Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
870763 czytelników
1978 dyskusji
122755 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Specjaliści - wygraj książkę "Miejsce i imię".

Specjaliści - wygraj książkę "Miejsce i imię".

Jakub Kania, były prokurator IPN, otrzymuje od Instytutu Pamięci Jad Waszem w Jerozolimie zlecenie odnalezienia miejsca pochówku holenderskich Żydów. Szybko odkrywa, że zwierzchnik obozu, generał SS Albrecht Schmelt uruchomił tam głęboko utajniony biznes: szlifiernię diamentów, która przerabiała materiał przewożony przez holenderskich Żydów wyciąganych z transportu do Oświęcimia. Zarówno Kania jak i Instytut nie mają pojęcia, że za zleceniem poszukiwania grobów stoi czyjaś żądza zapanowania nad światowym rynkiem diamentów, a gra toczy się o “miejsce i imię” (po hebrajsku Jad Waszem) nie tylko więźniów z obozu, ale też ciągle aktywnych wyznawców faszyzmu i zwykłych ludzi, którzy stanęli na drodze diamentowego szlaku.

Jakub Kania z uwagi na sukcesy, jakie odnosił podczas pracy w Instytucie Pamięci Narodowej zostaje poproszony o zaangażowanie się w kolejne poszukiwania. Czy znaleźliście się w sytuacji, w której ktoś po raz drugi zaufał Waszym umiejętnościom i powierzył ponowne wykonanie zadania?W jakiej dziedzinie czujecie się specjalistami?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Miejsce i imię - Jacek Skowroński

Miejsce i imię

Autor: Maciej Siembieda

Jakub Kania, były prokurator IPN, otrzymuje od Instytutu Pamięci Jad Waszem w Jerozolimie zlecenie odnalezienia miejsca pochówku holenderskich Żydów zamordowanych w niewielkim obozie koncentracyjnym na Górze św. Anny. Szybko odkrywa, że zwierzchnik obozu, generał SS Albrecht Schmelt uruchomił tam własny, głęboko utajniony biznes: szlifiernię diamentów, która przerabiała materiał przewożony przez holenderskich Żydów wyciąganych z transportu do Oświęcimia. Zarówno Kania jak i Instytut nie mają pojęcia, że za zleceniem poszukiwania grobów stoi czyjaś żądza zapanowania nad światowym rynkiem diamentów, a gra toczy się o “miejsce i imię” (po hebrajsku Jad Waszem) nie tylko więźniów z obozu, ale też ciągle aktywnych wyznawców faszyzmu i zwykłych ludzi, którzy stanęli na drodze diamentowego szlaku.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 23 kwietnia do 29 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Wielka Litera.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 10
karolina27
29-04-2018 22:54
Może nie nazwę siebie specjalistką, ale dosyć dobrze znam j. niemiecki. Udzielałam jakiś czas temu jednemu chłopakowi korepetycji, kiedy przygotowywał się do sprawdzianu. Po pewnym czasie poprosił mnie bym pomogła mu opracować zagadnienia do matury. Przyznam, że było to dla mnie duże zaskoczenie, ale też poczułam się dumna, choć wymagało to ode mnie sporo wysiłku i wiedzy. O ile sprawdzian to były wybrane 2 zagadnienia gramatyczne, o tyle do matury było trzeba oprócz całej gramatyki znać także słownictwo, wyrażenia, przeprowadzać dialogi itp. Poza tym szkołę skończyłam dość dawno temu, więc nie byłam na bieżąco. Lubię jednak wyzwania i przyjęłam je na siebie. Udało się! Chłopak maturę zdał, a ja przyczyniłam się do jego sukcesu!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
iloooo
29-04-2018 22:58
Jeszcze nie znalazłam się w sytuacji, w której ktoś powierzył mi zadanie do wykonania raz jeszcze, być może dla tego, że jestem jeszcze młodą osobą i nie miałam takiej okazji, ale myślę, że to miłe wiedzieć, że wzbudzam w kimś zaufanie.
Nie uważam siebie za specjalistkę w żadnej dziedzinie, ponieważ jeszcze studiuję, ale miałam sytuację, gdy koleżanka mojej znajomej chciała, żebym pomagała jej chłopakowi zdać certyfikat z języka niemieckiego, ponieważ w szkole brałam udział w różnych konkursach. Oczywiście odmówiłam, bo to by było nie tylko oszustwo, ale i przestępstwo
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 48
Gosia
29-04-2018 22:59
Zdarzyło mi się sąsiadce pomagać w zrozumieniu niezrozumiałej dla niej matematyki!
Walczyłyśmy wtedy z trygonometrią, ale walka była tak skuteczna, że sukcesywnie przychodzi do mnie po dziś dzień. Tak razem pokonujemy kolejne niezrozumiałe działy matematyki i o dziwo nawet ją polubiła, a ja pomocą służę już nie tylko jej, ale również siostrzenicy narzeczonego. Matematyka naprawdę może być całkiem fajna :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 4
Hauer
29-04-2018 23:03
Jestem specjalistą od gaszenia pożarów, a także odbudowy ze zgliszcz. Oczywiście nie dosłownie, chociaż bardzo szanuje strażaków. Jestem specjalistą w mediacjach czy arbitrażu,i lubię się tym zajmować. Jest to niebywale trudne, szczególnie gdy ktoś nie prosi o moją pomoc :),a jednak sprawia mi to niebywałą frajdę. Zdarza się, że osoba prosi mnie o pomoc, ale u znajomej, znajomego, brata, siostry czy córki. Pięknym widokiem jest odbudowa zaufania dziecka(już dorosłego) do ojca, który przez długi czas nie pamiętał o swojej roli, lecz pamiętał o tym w którym miejscu musi zacisnąć pasek na przedramieniu i gdzie wbić strzykawkę. Smutne jest to, że wielu takich ludzi nie jest w stanie doczekać do czyjejś pomocy. I jest za późno. Po złotym strzale są 3 metry poniżej poziomu trawy...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2043
LubimyCzytać
30-04-2018 14:26
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Aleksandra
Aga
Samanta
Emila
BeaDar

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2043
LubimyCzytać
30-04-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd