Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
851929 czytelników
1869 dyskusji
118219 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Kreda - wygraj książkę "Kredziarz".

Kreda - wygraj książkę "Kredziarz".

Rok 1986. Eddie i jego przyjaciele dorastają w sennym angielskim miasteczku. Porozumiewają się kodem: rysowanymi kredą ludzikami. Pewnego dnia jeden tajemniczy znak prowadzi ich do ludzkich zwłok. Od tej chwili wszystko zmienia się w ich życiu. Trzydzieści lat później Eddie i jego przyjaciele dostają listy z wiadomością napisaną tajemniczym kodem z dawnych lat. Uważają, że to żart do momentu, gdy jeden z nich nie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Do Eddiego dociera, że jedyną drogą do ocalenia siebie przed podobnym losem jest próba zrozumienia, co tak naprawdę stało się przed laty.

Wymyślcie humorystyczną historię, w której nudną rutynę małego miasteczka przerywa jakieś wydarzenie związane z... kredą. Skorzystajcie przy tym z dziennikarskiej formy – wywiadu, prasowej notki lub zwięzłego artykułu.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Kredziarz - Jacek Skowroński

Kredziarz

Autor: C.J. Tudor

W mrocznych zakamarkach ludzkiego umysłu kryją się najbardziej fascynujące koszmary i tajemnice. Rok 1986. Eddie i jego przyjaciele dorastają w sennym angielskim miasteczku. Spędzają czas, jeżdżąc na rowerach i szukając wrażeń. Porozumiewają się kodem: rysowanymi kredą ludzikami. Pewnego dnia jeden tajemniczy znak prowadzi ich do ludzkich zwłok. Od tej chwili wszystko zmienia się w ich życiu. Trzydzieści lat później Eddie i jego przyjaciele dostają listy z wiadomością napisaną tajemniczym kodem z dawnych lat. Uważają, że to żart do momentu, gdy jeden z nich nie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Do Eddiego dociera, że jedyną drogą do ocalenia siebie przed podobnym losem jest próba zrozumienia, co tak naprawdę stało się przed laty. Kredziarz to najlepszy rodzaj suspense’u, w którym teraźniejszość doskonale współgra z reminiscencją, każda postać jest wyraźnie zarysowana i interesująca, żadna z zagadek nie pozostawia w czytelniku niedosytu, a zwroty akcji zaskoczą nawet najbardziej doświadczonego czytelnika.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 kwietnia do 16 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 569
Wiedźma
16-04-2018 23:43
Rozmawiam z burmistrzem Pcimia Mniejszego, Januszem Nowakiem, który w ramach dotacji unijnych zorganizował event łączący pokolenia. Miejscowa ludność postanowiła wspólnymi siłami odnowić budynek Domu Kultury, który od dziesięcioleci nie doczekał się odświeżenia elewacji. Niestety, coś poszło nie tak. Panie burmistrzu, co się stało?

B: No właśnie nie rozumiem, co się stało. Przecież wszystko perfekcyjnie zorganizowaliśmy! Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, OSP zadbało o dobrą zabawę… Zamówiliśmy pięćset opakowań kolorowej kredy! Wyobraża sobie pani taką liczbę? Po pięć opakowań na każdego mieszkańca! A przecież troje pcimiomniejszych niemowląt nie brało udziału w zabawie!

Ale budynek wygląda tak samo, jak kilka godzin temu. Dlaczego?

B: Wszystko szło dobrze. Ludzie świetnie się bawili, malując kredą graffiti na ścianach Domu Kultury. Niektórzy nawet przynieśli drabiny, żeby dosięgnąć do pierwszego piętra budynku. Chcieliśmy, żeby było nowocześnie, jak w mieście. Dzieciaki Stasiaków i Madejów zrobiły sobie plansze do gry w klasy na sześciu płytach chodnikowych przed Domem Kultury. To jedyny chodnik w Pcimiu Mniejszym. A potem jeden ze strażaków uznał, że schłodzi ludzi odnawiających elewację. Wziął wąż strażacki i oblał ich wodą. Nie rozumiem! Całe graffiti spłynęło ze ściany! Dlaczego? Przecież w miastach nie znika! Ten cały smog musi konserwować malowidła. Tylko tego nie zorganizowaliśmy.

Umm… Tak… To na pewno dlatego. Dziękuję za rozmowę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
20-04-2018 15:06
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Wiedźma
miś
Książkoholiczka
Viola
Magdalena

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 541
GRAKU
20-04-2018 19:38
Jeśli Brzozy nie ma wśród zwycięzców tego konkursu ( a nie widzę niczego takiego), to w akcie poparcia do odwołania nie biorę udziału w waszych konkursach. Napisałbym coś jeszcze o poprawności politycznej, ale chyba sobie podaruję... Brzozę pozdrawiam i gratuluję kapitalnego wpisu. Ps tak wiem każdy ma prawo do opinii.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
20-04-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd