Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
871395 czytelników
1985 dyskusji
122968 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] W akcie desperacji - wygraj książkę "Surogatka".

W akcie desperacji - wygraj książkę "Surogatka".

Kat i jej mąż Nick próbowali wszystkiego, żeby zostać rodzicami, i po kolejnej porażce są bliscy rezygnacji. Jednak przypadkowe spotkanie z Lisą, przyjaciółką Kat z dzieciństwa, daje parze ostatnią szansę na spełnienie marzeń. Ale przeszłość Kat i Lisy jest pełna mrocznych sekretów. Co gorsza, Kat podejrzewa, że Lisa nie mówi jej wszystkiego. Dla Kat to miała być prosta historia ze szczęśliwym zakończeniem – jednak z biegiem czasu na jej perfekcyjnym życiu zaczynają pojawiać się rysy i pęknięcia. W końcu staje się jasne, że kobieta nie może dłużej uciekać przed własną przeszłością, jeśli chce ocalić rodzinę…

Historia Kat, Nicka i Lisy przepełniona jest nagłymi i radykalnymi decyzjami. Czy życie postawiło Was kiedyś pod ścianą i zrobiliście coś, tak jak bohaterowie powieści Louise Jensen, w akcie desperacji? Pamiętacie, jak podczas niezapowiedzianej klasówki zaglądaliście przez ramię nielubianego kolegi z ławki? A może musieliście poprosić o przysługę zapomnianego przyjaciela? Podzielcie się swoimi historiami.

Czekamy na odpowiedzi nieprzekraczające 1500 znaków.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Surogatka - Jacek Skowroński

Surogatka

Autor: Louise Jensen

Znasz to uczucie? Kiedy zależy ci na czymś tak bardzo, że prawie byłabyś gotowa za to zabić? Uważaj, o co prosisz… Kat i jej mąż Nick próbowali wszystkiego, żeby zostać rodzicami, i po kolejnej porażce są bliscy rezygnacji. Jednak przypadkowe spotkanie z Lisą, przyjaciółką Kat z dzieciństwa, daje parze ostatnią szansę na spełnienie marzeń. Ale przeszłość Kat i Lisy jest pełna mrocznych sekretów. Co gorsza, Kat podejrzewa, że Lisa nie mówi jej wszystkiego. Dla Kat to miała być prosta historia ze szczęśliwym zakończeniem – jednak z biegiem czasu na jej perfekcyjnym życiu zaczynają pojawiać się rysy i pęknięcia. W końcu staje się jasne, że kobieta nie może dłużej uciekać przed własną przeszłością, jeśli chce ocalić rodzinę… https://surogatka.burdaksiazki.pl/

Regulamin
  • Konkurs trwa od 6 kwietnia do 15 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Burda.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 578
Wiedźma
15-04-2018 22:34
W ogóle nie piję alkoholu i na ogół nikt nie ma z tym problemów. Niestety jakieś osiem lat temu jechałam zupełnie sama pociągiem woodstockowym i do tej pory mam traumę. Pomijam już gościa biegającego po pociągu w stroju Borata, ale spotkałam człowieka uważającego się za Antychrysta, dziewczynę anarchistkę palącą trawkę, pijanego kolesia, z którym grałam w szachy i jakąś durną laskę, która co chwilę przypalała mi ramię papierosem. Nie mogli zrozumieć, że nie piję, nie chcę pić i nie będę pić – zwłaszcza jakichś samogonów nieznanego pochodzenia.
Nie działała żadna ze standardowych wymówek:
- Nie piję, bo nie.
- Nie piję, bo nie lubię.
- Nie piję, bo nie chcę.
- Nie piję, bo jestem harcerką.
- Nie piję, bo jestem na antybiotykach.
Ba, nie działały nawet teksty z kosmosu. W końcu uznałam, że muszę pojechać po bandzie, bo inaczej nie dojadę do tego nieszczęsnego Kostrzyna. Z całkowitą powagą powiedziałam:
„Tak naprawdę nie piję, bo jestem w żałobie. Niedawno zmarł mój przyjaciel, z którym miałam jechać na Woodstock. Wiedziałam, że chciałby, żebym pojechała, ale uznałam, że w związku z tym nie będę pić alkoholu”.
Zatkało ich. Od tego czasu już nie musiałam nic mówić – koleś od szachów bronił mnie przed kolejnymi pijanymi, ale bardzo hojnymi ludźmi. Mimo to do tej pory czuję niesmak, że musiałam wymyślić TAKĄ wymówkę dla czegoś tak banalnego jak to, że nie piję alkoholu, bo nie lubię.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
luki1985
15-04-2018 22:49
Żona wracała tego dnia z delegacji. Miała ze sobą dużo bagażu, gdyż wiozła tez kilka segregatorów z dokumentami. Ja i córcia mieliśmy ją odebrać z dworca. Gdy przekręcałem klucz w zamku, wychodząc do samochodu, córcia postanowiła zwrócić zawartość swojego żołądka... Nie miałem szans zdążyć przebrać i uspokoić Małą i być na czas na dworcu. W akcie desperacji musiałem zadzwonić i poprosić o natychmiastową pomoc teściową. Teściowa bardzo chętnie pomogła, ale i ja się musiałem potem nasłuchać jak to mi życie uratowała....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 23
PurpleRibbon
15-04-2018 22:50
Zrobiłam coś złego. W tamtym czasie uważałam, ze jest to jedyne dobre rozwiązanie. Uważałam, że jestem usprawiedliwiona,bo działam w imię miłości. Podczas poważnego kryzysu związkowego, kiedy to nieważne jak się starasz wszystko idzie nie tak, nie da się porozumieć z partnerem jakby się rozmawiało w innym języku, a każda prośba, czy sugestia jest odbierana jako ograniczanie chciałam mu pomóc. Starałam się wszystko naprawić, starałam się zmienić swoje złe nawyki. Widziałam, że mój chłopak wdał się w toksyczne dla niego relacje. W dodatku poświęcał na to dużo czasu, olewając mnie. Bałam się, że go stracę, a żadna rozmowa nie przynosiła skutku. Wtedy to złamałam 8 przykazanie dekalogu i złożyłam fałszywe świadectwo wobec osoby, która weszła z butami w nasze życie. Niestety, musiałam okłamać mojego chłopaka, czym zawiodłam jego zaufanie i pogorszyłam sprawę. To był całkowity akt desperacji, moje załamanie nerwowe ale kłamstwo w związku to coś bardzo złego. Nie warto kłamać nawet w dobrej wierze. Na szczęście historia skończyła się dobrze, bo każde z nas zrozumiało swoje błędy, ale ile łez przez to wylałam i jak bardzo było mi wstyd, to tylko ja wiem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 383
Mystery
19-04-2018 11:45
Będą wyniki? :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 321
Fallenangelv
20-04-2018 09:15
Jak mawiał mój wykładowca ,, w czasie egzaminów ludzkie więzi się zacieśniają. I to bardzo. Czasem w akcie desperacji dochodzi prawie do wyznań miłości bez względu na płeć ‘’ . Po egzaminie ludzie często zachowują się jakby byli ludźmi którzy właśnie wychodzą z Sali sądowej i mieli rozwód już za sobą. Poprosić o pomoc dawnego przyjaciela to nic. Poprosić o pomoc dawnego przyjaciela, który obecnie jest wrogiem lub dawną miłość z którą powiedzmy nie jest nam po drodze to dopiero jest wyzwanie.
Ile trzeba samozaparcia, determinacji i odwagi żeby poprosić wroga o pomoc. W sumie ciekawy przypadek. Jak się wtedy nasz nieprzyjaciel zachowa ? Czy to wykorzysta ? Czy wydrwi ? Czy będzie triumfował i spocznie na laurach naszym kosztem . Na pewno. A jak powinien się zachować ? Moim zdaniem powinien docenić naszą odwagę i tego nie wykorzystywać. Pomóc nam, a potem być może spojrzeć na nas inaczej i my na niego. Owszem wojna trwa nadal, ale może na innych zasadach. Czasem się zastanawiam nad takimi przykładami i zastanawiam się co by było , gdybym był zmuszony do takiego wyboru. Postawiony pod ścianą przed plutonem egzekucyjnym czy bym schował urazę w kieszeń , zdobył się na odwagę i poprosić wroga o pomoc. Bardzo ciekawa kwestia do rozmyślań nad sobą , innymi. Ich i swoim postępowaniem. Zagadka chyba nie do odgadnięcia na sucho, dopóki to się nie stanie.
Z drugiej strony wróg to często jedyna bliska ci osoba i martwi się, żebyś się wcześniej nie przekręcił, bo nie będzie miał po co żyć. Tak samo i ty. Ludzie nie mając często przyjaciół i osób bliskich żyją tylko dla swojego nieprzyjaciela.

I identyczny przypadek, tylko w drugą stronę. Twój nieprzyjaciel ,wróg wisi nad przepaścią i wyciąga do ciebie rękę. Pomożesz ? Zważ wszystkie ZA i PRZECIW. Możesz go uratować, ale za to znienawidzi cię bardziej/ lub doceni. Albo będzie próbował pociągnąć się za sobą w otchłań....
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2044
LubimyCzytać
20-04-2018 15:14
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Gosiaczek
zanett
AurelieSetnei
Cathleen
TheLazyDumpling

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2044
LubimyCzytać
20-04-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd