Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866355 czytelników
1948 dyskusji
121404 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Niepodległa księgarnia - wygraj książkę "Europa jesienią".

Niepodległa księgarnia - wygraj książkę "Europa jesienią".

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe. W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

A gdybyście tak mogli wybrać skrawek przestrzeni, na którym ogłosilibyście niepodległość? Napiszcie, w jakim miejscu utworzylibyście nowy polityczny byt. Niepodległa sypialnia? Niepodległa ulubiona księgarnia? Jak nazwalibyście nowe "państwo"?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Europa jesienią - Jacek Skowroński

Europa jesienią

Autor: Dave Hutchinson

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe. W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Krąży po kontynencie, wymykając się jawnym oraz tajnym służbom, i z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

Regulamin
  • Konkurs trwa 12 czerwca do 19 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 427
Pietruszkowa
19-06-2018 17:24
Republika Wygniecionego Fotelu ogłosiłaby swoją niepodległość na początku XX wieku.
Obywatelstwo otrzymuje się wyłącznie na podstawie prawa krwi. Obywatelom przysługuje darmowa gorąca czekolada i tosty z serem. Jedynym obowiązkiem członków narodu jest czytanie książek i dbanie o czystość.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1167
Labyrinthe
19-06-2018 21:49
Ja wybrałabym przestrzeń ruchomą, a konkretnie pływającą. Moje niepodległe państwo, Republikę Wolnomyślicieli, powołałabym do życia na ogromnym transatlantyku. Wśród obywateli znajdowaliby się freelancerzy, artyści i pisarze, a więc osoby niezależne, które nie są przywiązane do konkretnego miejsca: mogą zatem pracować oraz mieszkać wszędzie i nigdzie. Każdy z nich samodzielnie opłacałby rejs, czyli pobyt w moim państwie, pracując zdalnie na jego terenie. Nie musiałabym się tym samym zmagać z problemem zadłużenia mojej republiki ani wprowadzać systemów zapomogowych. Obywatelstwo uzyskiwałby każdy pasażer tuż po wejściu na pokład i podpisaniu rocznej deklaracji podróży, którą to deklarację można by następnie przedłużyć o kolejny rok, w zależności od uznania. Obywatele Republiki Wolnomyślicieli pracowaliby w grupie w wyznaczonych do tego celu przestrzeniach lub indywidualnie we własnej kabinie. W chwilach wolnych od pracy mieliby możliwość korzystania ze znajdujących się na pokładzie licznych atrakcji: basenów, siłowni, barów, restauracji, kina, teatru i wielu, wielu innych. Przez cały rok, nieprzerwanie, opływalibyśmy wszystkie kontynenty, regularnie zawijając do rozmaitych portów w celu uzupełnienia zapasów. Istniałaby również przy okazji możliwość wybrania się na wycieczkę krajoznawczą. Wspólnie poznawalibyśmy kulturę i kuchnię niemal wszystkich krajów świata oraz zawiązywalibyśmy wiele interesujących znajomości. Ahoj, przygodo!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
19-06-2018 23:59
Łazienka moim azylem
Marzę by zamknąć się w niej choć na chwilę
Mieć chwilę spokoju i trochę oddechu
To jest warte grzechu
NIEPODLEGŁE SPA DOMOWO-WYPOCZYNKOWE
Zawsze czeka gotowe
Aż przekręcę kluczyk w zamku
Wieczorem i o poranku
I nic mnie wtedy nie interesuje
Nawet dziecko które za drzwiami wariuje
Bo to jest moja niepodległa chwila
Która codzienny tród umila
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2023
LubimyCzytać
09-07-2018 10:38
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

amarant11
Seurella
Oleńka
Moba
Klops

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd