Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866352 czytelników
1948 dyskusji
121402 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Dogadajmy się - wygraj książkę "Mediatorka".

Dogadajmy się - wygraj książkę "Mediatorka".

Historia mediatorki sądowej, która musi nie tylko pomagać innym w rozwiązywaniu problemów, ale przede wszystkim stawić czoło własnym. Nękanie ze strony byłego męża, jego groźby pod adresem dzieci, wymagająca praca, brak wsparcia ze strony rodziców, to tylko niektóre wyzwania bohaterki. Musi ona jednak nie tylko stawiać im czoło, ale także pomagać w rozwiązaniu zawikłanych sytuacji rodzinnych w sądzie. Wszak od mediatorów oczekujemy cudów…

Mediacja to często jedyna okazja, by rozwiązać problemy. Zdarzyło się Wam kiedyś pełnić rolę mediatora? Napiszcie, co było przedmiotem sporu i jak poradziliście sobie w tej sytuacji.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Mediatorka - Jacek Skowroński

Mediatorka

Autor: Ewa Zdunek

Poruszająca, choć też życiowo zabawna historia mediatorki sądowej, która musi nie tylko pomagać innym w rozwiązywaniu problemów, ale przede wszystkim stawić czoło własnym… Mediacja to często jedyna okazja, by rozwiązać problemy, które dotykają wielu rodzin. Praca, która jest prawdziwym powołaniem. Czy jednak pomoże głównej bohaterce poradzić sobie z własnymi kłopotami? Nękanie ze strony byłego męża, jego groźby pod adresem dzieci, wymagająca praca, brak wsparcia ze strony rodziców, to tylko niektóre wyzwania bohaterki. Musi ona jednak nie tylko stawiać im czoło, ale także pomagać w rozwiązaniu zawikłanych sytuacji rodzinnych w sądzie. Wszak od mediatorów oczekujemy cudów… Pasjonująca powieść o przedstawicielce tak mało znanego zawodu, pełna przejmujących historii z sal sądowych, oparta na zawodowych doświadczeniach autorki.

Regulamin
  • Konkurs trwa 19 czerwca do 26 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 102
Ivon
26-06-2018 21:27
Głos w sprawie zabieram tylko wtedy, kiedy bardzo dobrze znam obie strony i wiem, gdzie leży problem. Zazwyczaj diabeł tkwi w szczegółach, którymi obie strony nie chcą się dzielić z kimś trzecim, więc mediacje przeprowadzam tylko w moim związku. Rozmowy w nerwach nie są najlepszym rozwiązaniem, bo można powiedzieć coś czego później będzie się żałować, dlatego wyszłam z inicjatywą, by każdy napisał list od serca. I teraz to one pełnią rolę mediatora. Sprawdzają się rewelacyjnie i dzięki nim życie stało się prostsze i przyjemniejsze. Listy dają możliwość, by zastanowić się co chcemy przekazać drugiej osobie, przelać na papier uczucia, o których boimy się mówić, pokazać nasz punkt widzenia i wyrazić swoje oczekiwania. Nie ma w nich złości, każde słowo jest dwa razy przemyślane i każdy w gruncie rzeczy zostaje „wysłuchany”. Później siadamy razem na kanapie i dyskutujemy o problemie już bez emocji i okazuje się, że nie był on tak duży, tak poważny i jesteśmy w stanie go rozwiązać wspólnymi chęciami i zaangażowaniem. Odkąd rozwiązujemy nasze niesnaski w ten sposób, staliśmy się sobie jeszcze bliżsi i przekonaliśmy się, że nie ma takiego problemu, z którym nie moglibyśmy sobie poradzić. Tak naprawdę wszystko zależy od rozmowy. Nieważne czy będzie to rozmowa w formie listów, czy tradycyjna, ale ważne by nie dać się ponieść emocjom i wysłuchać się nawzajem. Nauczyłam się, że spór zawsze ma dwie strony medalu i warto poznać wersję naszego rozmówcy, bo to wszystko zmienia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 950
Lilianna
26-06-2018 22:39
Trzy koty i tylko jeden przysmak. Rzucę w całości to jeden chwyci i ucieknie zostawiając pozostają dwójkę bez niczego albo jeszcze gorzej, bo mogą chwycić wszystkie i dosłownie rozerwać się na strzępy. Wolałabym jednak, żeby moja mediacja odbyła się bez ofiar w postaci kłęby kłaków. Czas mija, a trzy wygłodniałe potwory patrzą się intensywnie na trzymany przeze mnie przysmak. Co robić? Czy dam radę uniknąć konfliktu? Powoli oddalam się w stronę drzwi, chwytam za portfel i biegnę do najbliższego sklepu. Wracam z pełnym opakowaniem i teraz mogą opychać się do woli. Potencjalny konflikt zażegnany, tym razem udało się bez większej mediacji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 854
ogarbejbe
26-06-2018 23:26
Dlaczego zawsze jestem mediatorem w sporach znajomych lub bliskich?
1. Bo wzbudzam zaufanie
2. Umiem słuchać
3. Nie narzucam swojej opinii.

W jakich sytuacjach byłam rozjemcą?
1. "Bo on powiedział, że jestem gruba." " Nie, że jesteś, ale, że sukienka Cię pogrubia. Przecież pytałaś!" --> rozmówki damsko męskie
2. Gdy Tato zapomniał o rocznicy, a Mama była wściekła.
3. Gdy dwóch kolegów podrywało tę samą dziewczynę.

To tylko trzy przykłady. Ale za to jak ciekawe. Co ważne, spory rozwiązane :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 42
Gosiaczek
26-06-2018 23:57
Moja siostra i najlepsza przyjaciółka upatrzyły sobie tego samego faceta! Nie ma nic gorszego niż stać między młotem, a kowadłem. A kobiety potrafią kłócić się długie tygodnie!
Postanowiłam wkroczyć do akcji i załagodzić spór!
Okazało się, że poszło mi wyśmienicie. Siostra wyszła za mąż za faceta o którego wtedy toczył się spór, a my po dziś dzień jesteśmy przyjaciółkami!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2023
LubimyCzytać
26-06-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2023
LubimyCzytać
09-07-2018 14:04
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

patka
Elwira
Yevoni
Ivon
Lilianna

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd