Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
878635 czytelników
2002 dyskusji
124086 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Cud człowiek - wygraj książkę „Przeklęci święci".

Cud człowiek - wygraj książkę „Przeklęci święci".

Olbrzym, pastor z głową kojota, mężczyzna porośnięty mchem i kobieta, na którą zawsze pada deszcz – wszyscy przybyli do sennego i tajemniczego miasteczka Bicho Raro w oczekiwaniu na cud. Zamieszkuje je rodzina Soria, wśród której od wieków rodzą się święci, a pątnicy zmierzają do nich z najdalszych zakątków kraju. Beatriz, Joaquin i Daniel są kuzynami i postanawiają zawalczyć o swoją przyszłość. Chcą zmierzyć się z rodzinną legendą oraz przekleństwem. Pozornie niedostępna i zimna Beatriz uważa, że nie dotyczą jej porywy serca. Joaquin jako tajemniczy Diablo oddaje się pasji prowadzenia nielegalnej rozgłośni radiowej. Daniel – mianowany przez rodzinę świętym z Bicho Raro – zdaje się czynić cuda dla wszystkich poza sobą. Jak cuda odmieniają los pątników, tak los rodziny Soria odmieni się wraz z przybyciem do miasteczka Pete'a Wyatta i historią pewnej miłości.

Wyobraźcie sobie, że jesteście dalekimi kuzynami Beatriz, Joaquina i Daniela Sorii, którzy działają cuda. Opiszcie spotkanie z jednym z czworga wędrowców, wymienionych na początku opisu książki, w którym ujawnicie, jaką mocą dysponujecie.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Przeklęci święci - Jacek Skowroński

Przeklęci święci

Autor: Maggie Stiefvater

Wszyscy chcą cudu! Każdy boi się jednak konsekwencji, które za nim stoją. Za każdym świętym stoi cud! Za każdym cudem stoi człowiek. W każdym człowieku jest mrok, z którym musi się zmierzyć. Konsekwencje, które niesie ze sobą cud, mogą okazać się mroczne i niebezpieczne. Czy jesteś w stanie podjąć ryzyko? Konsekwencje, które niesie ze sobą cud, mogą okazać się inne, niż oczekujesz. Czy jesteś w stanie zmierzyć się z mrokiem, który w sobie nosisz? Cud nie zawsze jest tym, czego się spodziewasz. Olbrzym, pastor z głową kojota, mężczyzna porośnięty mchem i kobieta, na którą zawsze pada deszcz – wszyscy przybyli do sennego i tajemniczego miasteczka Bicho Raro w oczekiwaniu na cud. Zamieszkuje je rodzina Soria, wśród której od wieków rodzą się święci, a pątnicy zmierzają do nich z najdalszych zakątków kraju. Beatriz, Joaquin i Daniel są kuzynami i postanawiają zawalczyć o swoją przyszłość. Chcą zmierzyć się z rodzinną legendą oraz przekleństwem. Pozornie niedostępna i zimna Beatriz uważa, że nie dotyczą jej porywy serca. Joaquin jako tajemniczy Diablo, Diablo oddaje się pasji prowadzenia nielegalnej rozgłośni radiowej. Daniel – mianowany przez rodzinę świętym z Bicho Raro – zdaje się czynić cuda dla wszystkich poza sobą. Nad pustynne Kolorado nadciąga mrok, który można pokonać tylko wtedy, jeśli ma się odwagę spojrzeć w głąb siebie i zmierzyć się z własnymi uczuciami. Jak cuda odmieniają los pątników, tak los rodziny Soria odmieni się wraz z przybyciem do miasteczka Pete'a Wyatta i historią pewnej miłości.

Regulamin
  • Konkurs trwa 6 września do 13 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu YA. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1262
Labyrinthe
13-09-2018 23:02
Ujrzałam go już z daleka. Siedział na jednym z pagórków niczym na krześle i dumał, oparłszy łokcie na kolanach. Twarz miał ogromnie przygnębioną, ale nie było się czemu dziwić – już kilka razy zdarzyło mu się nieumyślnie kogoś rozdeptać czy też potknąć się o ten czy inny budynek, doszczętnie go rujnując. Całe szczęście, że potrafiłam latać. Zawisłszy w powietrzu tuż przed jego nosem, krzyknęłam, czy mogę mu jakoś pomóc.
Olbrzym usiłował skupić na mnie wzrok, robiąc przy tym zeza oczami wielkimi jak młyńskie koła.
- Chciałbym mieć przyjaciela – odparł nieszczęśliwym tonem. - Gdzie nie zajdę, wszyscy się mnie boją i uciekają w popłochu. A cóż ja mogę poradzić na to, że jestem taki duży?
Z niepokojem zauważyłam, że oczy zachodzą mu łzami. Musiałam działać.
- Wiesz, tak sobie myślę, że w sumie mogłabym się do ciebie przyłączyć na jakiś czas. Z tego, co mi wiadomo, w dalekich górach na krańcu świata żyje jeszcze kilku olbrzymów. Jeśli chcesz, to cię do nich zaprowadzę. Potrafię dostrzec zakrzywienia czasoprzestrzeni i wykorzystać je do szybszego przemieszczania się. Wyczuwam też położenie portali, przez które można się dostać do różnych wymiarów lub podróżować w czasie. Jeśli nie uda się nam znaleźć osady olbrzymów, zawsze mogę ci pomóc przenieść się do czasów Nefilim, choć nie ukrywam, że wolałabym tego uniknąć, bo niestety marnie skończyli, ginąc w potopie. To jak, reflektujesz?
Oczy olbrzyma rozbłysły.
- Ruszajmy natychmiast – odparł, po czym dziarsko się podniósł.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 591
Wagabunda
13-09-2018 23:48
Niektórzy nazywają to przekleństwem. Rodzina przywykła co prawda do tego typu spraw, nie przeszkadza to jednak babci załamywać nade mną rąk ilekroć przyjdzie pora zbiorów.
Mnie jednak taka sytuacja odpowiada, gdyż dzięki temu mogę kontynuować rodzinną tradycję jako święta Bicho Raro. Znaczy się, jedna z nich.
Dzisiaj przybyli do nas kolejni pielgrzymi. Zwykle są to ludzie dotknięci klątwą lub w inny sposób naznaczeni przez los. Czasem cień kładzie się na ich ciele, czasem na duszy. Tym razem był wśród nich mężczyzna porośnięty w całości mchem. Coś dla mnie.
Zasada jest jedna: krew naszej rodziny pozwala nam zdejmować klątwy, ale tylko dzięki naszym własnym przekleństwom. Dlatego też tylko ja mogłam pomóc temu biedakowi.
Wystarczyło mi go dotknąć. Żadna roślina nie jest w stanie przeżyć spotkania ze mną. Mam zakaz zbliżania się do ogródka i sadu. Mama chowa przede mną swoje paprotki po całym domu. Nawet na pustyni rodzina pilnuje, żebym przypadkiem niczego nie dotykała.
Odkąd udało mi się ususzyć kaktusa i różę pustynną, nie było wątpliwości co jest moim przekleństwem.
Mech tego pątnika nie miał ze mną szans.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 153
Ania
13-09-2018 23:48
-Cóż za dziwne ubranie, gdzie pan je kupił? - zaskoczona zaczęłam palcami sunąć po jego ramieniu.
- To nie ubranie. To mech. - powiedział spiętym głosem
Lekko odskoczyłam. Jeżeli to był mech to najdelikatniejszy jaki kiedykolwiek spotkałam. Chociaż nie chodzę po lasach, więc..chyba niewiele mchu w życiu widziałam.
- Niesamowite. Jak to możliwe? Jak Pan to uczynił? Czy ja też mogę taki mech wyhodować na ramieniu? - zaczęłam zadawać pytania jak nakręcona. Sama nie wiem czemu mnie tak naszło, przecież nie posadziłabym mchu na rękach.
- To cud. - odpowiedział i popatrzył w dal, podążyłam za jego spojrzeniem ale dostrzegłam tylko horyzont, szary, taki nijaki. - Trzeba należeć do rodziny Sorii. Dodał po dłuższej chwili milczenia.
- Ale ja jestem Sorii. Sonia Sorii. Szukam swoich bliskich w tych okolicach. To takie niesamowite, że trafiłam na Ciebie tuż po opuszczeniu busa. Prawdopodobnie jesteś moim dalekim kuzynem. Och - wykrzyknęłam i przytuliłam go bardzo mocno. Nie odwzajemnił uścisku. Po 5 sekundach delikatnie mnie od siebie odsunął.
- Za dużo mówisz - powiedział i ruszył przed siebie.
Ja jak zahipnotyzowana podążyłam za nim.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2058
LubimyCzytać
13-09-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2058
LubimyCzytać
14-09-2018 13:38
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Mael
BlueSugar
Kinia
Martina
Lancasterka

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 32
Martina
14-09-2018 15:51
Dziękuję za wyróżnienie!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1378
BlueSugar
15-09-2018 13:33
Ja również dziękuję za wyróżnienie :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd