Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866346 czytelników
1948 dyskusji
121396 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Mundur - wygraj książkę "Detoks".

Mundur - wygraj książkę "Detoks".

W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki. Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym alkoholikiem. Ale tylko on daje nadzieję na rozwikłanie sprawy zabójstwa 24-letniej kobiety, pod warunkiem że zdoła wziąć się w garść i zechce współpracować z kolegami. Tymczasem szczególnie młoda sierżant Magda Giętka budzi w nim nieuzasadnioną niechęć. Szukając zabójcy Martyny Bułeckiej, policjanci zapuszczają się w najbardziej zdegenerowane rejony Łodzi. Poznają świat dewiantów, prostytutek i narkomanów, wykolejeńców balansujących na granicy prawa. Przekonują się, że ludzie przeważnie nie są takimi osobami, za jakie się podają, a niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur.

Stwórzcie historię, której myślą przewodnią będzie fragment opisu wydawcy: „niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur”. W dowolnym kontekście wplećcie w nie wyraz ŁÓDŹ, wyróżniając go dużymi literami.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Detoks - Jacek Skowroński

Detoks

Autor: Krzysztof Domaradzki

W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki Martyny Bułeckiej. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków. Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym alkoholikiem. Ale tylko on daje nadzieję na rozwikłanie sprawy zabójstwa 24-letniej kobiety, pod warunkiem że zdoła wziąć się w garść i zechce współpracować z kolegami. Tymczasem szczególnie młoda sierżant Magda Giętka budzi w nim nieuzasadnioną niechęć. Szukając zabójcy Martyny Bułeckiej, policjanci zapuszczają się w najbardziej zdegenerowane rejony Łodzi. Poznają świat dewiantów, prostytutek i narkomanów, zblazowanych studentów i wykładowców, wykolejeńców balansujących na granicy prawa, skorumpowanych prawników i zdeprawowanych dziennikarzy. Przekonują się, że ludzie przeważnie nie są takimi osobami, za jakie się podają, a niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur. Wśród sfrustrowanych członków zespołu śledczego coraz częściej dochodzi do tarć. Sytuację dodatkowo komplikuje odkrycie związku pomiędzy zabójstwem Martyny Bułeckiej a sprawą sprzed czterech lat. Wówczas w małej wsi nieopodal Łodzi w podobny sposób została zamordowana nastoletnia dziewczyna. Tyle że sprawca tamtego zabójstwa został schwytany i osądzony. Tragiczna pomyłka? A może celowe działanie…

Regulamin
  • Konkurs trwa od 24 maja do 31 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 39
sky
31-05-2018 10:24
Ulica Piotrkowska w ŁODZI. Jeden z najlepszych łódzkich śledczych - komisarz Wiktor Kowalski siedzi przy stoliku w jednej z najbardziej znanych restauracji w mieście. Jak zwykle zamówił swoją ulubioną pierś kaczki w sosie żurawinowym wraz z puree z zielonego groszku oraz lampkę jednego z najlepszych czerwonych win. Za oknem dostrzec można było typowy miejski zgiełk. Turyści fotografujący każdy najmniejszy szczegół, dzieci jeżdżące na rowerach, czy para emerytów, która wybrała się na popołudniowy spacer. Kowalski uwielbiał tak siedzieć i obserwować. Patrzeć jak wygląda spokojne życie normalnych ludzi. Kręciło go to, bo jego życie, na pewno nie było synonimem spokojnego życia. Świadczy o tym sam fakt bycia w tym miejscu i świętowania wraz z Kingą kolejnego sukces. Sukcesu, jakim niewątpliwie było wyeliminowanie kolejnej osoby, która wyrządziła w ich życiu tak wiele złego. Sama śmierć nie zrobiła jednak na nim żadnego wrażenia. Nie było to jego, ani pierwsze, ani ostatnie zabójstwo. Za pewne, jak to bywało wcześniej, zwłoki zostaną odnalezione za kilka dni, jednak miejsce zostało jednak wyczyszczone z chirurgiczną precyzją, że nikt nie będzie w stanie wpaść na ich trop. Wiktor z Kingą śmiali się, że są w usuwaniu śladów mistrzami. Bo w końcu to praktyka czyni mistrza.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
31-05-2018 13:14
Jan pożegnał rano żonę i dzieci i pojechał do pracy. Pracował w ŁODZI, na posterunku policji. Przebrał się w mundur i wyruszył na patrol. Jego ulubionym rejonem były obrzeża miasta i dzisiaj również się tam udał. Zatrzymał się w bocznej alejce i wypatrywał ofiary. Po kilkunastu minutach zauważył nadjeżdżający samochód. Wyszedł z radiowozu i go zatrzymał. Uśmiechną się pod nosem, gdy zobaczył, że za kierownicą siedziała młoda kobieta i była sama.
-Dzień dobry, kontrola drogowa. Proszę o okazanie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia samochodu.
-Dzień dobry, zaraz znajdę - kobieta nerwowo przeszukiwała torebkę - Proszę - podała dokumenty
Jan z uwagą przeglądał wszystkie papiery. Uśmiechną się gdy zobaczył, że ubezpieczenie nie jest aktualne
-Ubezpieczenie nie jest aktualne, wie Pani co to znaczy?
-Co?- spytała drżącym głosem dziewczyna
-To będzie dużo Panią kosztował: mandat, kara u ubezpieczyciela, holowanie samochodu...Zaczął straszyć dziewczynę Jan - Ale możemy to jakoś załatwić jeśli jest Pani chętna
-Jak?
-Proszę pójść ze mną do radiowozu - tam Jan ją brutalnie wykorzystał, grożąc, że jeśli komukolwiek o tym powie to go popamięta
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1447
Claryyy
31-05-2018 15:14
Jest 2 w nocy, a na pieprzonych ulicach ciągle są korki. Wzdycham i obciągam sukienkę, która znowu się podwinęła. Samochody ruszyły. Zjechałam na boczną drogę, minęłam znak na ŁÓDŹ i przyspieszyłam. 2:34.
- Cholera.
Nie mija 5 minut, kiedy widzę w lusterku światła policji.
- Cudownie – warczę.
Zjeżdżam na pobocze. Słyszę pukanie w szybę. Otwieram ją, a dureń z latarką świeci mi po oczach.
- Śpieszymy się gdzieś?
- Nie my. Ja. – poprawiam – I tak, śpieszę się.
Mam już serdecznie dość tej nocy. Policjant najwyraźniej też, bo zaciska szczękę i warczy na mnie.
- Wysiadać. Już.
Powstrzymuje się przed komentarzem i przewracam tylko oczami. Wychodzę, a moja sukienka zwija się do połowy uda. Mężczyzna zauważa to i zaczyna się lubieżne uśmiechać. Tylko nie to. Nie mam siły na zboczone żarty.
- Odwróć się i ręce na maskę – mówi zadowolonym głosem.
- Przecież tylko przekroczyłam prędkość.
- Natychmiast!
Odwracam się powoli. Nie podoba mi się to. Czuję jak śliskie łapy przesuwają się po moich nogach. Przeklinam w myślach, kiedy czuję, że zbliża się do ud. Czekam aż się odsunie, ale nie robi tego. Jego ręce zahaczają o brzeg sukienki i suną dalej, do pośladków. Dość, odwracam się i wymierzam mu policzek.
- To jest molestowanie! Zgłoszę to!
Facet śmieje się tylko.
- A kto ci uwierzy dziecinko? Jestem szanowanym policjantem, nie przestępcą.
- Jedyne co różni cię od przestępcy to mundur.
Uderzam jeszcze raz, tym razem pięścią i biegnę do samochodu. Takie kreatury nie powinny istnieć.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
Cruella
31-05-2018 18:23
"Krwawa ŁÓDŹ". Taki tytuł widniał na lokalnej gazecie. Młoda dziewczyna, a dokładniej Linda Raily została znaleziona w łodzi rybackiej. To wydarzenie wstrząsnęło całym miasteczkiem. Było ono niewielkie, więc szybko sąsiedzi patrzyli na siebie podejrzliwie, a wszystkich rybaków omijano szerokim łukiem. Jednak łódź nie miała właściciela. Nie było świadków, ani podejrzanych. Przez chwile śledczym cisnęło się na usta "Zbrodnia doskonała". Tak nazwano tą zbrodnię i szybko zamknięto. Jednak nie tylko śledczy, ale i sprawca popełnili błąd. Miejscowy rybak wyłowił nóż zawinięty w policyjny mundur. Mundur porucznika Jonssona.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 10
Cruella
31-05-2018 18:24
"Krwawa ŁÓDŹ". Taki tytuł widniał na lokalnej gazecie. Młoda dziewczyna, a dokładniej Linda Raily została znaleziona w łodzi rybackiej. To wydarzenie wstrząsnęło całym miasteczkiem. Było ono niewielkie, więc szybko sąsiedzi patrzyli na siebie podejrzliwie, a wszystkich rybaków omijano szerokim łukiem. Jednak łódź nie miała właściciela. Nie było świadków, ani podejrzanych. Przez chwile śledczym cisnęło się na usta "Zbrodnia doskonała". Tak nazwano tą zbrodnię i szybko zamknięto. Jednak nie tylko śledczy, ale i sprawca popełnili błąd. Miejscowy rybak wyłowił nóż zawinięty w policyjny mundur. Mundur porucznika Jonssona.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 684
Angelika
31-05-2018 21:29
Już od jakiegoś czasu śledziliśmy z partnerem kilku podejrzanych o korupcję policjantów. No, ale taka praca. Tym razem trafiliśmy na naprawdę parszywe gnidy. Skaza i Charlie właśnie wchodzili do klubu należącego do szefa miejscowej gangsterki. Zabawna rzecz z tymi ksywami. Nadajemy je każdej mendzie, która bierze w łapę. Tych dwóch to ciekawy duet. Skaza to typowy brutal bez honoru, a Charlie... to zabawny gość, tyle że ma słabość do drogich samochodów i ładnych dup. Tak w sumie wpadli. A skoro już mowa o wpadce to wracając do łapanki... Klub nazywał się "WENECKA ŁÓDŹ" i był nie tylko gniazdkiem rozpusty, ale podobno także pralnią brudnej forsy. Po chwili od wejścia Skazy i Charliego ruszyliśmy za nimi i akurat w momencie gdy wchodziliśmy brali koperty z rąk barmana. Od razu ich zgarnęliśmy. Skaza próbował nawet do mnie strzelić, a Charlie od razu zaczął sypać. Mówię wam niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2023
LubimyCzytać
05-06-2018 10:13
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Anita
ReaderX
Sentymentalistka
Jolanta
Angelika

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 370
ReaderX
30-06-2018 22:05
Witam. Czy ktoś z grona zwycięzców otrzymał już nagrodę - książkę? Dane wysłałem, czas mija a u mnie cisza...hmm? Z góry dzięki za info:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
03-07-2018 12:44
Chyba na lc są już wakacje bo od jakiegoś czasu chyba nikt nie dostał nagrody, jest kilka nierozwiązanych konkursów, a nowych brak
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd