Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851929 czytelników
1869 dyskusji
118219 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] A to jest moje Poczucie Humoru - wygraj książkę "Kto zabił Kopciuszka?".

A to jest moje Poczucie Humoru - wygraj książkę "Kto zabił Kopciuszka?".

Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…

Alek Rogoziński znany jest z łączenia komizmu z.. krwawymi zbrodniami. Ile ludzi na świecie, tyle rodzajów poczucia humoru. Jednych bawią kabaretowe skecze, inni daleko posuwają się w swoich żartach. Wyobraźcie sobie, że Wasze poczucie humoru nagle stało się człowiekiem. Jak wygląda i jak się zachowuje?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Kto zabił Kopciuszka? - Jacek Skowroński

Kto zabił Kopciuszka?

Autor: Alek Rogoziński

Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…

Regulamin
  • Konkurs trwa od 13 kwietnia do 22 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 0
katarzboro
15-04-2018 20:54
Mały chochlik o rudych włosach i wielkich zielonych oczach z piegatym nosem i brakiem przedniej jedynki. Lubi śmiać się i bawić, ale jest również wrażliwy- nigdy nie nagrywa się z cudzych nieszczęść, bywa empatyczny. Cechuje go duży sarkazm dzięki czemu niekiedy gdy wytyka innym ich wady oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 339
Mirta
16-04-2018 08:56
Moje poczucie humoru to stanowczo stary dziadyga, który sporo przeszedł. Ach, gdy był młody... Co to za czasy były! Silny, piękny, inteligentny! Sarkastyczne komentarze i szczypta czarnego humoru sprawiała, że brylował wśród towarzystwa. A teraz? Słuch mu się pogorszył i cały czas przekręca wyrazy, zmieniając sens zdań i wpakowując się przez to w kłopoty. W dodatku po tym jak podczas operacji wycięli mu jelita, ma wieczny problem ze sraczką. Przez wiecznie upaprane kupą spodnie, stał się wyjątkowo bezwstydny. Niektórzy przez to twierdzą, że postradał rozum... ale kto powiedział, że każdy humor musi być błyskotliwy i inteligentny?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Kasia
16-04-2018 12:44
moje (P)oczucie hum(O)ru jest małą dziew(C)zynką z kręconymi blond loc(Z)kami; jej b(U)zia jest drobniutka z pięknymi niebieskimi o(C)zkami; jej perl(I)sty śmi(E)ch słyc(H)ać z daleka; śmieje się całą sobą; d(U)żo (M)ówi i gestykuluje; jest energiczna i obr(O)tna; t(R)yska prawdziwą radoscią; nikogo i niczego nie (U)daje:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 153
Aguniolek
16-04-2018 17:54
Zazwyczaj kątem oka dostrzegam jak coś skrada się w oddali.Jest jakieś wychudzone, niemrawe i przygarbione.Chyba lubi chować się za plecami. Powinnam chyba bardziej zainteresować się tą dziwaczną istotą. Jednak nie jest to łatwe zadanie, gdyż jego jestestwo wykazuje podobieństwo do nieprzewidzianego przebłysku. Jednak są takie chwile, że rozsiądzie się wygodnie i nadyma jak bańka mydlana.Staram się nie patrzeć,aby jej nie spłoszyć.Tak uroczo lśni.Strukturę ma w tych chwilach nieokreśloną,ale jest tak enigmatyczne jak szkło,na które pada światło. Nie ma kształtu,ani płci,a nawet nie wybiera grona, z którym lubi przebywać. Po prostu przychodzi wtedy, gdy samo chce jak kot. Gdy już się tak rozleje swoim kolorowym światłem wokół mnie,to nigdy nie wiadomo,co też mu przyjdzie do głowy.Bywa,iż delikatnie łechce moje ego niczym nadmorska fala opływająca stopy w letni dzień.Jednak skrywa też inną niebezpieczną naturę,gdyż jak się tak nadyma,osiąga niebotyczne rozmiary i nie może przestać.Uciska wszystko i wszystkich swymi na wpół przezroczystymi,połyskującymi niczym skrzydła ważki ściankami sprawiając,że ledwo można oddychać.Ta przedziwna rozdymka w finale swoich możliwości zaczyna trzeszczeć i pęka rozsypując swoje szkliste okruchy w przestrzeń.Wydaje przy tym wielki huk i nieokreślony jazgot zarażając wszystkich uczestników.Niestety nie zważa na porę dnia i swoim rozmachem może wybudzić ze snu sąsiadów. Całą wizytę wycisza hasło:„Przestaniecie rżeć!Jest 2 w nocy!”
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1
Dominika
16-04-2018 19:44
Moje Poczucie Humoru wstało rano i, jak zwykle o poranku, poczuło się głodne. Głodne wszystkiego. Jedzenia, ludzi, sensu życia, nowych wyzwań, starych przyjaciół i słońca. Słońca najbardziej. Bez słońca Poczucie czuje się słabe, senne i ogłupiałe. Nawet nie pamięta skąd się wzięło i co robi tu, gdzie jest. Poczucie ma takie dziwne przeczucie, że jego istnienie jest nierozerwalnie ze słońcem związane. Czasem myśli, że może są rodziną i śmieje się samo do siebie. I chociaż podoba mu się ten pomysł to jednak wie, że to zwykła fantazja. A fantazjować poczucie lubi! Najczęściej na temat różnorodnych katastrof. Takich, co to nie mają szansy się wydarzyć. Poczucie najpierw je wymyśla a potem po mistrzowsku obśmiewa. Chociaż też się jednak trochę boi, że a nuż się zrealizują. Ale nic to! Poczucie ma zawsze jakiś plan na każdą katastrofę. Z samego rana Poczucie lubi jeść owsiankę. A potem po prostu obserwuje. Czasem chichocze. Czasem udaje, że jest poważne. A czasem znika na chwilę, gdy potrzebna jest Powaga. Zawsze jednak czai się w pobliżu, bo wie, że jest niezastąpione w każdej sytuacji. Ma tę świadomość, że pozwala swojemu człowiekowi przetrwać najtrudniejsze chwile. Te prawdziwe. Że często jest jego najlepszym przyjacielem. Nawet jak się pomyli i zamiast żartu powie coś zupełnie niestosownego. A często mu się to zdarza. Mimo wszystko jednak, kiedy Poczucie codziennie kładzie się zmęczone spać - zasypia z uśmiechem na ustach. Czeka na kolejny dzień…
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Makiwarrior
16-04-2018 22:05
Jest czarne jak murzyn z Ghany. Uwielbia niepoprawność polityczną i humor sytuacyjny. Dlatego upodobnił się do mojego cienia i jest cały czas przy mnie. Słucha uważnie, tworzy luźne skojarzenia, gry słów i szepcze mi to do ucha. Dlatego jestem mistrzem ciętej riposty i bezlitosnym szydercą ze spraw wzniosłych i poważnych. Za to go lubię i mam nadzieję, że mnie nie opuści, aż do śmierci. Oby najpierw mojej.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 283
kamkad
17-04-2018 06:28
Moje poczucie humoru to ja. Niestety.
Moje żarty czasami są zbyt chamskie nawet jak na mnie...
Mam specyficzny rodzaj humoru, ale jaki mam mieć, jak się wychowywałam wśród starszych kuzynów i od nich się czerpało wszelkie odzywki i riposty?
Czasami gdy ktoś patrzy z boku na to co mówię, to może odnieść wrażenie, że jestem kompletnie szurnięta.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Kubutka
17-04-2018 07:41
Mam poczucie humoru lubię się śmiać.Nawet nie musze go sobie wyobrażać bo wiem jak wygląda. Nazywa się Bożena i jest moją przyjaciółka. Szalona pięćdziesiątka o blad wlosach i niebieskich oczach.Znamy się i przyjaznimy od lat.Mamy wspólne tematy a co najważniejsze Bawia nas te same zarty.W jej towarzystwie nie sposob się nudzic Śmiech ma serdeczny ktorym zaraza ludzi w koło. Taka babka do tańca i do żartów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 282
neskolena
17-04-2018 09:39
Niepozorna wątła postać. Chudzinka z rozczochranymi krótkimi włosami. Podryguję w miejscu zniecierpliwiona. Wyraźnie na coś czeka. Są! W końcu! Kieruje swoje bystre, inteligentne spojrzenie w odpowiednim kierunku. W głębi już szaleje mały ognik. Kącik ust unosi się drwiąco, błyskają małe spiczaste ząbki. Z radością biegnie w tę stronę. Już tam stoją. Jej oddane grono przyjaciół. Na przedzie smukły, cały czas czujny Spryt. Obok niego jasnowłosa, powściągliwie uśmiechnięta Błyskotliwość. Za nimi czai się koścista Wredność z wiecznie uniesioną brwią, stojąc pod rękę z poważnym Sarkazmem. Nie zabrakło również elektryzującej, obwieszonej błyskotkami Spontaniczności, ani trzymającego się na uboczu Dystansu. Są wszyscy!
- Nareszcie możemy się zabawić! - zawołało niepozorne Poczucie Humoru. - Bez Was to nigdy nie jest to samo.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 234
anka30
17-04-2018 15:47
hmm moje poczucie humoru gdyby stało się człowiekiem, pewnie całe miasto by opustoszało bo byłoby jak zombie z resident evil. Mam ciężki dowcip i dość wredny styl nie każdy potrafi to docenić albo zrozumieć xD
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd