila Norwida

Szanowny Panie,
Dziś nieśmiało do Pana piszę, aby w prostych słowach wyrazić szacunek i wdzięczność za pozostawioną nam twórczość
Jak to jest, że nie do końca rozumiejąc tak głębokie i pełne przesłania wiersze, czuję swoistą więź, jaka może połączyć serce pisarza z sercem czytelnika. Nie jestem filologiem, nie piszę książek, niewiele we mnie z artysty, ale poezja niejednokrotnie szarpie struny mojej duszy.
Panie Cyprianie, nie zechciałby Pan zasiąść razem ze mną przy stole w święta? Wiem, że moja prośba wydawać by się mogła niemalże szaleńcza, jeśli jednak po tylu latach samotnej tułaczki po Europie wyraża Pan najmniejszą chęć podzielenia się swoimi myślami, byłabym zaszczycona. Opowiedziałby mi Pan o spotkaniach z Mickiewiczem w Rzymie, o tym, jaki tembr głosu ma Chopin, bo przecież wszyscy wiemy, jaką muzykę tworzył, ale jaka muzyka płynie z jego ust? Może nawet w przypływie szczerości wyzna Pan, co Słowacki myśli o Mickiewiczu, choć jak mniemam, gentlemani nie rozmawiają na takie tematy.
Ja przyniosę wino i porozmawiamy o tym świecie marionetek, napiszemy kolejny list do Johna Brown i zapewniam Pana, że w moim odczuciu to gwiazda spadła w Weronie dla Julietty, nie kamienie. Tęskno Ci przecież z całego serca, panie Cyprianie, do tego kraju. Wiem też, że nie lubisz miasta i hucznych zabaw, a ja oferuję święta w spokojnym domu na wsi.
A jeśli Pan będzie chciał pomilczeć, pomilczę razem z Panem.
Emilia
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 911
marta
15-12-2018 13:44
pakiet [14] [11] [3]

Zaproszenie dla Pani Ałbeny Grabowskiej !

Na wigilii, którą od kilku lat razem z rodzicami i bratem spędzamy w domu mojej babci z przyjemnością chciałabym gościć panią Ałbenę. Poza tym, że chciałabym Ją poczęstować pysznymi, wielkopolskimi potrawami, które przygotowuję z moją mamą, to przede wszystkim z całego serca serdecznie podziękowałabym za najpiękniejszą sagę rodzinną jaką kiedykolwiek przeczytałam tj. za „Stulecie Winnych”. Jeszcze żadna książka nie wzbudziła we mnie tak wielu emocji. Sposób w jaki Pani Ałbena opowiedziała losy tej rodziny nie pozwalały oderwać się od czytania, dlatego polecam ją każdemu, kto pyta mnie o rekomendację dobrej pozycji. Dzięki książkom Pani Ałbeny, ja odwieczna fanka skandynawskich kryminałów, pokochałam polską literaturę piękną. Troszkę przykro mi jednak, że tak cudowna historia kończy się na trzech tomach, dlatego przy okazji składania życzeń poprosiłabym Panią Ałbenę o rozważenie napisania tomu czwartego. Równie ważnym powodem, dla którego chciałabym zaprosić akurat panią Ałbenę jest to, że jest lekarzem neurologiem. Niestety mój tata miał dwa udary i od tamtej pory nieustannie się o niego martwię. Chciałabym poprosić panią Ałbenę, aby była jego lekarzem prowadzącym. Ufam, że Pani Grabowska to lekarz z prawdziwego powołania i dzięki Niej mogłabym w końcu przestać się zamartwiać, bo wiedziałabym, że tata jest pod dobrą opieką.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 114
wiola1965
15-12-2018 16:39
(2)(9)(10)
Jak spędza się Wigilię samotnie to każde towarzystwo jest mile widziane. Jednak skoro mam wybór to chciałabym spędzić ten wieczór z Panią Katarzyną Michalak. Uwielbiam jej poczucie humoru. Książki napisane przez Panią Kasię nie jeden raz poprawiły mi nastrój i pozwoliły na chwilę zapomnienia, oderwania się od rzeczywistości i od codziennych problemów. Fajnie byłoby spędzić ten czas w tak miłym towarzystwie:)Szkoda, że to się nigdy nie spełni.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 137
Agunia
16-12-2018 11:09
Ładna praca.Życzę Wszystkiego dobrego. Przypominam tylko,że pakiety powinny być w nawiasie kwadratowym. Pozdrawiam.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 54
Arecki
15-12-2018 17:12
[2]
[4]
[5]

Szanowna Pani Rowling

Będzie mi niezmiernie miło jeśli zachce Pani przyjąć moje zaproszenie na kolację Wigilijną. Zapewne po przeczytaniu pierwszego zdania pojawi się w Pani głowie myśl "Kim on jest i skąd ten pomysł?". Już wyjaśniam.
Święta to czas, który należy spędzać z bliskimi. W moim rozumieniu bliscy to nie tylko rodzina i znajomi. To także ludzie, którzy odegrali w naszym życiu jakąś znaczącą rolę. Nawet nieświadomie - jak w tym przypadku.
Jestem osobą, która czerpie ogromną radość z czytania książek. Zamiłowanie do wielogodzinnego wertowania stron, na których swoje myśli zapisują - niekiedy - najwybitniejsze umysły w dziejach świata nie wzięło się znikąd. Potrzebowałem impulsu. Tym impulsem był cykl o Harrym Potterze. Podczas czytania pierwszego tomu zderzyłem się ze wszystkimi wspaniałymi doświadczeniami jakie towarzyszą każdemu "molowi książkowemu" podczas oddawaniu się ulubionej rozrywce. Mam na swojej półce pokaźną i zróżnicowaną kolekcję książek. Mniej lub bardziej lubianych. Cykl o H.P. ma dla mnie jednak szczególne znaczenie. Jako uzasadnienie nasuwa mi się myśl "Pierwszej miłości się nie zapomina".
Nie będę tu pisał na temat zawartości cyklu. Tę jak i wiele innych kwestii mam nadzieję poruszyć podczas wspomnianej kolacji. Będzie dla mnie ogromnym zaszczytem gościć osobę, która zaszczepiła we mnie miłość do czytania. Kogoś obcego a jednak bliskiego. Liczę na zrozumienie i z niecierpliwością wyczekuję "sowy z odpowiedzią".

Łączę pozdrowienia A.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 545
breathless
15-12-2018 21:31
[8][14][3]


Siedzę przy biurku, w tle migoczą choinkowe lampki. Za oknem, w snopie światła ulicznej latarni, wirują w ciszy płatki śniegu. Stalówka pióra zawisła nad kremową połacią koperty. Bo jak zaadresować list do kogoś, kto od dawna spogląda na ten świat z góry?


Drogi E.T.A. Hoffman,
będę zaszczycona, jeśli w ten jeden wyjątkowy, wigilijny wieczór zasiądziesz w fotelu przed naszym rodzinnym drzewkiem. Z dala od kuchennego zgiełku, wśród tupotu dziecięcych stóp; spoglądając czujnie na podejmowane próby odgadnięcia co też skrywają lśniące pakunki.
A w pierwszy świąteczny dzień chodźmy do teatru. Usiądźmy w ostatnim rzędzie, skryci mrokiem. Zobaczmy wspólnie najpiękniejszą, klasyczną wersję baletu Czajkowskiego opartą na Twoim wspaniałym dziele – chodźmy na „Dziadka do orzechów”. Sam przekonaj się, dlaczego tę opowieść pokochały zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Zobacz radość na dziecięcych twarzyczkach, zachwyt nad płynącymi nad sceną baletnicami i posłuchaj najwspanialszej suity, której dźwięki rozbrzmiewają w najdalszych zakątkach świata.
Twoja wizyta rozświetli nam mrok zimowego wieczoru i zaczaruje długie chwile oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. A może opowiesz nam jakąś niezwykłą historię? W zamian oferuję najlepszy sernik (i pozwolę Ci wybrać: z rodzynkami czy bez?), stos pieczołowicie sklejonych pierogów i aromatyczne, korzenne grzane wino.
Do zobaczenia!


Po chwili wahania podpisuję kopertę imieniem i nazwiskiem. Przyklejam znaczek i wrzucam do skrzynki za rogiem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd