Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
895704 czytelników
2051 dyskusji
126579 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Ogrodnik-pasjonat na tropie przestępców - wygraj książkę „Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)".

Ogrodnik-pasjonat na tropie przestępców - wygraj książkę „Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)".

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu, pomaga w śledztwie jej sztuka kulinarna. Jaka umiejętność, niepowiązana bezpośrednio z tropieniem przestępców, mogłaby Wam pomóc w prowadzeniu dochodzenia razem z bohaterką? Pielęgnacja roślin? Znajomość tajników motoryzacji? Nie zapomnijcie uzasadnić swojego wyboru.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym) - Jacek Skowroński

Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Autor: Karolina Morawiecka

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwi-kłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Regulamin
  • Konkurs trwa 26 listopada do 3 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1241
Wiesia
01-12-2018 17:13
Myślę,że w tropieniu mordercy przydadzą się zdolności aktorskie. Nieraz trzeba inscenizować jakieś sytuacje w celu zdobycia informacji, udawać kogoś innego (niejednokrotnie w przebraniu) i nie dać odczuć przestępcy, że jesteśmy na jego tropie. Przyjaciółka z takimi zdolnościami bardzo by się bohaterce przydała w trakcie prowadzenia śledztwa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 251
angelina73
01-12-2018 22:19
Wszak diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety...Tak więc znajomość szlifów jubilerskich i historia biżuterii to jest to...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Bolanren
02-12-2018 19:01
Wróżka Alina prawdę ci powie! Jak nie powie to przynajmniej wyczyta wszystko z twojej... twarzy. Tak na prawdę te wszystkie "magiczne sztuczki", których używam codziennie w swoim Gabinecie Wiedźmy, to zwyczajna inteligencja emocjonalna, połączona z moim zawodem- psycholog. Przede mną nie ukryjesz żadnej tajemnicy. Nerwowe drgnięcie kącika ust, pogłaskanie się po karku, pociągnięcie mimowolnie nosem? Nic nie dzieje się bez przyczyny i nie ma zbrodni bez winy. A ja pomogę rozwikłać każdą zagadkę. Bezbłędnie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 99
Iwa_90
03-12-2018 08:57
Tropienie przestępców to nie jest łatwa sprawa. Do tego potrzebna jest duża spostrzegawczość, analityczny umysł oraz szereg innych umiejętności na pozór nie związanych z tropieniem. Myślę, że wiedza na temat chorób, ich leczenia, znajomość leków mogłaby się przydać w czasie takiego śledztwa, a czasem nawet przyczynić się do schwytania sprawcy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6
Artur
03-12-2018 10:05
Jako specjalista od napraw wszelakich i prac wykończeniowych mógłbym pomóc w odnajdywaniu najdrobniejszych detali mogących pomóc w śledztwie. Dlaczego? Otóż od razu po wejściu to pomieszczenia rzucają mi sięw oczy wszelkie niedociągnięcia. Nierówna fuga, źle ułożony wzór terakoty, farba na okiennicach... Czy to nie idealna spostrzegawczość dla detektywa? Nie przegapiłbym bym żadnego odciska palca, zgubionego włosa, czy potencjalnego narzędzia zbrodni.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 81
Makiwarrior
03-12-2018 11:35
Swoją pracę inżynierską pisałem o algorytmach wyszukiwania wzorca w tekście. Znam się też na systemach zarządzenia bazami danych. Potrafię znaleźć wszystko i o wszystkich lepiej niż Google i Facebook. Gdy tylko bohaterce zabraknie informacji, utknie w martwym punkcie, zapędzi się w kozi róg lub będzie miała pustkę w głowie, wtedy wkroczę ja. Usystematyzuje zebrane dane, skataloguje je, zhierarchizuje i połączę wszystko w jedną całość. Śledztwo znów nabierze rozpędu, ruszy z kopyta lub nawet popędzi co koń wyskoczy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 225
malamii
03-12-2018 11:48
Ach, to proste! W moim przypadku będzie to malowanie paznokci. Rzeczą powszechnie wiadomą jest, że manicure rozwija u człowieka podzielność uwagi do najwyższego stopnia. Dlatego, że przecież nikt po prostu tylko nie maluje paznokci gdyż zanudziłby się na śmierć. W tym czasie można słuchać muzyki lub audiobooka, oglądać serial, popijać ciepłą herbatę, a jednocześnie trzeba uważać, by nie wyjść za linię paznokcia czy nie nałożyć nierównej warstwy. Prawdziwa wielozadaniowość! A ta jest naprawdę bardzo przydatna podczas rozwiązywania zagadek kryminalnych, prawda? Dodatkowy plus jest też taki, że czas potrzebny na wyschnięcie lakieru można wykorzystać na obserwowanie otoczenia, samemu będąc niezauważonym, bo kto zwracałby uwagę na osobę, która tylko suszy paznokcie? A najlepsze w tym wszystkim jest to, że przestępca nawet nie zdał by sobie sprawy jak bardzo się pomylił! ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 559
Magdalena
03-12-2018 15:22
Ja potrafię marzyć i śnić. W tym jestem najlepsza. Bujam w obłokach, gdy idę, jadę, pracuję i się nudzę. Ciągle coś sobie wyobrażam, coś zmieniam. Sprawiam, że mój świat staje się nieco ciekawszy i mniej nudny. A wyobraźnia moja wciąż rośnie, rozszerza się niczym wszechświat.

Raczej oczywiste, że ta niby przeszkadzająca w życiu umiejętność ("czy Ty mnie w ogóle słuchasz? - dość częste pytanie kierowane do mnie) może się przydać w tropieniu zbrodni. BO:

1. Wyobrażę sobie wszystkie możliwe motywy działania poszukiwanego. Ba, nawet je zrozumiem. Dzięki temu będę niczym profiler mogła określić cechy charakteru poszukiwanego.
2. Wyobraźnia posunie mi tropy, które pomogą naprowadzić mnie na właściwe wnioski.
3. Wyobraźnia sprawi, że zauważę to, co niewidoczne.
4. Bujanie w obłokach pomoże mi wczuć się w rolę detektywa (bo przecież w wyobraźni już to przerabiałam).
5. Wyobraźnia pomoże mi w znalezieniu winnego i przekazaniu go władzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2157
LubimyCzytać
03-12-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2157
LubimyCzytać
04-12-2018 12:18
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Tina
1985natalia
bajer82
Bolanren
Makiwarrior

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd