Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
871395 czytelników
1985 dyskusji
122968 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zrób sobie prezent na Dzień Dziecka! Konkurs fotograficzny z Domem Wydawniczym Rebis.

Zrób sobie prezent na Dzień Dziecka! Konkurs fotograficzny z Domem Wydawniczym Rebis.

Znacie to uczucie – wystarczy krótka melodia, zapach albo smak, żeby natychmiast przenieść się do czasów, gdy blizny i siniaki były orderami o najwyższej randze, a spory zażegnywało się paczką czipsów? Kto czasem nie chciałby ukryć się znowu w namiocie z koców, żeby poczytać książkę, albo objadać się ulubionymi przysmakami? Chociaż tamte wspaniałe lata już nie wrócą, co roku mamy okazję na jeden dzień dać sobie dyspensę na wszystkie rzeczy, których już nam „nie wypada” i świętować 1. czerwca, tak jak chcemy. A co najważniejsze – obdarować siebie książką, najlepszym prezentem dla każdego czytelnika.

 

Zróbcie sobie prezent na Dzień Dziecka! Razem z wydawnictwem Rebis przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać gadżety z filmu „Bella i Sebastian 3”, płytę DVD z filmem, książki i plecaki. Żeby otrzymać jeden z siedmiu pakietów nagród należy zamieścić autorskie zdjęcie, na którym uwiecznicie to, co przypomina Wam o beztroskich latach dzieciństwa i załączyć krótki opis z wyjaśnieniem.


Czekamy na autorskie zdjęcia i teksty o długości nieprzekraczającej 1200 znaków ze spacjami.
 

Siedem najlepszych prac wyróżnimy pakietami nagród.


Pakiet „Bella”: pluszowy pies, śniadaniówka z plakatem filmu „Bella i Sebastian 3”, książka „Bella i Sebastian” i płyta DVD z filmem „Bella i Sebastian 3”.


Trzy pakiety „Bańka”: książka Siri Pettersen „Bańka” i plecak-worek z grafiką nawiązującą do powieści.

 

Trzy pakiety „Wielkie podróże”: egzemplarz książki „Wielkie podróże” Deborah Patterson, zakładkę do książki i badża z Pożeraczem Książek.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 22 maja do 27 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Specyfikacja nie dotyczy plików zamieszczanych na zewnętrznych serwerach.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1200 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Rebis.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 1231
Labyrinthe
27-05-2018 19:03
Mnie o beztroskich latach dzieciństwa przypominają kolorowanki. Pamiętam, jak będąc jeszcze w wieku przedszkolnym, spędzałam całe godziny pochylona nad obrazkami, a wszędzie wokół mnie walały się kredki i flamastry. Mój sposób kolorowania wzbudzał zawsze duże zainteresowanie koleżanek i kolegów, gdyż obracałam swój obrazek na wszystkie strony, tak aby było mi wygodniej. Końcówka lat 90. to były świetne czasy, kolorowanki można było wtedy dostać wszędzie - w kiosku czy w sklepie spożywczym był zawsze duży wybór. Cieszyły się zresztą ogromną popularnością. Książeczki z kolorowankami dzieliły się na cieńsze i grubsze, małego i dużego formatu, z łatwymi obrazkami i takimi z mnóstwem szczegółów. Najzabawniejsze były zawsze sytuacje, gdy w przedszkolu ktoś pokolorował już wszystkie swoje obrazki i trzeba się było z tą osobą podzielić swoimi. Wówczas zostawiało się dla siebie te najładniejsze, a koleżance czy koledze proponowało się bez szczególnego entuzjazmu któreś z tych, których nie było nam szkoda. Do dziś pamiętam wypowiadane z przerażeniem w oczach zdania typu: „Tylko nie pokoloruj tego obrazka z księżniczką!”. Takie to się kiedyś miało problemy!

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 346
N_Czytelniczka
27-05-2018 19:06
O dzieciństwie przypominają mi najróżniejsze rzeczy. Czy to miso siedzący na szafie, czy też wiele książek na podstawie bajek z wytwórni Disneya (przede wszystkim „Kubuś Puchatek”). Jednak moim ulubionym wspomnieniem, jest moja pierwsza własnoręcznie zrobiona kanapka – a mianowicie kanapka z masłem i mnóstwem cukru. Zawsze kiedy byłam głodna a w domu nie było nic słodkiego, prosiłam moją prababcię, żeby właśnie mi ją zrobiła. Nigdy nikomu nie pozwalałam jej posypać tymi słodkimi, białymi kryształkami (kanapkę, nie prababcię ;). Uwielbiałam jej smak. Ta słodycz rozpływająca się po języku to coś, czego nie da się zapomnieć. Przy okazji robienia tego zdjęcia mogłam na nowo jej skosztować. Za każdym razem smakuje tak samo wyśmienicie. Nie wyobrażam sobie dzieciństwa bez jej smaku. Dzieciństwo, jak na razie, to najlepszy okres w moim życiu i podejrzewam, że długo tak pozostanie. Zawsze będę je dobrze wspominać.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 684
Angelika
27-05-2018 19:14
Moje wspomnienia z dzieciństwa są bardzo obszerne i pełne przygód. Zdjęcie obrazuje chyba wszystkie etapy mojego dzieciństwa. Pierwszy to okres przedszkolny, który symbolizują kamyki zbierane na łąkach koło domu podczas wycieczek rowerowych z koleżankami i spacerów z rodziną. Drugi etap symbolizuje pamiętnik i złote myśli, które były bardzo modne gdy miałam 7-9 lat. W złotych myślach wpisywało się różne pytania na początku i każdy wpisywał swoje odpowiedzi po czym zamykał stronę w kopertę. Pamiętam jak ekscytujące było czytanie odpowiedzi szczególnie chłopaków na pytanie kto ci się podoba. Trzeci etap to czas między 10, a 13 rokiem życia, który był pełen breloczków z żyłek, podchwytliwych pytań „na punkty” oraz bransoletek z muliny. Ostatni etap to już dojrzewanie – pierwsze próby pisarskie (głównie wiersze o zawodach miłosnych), zeszyty z wierszykami i pamiętnik. Oprócz wszystkiego co uwieczniłam na zdjęciu i co przypomina mi dzieciństwo zabrakło w mojej kolekcji tazosów z pokemonami, karteczek i planszowej gry Fortuna z lat 80-tych, wzorowanej na Monopoly.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 17
Dominika
27-05-2018 20:13
O dzieciństwie przypominają mi między innymi:
Pluszowy miś-dostałam go od mamy na święta, gdy byłam jeszcze bardzo mała; przypomina mi o tych radosnych latach, gdy mieszkaliśmy jeszcze z dziadkami, wspólnych świętach i zwyczajnych dniach
Książka "Uwaga! Czarny parasol"- mama wcisnela mi ją któregoś lata, gdy narzekałam na nudę, po czym wywiozła mnie do babci; przypomina mi o wszystkich tych letnich dniach, które spędziłam najpierw na czytaniu tej książki, a potem opowiadaniu o niej każdej napotkanej osobie (nawet jeśli nie mieli pojęcia o czym mówię, nie zrażało mnie to), a także innych letnich dniach, nawet jeśli wtedy książka ta nie była przeze mnie czytana, ma dla mnie pewien letni aromat i jest książką, która sprawiła że pokochałam czytać
Mała figurka Sebastiana z Małej syrenki- zawsze to jego lubiłam bardziej, a gdy to moja siostra go dostała, został przehandlowany za Florka i słodycze; przypomina mi o wielogodzinnych zabawach z moją siostrą, gdzie niebieski koc był wodą, prawa fizyki nie grały roli, a najważniejsza była wyobraźnia

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 180
Magda
27-05-2018 20:14
Książki, książki, więcej książek! Dzieciństwo zawsze będzie mi się kojarzyło z potęgą wyobraźni, niesamowitymi bajkami, opowiadaniami i górami książek. To jest pasja, która zostaje na całe życie, i którą staram się zarażać własne pociechy, jak na załączonym zdjęciu. Pozdrawiam, Magda.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 541
Betka
27-05-2018 22:02
Lata dzieciństwa kojarzą mi się z maluchem czyli fiatem 125p. Tą luks torpedą podróżowaliśmy nad morze z południowej Polski. Rodzice, brat i ja oraz nasze bagaże na dachu. Nóg nie można było rozprostować a nie wspominając już o spaniu. W taką podróż zabierało się jajka na twardo, pomidory, ogórki i chleb z masłem. Nikt nie myślał o szykowaniu kanapek. To były cudowne lata.

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2044
LubimyCzytać
27-05-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 307
Glooderal
28-05-2018 00:02
Te zdjęcie przypomina mi o mojej młodości kiedy to wychowywałem się wśród piesków i innych zwierząt, które nauczyły mnie co to przyjaźń i co to miłość. Kiedy mam trudne chwile wracam do tego zdjęcia i wtedy rozumiem,że żeby być najlepszym człowiekiem trzeba kochać jak zwierzęta i być przyjacielem na zawsze tak jak nauczyły mnie tego zwierzęta

Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2044
LubimyCzytać
04-06-2018 15:50
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Pakiet "Bella":
Magda M

Pakiet "Bańka":
Marika124
chickencoop
N_Czytelniczka

Pakiet "Podróże":
olka76
Magnolia
Nath

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 124
Magnolia
05-06-2018 22:15
Dziękuję :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd