Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
895437 czytelników
2050 dyskusji
126544 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Ogrodnik-pasjonat na tropie przestępców - wygraj książkę „Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)".

Ogrodnik-pasjonat na tropie przestępców - wygraj książkę „Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)".

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu, pomaga w śledztwie jej sztuka kulinarna. Jaka umiejętność, niepowiązana bezpośrednio z tropieniem przestępców, mogłaby Wam pomóc w prowadzeniu dochodzenia razem z bohaterką? Pielęgnacja roślin? Znajomość tajników motoryzacji? Nie zapomnijcie uzasadnić swojego wyboru.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym) - Jacek Skowroński

Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Autor: Karolina Morawiecka

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa… Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Naro-dowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwi-kłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Regulamin
  • Konkurs trwa 26 listopada do 3 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Lira. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2157
LubimyCzytać
22-11-2018 11:24
Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym) Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 627
ina71
25-11-2018 15:41
Zakończony?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 182
rozczytywana
26-11-2018 11:18
Prowadzenie śledztwa wymaga ogromnego skupienia, cierpliwości i logicznego myślenia. Wszystkie te cechy opanowałam do perfekcji ucząc się szydełkowania i robienia na drutach. Oto moja tajna broń. Trafiłabym do przestępców po nitce do kłębka.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 73
Szyszka
26-11-2018 12:25
Orientacja w terenie - to jest to, w czym mogłabym pomóc głównej bohaterce. Jak to z kobietami, pokazuje w prawo - idzie w lewo ;), wsparcie w tym zakresie na pewno będzie przydatne podczas pościgu za przestępcą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1450
Tina
26-11-2018 14:14
Przy rozwiązaniu tej kryminalnej zagadki pomoże mi moja obsesja na temat owadów. Kiedy inne dzieci wyśmiewały wielkie okulary pani od biologii, ja z nabożnym szacunkiem i fascynacją czyściłam gabloty pracowni biologicznej. Były tam spreparowane najróżniejsze larwy i ich dorosła postać. Każdego lata jeździłam do babci i zbierałam do słoików owady polskich łąk. Przeprowadzałam też niewielkie eksperymenty np. jak szybko głowa zabitej przez babcię kury (domowy rosołek!) zostanie zaatakowana przez drapieżniki mikroświata. Na podstawie gatunku owadów znalezionych w ciele, można przecież ustalić dokładną datę śmierci. Nie lekceważcie więc proszę naszych małych przyjaciół owadów! Muchówka prawdę ci powie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 138
Agunia
26-11-2018 16:07
Jestem osobą, która ma bardzo dobry słuch, a to przy pracy detektywistycznej duży atut. Jestem również wzrokowcem, dość szybko zapamiętuję obrazy, które wcześniej widziałam. Poza tym mam bardzo bogatą wyobraźnię, bez trudu potrafiłabym wymyślić mojej wspólniczce i sobie ciekawą przykrywkę, a wiadomo jak praca incognito, jest w tych delikatnych sprawach ważna.
Zadaję dużo pytań, jestem trochę ciekawska, nie wiedzieć czemu niektórzy określają to jako upierdliwość (zupełnie tego nie rozumiem). Ktoś mi kiedyś powiedział, że gdybym kiedyś przysłuchiwała groźnego przestępcę, to z rozpaczy sam się przyzna do niecnych czynów.
Przestępcy i złoczyńcy całego świata strzeżcie się Karolina Morawiecka (czy to rodzina naszego Pana premiera? ) i Agunia nadchodzą!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 69
O-czytane
26-11-2018 18:01
W prowadzeniu dochodzenia razem z bohaterką mogłoby nam pomóc zdolności do sprzątania. W końcu podczas dokładnego sprzątania można wypatrzeć nawet najdrobniejsze i niezauważalne ślady zostawione przez sprawcę. Umiejętność zwinnego poruszania się z odkurzaczem, biegania z mopem i fruwania z miotłą po kuchni są w stanie zdziałać cuda. Dla normalnego zjadacza chleba te czynności mogą wydawać się banalne, a nawet śmieszne, ale bystry umysł wyczulony na wychwycenie elementów niepasujących do reszty otoczenia może być bezcenny!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 76166
Edyta
26-11-2018 19:35
Jest maniakalną pożeraczką kryminałów. Zarówno jeśli chodzi o książki jak i o filmy. Tak więc znam modus operandi każdego przestępcy. W ten sposób bardzo szybko wyśledzę winnego. :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 13
1985natalia
26-11-2018 19:54
W rozwiązaniu zagadki kryminalnej razem z bohaterką powieści z pewnością pomogłaby mi moja wielka miłość i pasja jaką jest malarstwo. Moje bystre oko szkicownika, które wyłapie wszystko i łatwość w zapamiętywaniu twarzy mogłyby okazać się tu kluczowe. Żaden najmniejszy nawet ślad, czy szczegół nie umknąłby naszej uwadze. Oczywiście sporządzenie portretu pamięciowego sprawcy byłoby dla mnie pestką i stworzyłabym go z dziką wręcz przyjemnością.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 378
TheLazyDumpling
26-11-2018 20:26
Prawdziwym darem dla każdego potencjalnego detektywa byłby dar naśladowania cudzych głosów - możliwe wtedy byłoby odkrycie wielu przydatnych informacji przez telefon, podszywając się pod kogoś innego.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 57
renia511
26-11-2018 21:42
Myślę, że z moją umiejętnością ważenia piwa byłabym świetnym Herkulesem Poirot, Colombo i Sherlockiem Holmsem w jednym. Naważyłabym takiego piwa, po którym każdy wyśpiewałby prawdę w mig. Ludzie nie zmyślaliby, nie tuszowali prawdy, dzięki czemu złoczyńca nie miałby żadnych szans.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd