Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879717 czytelników
2008 dyskusji
124286 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Zaproś pisarza na wigilijną kolację i wygraj weekend w Hotelu Prezydent****!

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej - weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

 

Napiszcie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego Wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając Wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla Was szczególnie ważna.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które Was interesują w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

 

Nagrody:

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

 

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]


3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B [7]

 

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B [8]

 

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

 

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

 

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]


1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]


1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

 
Zasady konkursu:
  • Konkurs trwa od 6 grudnia do 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.

  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami. Wypowiedzi przekraczające ustalony limit nie będą brane pod uwagę.    

  • Nagrodami w konkursie jest 30 pakietów książek i nagroda specjalna - weekend w Hotelu Prezydent****.    

  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki.  Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerom konkursu w zależności od przyznanego wyróżnienia – Hotelowi Prezydent, Wydawnictwu Niezwykłe, Wydawnictwu Publicat, Wydawnictwu Marginesy Wydawnictwu Kobiecemu, Wydawnictwu Albatros, Wydawnictwu Burda, Wydawnictwu HarperCollins, Wydawnictwu W.A.B, Wydawnictwu Zielona Sowa, Wydawnictwu Rebis, Wydawnictwu Edipresse, Wydawnictwu Prószyński, Wydawnictwu Muza.
  • Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Cały regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
06-12-2018 16:18
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 647
Agnieszka
07-12-2018 12:23
[pakiet Wydawnictwa Burda [6]]
[pakiet Wydawnictwa Kobiece [4]]
[pakiet Wydawnictwa Niezwykłe [1]]


Szanowna Pani Katarzyno Bereniko Miszczuk,
bardzo lubię czytać książki przez Panią napisane.
Mają w sobie "to coś". Pisane są lekkim piórem.
Bardzo podoba mi się trylogia "Ja,Diablica" przy której można się pośmiać. Horror "Druga szansa" budzi grozę.
A części o Mieszku są ciekawe. Dużo mogłam...
[pakiet Wydawnictwa Burda [6]]
[pakiet Wydawnictwa Kobiece [4]]
[pakiet Wydawnictwa Niezwykłe [1]]


Szanowna Pani Katarzyno Bereniko Miszczuk,
bardzo lubię czytać książki przez Panią napisane.
Mają w sobie "to coś". Pisane są lekkim piórem.
Bardzo podoba mi się trylogia "Ja,Diablica" przy której można się pośmiać. Horror "Druga szansa" budzi grozę.
A części o Mieszku są ciekawe. Dużo mogłam się dowiedzieć o byciu Szeptuchą.


Skąd Pani czerpie pomysły? Jak znajduje czas na pisanie będą lekarzem? Jak spędza Pani święta z rodziną? Mam tyle pytań.Może będzie możliwość porozmawiania przy wigilijnym stole? Bardzo zapraszam do mnie. To będzie najlepszy prezent w moim życiu. Pokażę parę fajnych miejsc w moim mieście, pośpiewamy kolędy a później może obejrzymy Kevina?

Może weźmie ze sobą Pani męża? Zapraszam na Zwycięstwa 186 w Koszalinie.Będzie ciepło, smacznie i świątecznie. Czekam na odpowiedź. Miłego dnia.
Agnieszka
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 389
miś
06-12-2018 16:44
[pakiet Wydawnictwa Muza [14]]
[pakiet Wydawnictwa Rebis [11]]
[pakiet Wydawnictwa Kobiece [4]]

Zapraszam? Czy to dobre słowo?
Jak sprawić, jakich słów użyć, jak ująć pragnienie przebywania z Panem? Litery nie chcą się układać, zdania nie mają odpowiedniej treści, wszystko moje jest takie szare - gdy myślę o Pana piórze. Drogi Tolkienie, mistrzu... nie wiem czy lubisz być tak nazywany? Świat przez Ciebie wykreowany, stał się również moim światem - wyśnionym, upragnionym. Marzę o ludziach takich jak Aragorn, o elfach, które olśniewają i krasnalach, z ich rubasznym humorem i zamiłowaniem do piwa. Hobbita też z chęcią przygarnę. Czyż nie byłaby to wspaniała Wigilia? Wigilia dobrych stworzeń, stworzenia, stwórcy? Pomóż mi zrozumieć Gandalfa, dotknąć jego zmęczonej dłoni - dłoni, którą Ty powołałeś do życia.
To będzie zaszczyt? Nie, to też nie jest wystarczające słowo.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 253
grzadulina
06-12-2018 17:10
[3 pakiety wydawnictwa Marginesy [3]
[3 pakiety wydawnictwa W.A.B [7]
[1 pakiet wydawnictwa Muza [14]

Regina Solska, nestorka rodu miała właśnie rozpoczynać czytanie fragmentu pisma świętego kiedy usłyszała ciche pukanie do drzwi.
- oho to pewnie Maniek i jego nowa dziewczyna Zuza- powiedziała głośno uśmiechając się przy tym do siedzącego przy stole męża Lucjana, siostry Alinki, syna Krzysztofa i synowej Alicji.
- niech mama nie wstaje.- zaoferował się z widocznym westchnieniem Krzysztof.
- nie jestem jeszcze taka zdziadziała synku. Otworzę im i zaraz wrócę. Czekajcie cierpliwie. Ale bez podjadania żurawinowego śledzika Alinko.-odpowiedziała z werwą staruszka.

W drodze do drzwi, strąciła lekko bombkę z choinki, która mimo, że wykonana z pięknego, kolorowego szkiełka nie zbiła się, co Regina uznała to za dobry omen. Otworzyła drzwi wejściowe, a jej oczom ukazał się niesamowity widok. Otóż na progu jej domu nie stał jej wnuk ani jego niesympatyczna dziewczyna, ale sam mistrz John Ronald Reuel Tolkien z małżonką.

- dobri evening. Jestem Beren, a to moja Luthien. Czy możemy come in?- powiedział łamaną polszczyzną pisarz.
- oooooczywiście- odpowiedziała całkowicie zaskoczona starsza pani.

Wracając do salonu z dwójką dziwnych gości, Regina uśmiechała się głupkowato na myśl, jak zareagują jej bliscy na widok dwóch duchów przy stole wigilijnym. Okazało się, że jakoś przetrawili pierwszy szok i ochoczo przyłączyli się do słuchania opowiastek snutych przez zacnego gościa. Było coś magicznego w tej nocy, potrawy smakowały intensywniej, zwłaszcza chleb, który mimo, że nie zmienił swojej faktury pachniał intensywniej jakby jeden kęs wypełniał cały żołądek. W powietrzu unosił się zapach jakiegoś zioła, a na stole pojawiły się szklaneczki ze złotym napojem pełnym gęstej jak śnieg pianki. Cóż to były za dziwy, w pewnym momencie tuż po północy uczestnicy wigili w domu Solskich zaczęli rozmawiać różnymi językami zarówno z ludźmi jak i zwierzętami. Regina dowiedziała się od swojego jamnika Korka, że kocha ich najbardziej na świecie, tyle, że wolał jak nie zdrabniała jego imienia. Rybki skarżyły się, że glonojad wyjadą ich ulubione smakołyki, a drzewko cytrynowe zdradziło jej w sekrecie, że w tym roku będzie pierwszy raz owocować. Ich goście bardzo chcieli uczestniczyć w pasterce dlatego też ubrali się i mimo spóźnienia weszli jako pierwsi do kościoła. Państwo tolkienowie śpiewali z nimi kolędy i zdawali się być zachwyceni iluminacjami i szopką noworoczną. Tuż to zakończonej mszy, kiedy wszyscy wyszli w jasną noc mieniącą się kolorami skarżącego się śniegu, Tolkien z żoną odciągnęli panią Reginę na bok i podziękowali za ciepłe przyjęcie. Następnie weszli w ciemność i dosłownie rozpłynęli się w powietrzu.

Następnego ranka, Regina Solska obudziła się pełna podekscytowania by opowiedzieć swojemu mężowi niesamowicie realny sen jakiego doświadczyła. Jednak zanim zdążyła cokolwiek powiedzieć pan Lucjan wręczył jej ich stary egzemplarz Władcy Pierścieni, gdzie na tytułowej stronie widniała piękna kaligrafia, a dedykacja głosiła:

For my najlepsi friends. Miss Reginę, luciano, Alinka i Alice. With lots of love and warm hugs...

Beren and Luthien.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 551
Mad2Kat
07-12-2018 19:38
Limit 1500 znakow x kilka chyba :P Tylko ostrzegam, bo wiem, ze nie bedzie brane pod uwage...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 13
1985natalia
06-12-2018 18:00
pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]
pakiet Wydawnictwa Burda [6]
pakiet Wydawnictwa HarperCollins [9]

Wigilia to szczególny czas, pełen rodzinnego ciepła i zapachu domowych pierniczków. Właśnie w ten dzień, wraz z pojawieniem się pierwszej migoczącej radośnie gwiazdki (punktualnie o godz. 17 00), serdecznie zapraszam Panią Katarzynę Berenikę Miszczuk na wielkie świętowanie. Wieczór rozpoczynamy wspólną postną wieczerzą i lampką czerwonego wina, aby łatwiej nam poszło wspólne kolędowanie. Będę zaszczycona móc gościć przy swoim stole pisarkę o tak bogatej twórczości i liczę, iż podzieli się Pani z naszymi gośćmi swoją niebywałą wiedzą na temat słowiańskich obrzędów i wierzeń. Pani opowieści z pewnością uświetnią ten wieczór i nadadzą tym świętom niepowtarzalny, magiczny wręcz charakter. Oczekuję z niecierpliwością Pani przybycia. Posiadam wszystkie książki z serii "Kwiat Paproci" i nie omieszkam poprosić Panią o złożenie na nich autografu. To byłby dla mnie najwspanialszy, wyśniony wręcz prezent.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 90
Martyna
06-12-2018 18:53
3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5] najbardziej!
1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]
3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]

Bratnia duszo, czy mnie słyszysz?
Gdzie mam wysłać zaproszenie skoro nie znam adresu? Czy wystarczy, że nasze serca wystukują podobny rytm, a myśli zmierzają w tym samym kierunku?
Jak Cię przekonać żebyś spędziła Wigilijny wieczór właśnie ze mną?
Czy pisanie o specjalnie przygotowanych smakołykach, o pięknie ubranej choince coś pomoże?
Jane Austen na pamięć Cię znam, a z pamięci cały mój świat! Ja nie proszę ani nie błagam, ja wręcz żądam żebyś do mnie przybyła. Żebyś uczyniła moje święta bardziej znośnymi. Jeśli kiedykolwiek to przeczytasz to wiedz, że nauczyłaś mnie kochać. Pokazałaś mi czym jest miłość i że warto wybaczać. To dzięki Tobie moje serce jest czyste i otwarte. To dzięki Tobie wierzę w magię.
Twoje przybycie będzie dla mnie dowodem, że bratnie dusze zawsze się odnajdą. A jeśli nie przyjdziesz, to może spotkamy się w innym czasie i innych okolicznościach? Nigdy nie przestanę w to wierzyć.....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
kasia3
06-12-2018 19:08
Autorytety są wśród nas!
Jak zapraszać to największego…dzięki któremu nauczyłam się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, że drugi człowiek jest największym skarbem, godnością i wartością samą w sobie, co ciekawe wówczas z mojego ,,obowiązkowego’’ kanonu lektur, a dziś w chwilach zwątpienia sięgam po niego z przyjemnością - autora encyklik JANA PAWŁA II. Mój Wspaniały człowiek, Pisarz, ,,Profesor’’, Rodak, Autorytet, Papież, Święty, Znak, że niemożliwe staje się możliwym … Niepowodzenia życiowe: bezrobocie, rozwód, samotność, choroba?! Zawsze pocieszy i odpowie: ,,Jestem pogodny i Wy bądźcie…’’
Rozumiem chociaż moc pochylenia się nad innym. Czerpię więc zachłannie źródło mojego dobrego samopoczucia w miłości, pozytywnym myśleniu i aktywności umysłowej, choć trudno się zmusić do zachowania pogody ducha i aktywności fizycznej, gdy się cierpi. Kroczę więc tak pomalutku z podniesionym czołem, ale nie z zadartym nosem. Bo już wiem, że wszystko jest pewnie po coś potrzebne. Z serdeczną pamięcią o Tobie i za Tobą.
1,3,13
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 65
odnalezionna
06-12-2018 19:37
[8,5,4]

Panie Januszu Leonie Wiśniewski,
Nigdy nie byłam najlepsza w pisaniu listów - słowa mi się mylą, gubią... Bardzo mi jednak zależy na zaproszeniu pana na kolację wigilijną. To oczywiście nic specjalnego. Siadamy całą rodziną przy stole i śpiewamy kolędy. Wujek Staszek kłóci się z wujkiem Adamem o poglądy polityczne, a ciocia Zosia, która przynosi karpia zawsze go przypala. Nasza Wigilia jest bardzo duża. Odkąd pamiętam zjeżdża się na ten czas cała rodzina. Spotykamy się u babci Urszuli - mamy mojego taty. Dokładny adres to Warszawa ul. Mylna 32 - proszę to sobie gdzieś zapisać.
Panie Januszu, ja bym chciała pana zaprosić przede wszystkim dlatego, że zawsze gdy czytam pańskie książki mam wrażenie, że znów jest wigilia. I ja tą wigilię dzięki panu mogę przeżywać tyle razy w roku ile tylko zapragnę. Pan ociepla mi serce, otula. Sprawia, że jestem szczęśliwa i mam ochotę krzyczeć po każdym wersie - "to o mnie!" Pan tak pięknie pisze, że czasem myślę, że chciałabym nauczyć się pańskich książek na pamięć, żebym mogła tak pięknie chociaż do ludzi mówić.
Wigilia to czas, w którym powinny dziać się same dobre rzeczy, cuda. Ja bym bardzo chciała pana gościć - taki cud mi się marzy.
Serdecznie zapraszam do Warszawy na ul. Mylną 32. Zaczynamy o godzinie 18, ale może pan wpaść wcześniej.
Pozdrawiam, Magda.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 275
Marookko
06-12-2018 20:00
[2][3][10]
Panie Sławomirze Mrożku,
Pisząc do pana, powinienem raczej nagryzmolić dramat albo z pewną groteskowością przedstawić nasz dość paradoksalny świat w felietonie. Jednak trochę to trudne w tak ograniczonym tekście przekazać, co się panu zawdzięcza. Pragnołbym podziękować osobiście, dlatego chciałbym poprosić pana o zagrania w sztuce, której aktorami będziemy my dwoje i moja rodzina w Wigilie Bożego Narodzenia. Nie obiecuje panu, że będzie ona czymś odkrywczym, może skończy się na banalnym dramacie:
MROŻEK — Wesołych Świąt!
ZGROMADZENI – Nawzajem!
Choć mam nadzieje na ciągnące się pogawędki, cele uwagi i spostrzeżenia, jak nas pan uczy swoją literaturą. Wiem, że lubi pan szukać odpowiedzi i dlatego mam do pana pytanie:
Dlaczego, aby nie przybyć na ten spektakl, być widownią, ale też aktorem?
Czekam na odpowiedź,
Marek
P.S. Zastanawiałem się nad wysłaniem tego listu, ciągle powtarzając — zrobię to jutro — ot, jednak przypominałem sobie pewien cytat „Jutro to dziś — tyle że jutro".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 196
Kanezan
10-12-2018 19:23
Śp. Mrożek nie żyje.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 632
Uleczkaa38
06-12-2018 20:33
[pakiet Wydawnictwa Marginesy [3]
[pakiet Wydawnictwa Burda [6]
[pakiet wydawnictwa W.A.B [7]

Na moją wigilijną kolację zaprosiłabym Pana Marka Krajewskiego - wspaniałego autora autora powieści kryminalnych retro, rozgrywających się na ziemiach przedwojennej Polski. Dlaczego akurat tę osobę...? - już wyjaśniam:)

Otóż Pan Marek jest bez wątpienia jedną z najbardziej oczytanych, inteligentnych i przy tym nietuzinkowych osobowości polskiej literatury, który posiada ogromną wiedzę tak o historii naszego kraju, jak i też z zakresu filozofii, etyki, języków dziejów starożytnych. Wiem - ponieważ miałam to szczęście raz w życiu uczestniczyć z Panem Markiem w spotkaniu czytelniczym, że potrafi on opowiadać z ogromną pasją o tych dziedzinach wiedzy, a że dodatkowo dysponuje on niezwykle głębokim i przyjemnym głosem, to ów wykład przybiera wielce intrygująca i przyjemną formę...

Myślę, że taki wigilijny wieczór byłby nie tylko ciekawy, interesujący i oferujący sobą moc ciekawych kwestii do dyskusji..., ale też i po prostu bardzo przyjemnym:)

Ps. poza tym nie ukrywam, że liczyłabym na prezent w postaci autografu autora na egzemplarzach jego książek, które zdobią moją czytelniczą półkę:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 123
sloneczko89
06-12-2018 21:08
[9] [5] [6]

Szanowna Pani Doroto Schrammek,
wystarczyło przeczytać Pani jeden utwór literacki, by zachwycić się Pani twórczością. W tym przedświątecznym czasie chciałabym wspomnieć o tej książce, którą zdobyła Pani moje serce.
"Dom, którego nie było" porusza tematy, jakie mają szczególne znaczenie właśnie w święta. Uroczystości wigilijne są czasem, w którym łatwiej jest się zjednoczyć, wybaczyć sobie popełnione błędy, zatrzymać się na moment i spojrzeć z dystansem na swoje życie. Ta książka daje nadzieję na lepsze jutro, dzięki niej wierzy się w jego nadejście.
Wiem, że jest Pani wspaniałą obserwatorką, potrafiącą rozbudzić w człowieku rozmaite emocje, posiadającą imponującą wiedzę na temat ludzi i ich wzajemnych relacji, a poruszane przez Panią treści, sposób pisania oraz język, jakim się Pani posługuje - są mi bardzo bliskie.
Przechodząc do sedna sprawy - to wszystko sprawiło, że chciałabym zaprosić Panią na kolację wigilijną. Byłoby bardzo miło poznać się na żywo, porozmawiać w cztery oczy i po kolacji wypić razem pachnącą cynamonem kawę. Zapraszam serdecznie.
PS. Pani autograf na wyżej wymienionej książce - byłby dla mnie wymarzonym prezentem świątecznym :)
M.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
ANN49
10-12-2018 17:06
(3) (11) (13)
Na moją wigilie zaprosiłabym Pana Tomasza Jastruna!
Dlaczego? Ponieważ należymy do tego samego klubu zwanego "Klubem D". A język poezji, obecny w "Osobistym przewodniku po depresji" pozwolił mi być bliżej tej choroby, dał mi nadzieję i oparcie w mojej samotnej walce, był moim lekiem wspomagającym w tym samotnym zmaganiu się z chorobą. A hasło "weż się w garść" to moje motto...
(3) (11) (13)
Na moją wigilie zaprosiłabym Pana Tomasza Jastruna!
Dlaczego? Ponieważ należymy do tego samego klubu zwanego "Klubem D". A język poezji, obecny w "Osobistym przewodniku po depresji" pozwolił mi być bliżej tej choroby, dał mi nadzieję i oparcie w mojej samotnej walce, był moim lekiem wspomagającym w tym samotnym zmaganiu się z chorobą. A hasło "weż się w garść" to moje motto dnia!
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd