Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
852046 czytelników
1870 dyskusji
118246 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Ostatnia rozmowa, serce i matczyna troska - wygraj pakiet książek "Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" i "Tkanki".

Ostatnia rozmowa, serce i matczyna troska - wygraj pakiet książek "Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" i "Tkanki".


Carla Reid chciała świętować rocznicę ślubu z mężem Kevinem i dorosłym synem Jackiem. Nie spodziewała się, że obcy mężczyzna brutalnie przerwie trwającą idyllę. Ben Toroa odebrał jej wszystko, co kochała. Clara musi ułożyć sobie życie na nowo, bo poprzednie odeszło razem z jej bliskimi. Ben mierzy się z konsekwencjami tragicznej nocy. Czy posępne mury koszmarnego więzienia czegoś go nauczyły?

 

Nastoletnia Evi Brouwer potrzebuje przeszczepu serca, przez co jej matka przechodzi załamanie. Kiedy zrozpaczona kobieta powoli zaczyna tracić nadzieję, niespodziewanie pojawia się ratunek. Dawcą serca zostaje młoda dziewczyna, która zginęła w wypadku samochodowym. Nikt nie podejrzewał, że przeszczepione serce zachowa wspomnienia i cechy osobowości Finyi. Wkrótce nowy organ staje się intruzem, który całkowicie przejmuje kontrolę nad Evi. Matka Evi czuje, że dopiero teraz może stracić córkę na zawsze i postanawia zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić.
 

Obie powieści, oprócz mrocznego klimatu, łączą postaci kobiet, których rodzicielskie uczucia wymykają się wszelkim schematom. Napiszcie historię z dreszczykiem, w której pojawią się: ostatnia rozmowa, serce i matczyna troska.
 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarze książek "Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" i "Tkanki".
 

Regulamin
  • Konkurs trwa od 23 marca do 2 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Kobiece.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 36
Pat
02-04-2018 17:29
Otworzyłem drzwi. Ona stała w progu i patrzyła na mnie zaczerwienionymi od płaczu oczami, nie mówiąc ani słowa. Chciała mnie objąć, ale po chwili odsunęła ręce, tak jakby nagle się rozmyśliła. Serce podpowiadało jej, że powinna zaraz dzwonić na policję. Matczyna troska, jaką w tej samej chwili wyrażało jej spojrzenie, wyraźnie się tej decyzji sprzeciwiała. Nie, nigdzie nie będzie dzwonić. To w końcu był, czy nie był jej syn? Być może widziała we mnie potwora, którym byłem naprawdę. Być może wtedy powinna zadzwonić...
Sam nie do końca wiedziałem, jakby to wszystko wtedy się potoczyło. Stało się jednak inaczej. Uciekłem; wbiegłem w ścianę deszczu, która ze wszystkich stron zalewała naszą dzielnicę. Ostatnia rozmowa została zakończona, nim na dobre się jeszcze rozpoczęła.
- Zaczekaj, Janie – poprosiła mnie cicho, a ja czułem, po prostu czułem, że muszę zawrócić. –Powinnam zadzwonić na policję... – Byłem pewien, że coś takiego właśnie od niej usłyszę. W prawej ręce, głęboko ukryty pod za długim rękawem nieprzemakalnej kurtki, błysnął kuchenny nóż, który zabrałem z domu dziś rano. To przez ten nóż ojciec leżał martwy na podłodze. Należało jak najszybciej się go pozbyć. Mógł mi się jeszcze do czegoś jednak przydać. Zamachnąłem się, najpierw raz, a potem drugi i trzeci. Po matce nie pozostał żaden ślad. Tylko pusty, przebity kombinezon leżał na umazanej dżemem ziemi. To właśnie sobie po raz drugi wmówiłem...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
05-04-2018 08:25
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

ogarbejbe
lubczyk
adu123
Mollinka_90
sloneczko89

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 769
ogarbejbe
05-04-2018 14:24
Dziękuję :)
Ależ się cieszę!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1235
lubczyk
10-04-2018 18:40
czy książki już do Was doszły? :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 74
LiterackiPrzeszpieg
10-04-2018 21:01
Po miesiącu od daty ogłoszenia wyników, można ewentualnie dopytywać ;-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1235
lubczyk
16-04-2018 18:04
U mnie już są ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1871
LubimyCzytać
16-04-2018 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd