Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879224 czytelników
2008 dyskusji
124213 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Wybitny specjalista i filantrop - wygraj książkę "Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg".

Wybitny specjalista i filantrop - wygraj książkę "Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg".

Szokujące, nieznane fakty z życia Ernesta Hemingwaya, Laureata Literackiej Nagrody Nobla, który szpiegował dla amerykanów i sowietów w przededniu i podczas II wojny światowej. Wielki pisarz i interesujący człowiek. Żołnierz w I wojnie światowej. Żeglarz, który w barach Hawany tłumił drinkami depresję, a gdy już przytłumił dostatecznie, szedł do portu, aby odcumować łódź i wypłynąć na morze.

Nicholas Reynolds w swojej książce odsłania tajemną stronę biografii pisarza i noblisty. Wyobraźcie sobie, że jesteście znanymi na świecie osobistościami. Jaki obraz chcielibyście wykreować w masowej świadomości? Z jakimi cechami chcielibyście być utożsamiani?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg - Jacek Skowroński

Towarzysz Hemingway. Pisarz, żeglarz, żołnierz, szpieg

Autor: Nicholas Reynolds

Szokujące, nieznane fakty z życia Ernesta Hemingwaya, Laureata Literackiej Nagrody Nobla, który szpiegował dla amerykanów i sowietów w przededniu i podczas II wojny światowej. Wielki pisarz i interesujący człowiek. Żołnierz w I wojnie światowej. Żeglarz, który w barach Hawany tłumił drinkami depresję, a gdy już przytłumił dostatecznie, szedł do portu, aby odcumować łódź i wypłynąć na morze. Tyle wiedzieliśmy, ale że był szpiegiem? I że szpiegował zarówno dla Amerykanów, jak i dla Rosjan? Jak to się stało, że został sympatykiem rewolucyjnej lewicy? Do czego doprowadziły jego spotkania z chińskim premierem? Kiedy podjął współpracę z wywiadem sowieckim i został agentem "Argo"? Nicholas Reynolds odsłania tajemną stronę biografii pisarza i noblisty.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 8 maja do 15 maja włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Bellona.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 466
billycasper
15-05-2018 22:33
Pamiętacie Korkowskiego? Ja pamiętam. Jan Korkowski był największym z żyjących ekscentryków. Pierwsze czajniki konstruował już za dziecka, serwując z nich herbatę swoim wyrzeźbionym z drewna zabawkom. Był innowatorem, któremu zawdzięczamy nie tylko samorozplątujące się słuchawki oraz podgrzewane parasole, ale również słynne GShoes, obuwie z mapą Google, idące za ciebie! Mówiono, że podczas przyjęć doskonale udawał trupa, budząc się dopiero gdy nad jego głową kucał zmartwiony sanitariusz. Upominał się o niego prezydent Kataru, Warren Beatty, a ponoć i sam Ojciec Święty! Jan niewzruszony zaproszenia odrzucał. Wolał przestrzeń, dzicz, przyrodę. Ponoć raz w Himalajach walczył z tygrysem. Skończyło się remisem, i to nie na wniosek Korkowskiego. Często prowadził jedną ręką, podczas gdy drugą kreślił romantyczną poezję, którą na koniec trasy odczytywał przechodniom, a skończywszy rwał na kawałki w biblijnym szale. Na operze wzruszony łkał zawsze, w czym przeszkadzał i widzom, i artystom. I pomyśleć, że to wszystko by zwrócić uwagę miłości swojego życia, na której styl życia Janka nie robił wrażenia. Joanna P. wolała, bowiem, żywot spokojny, z dala od dziwoty i szumu. Przeżyła go o ponad 20 lat. Była jedyną osobą, która od czasu do czasu przynosiła na grób świeże kwiaty.

Wynalazki można dziś oglądać w KorkMuzeum, do którego wejście nasz nieboszczyk zabezpieczył hasłem. Oczywiście hasło zabrał ze sobą do grobu, więc nikt jak dotąd muzeum nie odwiedził.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 99
ZaBOOKowana
15-05-2018 22:38
Myślę, że ludzie w głębi dusz są do siebie bardzo podobni. Nawet Ci najszlachetniejsi bywają niekiedy zazdrośni, malostkowi, złośliwi. I ja, że wstydem stwierdzam, że też jestem tylko człowiekiem, ale staram się ze wszystkich sił pokazywać zawsze te lepszą, jasniejsza cześć człowieczeństwa. Jako osoba znana - bez znaczenia w jakiej dziedzinie- największym wyzwaniem i misja byłoby dla mnie zostać zapamietana jako przede wszystkim osoba dobra, empatyczna, wrażliwa. Dumą byłoby dla mnie swoim postępowaniem inspirować ludzi do stawania się lepszymi, bardziej kochającym, czulymi, czyniącmi więcej dobra wokół siebie. Myślę, że najważniejszym co po nas zostanie jest nie co zdobyliśmy, ale ile uczynilismy w życiu dobra. I jako właśnie taką osobą chciałabym zostać zapamiętana.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 189
Blerko
15-05-2018 23:07
Gdybym była znaną osobistością na pewno chciałabym, żeby szeroko pojęte media wykreowały mnie w masowej świadomości jako osobę mądrą, inteligentną, bystrą. Chciałabym być widziana jako ktoś, kto potrafi walczyć ze złem wokół siebie, jest rzetelny, konsekwentny w swoich działaniach, ale czasami również spontaniczny. Byłabym przedstawiana jako kobieta kreatywna, niezależna, ambitna a jednocześnie pełna uroku, uśmiechu i dużego poczucia humoru. Dodałabym do mojej wykreowanej osobistości rozsądek, rozważność oraz ciekawość świata i pogodę ducha. Na pewno chciałabym tym samym ukryć przed światem wszelkiego rodzaju złe cechy charakteru, bo przecież nikt nie jest idealny. Nie chciałabym również, żeby różnego rodzaju „wpadki” zaburzyły ten obraz mojej osoby.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 97
Iwa_90
15-05-2018 23:20
Chciałabym być zapamiętana jak zwykła kobieta. Żona, matka, ale nie taka idealna z idealnie zdrowym obiadem na stole i idealnie wysprzątanym domem, ale taka, która ma wady, ułomności ale ciągle z nimi walczy. Raz wygrywa, raz przegrywa, ale nigdy się nie poddaje. Chciałabym być zapamiętana jako dobry pracownik, pełen pasji, ambicji i ciągle dążący do samorozwoju, ale też taki który czasem się spóźni czy o czymś zapomni. Chciałabym być zapamiętana jako dobry przyjaciel, doradca jako ktoś komu można zaufać, prosić o radę i pomoc. Chciałabym być zapamiętana uśmiechnięta, z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Chciałabym być zapamiętana jako zwykły człowiek pełen zalet i wad.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2059
LubimyCzytać
17-05-2018 09:58
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

billycasper
biruta
Karolina_B
Hauer
deadboy

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2059
LubimyCzytać
17-05-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd