Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
878635 czytelników
2002 dyskusji
124086 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Międzywymiarowa afera! Więcej na str. 3 - wygraj pakiet książek „Triskel. Gwardia” i „Głosząca kres”.

Międzywymiarowa afera! Więcej na str. 3 - wygraj pakiet książek „Triskel. Gwardia” i „Głosząca kres”.

„Triskel. Gwardia”

Ta sprawa to nie tyle afera międzynarodowa, co... międzywymiarowa! Scyld City to idealne miejsce dla osób obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami. W tym mieście porządku strzeże Gwardia: Kret, Burza i Mayday. Nikt nie wie, że za maską Mayday kryje się niepozorna studentka, Sinead Clarke. Z pochodzenia Sidheanka, marzy, by jej ojczyzna wreszcie przestała kojarzyć się tylko z terroryzmem. Ostatnio Gwardia ma pełne ręce roboty. W napadzie na Muzeum Historii Naturalnej użyto dziwnej broni. Technologia przeczy prawom fizyki, zupełnie jakby nie pochodziła z tego świata…
 

„Głosząca kres”

Trzeci tom serii Wojna Lotosowa, opowieść o ostatniej bitwie, która rozstrzygnie losy Gildii. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. Wyspy Shim a rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, a władca dba wyłącznie o własne interesy. Tajemnicza, wszechmocna Gildia surowo każe każdego, kogo podejrzewa o Nieczystość.

 


Skandal! W prasie ukazał się Wasz artykuł o aferze na skalę międzywymiarową. Podzielcie się jego treścią na łamach serwisu lubimyczytać.pl. Niech każdy czytelnik dowie się, co mają wspólnego mieszkańcy Scyld City obdarzeni nadnaturalnymi zdolnościami i z zaawansowaną technologią z wyspy Shim.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet książek „Triskel. Gwardia” i „Głosząca kres”.

 
 
Regulamin
  • Konkurs trwa 13 września do 23 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Uroboros. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2058
LubimyCzytać
13-09-2018 11:09
Krystyna Chodorowska Krystyna Chodorowska
Jay Kristoff Jay Kristoff
Głosząca kres Głosząca kres
Triskel. Gwardia. Triskel. Gwardia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1378
BlueSugar
13-09-2018 21:19
Rebelianci atakują!
Chrońcie swoje dzieci przed tymi niebezpiecznymi jednostkami! Grupka młodocianych przestępców o zdolnościach nadnaturalnych napadła na jedną z lotosowych fabryk, niszcząc całe zapasy lotosu, jakie udało się zgromadzić do tej pory. Zaufany informator donosi, że wokół fabryki było sporo wyładowań elektrycznych miotanych przez legendarnego tygrysa gromu i towarzyszącej mu skrzydlatej dziewczyny. Podejrzewa się, że za całą akcją stoi rebeliantka Yukiko, która jest od wielu lat poszukiwana przez Gildię z wyspy Shima. Ostatnio widziano ją w podobnej akcji, w której towarzyszyła chłopcu o niezwykłej sile i dziewczynie skrytej za polem siłowym, w której rozpoznano terrorystkę z Sidheanii.
"Nie pozwolimy, aby wrogowie Gildii panoszyli się po naszych terenach i niszczyli lotos tak niezbędny dla naszego życia!" powiedział szogun. Doradcy szoguna spekulują, że to mogło być działanie dywersyjne Gwardii w celu wywołania konfliktu między Imperium a Wyspą Shima. Czyżby wojna wisiała na włosku?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 442
Mili
13-09-2018 22:21
Bezwzględny Szogun, władca wyspy Shin urządził mocno zakrapianą imprezę dla swoich najbliższych współpracowników.
Podczas spotkania wyciekły informacje dotyczące produkcji jego tajnej fabryki.
Nasza reporterka, potrafiąca zmieniać powierzchowność, co zawdzięcza krwi ludu ze Skyld City, Sinead, udawała celebrytkę Sinead O'Connor, by dostać się tam bez wejściówki, dzięki ukrytej kamerze jako jedyni mamy dostęp do szokujących informacji, które są wręcz międzywymiarowe.
Okazuje się bowiem, iż tajna fabryka to kolosalna wytwórnia fonograficzna, która działa od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Produkuje filmy i muzykę majace na celu kontrolę umysłu szarych mas, naszpikowane przekazami podprogowymi są nawet pozornie obiektywne informacje i niewinne bajki dla najmłodszych.

Skyld City istnieje i znajduje się w Polsce, w okolicach Sosnowca! Nikt się tego nie domyślał, ponieważ mind control działa! Szogun jest w rzeczywistości jednym z potężnych władców Europy i posiada pełną kontrolę nad istotami z nadnaturalnymi talentami.
Spekulacjom poddawane są informacje o rzekomej śmierci Michaela Jacksona, Elvisa Presleya i wielu innych, są i tacy, którzy twierdzą że Latający Potwór Spaghetti żyje i ma willę wartą miliony euro pod Sanokiem, zbudowaną z pieniędzy wyznawców.

Co jest kłamstwem, a co rzeczywistością? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Kto i dlaczego grzebie w naszych umysłach,które teorie spiskowe są prawdą? I w końcu, kim jest Szogun?

Odpowiedzi w następnym numerze "SUPER-KOMPREESU" w całości poświęconemu aferze z zakrapianej imprezy u Szoguna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 113
Agata987651
15-09-2018 11:26
Drodzy czytelnicy portalu Lubimy Czytać, czytajcie uważnie!

Bardzo ciężko mi o tym pisać, lecz dowiedzieliśmy się okropnej rzeczy. Jak wiecie Skyld City, o którym pisaliśmy już wcześniej w czasopiśmie "MIĘDZY WYMIARAMI" posiada nieznaną nam technologie i siły, których najprawdopodobniej nigdy nie zrozumiemy. Dlatego wiele ludzi obawia się tej wyspy, nasza reporterka dowiedziała się szokujących rzeczy. Już wiemy, że wzbudzi to wiele kontrowersji i najprawdopodobniej wybuchnie wielka afera. Ale do rzeczy, jak wiadomo większość pisarzy pochodzi właśnie z tej wyspy, wszyscy kochamy ich książki, które opowiadają o fantastycznym dla nas świecie, który dla niech jest codziennością. Okazuje się jednak, że nasze ukochane książki pisane są przez roboty! Tak, dobrze przeczytaliście. Był to jeden z największych sekretów tej wyspy, ale my odnaleźliśmy prawdę. Roboty te powstały dzięki ich wysoce rozwiniętej technologii i ponadludzkich zdolności. Posiadają one umiejętności kreatywnego myślenia. Zupełnie jak ludzie! Nie wiem jak wy ale ja dalej nie potrafię w to uwierzyć. Technologia idzie do przodu z zatrważającym tempie. Może za niedługo zastąpią nas wszystkich roboty? Może takie rzeczy za niedługo będą dla nas będą codziennością? Pozostawiam was, drodzy czytelnicy, właśnie z takimi pytaniami...

Mamy nadzieję, że prześlecie nam swoje opiniach, a za tydzień, w kolejnym numerze "MIĘDZY WYMIARAMI" umieścimy wasze wypowiedzi w kolejnym artykule całkowicie poświęconym tej sprawie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 242
Bartosz
16-09-2018 02:36
Nieziemska afera!
W międzygalaktyce często dochodziło do zaskakujących rozstrzygnięć, ale niedawna seria napadów "grup lotosowych" naraziła na szwank całą reputację społeczności Wyspy Shim. Nieomylna i legalna władza niejakiego szoguna nie mogła przecież okazać się niewystarczająca, by ochronić na lotosie stojący przemysł! Jakby tego było mało w stolicy Shim świadkowie znowu widzieli całą trójkę Gwardzistów - Kreta, Burzę i Mayday ze Scyld City. Zbadaliśmy sprawę.

Z rzetelnych źródeł wiadomo, że wspaniałomyślny szogun nigdy nie prosiłby Gwardii ze Scyld City o pomoc. Czy można zaufać bohaterom bez tożsamości? Za namową eklezjastów tamtejszej Gildii rozpoczęliśmy małe dochodzenie od wspomnianych trzech wichrzycieli i...
Nie uwierzycie do jakich wniosków doszliśmy! Mayday był/a studentem/ką.
Na wyspie Shim od razu wszczęto śledztwo i wydalono kilku dyplomatów ze Scyld City. Tamtejsi mieszkańcy żyją w IV erze i nikt z nich nie czytał nigdy w życiu żadnej książki. Podejrzenia spadły na Gwardzistów.

Prawda okazała się nie tylko zaskakująca, ale wręcz nieziemsko przyziemna. Wsypa Shim nie była wyspą, a półwyspem. W głębi lądu swoją siedzibę miał otyły Toyouke, który zjadał ostatnie zapasy lotosu i organizował wraz z Kretem i Burzą napady na rośliny nasienne. Mayday (Sinead Clarke) miała natomiast tożsamość - tzw. "legitymację studencką", która otwierała wszystkie drzwi na wyspie. Niepozorna Sidheanka prowadziła śledztwo na własną rękę i od dawna podejrzewała Kreta i Burzę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 204
mangusta
18-09-2018 08:15
Skandal!!! Odnaleziono zwykłe, normalne ludzkie dziecko. Owo dziecko nie ma, żadnych zdolności, ani nadludzkich talentów. Jest zwykłym bobasem, który pochłania papki z marchewki, wydala i się ślini. Bobas jest ukrywany w tajemnicy. Głosi plotka, że nie przeszedł testu wielkiej wyroczni. Rodzina ukrywa się w podziemiach.
Czy to prawda? czy to koniec ludzi z nadludzkimi talentami? Czy wyginiemy? Czy znów wrócą zwykli ludzie na świat?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 114
kor_nelka
18-09-2018 21:47
Zbliża się wojna, a może ogarnie nas w końcu wszechobecny pokój?

Po tym jak księżniczka Luiza została porwana przez jednego z młodych naukowców z wyspy Shim, dostaliśmy wiadomość o jej miejscu pobytu. Armia jednak nie jest w stanie przebić się przez komputerowe zabezpieczenia wyspiarzy. Dowiedzieliśmy się również, że księżniczka przebywa tam NIEPRZYMUSOWO.
Od dawna jest nam znana jej młoda i buntownicza dusza, jednak władze uważają to za zbyt duży wyskok. Zamierzają przeprowadzić rozmowy z prezydentem wyspy i sprowadzić Luizę z powrotem. Król nie chciał się wypowiadać na temat chłopaka, który pomógł jej uciec, dlatego można spekulować, że młodych łączy jakieś uczucie.
Czy może księżniczka postawi na swoim i doprowadzi do pokoju pomiędzy oba krajami? Czy w końcu zniesiemy podział tych dwóch narodowości, a związki i kontakty międzynarodowościowe będą uznawane za legalne, a nawet popierane. Czeka nas zagłada czy wręcz przeciwnie?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 357
fantastyczna
20-09-2018 14:10
Planeta Ziemia ma samozwańczych obrońców!
Od tygodnia napływają do nas zgłoszenia o latających istotach porywających młode kobiety. Stworzenia zdają się być krzyżówką ludzi i kruków, a kontakt z nimi najczęściej pozostawia na ciele oparzenia, lecz jak wynika z relacji świadków, nie zawsze tak jest. Wojska tworzą grupy specjalne przeczesujące teren i chroniące schrony, jednak tajemniczy przybysze zdają się odporni na naszą technologię. W związku z problemami, najwybitniejsi twórcy nowoczesnej technologii z wyspy Shim połączyli siły z nadnaturalnie uzdolnionymi mieszkańcami Scyld City, aby skutecznie powstrzymać kolejne fale porwań.
Współpraca przyniosła już pierwsze efekty i zatrzymania kilku przedstawicieli nieznanego gatunku, tylko czy to oznacza, że możemy już poczuć się bezpiecznie? Czy porwane kobiety wrócą na Ziemię?
Na te pytania wciąż nie znamy odpowiedzi.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 281
Dejziaczek
21-09-2018 11:03
NOWY GATUNEK TOKSYCZNEJ ROŚLINY ZAGRAŻA LUDZKOŚCI!
Naukowcy z Sylid City odkryli, że mieszkańcy wyspy Shim stworzyli piękne kwiaty, których pyłek dostaje się do płuc i paraliżuje układ oddechowy.
Jednostki specjalne zostały wysłane w celu dokładniejszego zbadania sprawy, na razie Shim jest uważane za zagrożenie dla wszechświata. Wszystkie portale na wyspę zostały odwołane, turyści są ewakuowani.
Ogłoszono alarm na skalę międzywymiarową, mimo że zabójcze kwiaty to na chwilę obecną nic innego jak plotka.
WIĘCEJ PO ZAKUPIE PRENUMERATY! KLINKNIJ, BY WPŁACIĆ! PIERWSZY MIESIĄC ZA DARMO!!!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 81
Makiwarrior
22-09-2018 09:55
SENSACJA. Reporterzy naszej gazety podczas zbierania materiałów dotyczących napadu na Muzeum Historii Naturalnej odkryli wstrząsające fakty, których wyjaśnienia żądamy od władz Wyspy Shim i Scyld City. Wszystkie ślady i relacje świadków do których dotarliśmy wskazują mianowicie, że sprawcy posługiwali się Shimińską bronią antygrawitacyjną. Pytamy zatem czy kradzież bezcennych zbiorów muzeum to sposób na ratowanie upadającej dyktatury? Czy pieniądze z tego napadu mają finansować wojnę Gildii? Według relacji jednego z naszych informatorów (z którym nie możemy się obecnie skontaktować!) całe zdarzenie obserwował funkcjonariusz Gwardii - Kret, nie podejmując interwencji. Dlaczego? O wyjaśnienie tego poprosiliśmy współpracującego z nami człowieka blisko związanego z Gwardią. Według niego od dłuższego czasu Scyld City cierpi na przepełnienie ludźmi o niesamowitych zdolnościach. Narastają niepokoje i wybuchają konflikty. Nieoficjalnie, Gwardia dąży do podsycenia konfliktu na Wyspie Shim, w którym chce wziąć aktywny udział po stronie Gildii. W zamian za pomoc oczekują terenów pod budowę nowego miasta dla mieszkańców przepełnionego Scyld City. Szogum ponoć entuzjastycznie przyjął zaoferowaną pomoc, wiedząc jak potężny jest oddział złożony z potężnych Scyldian. Żądamy ustosunkowania się władz do tych rewelacji i ogłoszenie czy Scyld City znajdzie się w strefie działań wojennych!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd