Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
871395 czytelników
1985 dyskusji
122968 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Coraz bliżej celu - wygraj książki "Wieża świtu" i "Tajemnica godziny trzynastej".

Coraz bliżej celu - wygraj książki "Wieża świtu" i "Tajemnica godziny trzynastej".

Kontynuacja bestsellerowej serii "Szklany tron", która zdobyła miliony czytelników na całym świecie. Opowiada o dziejach Chaola Westfall, który odbywa podróż do dalekiego królestwa, starego i pięknego miasta Antica. Były kapitan Gwardii Królewskiej ma nadzieję, że któraś ze słynnych uzdrowicielek z Torre Cesme przywróci mu władzę w nogach. Uleczenie to jednak tylko część planu. Oto na tronie zasiada wszechpotężny kagan, którego Chaol ma za zadanie nakłonić do wzięcia udziału w wojnie. Jednak to, co czeka Chaola i obecną kapitan Gwardii Królewskiej Nesryn, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania.

 

„Tajemnica godziny trzynastej”. Nina budzi się zziębnięta wśród rozsypanych na posadzce odłamków szkła. Nie wie, gdzie właściwie się znajduje, ani nie pamięta, kim jest. Zauważa, że odzyskała przytomność w pałacyku, który stoi przy rynku niewielkiego miasteczka. Tydzień wcześniej zostali zabrani przez komunistów na ferie zimowe. Mieli je spędzić w urokliwym miasteczku w Bieszczadach, jednocześnie przygotowując się do swoich przyszłych zadań jako elitarna grupa Czerwonych Kapturków, czyli nastolatków zwalczających skutki anielskiej magii. A teraz przerażona, pozostawiona sama sobie Nina, ubrana jedynie w staroświecką suknię z koronkami, odkrywa, że miasteczko jest wymarłe. Jak się tu znalazła i co się stało z mieszkańcami opuszczonego miasteczka.

 

Fantastyczni bohaterowie Waszych historii zmierzają do miejsca, w którym chcą odzyskać to, co utracili. Gdy docierają do celu, na pierwszy rzut oka zdaje się, że nikogo w nim nie ma. Czy aby na pewno? Kim są ci bohaterowie, jaki cel obrali i co chcą otrzymać z powrotem? Tę kwestię pozostawiamy w Waszych rękach. Dajcie się ponieść wyobraźni.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1600 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet książek  "Wieża świtu" i "Tajemnica godziny trzynastej".

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 24 maja do 31 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1600 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Uroboros.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 4
ola_04
31-05-2018 23:53
-Obiecuję, że wrócę po ciebie- mówię, a drzwi przede mną się zatrzaskują. Do oczu napływają mi łzy, straciłam najważniejszą osobę w moim życiu.


Rok 2340. Minęło 10 lat. Gdzie ona teraz może być? Jak wygląda? Czy myśli o mnie? Zadaję sobie te pytania od tylu lat, a nadal nie poznałam odpowiedzi.

Telefon do pani, panno Megan- mówi i podaje mi słuchawkę
-Słucham?- mówię i czekam na odpowiedź
-Amelia czeka na ciebie na Regent Common, czas start- usłyszałam, a połączenie przerwano
-Przepraszam, muszę pilnie wyjść- mówię i nie czekając na odpowiedź Tomasa wybiegam z jego gabinetu, a następnie z budynku. Wsiadam w jedną z taksówek i próbuję przekonać kierowcę, aby jechał jak najszybciej, na podaną ulicę.

Uczucia, które towarzyszą mi w tym momencie są nie do opisania. Strach, lęk, nadzieja. Zdaję sobie sprawę, że wszystko może się zdarzyć.
Na miejsce docieram po 30 minutach. Płacę, wychodzę z taksówki i staję przed budynkiem.
Duży, potężny dom, otoczony drzewami. Od jego dachu odbijają się krople deszczu, ich dźwięk jest równy biciu mojego serca w tym momencie. Podchodzę do drzwi. Zapukać? A może po prostu wejść, biję się z myślami.
Pukam- nikt nie odpowiada. Pociągam- drzwi zamknięte.
Zaczynam płakać.
Zauważam kartkę leżącą na stoliku na tarasie.
,, Co można zobaczyć tylko raz w minucie, dwa razy w momencie, ale nigdy w chwili?, jeżeli zgadniesz, będziesz krok bliżej do swojego celu''
Zastanawiam się dłuższą chwilę. Dochodzę do wniosku, że nie wiem.

Wracam do domu i kładę się do łóżka. Wybija północ. Wiem. Chodzi o ,,M''. Moje ulubione miejsce w parku. Jest tam żywopłot wycięty właśnie w tą literę.
Sprytnie to rozegrałeś.
Następnego dnia rano jadę w miejsce, które odgadłam w nocy.
Jestem. Zgaduję, że będzie tu kolejna karteczka ze wskazówką. No i jest.
,,Wymienisz dzięki temu wszystkie swoje wady, wszystkie swoje problemy. Jest to łącznik używany zbyt często przez ciebie, uwierz''
Przeczytałam i okej, to robi się dziwne. To musi być osoba, która chociaż w małym stopniu mnie zna. Znana mi osoba wie, gdzie jest Amelia.
Nad tą zagadką długo się nie zastanawiałam, chodzi o ,,I''. Wiele osób mówi mi, że nadużywam tego spójnika.
Miejsce? Księgarnia. InBook.
Jedziemy.

Po kilku minutach chodzę już między półkami. Kiedy znajduję kartkę na dziale z kryminałąmi, stwierdzam, że ta osoba musi mnie znać bardzo dobrze.

,, otwórz na pierwszej stronie książkę tą, a potem 2 razy napisz literę tą. Możesz dodać lub też nie''
Na pierwszej stronie widzę duże R. Piszę dwa razy. MIRR... Dłużej zastanawiam się nad drugą częścią zagadki. ,, Możesz dodać lub też nie''.
Wszystko składa się w całość. Po angielsku. Lub-or. MIRROR.
-Mirror...- mówię do siebie pod nosem- stary labirynt luster-oznajmiam z entuzjazmem i rzucam się biegiem w tamtym kierunku.
Szarpię za klamkę, a drzwi wreszcie ustępują. Za chwilę zobaczę moją małą córeczkę starszą o 10 lat. Znów strach, lęk, nadzieja.
Wbiegam do głównego pomieszczenia i widzę 15letnią dziewczynkę. Drobna, malutka. Moja drobna, malutka Amelia. Czekałam na ten moment tyle lat.
Podbiegam do Amelii i mocno ją przytulam.
-Amelia, skarbie- mówię cicho
-Mamo..- mówi i mocno się we mnie wtula.


Zawsze trzeba walczyć do samego końca, o to, co kochamy ponad życie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2044
LubimyCzytać
05-06-2018 11:49
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

MrsAngel
Inka
Agata987651
Roler
Mirta

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd