CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
867517 czytelników
1958 dyskusji
121766 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Niech mu gwiazdka pomyślności! - wygraj książkę "Zostań, a potem walcz".

Niech mu gwiazdka pomyślności! - wygraj książkę "Zostań, a potem walcz".

W dniu wybuchu I wojny światowej ojciec Alfiego Summerfielda obiecał, że nie pojedzie na front – ale nazajutrz złamał tę obietnicę. Cztery lata później Alfie nie wie, gdzie podziewa się jego ojciec, wie tylko, że wykonuje on jakąś specjalną, tajną misję. Pewnego dnia, czyszcząc buty na dworcu King’s Cross, Alfie niespodziewanie widzi nazwisko ojca w dokumentach należących do wojskowego lekarza. Oszołomiony i zdezorientowany chłopiec zdaje sobie sprawę, że ojciec leży w pobliskim szpitalu – miejscu, w którym leczy się chorych na nerwicę frontową. Alfie nie bardzo wie, co to takiego nerwica frontowa, lecz postanawia wyratować ojca z tego dziwnego, niepokojącego miejsca.

Fabuła książki zaczyna się w dniu 5. urodzin Alfiego. Pamiętacie, jak świętowaliście pierwsze lata życia? Sięgnijcie wspomnieniami do czasów dzieciństwa i opiszcie pierwszą celebrację urodzin, którą przeżyliście świadomie.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Zostań, a potem walcz - Jacek Skowroński

Zostań, a potem walcz

Autor: John Boyne

Autor bestsellerów Chłopiec w pasiastej piżamie i Chłopiec na szczycie góry w kolejnej wyśmienicie nakreślonej opowieści wojennej! W dniu wybuchu I wojny światowej ojciec Alfiego Summerfielda obiecał, że nie pojedzie na front – ale nazajutrz złamał tę obietnicę. Cztery lata później Alfie nie wie, gdzie podziewa się jego ojciec, wie tylko, że wykonuje on jakąś specjalną, tajną misję. Pewnego dnia, czyszcząc buty na dworcu King’s Cross, Alfie niespodziewanie widzi nazwisko ojca w dokumentach należących do wojskowego lekarza. Oszołomiony i zdezorientowany chłopiec zdaje sobie sprawę, że ojciec leży w pobliskim szpitalu – miejscu, w którym leczy się chorych na nerwicę frontową. Alfie nie bardzo wie, co to takiego nerwica frontowa, lecz postanawia wyratować ojca z tego dziwnego, niepokojącego miejsca.

Regulamin
  • Konkurs trwa 20 czerwca do 27 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Replika. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 6
Dolores
27-06-2018 21:37
Pierwsze przeżyte świadomie urodziny... Ah! Cóż to było za wspaniałe przedsięwzięcie. Miałam wtedy tylko, choć jak mi się wtedy wydawało, aż 6 lat. Otworzyłam oczy i pierwsze co mnie powitało to ciepłe promienie słońca, które rozświetlały pokój, dzięki czemu udało mi się dostrzec dwa prezenty na mym biurku. W jednym z nich była moja wymarzona laleczka, którą można było przebierać oraz czesać, natomiast w drugim pieniążki i czekolada. W mej małej główce od razu narodził się plan, by wydać te pieniążki na chrupki, w których kryły się żetony, dzięki którym było się "królem" podwórka. :) Oczywiście nie obyło się bez życzeń, przy których niesamowicie się wstydziłam, tortu czekoladowego oraz zaszczytu zdmuchnięcia sześciu świeczek. Oczywiście nie wyszło mi to za pierwszym razem! Były to niewątpliwie skromne urodziny, ale najważniejsze było to, że spędzam je w atmosferze ciepła rodzinnego i spokoju.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 515
stokrotka
27-06-2018 23:49
Pierwsze urodziny, jakie zapamiętałam, to były moje piąte, czyli bardzo, bardzo dawno temu. Trudno mi przypomnieć sobie szczegóły tego podniosłego wydarzenia, ale jakieś przebłyski widzę. Byłam wtedy w sanatorium razem z mamą i starszą siostrą kilkaset kilometrów od domu. Tata przyjechał wtedy do mnie specjalnie i to pociągiem. Na pewno mi przywiózł puzzle w prezencie. Było też chyba jakieś ciasto, może tort, ale biorąc pod uwagę okoliczności na pewno kupne. To był ważny dzień w moim życiu. Z tamtego okresu niewiele wydarzeń utkwiło mi w pamięci.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 168
Batman
27-06-2018 23:51
Nie wiem, nigdy nie miałam wyprawianych urodzin 😅 Pewnie dla moich rodziców, moje narodziny były taką "pompą", że im starczyło już, do końca życia 😂😂
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2033
LubimyCzytać
27-06-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 515
stokrotka
25-07-2018 13:03
Kiedy możemy się spodziewać wyników?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2033
LubimyCzytać
31-07-2018 09:04
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Ewa
Mystery
Tina
aagnieszkaa1
Dolores

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd