Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866352 czytelników
1948 dyskusji
121402 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Drzemiące demony - wygraj książkę "Naturalna kolej rzeczy".

Drzemiące demony - wygraj książkę "Naturalna kolej rzeczy".

Odurzona, przebrana w staroświeckie zniszczone ubrania Yolanda budzi się w odizolowanym pokoju. Obok siedzi Verla, która wydaje jej się dziwnie znajoma. W oddali słychać echo tajemniczych głosów mężczyzn. Kobiety znajdują się w głębokiej australijskiej głuszy, a kolejne zniewolone towarzyszki są już w drodze. Bite, głodzone i poniżane, muszą wykonywać ciężkie prace fizyczne bez zadawania zbędnych pytań. Nie są pewne niczego poza bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, które je wszystkie łączą. Jedynym źródłem ich siły są zwierzęce instynkty, którym muszą się poddać, aby przetrwać.

"Naturalna kolej rzeczy" to dystopijna opowieść, która przypomina o największych sprzecznościach targających ludźmi. Ponoć w każdym z nas drzemią demony... Opiszcie sytuację, w której budzi się w Wasza mroczna strona. Długie stanie w kolejce na poczcie to przecież prawdziwa próba charakteru.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Naturalna kolej rzeczy - Jacek Skowroński

Naturalna kolej rzeczy

Autor: Charlotte Wood

Współczesna wersja „Opowieści podręcznej” Odurzona, przebrana w staroświeckie zniszczone ubrania i rozpaczliwie marząca o papierosie Yolanda budzi się w odizolowanym pokoju. Obok siedzi Verla, która wydaje jej się dziwnie znajoma. W oddali słychać echo tajemniczych głosów mężczyzn. Kobiety znajdują się w głębokiej australijskiej głuszy, a kolejne zniewolone towarzyszki są już w drodze. Bite, głodzone i poniżane, muszą wykonywać ciężkie prace fizyczne bez zadawania zbędnych pytań. Nie są pewne niczego poza bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, które je wszystkie łączą. Jedynym źródłem ich siły są zwierzęce instynkty, którym muszą się poddać, aby przetrwać. Wkrótce kobiety zamienią się z ofiar w łowców zdeterminowane, aby wydostać się z najgorszego więzienia, jakie widziały. Dystopijna, iluzoryczna i świetnie napisana opowieść, która przypomina o największych sprzecznościach targających ludźmi – zdolności do nieokiełznanej dzikości, skrajnym egoizmie, niezwykłej odporności i możliwości odkupienia win.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 19 czerwca do 26 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Kobiece. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 53
alexoxo_aoi
26-06-2018 16:55
Mój charakter jest jedną wielką sprzecznością i to samo w sobie jest już jednym, wielkim, mrocznym żartem. Myślę, że może właśnie z tego wewnętrznego rozdarcia wynika moja najmroczniejsza strona : strona, która jest zbyt zmęczona. Zbyt zmęczona, żeby się starać, żeby pisać do ludzi, żeby się angażować, żeby znaleźć pracę, żeby zdać prawo jazdy, żeby wyjść z domu, żeby żyć. Potworny fragment mnie, który nie widzi sensu, nie rozumie dlaczego miałabym gonić za czymś, co pod koniec dnia nie ma żadnego znaczenia. Nie lubię tego głosu w mojej głowie - głosu wewnętrznego introwertyka, aspołecznego wariata, leniwego pasożyta ( nazwijcie to, jak chcecie) - bo przez niego omijają mnie najlepsze lata mojego życia. Chcę czegoś, ale nie wyciągam po to ręki, bo jestem zbyt zmęczona, żeby znów się czymś zawieść. Po co mam rysować, skoro nigdy nie będę w tym dobra? Po co mam ćwiczyć, skoro nigdy nie będę chuda? Po co mam się angażować, skoro ludzie odchodzą?
To męczy, odbiera motywację, zamyka w domu na cztery spusty i sprawia, że czuję się jak porażka. Jak obiekt warty wyśmiania. Jak rozczarowanie dla mojej rodziny.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1167
Labyrinthe
26-06-2018 20:36
Mnie najbardziej denerwuje ludzka tendencja do zbytniego interesowania się czyimś wyglądem. Jeśli ktoś wyróżnia się z tłumu, od razu wzbudza sensację. I to nie tylko w małych miastach. Tak jakby istniały jakieś standardy, do których trzeba się dopasować. Jak gdyby wszyscy musieli wyglądać tak samo. Najgorzej jest latem. Jeśli na horyzoncie pojawi się dziewczyna w krótkich spodenkach, która jest przy tuszy, ma rozstępy lub cellulit to nie ma opcji, by pozostała niezauważona przez wszystkich tych usłużnych "znawców", skanujących otoczenie w poszukiwaniu osobników gwałcących swym wyglądem ich poczucie estetyki. Ile to już razy słyszałam, jak na widok osoby, która wychodziła poza ogólnie przyjęte ramy, ktoś obok mnie komentował na głos: „Taka gruba, a nosi legginsy”, „Z takim cellulitem nie powinna pokazywać się w krótkich spodenkach”, „Ale idiotycznie wygląda z tymi niebieskimi włosami”, „Po co mu ta obroża na szyi?” itd. I wówczas szlag mnie jasny trafia. Bo co komu do cudzego wyglądu? Niech każdy nosi, co chce i w czym się dobrze czuje, a włosy farbuje na taki kolor, jaki mu się podoba. Wszyscy ci nieproszeni komentatorzy doprowadzają mnie do szewskiej pasji i nieraz mam ochotę wykrzyczeć im w twarz, że to nie ich sprawa, jak kto wygląda. Niech się lepiej zajmą sobą. A nawet w pewnym stopniu jest mi ich żal, bo skoro ich największym hobby jest nadmierne interesowanie się wyglądem innych ludzi, to ich życie musi być przeraźliwie nudne.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 102
Ivon
26-06-2018 21:07
Dla mnie prawdziwą próbą charakteru jest styczność z ludźmi, którzy są całkowicie pochłonięci swoimi smartfonami. Takie osoby nie zauważają ludzi na chodniku, przejściu dla pieszych, aut, budynków, kolejki w sklepie, swojego rozmówcy – po prostu reszty świata. Jeszcze jak widzę gest palca wskazującego by chwilę zaczekać, bo komórka jest ważniejsza to dostaję białej gorączki. Wychodząc na miasto nie relaksuję się bo muszę nieustannie wymijać zombie, jak przeszkody na specjalnym torze. W przeciwnym razie staranują mnie, moje zakupy lub dziecko. A jeszcze nie daj Boże zdarzy się, że gdzieś przypadkowo szturchniemy ramieniem taką osobę. Manekin wyrwany z letargu posyła wtedy spojrzenie pełne wyrzutu i złości. Ludzka arogancja i brak szacunku dla innych budzą we mnie prawdziwego demona i mam ochotę potrząsnąć takimi osobami i zrobić im od ręki bardzo skuteczną terapię szokową. Może nią być pisk opon samochodowych, które na tyle wystraszą manekina, że upuści swój cały „świat” i to nauczy go, w jakich miejscach korzysta się z komórki, albo będą to bardzo pokaźne i świeże odchody pupila, które jasno dadzą do zrozumienia, że pod nogi trzeba patrzeć. Mówię o nich „ślepcy z wyboru” i uważam to zjawisko za współczesną chorobę cywilizacyjną. Bardzo denerwuje mnie fakt, że zupełnie nie poczuwają się do odpowiedzialności za brak rozwagi i nie mają poszanowania dla ogólnych zasad i norm. Słowa przepraszam też nigdy nie usłyszałam, bo wciąż liczy się tylko smartfon, a nie ludzie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1626
syla50
26-06-2018 21:47
Gdy dostaję smsa od meżusia (dosłownie przed sekundką) cytuję: "Robisz z tych dzieci debili. Takie obsrane niedojdy które nie potrafią dojść do domu jak pada deszcz. Do tego prowadzisz." Wtedy budzi się we mnie nie tylko demon..ale mam ochotę popełnić zbrodnię doskonałą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 897
Olga
07-07-2018 13:24
nie ma to jak publicznie zmieszać partnera z błotem, to raczej na pani ktoś powinien popełnić zbrodnię |:
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2023
LubimyCzytać
26-06-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 42
Gosiaczek
27-06-2018 00:00
Wsiadam po całym dniu do busa. Znowu nie mam gdzie usiąść! Też marzę o wolnym miejscu! Chcę usiąść i spać czy to tak wiele!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 15
patka
18-07-2018 08:13
Halo, halo! Ktoś zapomniał o tym konkursie?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 230
angelina73
19-07-2018 15:26
Dajcie ludziom trochę luzu.Wyniki będą z pewnością.Adminom też urlop się należy😜
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2023
LubimyCzytać
31-07-2018 13:30
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Johel
Shino11
Ishtir
mika
Iwa_90

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd